Manžel čaká dieťa z inou. Čo mám robiť?

adelabenickova
9. okt 2009

Ahojte, volám sa Adéla a som dobrá kamarátka jednej z mamičiek na tejto stránke. " Donútila" ma sem napísať a tým sa aj trocha vyspovedať.
Som v neľahkej životnej situácii a keby nebolo mojich dvoch detí a toho tretieho čo čakám, asi si siahnem na život. Moje manželstvo trvá 10 rokov, z neho mám zatiaĺ dve deti - 10 ročnú dcéru a 8 ročného syna. Naše manželstvo začalo krachovať asi pred 5 rokmi, stále sme sa hádali, hlavne kvôli rodičom jednej alebo druhej strany, peniazom a potom už hádam pre všetko. Chcela som to ukončiť už keď syn mal 3 roky, aby deti nevyrastali v takom prostredí, vždy ma však manžel ukecal.
Asi pred štyrmi mesiaci som sa zblížila v práci s kolegom ale len platonicky, nebol tam žiadny sex a podala som žiadosť o rozvod. Manžel keď to zistil, že som zaľubená do kolegu a že som podala žiadosť o rozvod, tak mi urobil scénu v práci a na kolenách prosil aby som sa nerozvádzala. V rámci udobrovania som otehotnela. Lenže náhodou som prišla na to že má milenku už dva roky, ktorá má však 2 mesiace do pôrodu. Manžel sa od nás odsťahoval a nechal ma samú s dvoma deťmi a tretím na ceste. Rozvádzať sa však nechce, jemu to takto vyhovuje. Psychicky som úplne na dne, vôbec neviem čo mám robiť ☹ ☹.

emyly
17. okt 2009

ano máš v tomto pravdu, ale znova napíšem, že názor na interupciu pramení od viery.... nechcela som to tu rozoberať, ale tak to teda napíšem... môj muž bol práve prijatý na psych.oddelení, to čo tomu predchádzalo radšej nejdem rozpisovať...ale bolo to hrozné, psychický teror spojený s tým fyzickým.... a ked tam bol asi piaty deň (každý jeden som preplakala až som zvracala) zistila som že som tehotná... nevedela som čo robiť, muž ma nechal bez peňazí,samu s deťmi....a tehotnú... ale bola tu moja rodina,ktorá mi pomohla sa akotak pozviechať, a hlavne - moc som sa modlila, aby som to zvládla, a aby sa bábenko narodilo zdravé... ano bola som nešťastná že som nečakane otehotnela, ale ani raz ma nenapadlo ísť na potrat.... a určite som nerozmýšlala nad tým, ako zaplatím malému zubára,letnú školu, krúžky...ano teraz sa navažam to lilithineho názoru, na jej pohľad na vec... dúfam že po tomto si ma pochopila, ako som to myslela.... 😅

zuzana355
17. okt 2009

ahoj Adelka prečítala som si tvoj príbech nestihla som síce všetky príspevky 😕 ale neva dočítam aj to slubujem som rada že si sa rozhodla že si babatko necháš naozaj držím ti silno palce a budem na teba myslieť aby si sa stále takto správne rozhodla 🙂
ten tvoj posledný príspevok ma tiež potešil vidím že si sa pozbierala a ťa to naštartovallo len sa nedaj dotiahni všetko do konca on ťa teraz bude obviňovať zo všetkého ešte aj z toho že vlastná mama ti navrhla aby si sa s ním čím skor rozviedla.
a ešte niečo k tomu tvojmu kolegovi a prečo by ťa nechcel ked ťa chcel pred tým určite vedel že máš detičky pre svoju radosť si možno dopraj občas kaderničku namaluj sa občas viem že časovo je to dosť ťažké ale aspon ťa to povzbudí ešte viac a uvidíš manžel časom príde na to čo naozaj stratil 😉
držím ti palce a neboj deti ti pomožu vždy a budu jediný ktorí budú pri tebe stáť nech sa deje čokolvek 😉

