Manžel čaká dieťa z inou. Čo mám robiť?

adelabenickova
9. okt 2009

Ahojte, volám sa Adéla a som dobrá kamarátka jednej z mamičiek na tejto stránke. " Donútila" ma sem napísať a tým sa aj trocha vyspovedať.
Som v neľahkej životnej situácii a keby nebolo mojich dvoch detí a toho tretieho čo čakám, asi si siahnem na život. Moje manželstvo trvá 10 rokov, z neho mám zatiaĺ dve deti - 10 ročnú dcéru a 8 ročného syna. Naše manželstvo začalo krachovať asi pred 5 rokmi, stále sme sa hádali, hlavne kvôli rodičom jednej alebo druhej strany, peniazom a potom už hádam pre všetko. Chcela som to ukončiť už keď syn mal 3 roky, aby deti nevyrastali v takom prostredí, vždy ma však manžel ukecal.
Asi pred štyrmi mesiaci som sa zblížila v práci s kolegom ale len platonicky, nebol tam žiadny sex a podala som žiadosť o rozvod. Manžel keď to zistil, že som zaľubená do kolegu a že som podala žiadosť o rozvod, tak mi urobil scénu v práci a na kolenách prosil aby som sa nerozvádzala. V rámci udobrovania som otehotnela. Lenže náhodou som prišla na to že má milenku už dva roky, ktorá má však 2 mesiace do pôrodu. Manžel sa od nás odsťahoval a nechal ma samú s dvoma deťmi a tretím na ceste. Rozvádzať sa však nechce, jemu to takto vyhovuje. Psychicky som úplne na dne, vôbec neviem čo mám robiť ☹ ☹.

renca3
23. okt 2009

nechce sa mi verit, ze milenka nevedela o manzelstve. ved co si myslela, kde je kazdy vikend, ked nie s nou? alebo
travil aj vikendy tvoj muz mimo domu? v normalne fungujucom vztahu je to proste nerealne. rodina ma byt pokope a nie je cas na milenky. a hlavne sa vtedy neda hrat na slobodneho na tak dlhu dobu. pisala si, ze aj ty si mala vztah. takze to bolo zrejme obojstranne a uz ti na nom tak nezalezalo. toto je len vyvrcholenie vasej krizy.
ak to naivna milenka nevedela, je len obetou tvojho muza a vasho krachujuceho manzelstva. v tom pripade mi je jej luto. samozrejme tebe drzim palce a lutujem aj svokrovcov, ze maju syna znova na krku. a este k tomu bez zamestnania.

inak to som nevedela, ze jednoducho sa da zrusit trvale bydlisko a musi odist z bytu. som si myslela, ze manzelka musi najst nahradne ubytovanie pre manzela.

andy2306
23. okt 2009

já nestraším.já právě píšu,že si zaslouží obdiv a jistě tak ji budou obdivovat i děti,až budou mít víc rozum! 😉

roasha
23. okt 2009

renca,neda sa TP zrusit len tak,ale ked je to jej byt,tak moze 😎 ...aj ja by som mohla.... 😎 😀

bambi09
23. okt 2009

roasha 😀 😀 😀 😀 😀 ej Ty,Ty... 😀 😀

frisbee
23. okt 2009

ja to ešte upresním....nemyslela som,aby sa adelka išla zaujímať o to dieťa,ale o podklady pre rozvod,keď bude mať informácie z prvej ruky,on sa nebude mať ako vykrútiť a adel má argumenty aj pre svokrovcov,aj pre súd,aby sa to nenaťahovalo.Je jasné,že záleží na tom,ako sa adelka cíti,či je silná,inak by som ju tam neposielala,je to veľké nervové vypätie. 😉

bambi09
23. okt 2009

fris,my sme Ťa pochopili,neboj,že nechceš aby mala Adelka sado-maso 😉
a šup domov,tam nikto nepíše 😠 😀

