Manžel čaká dieťa z inou. Čo mám robiť?

adelabenickova
9. okt 2009

Ahojte, volám sa Adéla a som dobrá kamarátka jednej z mamičiek na tejto stránke. " Donútila" ma sem napísať a tým sa aj trocha vyspovedať.
Som v neľahkej životnej situácii a keby nebolo mojich dvoch detí a toho tretieho čo čakám, asi si siahnem na život. Moje manželstvo trvá 10 rokov, z neho mám zatiaĺ dve deti - 10 ročnú dcéru a 8 ročného syna. Naše manželstvo začalo krachovať asi pred 5 rokmi, stále sme sa hádali, hlavne kvôli rodičom jednej alebo druhej strany, peniazom a potom už hádam pre všetko. Chcela som to ukončiť už keď syn mal 3 roky, aby deti nevyrastali v takom prostredí, vždy ma však manžel ukecal.
Asi pred štyrmi mesiaci som sa zblížila v práci s kolegom ale len platonicky, nebol tam žiadny sex a podala som žiadosť o rozvod. Manžel keď to zistil, že som zaľubená do kolegu a že som podala žiadosť o rozvod, tak mi urobil scénu v práci a na kolenách prosil aby som sa nerozvádzala. V rámci udobrovania som otehotnela. Lenže náhodou som prišla na to že má milenku už dva roky, ktorá má však 2 mesiace do pôrodu. Manžel sa od nás odsťahoval a nechal ma samú s dvoma deťmi a tretím na ceste. Rozvádzať sa však nechce, jemu to takto vyhovuje. Psychicky som úplne na dne, vôbec neviem čo mám robiť ☹ ☹.

jahodka35
20. okt 2009

ved prave, ze niekedy tie rozhodnutia, ktore v tej danej chvili povazujeme za spravne, sa nam po case mozu ukazat v inom svetle. ale o tom je zivot a zodpovedam (a trpim) si za to len a len sama...

kubaka
20. okt 2009

víš co jahůdko, ale ono v té chvíli to bylo opravdu správné rozhodnutí. Teď jsi v jiné situaci a řešilas bys to samé zase jinak. Takže zpětně si člověk může jen těžko něco vyčítat.

Např.
Já jsem měla po babičce byt, v němž bylo hromada bezcenného harampádí. Mezi nimi i nějaký obraz originál. Protože jsme byli jako studenti úplně na dně, měnili jsme byt a neměli jsme ani na stěhováky, byla jsem ráda, když mi ten obraz vzali do Starožitnictví a prodali za 15000. My dostali 10000 . Pro nás neuvěřitelná a spásonosná suma, zachránila nám fakt pr...l. 😀

Později jsme zjistili, že to byl surrealista Radimský, a jeho obrazy se najednou dražily až za milion korun. 😝
Víš, jak jsem si rvali vlasy? Ale nakonec jsme si řekli, že nám prostě prospěl ve chvíli, kdy jsme potřebovali a těch deset tisíc pro nás znamenalo v naší situaci jako za několik let třeba půl milion, za který by byl býval byl vydražen. Kdo mohl v roce 1992 tušit, že přijde v roce 2000 do módy? Naprosto nikdo.
A tak je to ze vším. Tak se netrap, třeba se dočkáš... 😵

atrami
20. okt 2009

jahodka,
je mi ľúto, že si to musela zažiť.

bambi09
20. okt 2009

jahodka,keby si vedela vtedy,že to zvládneš,aj keď s ťažkosťami,rozhodla by si sa inak,ono je to tak,že si urobila,čo si v daný moment videla ako správne
mňa gynekologička tlačila do interupcie,malá mala riziko DS aj iných syndrómov,ja som odmietla amniocentézu aj reči o interupcii,rozhodla som sa prijať naše dieťa také,aké je a neľutujem,keby sa potvrdili hrozby lekárov,rozhodla by som sa rovnako aj následky svojho rozhodnutia by som niesla len ja,teda ja muž,boli sme v tom obaja
je na každom z nás,ako sa k týmto veciam postaví,ale urážať iného človeka len preto,že má iný názor alebo je veriaci je smutné a úbohé
kubaka,nechcem Ťa uraziť,myslím,že si veľmi inteligentná žena,ale porovnávať obraz a dieťa sa asi nedá,ten miliión by sa vám určite veľmi hodil,ale dieťa sa nedá kúpiť za žiadne peniaze,stačí otvoriť témy v snažilkách,koľko je tam ľudského trápenia,že detičky neprichádzajú ☹ ☹
takže sa prestaňme tuto osočovať a urážať za iný pohľad na svet,niekto premýšľa viac srdiečkom,niekto mozgom,máme na to právo,len by bolo vhodné nedávať práve ten svoj názor ako smerodatný a jediný správny pre každého 😉
Adelka,čo je u vás nového??ak môžeš,napíš 🙂