lilith78
17. okt 2009

Zdravím!
Ako pozerám , zas sa to tu rozbehlo.. Ľudia sme od nátury rôzny (čož je dobré) a prosto niekto uvažuje viac srdcom, niekto rozumom a niekto je ťažko veriaci..Môj názor poznáte..Mne je len ľúto, prečo niektorý ľudia-hlavne veriaci nevedia tolerovať opačný názor-napr. ten môj: áno som zástancom interupcií,áno žena má mať vždy právo rozhodnúť sa čo sa bude z jej telom diať a samozrejme všetky následky potom a áno do tretice 😉 som v 8 mesiaci teho 🙂 Interupcie by nemali byť spôsobom antikoncepcie, ale možnosť pre ženu! Najviac ma dostal príspevok kde jedna holčina tu navrhuje: aby bábatko vynosila a pototo ho dala na adopciu- hmm-tak to sa mi zdá omnoho ťahšie na psychiku..
Určo sa do mna zas pustíte( však milá emily 😎 ) ale akceptácia názorov je podľa mňa základom ľudskej slobody..
Dostala som sa asi príliš ďaleko..
Ešte mi nedá ( i ked by som sa mal hanbiť že neviem odolať ) presne ako vyjadrila jedna holčina na predošlej stránke: ked nebude mať adel ako zaplatiť nájomné , nasťahuješ si ju ty emyly domov???

sasulec
17. okt 2009

nehadajte sa a nerieste zabomysie vojny..takto Adele nepomozete,len ju flustrujete..
chcete jej pomoct,alebo ju zdeptat? radsej keby ste dali nejake rady,ako a kde sa obracat,o nejakej robote na doma,prakticke rady ako usetrit,alebo typ na nejaky charitativny spolok kde by si mohla niecim prilepsit.. o tom tato tema je, pomoct jej a nie sa dotahovat..
pardon,ale na 1.upozornenie ste nereagovali,tak dnes z ostra 😠 😠 😠 😠

bambi09
17. okt 2009

sasu,ja mám niekedy pocit,že MK je presne na to,aby sa tu ženy prišli vyhádať ☹ a urážať 😝 😝
nemyslím,že emyly napísala niečo tak hrozné ani urážlivé,to v iných témach lietajú urážky,len zíram 😕
lilith,čo je to pre Teba ťažko veriaci?? 😕 áno,ja som veriaca,ale môj názor na interupciu nepramení len z toho,ale ako môže niekto človeka označiť len za plod a tak s ním aj nakladať??keby ten plod dostal možnosť,bol by z neho človek,ako Ty alebo ja, matka má dieťa chrániť od začiatku,veď kto iný??
ak žena nechce,aby ju tehotenstvo zmenilo a nechce mať deti,nech používa antikoncepciu 😉
nemusí mať každá deti,to je na každej žene,či chce byť matkou alebo nie
Adelka sa rozhodla aj bez nás a bez týchto trápnych naťahovačiek,čo kto povedal,nikoho neprosila,aby si ju nasťahoval do bytu a platil jej účty,strechu nad hlavou má 😉

emyly
17. okt 2009

bambi, vieš, mám pocit že niektoré sa tu do mňa navažajú, reagujú až vtedy,ked ja prispejem,resp.píšu hned ako ja napíšem, a to nie len v tejto téme 😎 samozrejme nikoho neurážam, nepíšem nič hanlivé...a čo robí lilith? neustále naraža na to čo ja napíšem, ako aj teraz...ano, keby to bolo v mojich silách, nasťahujem si ju k sebe domov...ale má ešte aj rodičov, to som mala na mysli... a ja som nepísala nech dá bábo na adopciu, tak sa do mňa nenávažaj,ok? 😠 a ešte niečo....ked rýpať, tak poriadne 😀 lilith aspoň si dávaj pozor na pravopis... 😝

emyly
17. okt 2009

inak neviem prečo sa tu stále rieši tému interupcie, ked sa adelka už rozhodla.... 😎