frisbee
23. okt 2009

už som boláááááááá 😀 😀 😀 😀

bambi09
23. okt 2009

no veď preto 😎 😎 dostaneš po riťke 😀

aliza
23. okt 2009

takze, z vlastnej skusenosti, Adelka, snaz sa o tu druhu co najmenej zaujimat, aj o to dieta. Nestretavaj sa s nou, ani za dietatom nechod, pokial to nebude nutne. Cim viac budes s nimi v kontakte, tym viac ta to bude boliet, budes sa vcitovat do jej situacie, kedze sama budes mat babo, bude ta to oberat o tak potrebny pokoj v dusi. kazda taka navsteva ta bude rozbijat.... a detom mozes o surodencovi povedat, ale to neznamena, ze ho musia poznat a stretavat sa s nim. Staci, ze budu o nom vediet a ostatne ukaze cas, ci si budu hladat cestu alebo nie. To dieta nebude prizenene dieta, ako to byva, ale dovod rozpadu tvojho manzelstva, takze nevidim dovod, preco by si to dieta mala prijat a zaujimat sa on, najma v tvojom stave. Tu velkodusnost nie je namieste. Mozno o par rokov, ked to uz budes mat stravene a nebude to tak boliet. Ale teraz, ako baby pisali, mysli len na seba a svoje deti a ju sa snaz uplne vyhodit z hlavy, uz to nezmenis a to treba prijat.

emyly
23. okt 2009

adelka, tvoju mamu aj tak trošku chápem, neviem do akej miery vedela čo prežívaš....daj jej trochu času, asi to potrebuje "stráviť", pre ňu to je tiež nová situácia... a určite jej je lúto že to dopadlo takto, ale časom to bude brať ináč, ked pochopí že takto budeš žiť pokojnejšie...
S tou milenkou by som sa teraz ešte nestretla, snád časom, zatial si premysli či chceš aby boli ako nevlastní súrodenci v kontakte,alebo nie... ako tehulka môžeš byť viac precitlivelá, a nemusí ti to urobiť dobre, ked ju uvidíš....všetko chce čas, teraz si nešťastná ale takto o rok, o dva, sa budeš dívať na to inými očami, uvidíš...
Ešte ma napadlo....ten vzťah čo si spomínala že si mala, ako skončil? ak sa smiem spýtať... ostali ste priatelia? Nemala by si v ňom určitý druh opory, alebo aspoň bútlavú vrbu? ale to ma len tak napadlo... 😅
tak moc držím palce, nech ti je každým dňom lepšie

bambi09
28. okt 2009

Adelka,čo je u Teba nové??dlho si sa neozvala,dúfam,že si v poriadku a ak máš chuť,ozvi sa nám

sasulec
28. okt 2009

Adel,veru,ozvi saaaa 😉

cernovlaska
29. okt 2009

Adélko,tak jak? Taky doufám,že jsi v pořádku 😉

adelabenickova
autor
5. nov 2009

Tak dievčatá, som tu po dlhšej dobe. Udialo sa toho u mňa veru dosť. A aj hodne smutného.
O mimi som prišla, spontánny potrat - asi z tých nervov. Takže príroda to vyriešila za mňa. Ešte- manžel ako zistil že už to netreba riešiť, tak mi volal, že sa chce vrátiť.
Lenže vo mne sa už niečo zlomilo a nechcem ho späť. Viem že o rok alebo dva by sme skĺzli do tej istej roviny a možno aj horšej.
Predbežné opatrenie bolo veĺmi rýchle a súd zaviazal muža platiť na deti, čo nesmierne rozčúlilo jeho rodinu. Doteraz mi na deti nedal ani cent a ani im nič nekúpil. Vraj keď som im zobrala otca, tak nech sa starám. A ja sa starám ako najlepšie viem a to hlavne s pomocou môjho otca. Mama sa mi snaží ešte stále dohovoriť, ale myslím že už to vzdáva, hlavne po rozhovore s mojim otcom, ktorý jej asi ukázal kde je sever.
Inak najviac ma pobavil telefonát mojej svokry, že vraj keď nechcem aby so mnou býval , vraj mu mám dat svoj byt ktorý prenajímam, aby mal kde chudáčisko hlavu skloniť. Dať v jej ponímaní znamená prepísať na neho. Keď som odmietla , tak mi začala do telefónu plakat, že čo oni majú s nim robiť, veď nemôže u nich stále bývať a ešte ho majú aj stravovať, lebo však nerobí.