kubaka
20. okt 2009

bambi - co to tu pleteš - to snad každý pochopil jako příklad toho, že člověk prostě zpětně nemůže litovat rozhodnutí, protože v té dané chvíli se jeví jako správné. To byl příklad toho, jak se člověk rozhoduje 😒
Ježiš, snad je jasnéí, že dítě a obraz se nedá srovnat -
Psala jsem proto, že mě žrát, že jsme mohli dostat za obraz víc, protože tehdy jsme se rozhodli podle situace a dobře - jinak to nešlo. Milion nám nijak extra nechyběl, tak to...
A myslet se musí mozkem i srdcem - když převáží sentiment "srdíčko" zadělá si člověk akorát na problém. Rozum a city musí být v rovnováze a doplňovat se.

maminuska
20. okt 2009

Myslím že Adéla je svoprávna a zvážila všetky dôsledky. Urážať sa tu vzájomne je dosť úbohé.
Neviem čím to je ale ja som nepostrehla nejaké narážky a urážky macky na stranu Llith a Kubaky, napísala svoj názor a to že považuje interupciu za nezodpovednú vec, keď je človek zabezpečený je len jej vec.
Kubaka, podĺa môjho názoru nie je správne tu písať že niečo prebieha cez IP, je to vaša súkromná vec a to si riešte vy dve ako každá uznáte za vhodné. Ja osobne si mackin názor vážim aj keď sa nie vždy s ním stotožňujem.
Adélke držím palce a verím že sa rozhodla správne v danej chvíli. Nie som zástancom interupcii ale ženy, ktoré mali na to dôvod , neodsudzujem. Sú však medzi nami také čo interupciu považujú za druh antikoncepcie.

bambi09
20. okt 2009

kubaka,hej,ak je to v rovnováhe,je to ok 😉
viac k tomu nemám čo dodať,dúfam,že sa ešte Adelka ozve

lilith78
21. okt 2009

Pomooooc.. 🙄 hned zrána ma skoro kleplo z toho...
Mila maminuška: a čím si prispela prosím ťa k tejto téme ty??,Akurát sa nudne opakuješ, že sa tu hádame. Tak to si asi nezažila hádku..Vymiename si tu názory čo ja si vážim a páči sa mi, že dokážeme ten svoj pohlad i zdôvodniť.Každá sa snažíme priblížiť ten náš názor a úprimne sa otvárame tu na verejnom chate- čo si myslím nieje malá odvaha!Jasne kludne : dá sa i tak: ja si myslím že adel sa rozhodnuť ma takto a ja že takto-držíme jej všetky palce a bodka..na to nám stačí jedna stránka!!!!!!!KOnverzácia, nedávanie si klapiek pred oči, rozširovanie si informácií, vymieňanie názorov, preto sú vytvorené chaty kde práve môžme konverzovať.
Too Bambi: úplne jasne a zretelne kubaka vysvetlila!Si asi zle čítala : Nieje tam nič o porovnávani dietatka a napr.obrazu..Ide o ako ludia radi lutuju minulost- i ked to nemá vobec zmysel. pretože v danej chvíli sa všetci rozhodujeme podla naj svedomia a vedomia 😉

maminuska
21. okt 2009

Lilith a čím som mala viac prispieť? Napísala som svoj názor. Tým som prispela.
Problém je v tom že ty sama máš problém akceptovať aj iný názor.
Vyjadrovať sa systémom - pomoc, hneď ráno sa z toho skoro kleplo - je hrubá neakceptácia iných názorov, zhadzovanie druhých. Ak si chceš vymieňat názory, tak treba do toho vložiť aj trocha kultúry.
😉

kubaka
21. okt 2009

maminuska - ke kultuře diskuse patří i to, nepodsouvat druhému emoce, o kterých nic nevíš, nevysvětlovat jaký je a proč říká, co říká. Nedotýkat se osobnosti - jen vyvracet jeho tvrzení jinými argumenty.

že už z toho lilithu málem kleplo se nedivím, ani že už jí to pije krev - nikdo se tu nehádá, jen diskutuje a ke konci jsme se docela pěkně shodly. Co? 🙂

bambi 🙂

lilithko - prosím tě, ať si ještě neuženeš předčasný porod 🙂 to by nikdo nechtěl

maminuska
21. okt 2009

Kubaka, ano to máš pravdu, ale emóciami to tu v jednotlivých častiach len tak vrelo. Nepocitujem že by tu niekto niekomu niečo podsúval, každý háji svoj argument aj keď možno nie práve najlepším spôsobom.

svetlusenka
21. okt 2009

no...už jsme mimo mísu...

