Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

vejula
26. nov 2011

@zuzkaremiaska a ako dlho ste spolu s manželom? myslim pred svadbou.. vtedy bolo všetko v pohode?

katy1979
26. nov 2011

zalozime fanklub ohrdnutych manzeliek a mileniek 😅 sa to tu pekne zbiera

stardust
26. nov 2011

Podla coho ste si vyberali svojich chlapov?

berenika39
26. nov 2011

@stardust já jsem ani nemukla, von si vybral mě!!!

zuzkaremiaska
27. nov 2011

@vejula pred svadbou vyše roka.Páčilo sa mi na ňom,že do ničoho ma netlačil,nešlo mu len o sex (bohužiaľ,akosi som si neuvedomila,že´ on ho nepotrebuje).Vždy ja som bola tá prvá,ktorá ho musela začať. Preboha,sme mladí, obaja máme po tridsiatke,ale správame sa ako 60roční!!!!Nebaví ma taký život!!!!!:((((((

filipal
27. nov 2011

@zuzkaremiaska asi je to podozrive, ked mlady muz vobec netlaci. ano, da sa to chapat tak, ze mu nejde len o sex, ale mu zalezi na zene (urcite to niekedy tak je). v kazdom pripade treba preverit dovody, preco to tak je.
presne ako pises, mlade dievca to nevie posudit......

zuzkaremiaska
27. nov 2011

áno,je to tak,ale teraz mu nezáleží na ničom a na nikom.snáď iba na svojej dcérke.naša komunikácia úplne zlyhala,nemáme sa o čom baviť,rozprávať...dnes mi už stihol povedať,že mám držať hubu-a to niekoľkokrát!!!!

viera27
27. nov 2011

@zuzkaremiaska ze drzat hubu? To ja tak neznasam!!!!! To som poznala u nasich doma. Vsak to je ten najvacsi primitivizmus aky poznam. Ach jaj, babo, drz sa.
A lubite sa este navzajom? To len tak z jasneho neba po narodeni dcerky prislo take strasne odcudzenie? A tak ma napada, chcel on dieta?

vejula
27. nov 2011

@zuzkaremiaska to mi je luto, a snažila sa si sa s nim o tom rozpravať? JA by som mu dala jasne na javo ako sa veci maju... Takto zrejme do smrti žiť nechceš, že?

zuzkaremiaska
27. nov 2011

@vejula áno,snažila som sa-s kľudom,krikom,plačom...ale márne.On akoby nepočul,smial sa,neodpovedal...a keď som mu povedala,že si život a manželstvo predstavujem ináč,tak mi jasne povedal,že si mám potom nájsť iného chlapa. Hm,veru,takto do smrti žiť nechcem.Alebo sa s tým zmieriť???

zuzkaremiaska
27. nov 2011

@viera27 ťažko hovoriť o láske.manželmi sme na papieri.pre seba už nemáme pekné slovo.On sa síce po nejakom čase začne správať akoby sa nič nestalo,ale ja sa neviem pretvarovať. Raz keď je nejaký problém,ja si ho potrebujem vydiskutovať a vyjasniť!!!!a nie dusiť ho v sebe!

zuzkaremiaska
27. nov 2011

@katy1979 som za!!!!!! to bude podpory!!!!!!hajajáááj!!!

vejula
27. nov 2011

@zuzkaremiaska a rozmyšlala si už o nejakom radikalnom riešeni?

maryx
27. nov 2011

@katy1979 a čo tak založiť rovno politickú stranu 😎 strana ohrdnutých manželiek 😀 SOM a možno sa dostaneme aj do parlamentu a môžeme uzákoniť povinnosť manželov poslúžiť manželke aj po sexuálnej stránke 😀

katy1979
27. nov 2011

@maryx pokial ma hlave neklame tak zidia to myslim maju ze musia myslim raz do tyzdna posluzit manzelke. ale popravde sex na silu dakujem neprosim