tin007
5. nov 2009

ahoj adelka je mi luto, ze si prisla o babatko, k takemu niecomu sa neda viac napisat 😔
a som rada, ze si sa rozhodla ex neprijat spat (trpla som, ze co ak nahodou), pretoze je to podla mna bezcharakterny clovek (bez chrbtovej kosti). a obavam sa, ze ak by ste sa dali opat dokopy, tak by to povazoval za svoje vitazstvo a o nejaky cas nieco podobne znovu vykonal ("zbuchol" inu babu, vyuzival by ta, tyral, bol zly k detom a pod.), pretoze by mal pocit, ze moze vsetko a ty mu vsetko odpustis. a je super, ze mas v otcovi taku oporu, neboj sa, aj mama sa casom prida k nemu (predsa len, si dcera a nie iba nevesta/zat) aj kvoli vnucatom. a na nariekanie svokry kasli, ak ta bude takto vydierat (je to vydieranie!), tak jej prosto zloz telefon a je to. nie si vobec povinna starat sa o ex (teda buduceho), naopak, on je povinny postarat sa o svoje deti. on si este uzije hubovej polievky od rodicov, lebo platit na 3 deti (tvoje a to od milenky) nie je sranda, takze rodicov bude svojou pritomnostou "obstastnovat" este nejaky piatok. pre neho plati to iste co pre svokru, ak bude vydierat, nariekat, vyhrazat sa samovrazdou (podla popisu je toho schopny, ako som pisala, vnimam ho ako cloveka bez chrbtovej kosti), treba mu telefon polozit/dvera zatvorit/e-mail, sms zmazat.
drzim ti palce, nech rozvod a vsetko okolo prebehne co najrychlejsie a najplynulejsie a aby si zacala "novy"zivot po boku lepsieho muza 😉

frisbee
5. nov 2009

adelka...v prvom rade,je mi to ĺúto.Prosím ťa,ignoruj jeho rodinu,srdiečko,ty si nič neurobila,urobil on a je to jeho veľká hanba,čo urobil,ty si ho neposielala trtošiť s inou babou.Bodka!Nediskutovať s nimi.
Začni nový život,a bez neho,trápila by si sa do smrti.Držím ti palce,si úžasná žena,zvládneš všetko 🙂 🙂 🙂

renca3
5. nov 2009

no bolo to narocne tehu, v takom strese.

tvojmu muzovi nevadilo, ze zije u teba viacmenej ako prizivnik a este si uzival s mladou? je to sebecke.
nuz ale z coho mu sud vyrubil vysku alimentov, ked nema prijem? a ako to cele vnimaju deti? tych mi je luto najviac.

babara
5. nov 2009

Adelka, osud tomu chtel, ze to s miminkem dopadlo, jak to dopadlo, nesmutni. Jsem rada, zes na potratu nebyla, vycitala by sis to zbytecne.
Tchyni ani neposlouchej, je spis jeji povinnosti jako jeho matky se o nej postarat, nez tvoje jakozto (ex) manzelky. Matkou je navzdy, ty nastesti jeho zenou ne.
Spousta zen by mu mohlo delat naschval, pomstit se mu za to, co vse ti zpusobil, ty pouze branis sama sebe, tak jen vytrvej a nepolevuj!
Posilam mnoho sil!