Adélko, ozvi se prosím, jak to probíhá dál 🙂

verled
21. okt 2009

zdravím všechny...........pročetla jsem si to a myslím si že každá z Vás má v něčem pravdu, ale že všechny víme že žádné rozhodnutí nemůžeme schválit ani odsoudit, každý jedná podle svého uvážení a rozumu........nelíbí se mi že někdo tu někoho soudí za to že byl na interrupci, někomu prostě jiná možnost nezbývá, přeijde Vám snad lepší když maminka pak dítě pohodí někde v igelitce??.....nechci tím říct že bych to tak já udělala, ale myslím si že ani jedna z Vás tu nemá právo někoho za něco odsuzovat a už vůbec ne za jeho názor............nakonec jste tu měly pomalu debatu mezi sebou místo toho ayste poradili zoufalé Adélce.-)...........

já souhlasím s mńoha věcmi co tu jsou napsané.-)...ale nebudu říkat s čím...

Adélko, tobě přeju, abys nikdy svých rozhodnutí nelitovala, protože to se nemá🙂)))nebudu ti říkat že všechno bude dobrý🙂to nevim, ale přeju ti to a všem podobně zoufalým🙂...mezi které taky patřím........tohle všechno prostě k životu patří........máš děti, které tě poženou dál a možná i to těhotenství.-).....mě teda dodává odvahu🙂.......všechno je jenom na tobě..........a snad jen to abys těch klacků pod nohama měla co nejmíň.-)


jinak tvůj manžel je kretén.......neumí se chovat a být zodpovédný sám za sebe....lituju i tu jeho novou milenku, nevěřim tomu že to s ní dobře dopadne...já kdybych viděla svýho přítele takhle se chovat, bála bych se že se zachová i ke mě stejně...

babara
21. okt 2009

kubaka, ja nesouhlasim s tvoji vetou: Dítě si zasouží mít ten, kdo o něho stojí.
Ja, a vim z jine diskuze, ze i ty jsi nemela idealni mamu, nerekla bych, ze by o me zrovna stala, nekolikrat jsem si rikala, jak me vubec mohla mit, ale znamena to, ze bych radeji umrela?
Opet tvrdim, ze vse zle je k necemu dobre a i dite, ktere zazije v detstvi mnoho utrpeni, muze zit plnohodnotnym a stastnym zivotem a nemusi opakovat chyby svych rodicu nybrz naopak muze se z nich poucit.

babara
21. okt 2009

hlavne prosim neslovickarte. Kde je tolerance?
Kazdy mame jine zasady, nekdo je proti interupcim, nekdo je proti primemu urazeni v dizkuzich (a dela to jen neprimo 😀 )

verled myslim, ze tu nejde o to jit na interupci nebo pohodit dite nekde v igelitce (nebo se ho vzdat). Ale potrat nebo si dite nechat, ale v tom uz je nastesti snad adelka rozhodnuta.

verled
21. okt 2009

babara:ale vždyť o tom jsem mluvila, já nikomu nic neradim, je to jen na ní a nikdo nemá právo jí do toho kecat natož jí za to odsuzovat, to je vše.....o igelice jsem mluvila souvislosti s tim že mmača to dítě nechce, nabo má důvod ho nechtít, potrat je pro mě lepší než to druhý.......společensky přijatelnější...mluvim o sobě.....

atrami
21. okt 2009

Vybavte si to cez IP!

Adelka,
dúfam, že všetko je O.K.

lenkavano
21. okt 2009

werled mám stejný názor jako ty už jsem ho tu i psala.

bodka13
21. okt 2009

😕 😕 😕 😕 ....mali by ste sa asi schladiť kočky 😉 ...téma nie je o vás a vašich hádkach 😉 vôbec by som sa nečudovala keby sa Adelka viac neozvala či dokonca dala zamknúť tému 😉

verled
21. okt 2009

lenkavano:některý lidi si holt myslej že jsou nadlidi a maj právo kecat jinejm do života a pletou si to s vyjadřováním názoru🙂....