adelabenickova
autor
17. okt 2009

Ahojte, vidím že moj problém rozvíril hladinu.
Takže som zaznamenala pripomienku k tomu že som písala že o rozvod som podala a podávam znova. Áno podala, na prosby manžela stiahla a teraz znova podala. Právnička ho píše preto že sa vyskytli nové skutočnosti.
Z mojich príspevkov viete že som zvažovala aj možnosť interupcie a dokonca som bola na dosah realizáciel Rozhodla som sa že si ho nakoniec ponechám a to nie kvôli nikomu tu z fóra a ani z pomsty manželovi.
Deťom som včera primerane vysvetlila čo sa stalo a prijali to celkom dobre. Manžel vyvádza ako pominutý, v noci mi búchal na dvere a vykrikoval na chodbe že som k.rva až susedia privolali policajtov. Dnes ráno som ho našla pred dverami aj s zbalenými taškami, že zostane s nami ale "to " musí preč.
Tak " to " preč nepôjde. O dve hodiny mi volala zdesená svokra , že čo vyvádzame, však keď sa chce vrátiť, mám byť rada - riadna otočka že ? Telefón som vypla, lebo to je jedna opĺzla sms za druhou a zvoní ako najatý.
Tlak na mňa riadny.

adelabenickova
autor
17. okt 2009

Predpokladám že je zrejme u svokry, neviem čo sa stalo s jeho milenkou . Ale asi nevedela že som tehotná, možno jej tlačil do hlavy že už so mnou nespáva a je pri mne riadne nešťastný alebo ja neviem čo. Možno jej aj zamlčal že je vôbec ženatý a má deti , aj také sa stáva. Ak jej také nič nepovedal, mám právo ju vôbec nenávidieť ? Mám vôbec právo ju za niečo odsúdiť ?. Veď je to v podstate ešte decko.

renca3
17. okt 2009

a " TO " milenkine mohlo zostat? horor, co tu citam. myslim, ze karta sa obratila a na dne bude niekto iny.

emyly
17. okt 2009

adelka to mi je luto, že prežívaš také ťažké dni, ale nevzdavaj to, on bude vyvádzať ešte dlho, lebo si si ho "dovolia" vyhodiť... ak bude tvoj postoj k nemu stále chladný, bude ho to vytáčať do nepríčetnosti, ale nesmieš si to teraz pripúšťať, neľutuj nič čo si podnikla, toto raz prehrmí a bude lepšie, uvidíš...držím palce

jevel
17. okt 2009

adelka - mňa by teda dorazilo , keby mi povedal, že sa vráti ak si "to" dám vziať 😠 . To malé za to nemôže, ale určite by som už do bytu a do svojho života nevpustila " TO " čo ležalo ráno pred dverami 🙄 . Ako partner zlyhal a ktovie aké trápenie by ti v živote ešte priniesol. On má hlavne strach , že nemá kde bývať a bude musieť platiť na 3 deti. Pevné nervy.

Ešte som chcela . Každá jedna osoba čo sem písala, ti chcela v dobrom poradiť a je len na tebe čo si z toho vezmeš. 😉

adelabenickova
autor
17. okt 2009

Viem , že každá jedna mi nechcela zle a ja si to nesmierne vážim. Keď som sem písala bola som naozaj s nervami v koncoch a všeličo mi vírilo hlavou.
Po rozhovore s vami a aj s kamarátkou od ktorej píšem som dostala toľko energie. V konečnom dôsledku som mala šťastie v tom že byt v ktorom žijem rodičia neprepísali na nás, že mám mamu na dôchodku, že mám slušne platenú prácu a garzónku nadobudnutú ešte pred manželstvom , ktorú prenajímam.

sasulec
17. okt 2009

Adel,len uz nepovol,teda co sa tyka muza,priklanam sa k mienke,ze by ti viac vzal ako dal..
pevne nervy a drz sa moja..kedykolvek napises ked ti bude tazko, ved je nas tu dost,vzdy ti niekto pomozeme... 😉

adelabenickova
autor
17. okt 2009

Dievčence , majte sa zatiaľ, zasa sa ozvem , musím domov, idem s deťmi na komerčnú prechádzku, musím kúpiť zimné topánky a aj novú vložlku do dverí - idem meniť kľuče.
Pochopila som že je čas byť teraz sebecká - teda ja+ deti. Inak volala mi včera aj právnička že treba dať predbežné opatrenie na to aby manžel do rozvodu prispieval na deti.