bambi09
5. nov 2009

Adelka,som rada,že si sa ozvala 🙂
bábätka je mi ľúto 😔 😔 😔 je to smutné,ale asi je to tak aj lepšie,ono možno aj cítilo,že je pre jeho sploditeľa len TO ☹ ☹ Ty za to vinu nenesieš,také stresy v tehu,to je des 😠 😠 😠
a som rada,že v tom máš jasno,kašľať na neho,aj keď ťa bude vydierať,ako kočky píšu samovraždou,za chyby sa platí a keď niekto premýšľa guľami,nie mozgom-nech nesie následky 😠 😠 😠
svokrovci sú teda veľmi mimo,hlavne,že máš oporu a podporu u rodičov a ten byt v žiadnom prípade nedávaj chlapovi,ešte to tak,ako odmenu,že mal milenku a aj ju nabúchal,hahaha 😠 😠 😠 vtipnú kašu asi jedávajú u nich doma 😠 😖
len ma tiež zaujíma,čo rencu,že z čoho mieni platiť výživné,keď je bez roboty,bez príjmu,bez bytu...ach jaj,tí chlapi sú ale sprostí 😠 😒 😖
držím palce,nech to všetko dotiahneš do konca a si konečne oslobodená od toho nehodného muža 🙂 😉

kubaka
5. nov 2009

adélko - s mimi je to smutné - vyřešilo se to samo - tak to chodí...
když máš dva byty - nemusíš manželovi jako kompenzaci a rozdělení majetku jeden byt přenechat? Jak to máš s vlastnictvím obou bytů?

adelabenickova
autor
5. nov 2009

Ahojte, ešte som tu na skok, musela som na chvíľu sem lebo taká depresia na mňa padla.
Keď som podávala predbežko, tak môj manžel ešte pracoval. Predbežkom sa určujem aspoň nutné výživné a neposudzuje sa vtom to prípade výška zárobku. Predbežko je platné čo do veci samej , t.j .pokiaľ o veci samej nerozhodne súd. Predbežkom sa stanovuje nutná výživa detí a u nás najmenšie výživné je 700,-Sk na dieťa, samozrejme ja to mám v prepočte na EUR. Mne predbežkom stanovili na každé jedno 33 EUR, čo je asi 2000,-Sk na obidve spolu. Samozrejme že sa manžel odvolal, ale predbežko je účinné dňom doručenia, bez ohľadu či sa jedna strana odvolá alebo nie.
To som sa dozvedela od právničky. A tých 700,-Sk musí paltiť aj bezdomovec čo nemá príjem. Okrem toho môj manžel prišiel o prácu vlastným pričinením a nie z objektívnych dôvodov.
Byt v ktorom momentálne žijem je rodičov a druhý byt som nadobudla ešte pred manželstvom , takže nespadá do BSM. Bohužiaĺ výnos z neho , teda výška prenájmu do BSM spadá a tudiž by som mala polovičku dáva´t manželovi. Ja si to však ponechávam ako pokrytie výživného.
Auto si ponechal manžel, veď však on ho najviac potrebuje. 😒.
Dnes som videla jeho expriateľku v nákupnom centre, má to už za pár. Bolo mi jej aj celkom ľuto, nevyzerala byť zrovna dvakrát šťastná.
A možno si o mne pomyslíte všeličo, ale ja som ten potrat nebrala až tak tragicky. Na jednej strane som sa začala aj tešiť, ale na druhej strane som s určitou nepochopiteĺnou úĺavou prijala aj to že sa to malé ma rozhodlo opustiť. Značne mi uľahčilo situáciu. Možno si niekto o mne pomyslíte že som bezcitná beštia, ale bohužiaĺ to je tvrdá realita. Som dobrá krava že ? Možno aj práve z toho vyplývajú moje momentálne depky.