@zuzkaremiaska tak chvalabohu drzat hubu doma nemusim zatial mam byt iba ticho. ja by som to este zniesla ale nenavidim ked sa takto sprava k detom

zuzkaremiaska
27. nov 2011

@vejula prvý krok som urobila ten,že sme sa odsťahovali od píííp svokrovcov.druhý krok urobím,keď nastúpim do práce po MD a začnem normálne zarábať a nebudem odkázaná stále na manželove prachy,lebo takto je on na koni

maryx
27. nov 2011

baby potrebujem radu...mám dilemu, ako mužovi oznámiť, že sa chcem rozviesť... ☹ Toto ma za posledné mesiace odrádzalo ale viem, že to takto nejde dalej a som rozhodnutá ukončiť to čo nemá zmysel 😠 ale neviem ako to oznámiť...

henulienka
27. nov 2011

@maryx ja som po asi mesačnom už vôbec nerozprávaní ( ani len ahoj), raz večer vybuchla.... chcela som sa s ním porozprávať, že som nespokojná , čo sa to s nami deje a tak.. a on stále, že nemáme žiadny problém!
Tak som mu už v návale zlosti povedala, že sa chcem rozviesť. Ni nepovedal, ľahol si spať. Na druhý deň prišiel z práce s cestovnou taškou požičanou od mamičky, a viac sa nevrátil. Chvalabohu 😅

maryx
27. nov 2011

@henulienka no len môj ignoruje skutočnosť že problém máme...už dva roky zvažujem túto alternatívu a teraz som sa rozhodla, viem že sa nič nezmení keby ostanem a proste ja takto dalej nemôžem... lebo by som scvokatela...a už pomaly vážne začínam bláznieť... ☹ a obávam sa ako to vezme a dopadne....
ale proste ja už vážne neviem ako dalej... asi mi ten deficit sexu škodí....

henulienka
27. nov 2011

@maryx však aj môj ignoroval, to bol ten problém... veľmi dlho som to zvažovala, niekoľko mesiacov... a keď odišiel, spadol mi obrovský kameň zo srdca, lebo to bolo to najhoršie - rozhodnúť sa a potom to dať zo seba von!

zaneta333
27. nov 2011

@maryx kto vie, ako zareaguje, mozno vybuchne a mozno zostane flagmaticky a pojde spat. Asi uz mas toho naozaj dost, ale mozno by sa Ti to lahsie hovorilo, ked sa vratis do prace po materskej.

zaneta333
27. nov 2011

@dadqa86 uplne to chapem, zial vsetci vieme, kam to takto vedie. Je to smutne.

@vejula tazko povedat ako sa to vyvyja. Raz to bolo, ale odvtedy nic. Neviem co mam cakat. Snad to mysli vazne. Ten hnev ma este celkom nepresiel, ani ta smutna nalada, no nedavam to najavo. Bojim sa buducnosti a tiez patrim k zenam, ktore si plne uvedomuju, kam takto kracame. Ako keby som uz zacala ratat aj s tym, ze to zial moze aj skoncit. Ale stale dufam.

@zuzkaremiaska ja sa tiez tesim do prace, tam sa clovek tak unavi, potom pride domov, dieta, domacnost... a zabudnes 😉 istym sposobom moze byt praca este aj terapiou 😀 Lepsie ako dovolenka 😉 Relax pre bolave srdiecko 😉

dadqa86
27. nov 2011

@zaneta333 : No bohuzial 😢 😢

vejula
27. nov 2011

@maryx ach ťažko radiť ako. ty ho asi najlepšie poznaš, ale ked sa skusim vžiť do tvojej situacie, normalne v klude by som mu povedala, že som sa rozhodla žiť život ako normalna žena, a že pri nom to bohužial nejde i napriek mojim snaham to zmeniť. Že potrebujem citiť lasku a tužbu od manžela... Že či si to chce priznať alebo nie, takyto život nieje normalny a ani znesitelný. Tak si sa rozhodla to ukončiť, kedže už ochladli i tvoje city k nemu a navratu nieje spať a rozvod vidiš ako jedinu možnu cestu