sasulec
17. okt 2009

Adel bud nekompromisna 😠 ,,On,, si nic ine nazaslusi..este raz drzim paste 😉

kubaka
17. okt 2009

adelko - bezva jsi to vzala do ruky. Rohodla ses a cítím z tvého psaní, že si za tím budeš stát. To je bezva. 🙂

ada32
17. okt 2009

adelka prave to som teraz chcela napisat aby si podala o predbezne opatrenie.v tomto byvaju rychli.

a kej svokre ... casto sa stava ze svokra je super,drzi neveste stranu nevesta sa spolahne na zensku aj ludsku solidaritu, a nakoniec sa karta obrati. je to predsa len jej syn .a ona je jeho mama.

lilith78
17. okt 2009

Adel-páči sa mi tvoj prístup "je čas byť sebecká"! 🙂 Je dôležité poznať svoju hodnotu a i keď treba vo vzťahoch robiť rôzne kompromisy, treba mať určené hranice 😉 Verím, že budeš úspešná vo svojej ceste ktorú si si vybrala a dúfam že to šťastie sa ťa bude poriadne držať 🙂
Ps.to emyly: posledný krát ( ma to už moc nebaví) je možné, že preklep sa stal, ale ono sa niekedy fakt dosť ťažko píše v polohe ležmo..(kedže mi tvrdlo brucho, bohužial iná poloha sa neodporúča a prispieť som mala v tom čase veľkúúú). Takže: ospravedlňujem sa verejne všetkým ktorých sa dotkla moja pravopisná nedôslednosť 😎

ada32
17. okt 2009

a tento raz absolutne suhlasim s kubakou ako som uz napisala, treba mysliet na to,co bude o pat rokov.
je to prejav normalneho zodpovedneho uvazovania.

a k tym potratom.zena urcite ma mat pravo rozhodovat o svojom tele a buducnosti.
aky to bude mat dopad na jej svedomie to si ma v sebe vysporiadat sama.
ak by jej niekto chcel prikazat zakazat a rozkazat co smie a nesmie urobit,tak to by sme museli zit v inak vyspelej spolocnosti,ktora je schopna pomoct tej zene sa postarat o deti ktore porodi ked uz jej raz nieco zakaze.
a aj otcovia by k tym detom potom mali mat skutocne ine povinnosti ktore by si museli plnit.nie to co sa deje teraz.
momentalne su tieto zeny s ich detmi odsuvane na periferiu a ked potrebuju pomoc niet sa velmi kam obratit.
preto im nikto nema pravo zabranit slobodne sa rozhodnut.

emyly
17. okt 2009

lilith - mňa sa to teda vôbec nedotklo, len odrážam útoky 😀 tvoj dodatok v príspevku o 14:12 bol nevhodný.... 😝

ada32
17. okt 2009

lili aj ja pisem v lahu a ked to potom po sebe citam... 😅 😔

lilith78
17. okt 2009

kurník, emyly...(ten kurník nieje urážka ale len nasrdené povzdychnutie, aby nedošlo k omylu 🙄 )
Aké nevhdné: ty si písala , že všetko bude ok a nech sa nebojí a tak samozrejme vzišla z toho logicky moja otázka: (keď ja tak prehnane kalkulujem) že či si ju nasťahuješ do baráku ty, keď sa náhodou stane že tý čo jej slubovali pomoc to po čase omrzelo...
A to som povedal že naposledy na teba reagujem..Dievča, ja akceptujem tvoj názor, môj názor je absolútne odlišný a tento web je podľa mňa verejný, tak som verejne napísala svoj názor a tým som chcela adel len pomôcť-konkrétnymi vecami a nie ideálmi . that´s all...