tin007
5. nov 2009

ahoj adelka, zacnem od konca: nie si bezcitna, ze sa ti ulavilo po potrate, byt v tvojej situacii, tak by som si asi tiez s istou ulavou vydychla. a vzdy mozes mat este dieta/deti, ked si najdes toho spravneho chlapa 😉
porad sa s pravnickou ako osetrit vynos z prenajmu tak, aby ostal tebe (ci uz ho papierovo minimalizovat aby sa rovnal tvojim nakladom alebo neviem co. urcite neprenajimaj na cierno, bojim sa, ze tvoj buduci ex bude hladat chyby na tebe a nie na sebe, tak nech neposiela anonymov na danovy urad). a naopak, ak ste auto nadobudli pocas manzelstva, tak by som ziadala na sude, aby ta ex vyplatil z polovice jeho hodnoty. preco by si mu mala auto nechavat cele? tie peniazky sa detom a tebe urcite zidu (na letny tabor, na lyziarsky vycvik...), lebo ked buduci ex nepracuje, tak urcite nebude prispievat nad sudom stanovene vyzivne. drz sa, dievca!

inkinka
5. nov 2009

adelka, na depresívne nálady máš dôvodov dosť, ono to ešte hodnú chvíľu potrvá, kým to všetko prebolí. Neobviňuj sa z ničoho, určite si zmätená a vyčerpaná a vnímaš veci veľmi citlivo - časom s väčším odstupom to zhodnotíš lepšie. Teraz, ak sa dá, nemysli na mimi, to sa už nezmení, budeš o tom rozmýšľať potom.
Drž sa, odvahu máš aj ♥ na pravom mieste 🙂

kubaka
5. nov 2009

adélo - to si vůbec nevyčítej, že se ti ulevilo - vyřešilo se to samo úplně nejlíp pro vás. S tím bytem to máš naštěstí dobré..

cernovlaska
5. nov 2009

Ahoj Adélko 🙂

tak to jsi toho opravdu zažila za těch pár dnů ažaž ☹. Miminka je mi moc líto,ale asi to tak mělo být a aspoň jsi se přesvědčila o tom,koho jsi si vzala 🙄 je to smutný,ale je to tak ☹ a jak píšou holky,život ti určitě přihraje nějakýho hodnýho chlapa a s tím klidně další miminko mít můžeš a i když ne,tak ti štěstíčko a radost a hlavně lásku přinese 😵
Tvůj manžel je normální neschopnej tupec,když se drží maminčiný sukně a ona za něj oroduje a tchýně je teda taky hvězda,to by mě zajímalo,co by dělala ona,kdyby byla ve tvý kůži 🙄.Jsi opravdu silná ženská a rozhodla jsi se správně a nenech se od nikoho vydírat. A je super,že taťka stojí za tebou a pomáhá ti a maminka se určitě taky vzpamatuje,spíš si asi nikdy nemyslela,že by zrovna její dceru mohl potkat rozvod 😖. No,ta jeho exmilenka to taky nebude mít jednoduchý,ale je klidně možný,že on se znova zkusí vrátit k ní,když ty jsi mu přibouchla dveře před nosem,ale to už není tvůj problém a když to tak dopadne,tak ať si to s ním užije 😅. A je fajn,že to bydlení máš takhle pořešený a nešetři toho leváka,absolutně si nezaslouží tvůj soucit ani nic jinýho,hm? 🙄

Opatruj se a hodně sil 😵

sasulec
6. nov 2009

Adelka je mi to strasne luto,aj ked mozno ti to pomohlo ulahcit situaciu ako vravis... ☹
neviem ani co napisat,velmi som ti priala stastie a drzala paste...
asi to Panbozko takto chcel,ber to tak,ulahcil tvojmu dietatku zivot,tam mu bude najlepsie 😔
sama viem,ze toto su len slova utechy,neviem sa vzit do tvojej koze...boze je mi to tak luto 😢 😢 😢 😢

dasa912
10. nov 2009

ahoj diečatá, vie mi niekto poradiť detského psychologa, ktorý ovšem nechce za to peniaze?

sasulec
10. nov 2009

Dasi prepac,takeho nepoznam ☹

tin007
10. nov 2009

dasa912 nepises z akeho si mesta, tazko teda radit. na webe som nasla tuto detsku psychologicku http://poradne.rodinka.sk/viewforum.php?f=46

dasa912
11. nov 2009

uviedla som to na presnú mieru, myslela som internet, inak diky tin007