tak teď budem čekat jak to dopadne.-)

adelabenickova
autor
21. okt 2009

Ahojte dievčatá.
Tak u mňa sa to vyvíja tak všelijako, manžel robí scény už aj v práci, zamestnávateľ ho musel vyhodiť pomocou sbs, do toho sa mi montuje svokra a už aj mama. Svokra bola už za mnou niekoľkokrát že nech nie som taká tvrdohlavá a vezmem ho späť, že s ňou sa rozišiel keď zistila že je ženatý a že čo by som chcela a ako si to predstavujem keď zostanem sama s troma deťmi. Najviac ma dorazila mama, keď sa ma opýtala či si to nechcem predsa len ešte rozmyslieť.
Je zaujímavé že svokor a aj otec sa k tomu nevyjadrujú.
Nakoniec to skončí tak že som rodinu rozvrátila ja ☹

inkinka
21. okt 2009

no adelka, ja mám pocit, že keď ho vezmeš späť, koniec sa len oddiali. Aspoň podľa vývinu vášho manželstva, ako si ho opísala.

sasulec
21. okt 2009

Adel budes s nim zit ty,nie oni,ani tvoja mama,ani svokra..
rozpravala si sa s mamou ci svokrou do akeho psychickeho stavu ta to privadza? mala by si sa aspon s mamou porozpravat,je tvoja mama a urcite by zmenila nazor..neverim,ze by ta nutila ci prehovarala s nim zit,keby vie ako to citis... ☹
takze je to na Tebe,ale nedovol nikomu aby ta opat dohnali k tomu stavu... 😠 😠 😠

babara
21. okt 2009

adelka, musi to byt hroznej natlak, preju at jej vydrzis a stojis si za svojim, jak pise sasulec, byla bys to ty, ne oni, kdo by zil s nim.
To vis, driv by zenska drzela hubu a nechala si vsechno libit, tchyni to prijde normalni.

Bez tatinka to sice bude tezke, se spatnym tatinkem ale jeste tezsi..
Pusobis jako rozumna zenska, myslim, ze nejaky prima tatinek si vas jeste najde 😉

raady
21. okt 2009

Ahoj,
nečetla jsem všechny příspěvky.
Adélko, držím ti palce, aby jsi vydržela nátlak jak od svého manžela, tak "maminek".
Myslím, že vzít tvého manžela zpět k ničemu dobrému nepovede. Podle mě je to jen oddalování rozchodu a prožiješ si znova to, co teď.

kristina25
21. okt 2009

adelka
ako napisala raady je to len oddialovanie rozchodu. Ja som manzelovi odpustala stale pat rokov. Tiez chodil za mnou a prosil, ale teraz som si povedala dost a podala som ziadost o rozvod.

kubaka
21. okt 2009

tak tohle vidím fakt bledě: svokra i vlastní matka jí už dávají za vinu, že dělá blbosti, chlap dělá scény a určitě si hraje na chudáka, předpokládám, že žijí na nějakém menším městečku, kde je těžké uniknout veřejnému zájmu, takže na to, aby se adélka rozvedla a zůstala s dětmi sama bez podpory obou rodin, které jí budou deptat - to chce pořádně tvrdou, cílevědomou a sebevědomou náturu... 😖

cernovlaska
21. okt 2009

Ahoj Adélko 🙂

no,žádná sláva ☹ ale to bylo jasný,že jednoduchý to nebude a ani mě nepřekvapuje tvoje tchýně 🙄 je to přece jenom její syn 🙄 ale s tvojí maminkou by jsi si měla promluvit a všechno jí vysvětlit a říct jí,jak to všechno cítíš a já věřím,že tě pochopí,alespoň by to tak ve vztahu matka versus dcera mělo být 😕. Ale určitě bych nedávala manželovi další šanci,pže jak píšou holky,jenom oddálíš konec a já si myslím,že chlap,který má plnohodnotný a dlouhodobý mimomanželský vztah a ještě s milenkou čeká dítě,je opravdu nespolehlivej člověk a sobec 🙄. Ale je to jen a jen na tobě,jak ty to cítíš,ale myslím,že ti bez něj bude líp,jakkoliv to bude těžký 😉. Podle toho,co udělal to rozhodně není člověk o kterýho se můžeš opřít a spolehnout se a být šťastná a v klidu,tak k čemu ho potřebuješ 🙄

roasha
22. okt 2009

tak presne taketo"vyvrbenie"situacie som cakala... 😝
adelka,a bud si ista,ze ta rozvracacka budes ty!/zial/ 😖

verled
22. okt 2009

ahoj Adelko:tak tohle je jen na tobě ty ho znáš nejlíp a víš co a jak..........a taky to jestli ho ještě chceš, nenech nikoho aby se ti pletl do života......já to znám, ale nikdy se tomu nepoddám, je to můj život a já si budu rozhodovat, jnáč bych se musela pak za svoje rozhodnutí stydět a to nechci🙂......určitě si všechno v klidu rozmysli a dělej to co chceš🙂