emyly
17. okt 2009

milá lilith....adelka je v oveľa lepšej finančnej situácii ako ktokolvek z nás, aspoň ako ja určite...má dva byty, tak si nemyslílm že by bola odkázaná bývať u mňa 😝 ale keby na to prišlo, v pohode, jedna izba ešte nie je dorobená 😀 inak ja sa nebojím toho že nebude na krúžky...hahaha ked na to nebudem mať, tak jednoducho dieťa na ne nepôjde.... ona len prežila psychický šok ale spamätáva sa z neho.... a tuna potrebuje psychickú podporu,nepotrebuje čítať výmenu názorov medzi jednou tehulkou a trojnásobnou mamičkou 😀 takže navrhujem prímerie a viac už nespomínať odlišnosť názorov ktorý vedie aj tak len k hádke....medzi nami určite 😀

frisbee
17. okt 2009

adi...tlieskam 😉

lilith78
17. okt 2009

Práve po psych.šokoch, treba ako podporu tak i zdravý rozum ako sa s tou situáciou vysporiadať!!
Hmm, keď nebude na krúžky tak tam jednoducho dieťa nepôjde..Ale neviem ako ty ale ja by som sa cítila hrozne, keby moje dieťa prišlo z domov s plačom, pretože ostatné sa mu smejú lebo nemôže s nimi ísť napr. na plávanie..Všetci vieme že deti sú medzi sebou veľa krát kruté a skrývať sa za duševnými cnosťami moc dieťatu v škole, keď si ho budú "tí bohatší doberať"nepomôže a ono bude musieť sa každý deň sa s tým vysporiadavať a vnútorne bojovať sám so sebou aby tam šiel i v deň ďalší..Tak ten pocit ja zažívať nechcem..Neviem, ale stať sa rodičom je predsa o prevzatí zodpovednosti a každý predsa chceme dať svojmu dieťaťu viac ako sme mali mi....
Mimochodom, hurá do prímeria- ja som zásadne ZA!!!

petronelie
17. okt 2009

Ahoj holky,
já nebudu vyjadřovat svůj názor,neb nevím, jak bych jednala. Prostě nevím. Adélka se rozhodla si dětátko ponechat, je to její rozhodnutí a zcela jistě nebude litovat, až bude malého uzlíčka držet v ruce.Adélko,nemám slov pro Tvého manžela,ikdyž na druhou stranu vím,že člověk dělá chyby,já jich udělala spoustu.Takhle se ale snad normální 35 letý chlap nechová...neumím si to ani představit.Nyní,si myslím,je také důležité,abys byla trošku v klidu...kvůli miminku, aby ses tolik nestresovala, ikdyž to asi musí být těžké. Je fajn,že máš podporu maminky 🙂 Přeji ti hodně štěstí.

emyly
17. okt 2009

😀 hihi taaaak dobre.....ale.... dnes už funguje (hadam po celej SR) CVČ, kde jeden krúžok stojí symbolické 1 euro, dcerka mi chodí na dva, zo škôlky.... chodia ešte na mažoretky ktoré vychádzajú oveľa drahšie, ale keby som na to nemala, rozumne by som im to vysvetlila.... veľmi záleží od toho ako deti človek vedie, ked si v obchode vydupe že chce hračku, a rodič mu ju kúpi tak potom nech nečaká že si niekedy dá povedať že na niečo proste peňazí niet... mňa veľakrát dievčatá prekvapili ich rozumkom, 😅 ked si v obchode šepkali že tá hračka je hrozne drahá a maminka ešte nechodí do robotky, že ju mať nemôžu...také to bolo milé...ale je to odbočenie od témy, takže už ani krúžky spomínať nebudeme 😉

ada32
17. okt 2009

emilyz ale myslim ze liliyh nemysli prave tie dobrovolne kruzky na ktore moze chodit kazde dieta ked prinesie poukaz ktory ma zadarmo.
ja chapem ako to mysli.mam 12 rocneho syna zacinajuceho pubertaka a len taka skola v prirode alebo lyziarsky alebo plavecky stoja velmi vela penazi.
tie naroky /nemyslim snobske ale normalne detske/sa vekom zvysuju.
myslim si ze je prvorade viest deti k pokore a slusnosti ja stale zdoraznujem synovi ze este sme nedoskakali a treba si vazit vsetko aj ked teraz je vo veku ked tym vyvolam skor uskrn.
nikto vsak nechce aby jeho detom hovorili v skole za chrbtom "socialka" je to ponizujuce a poznaci to cloveka dost na cely zivot.
najhorsi je vek tych - nastrocnych ti vedia byt veeeelmi kruti.

ale toto uz je od temy.uvedomujem si to 😔

ada32
17. okt 2009

liliyh=lilith