@zaneta333 a skušaš na neho ženske triky? Možno by sa teraz lepšie chytil ked je už nalomený 🙂 😉

filipal
27. nov 2011

@maryx nemusis mu to ani vraviet, staci ked podas ziadost o rozvod a jemu to poslu postou...je to trochu drasticke, ale on ta tiez nesetril....
doporucujem ti toto riesenie, len ak si uz uplne, pevne rozhodnuta....zbytocne kazde reci...

annabel4
27. nov 2011

Bohuzial aj ja patrim v "klube ohrdnutych" u nas uz nic nebolo vyse roka no chybaju aj dotyky a objatia, ked som v minulosti citila potrebu tak som sa pritulila, pobozkala no on neprisiel prvy (v zaciatkoch vztahu), potom sa pridalo aj to ze sa mu do milovania nechce, je unaveny a pod. Aj niekolko mojich navrhov odmietol tak som sa prestala snazit, sebavedomiu moc neprospieva ak vas vlastny partner odmieta. Strasne ma to stvalo, nielen samotne nemilovanie ale aj tie dotyky, proste to co robi vztah vztahom, teraz som v stadiu ze mi je to jedno a tiez rozmyslam nad koncom. Kebyze nemame dcerku tak uz s nim nie som no kvoli malej sa snazim udrzat rodinu aj napriek vlastnej nespokojnosti, no neviem si predstavit zit takto kym nevyrastie. Tiez nie som na zahodenie, keby som chcela tak ho podviest mam s kym no nedokazem to, podvadzanie neuznavam tak kym s niekym som tak to nedokazem. Len to uz ide niekedy dobre na nervy. Ako tu uz baby spominali, sme ako spolubyvajuci a nie partneri. Rozpravali sme sa o tom par krat, naposledy si "uvedomil" ako velmi ma to trapi, objal ma a povedal ze sa zmeni no zmena ziadna a to bolo pred pol rokom. Som mlada a zasluzim si byt aj milovana. Dobre vediet ze nie som jedina, bohuzial... Co je tym chlapom? Asi sa to uz nezmeni, tiez uz k nemu ani moc necitim a to vsetko si zapricinil sam svojou lahostajnostou ☹

maryx
28. nov 2011

@filipal ja som úplne pevne rozhodnutá, nemôžem takto dalej...padá to tu všetko na mňa a dusím sa...proste láska už nie je, záujem z jeho strany tiež nie, pomaly ale isto prestávame aj komunikovať... a ja som nervozna a prenášam túto nervozitu aj do chovania k dcérke ☹
proste musím vypadnúť....

maryx
28. nov 2011

@annabel4 vitaj v klube annabel...toto čo píšeš som si prežila žiaľ pred pár mesiacmi a teraz som jednoducho rozhodnutá ukončiť toto trápenie....počkám si nech prejdu vianoce a začiatkom roka začnem jednať.... ☹ Proste nemám už síl... dúfam, že Tvoj manžel sa prebudí a začnete akoby odznova...u nás návrat späť nie je možný...

filipal
28. nov 2011

@maryx
@annabel4
to je to, ze tu ziadne rady nepomahaju....ak to duhy clovek neciti a nerobi spontanne, je to o nicom.
neda sa naordinovat 5 objati dennne. alebo mozno da, ale nemoze o tom ta druha osoba vediet, lebo ju to emocionalne zranuje....
myslim si, ze je fajn, ze si v tejto diskusii uvedomite, ze nie ste same a ze takyto problem riesia aj druhe zeny...vela sa o tom nehovori. vsade vystupuje (v literature, vo filmoch ...) len chlap, ktory nemysli na nic ine, len na sex a sustavne sa vrha na svoju polovicku. pritom realita je uplne ina. chlapi su lenivi (snad i unaveni) niektori egoisticki a rozpad vztahu je na svete!

maryx
28. nov 2011

@filipal máš úplnú pravdu, vážne sa prezentuje že muž je vzdy ten, ktorý sex chce a ženu spravidla bolí hlava... práve preto mi to bolo divné, že ja zažívam práve ten opačný problém 😠

ale ja už musím spraviť tento drastický posledný krok, lebo psychicky začínam byť na tom strašne zle...samé depky a celkovo nechuť žiť takýmto spôsobom ďalej.... 😢