Manžel čaká dieťa z inou. Čo mám robiť?

adelabenickova
9. okt 2009

Ahojte, volám sa Adéla a som dobrá kamarátka jednej z mamičiek na tejto stránke. " Donútila" ma sem napísať a tým sa aj trocha vyspovedať.
Som v neľahkej životnej situácii a keby nebolo mojich dvoch detí a toho tretieho čo čakám, asi si siahnem na život. Moje manželstvo trvá 10 rokov, z neho mám zatiaĺ dve deti - 10 ročnú dcéru a 8 ročného syna. Naše manželstvo začalo krachovať asi pred 5 rokmi, stále sme sa hádali, hlavne kvôli rodičom jednej alebo druhej strany, peniazom a potom už hádam pre všetko. Chcela som to ukončiť už keď syn mal 3 roky, aby deti nevyrastali v takom prostredí, vždy ma však manžel ukecal.
Asi pred štyrmi mesiaci som sa zblížila v práci s kolegom ale len platonicky, nebol tam žiadny sex a podala som žiadosť o rozvod. Manžel keď to zistil, že som zaľubená do kolegu a že som podala žiadosť o rozvod, tak mi urobil scénu v práci a na kolenách prosil aby som sa nerozvádzala. V rámci udobrovania som otehotnela. Lenže náhodou som prišla na to že má milenku už dva roky, ktorá má však 2 mesiace do pôrodu. Manžel sa od nás odsťahoval a nechal ma samú s dvoma deťmi a tretím na ceste. Rozvádzať sa však nechce, jemu to takto vyhovuje. Psychicky som úplne na dne, vôbec neviem čo mám robiť ☹ ☹.

lenadka
22. okt 2009

adelka,
tuto situaciu ti nezavidim-to ako sa otocila svokra aj mama ostala taka ako na vazkach 😠 . Mozno toto ta zranuje viac ako samotna situacia-postoj najblizsich ☹
Svokra tak reaguje preto, lebo tvoj manzel ja a vzdy bude jej syn, co je pochopitelne, ze nakoniec ho vezme na milost, odpusti a dokonca pomaha...
Porozpravaj sa s mamou a vysvetli jej, ze sa neda takto zit-to nie je zivot-to je peklo a teror...preco by si mala tolerovat jeho ulety, ked ma naladu je s tebou a ked sa mu nepaci vyvadza, robi ti sceny, psych. ta depta tak ze si chces vziat zivot!!!! Zaruci ti mama, alebo svokra, ze to neurobi este xy krat? Nie. Je to len na tebe, cim skor si urobis poriadok, tym skor budes mat pokoj 😔
drzim ti palce!!! 😉

inkinka
22. okt 2009

adelka, sukničkár sa nezmení. Ak ho prijmeš späť, pochopí to tak, že si ho prijala so všetkými jeho chybami a že si sa s nimi zmierila a môže to zneužívať. A reakcia tvojej rodiny? Môže to byť aj pohodlnosť, veď išlo to nejako doteraz, pôjde aj ďalej.

renca3
22. okt 2009

adelka...na zaciatku si pisala, ze vase manzelstvo uz dlhodobo nefunguje. a to tvoja mama nevedela, ze to u vas nie je v poriadku uz par rokov? asi nie. lebo potom by ti radila pravy opak.
ak to netusila, tak ma o teba strach ako o dceru, ako to vsetko sama utiahnes a zvladnes.
verim, ze napriek vsetkemu ti tvoji rodicia pomozu.

bambi09
22. okt 2009

Adelka,myslím si,čo Inkinka a Renca,Tvoja mama by mala byť na Tvojej strane,veď žila s vami,nevidela,ako sa správa??
je to len na Tebe,ako sa rozhodneš,ale takýto typ chlapa sa nezmení,len oddiali to,čo príde aj tak,ale Ty vieš najlepšie,aký je a či Ti za to stojí,ublížil Ti,ako len manžel ublížiť môže 😔
ono ľudia niekedy za každú cenu chcú udržať rodinu pre deti,ale ak ten vzťah nefunguje a nesnažia sa obaja,aj tak je to na prd,tie deti to cítia,či je rodina ozajstná,alebo len naoko 😒
ak chceš,napíš,ako to cítiš Ty,my tu len píšeme svoje názory,ale určite nehovoríme-na 100% urob to a to...
drž sa moja

adelabenickova
autor
22. okt 2009

Aby ste to zas nechápali tak zle, mama na mňa nevyvíja žiadny tlak , len sa ma opýtala či si to nechcem ešte rozmyslieť. Nechcem, uvedomujem si že by to bol začiatok konca. Možno rok dobre a potom znova.
Svokra mi dnes ešte volala, že čo oni majú robiť, že sú traja v dvojizbovom byte a že aj oni majú nárok na súkromie s otcom, že môj muž predsa niekde bývať musí. No veď musí, ale prečo zrovna u mňa ? Lebo som jeho manželka. A ešte k tomu ho aj z práce vyhodili, pretože ho načapali pod alkoholom, tak by som ho mala podporiť, lebo si niečo urobí.
Takže dievčatá keď ste niekoho žena, tak musíte strpieť všetko , aj milenku ( ktorá je v tom aj možno nevinne ) a aj nemanželské dieťa, ktoré už ozaj za nič nemôže. Aj nezodpovedného muža, ktorý spraví 4 deti a v terajšej dobe sa nechá vyhodiť
😒. Dnes sa ma aj osemročný syn opýtal prečo som otca vyhodila z domu, že mu to povedal 😠.
Takže tak je to zatiaľ u mňa.

frisbee
22. okt 2009

adelka,moja mama sa pri rozvode tiež postavila na stranu mojeho ex...proti mne...pritom vedela,že ma vyštval psychoterorom aj s malou...musíš ju v tomto ignorovať a zamerať sa na deti a na seba,je to tvoj život,mama sa s tým po čase vyrovná,teraz je podstatné,aby sa neopakovalo to,čo už si zažila 😕

adelabenickova
autor
22. okt 2009

A vôbec ako sa mám postaviť k nevlastnému súrodencovi mojich detí , ktorý sa narodí o chvíľu ? Mám sa s ňou skontaktovať ? Lebo z toho čo mi svokra povedala, že ho vyhodila keď sa dozvedela že je ženatý a má deti, tak dedukujem že o tom fakt nevedela, žijeme vo veĺkom meste. A niektorý chlapi vedia dobre klamať.

frisbee
22. okt 2009

adel,teraz to čítam...no to je irónia,oni chcú súkromie,a ty máš mať trápenie...no to neexistuje. 😠

frisbee
22. okt 2009

adelka...v tomto prípade si myslím,že ona je tiež obeť...záleží na tebe,aká si silná,či by si to psychicky zvládla,stretnúť sa s ňou,ale zase by si mala argumenty proti nemu...

adelabenickova
autor
22. okt 2009

Ale zas aby ste to nebrali, že som nejaká svätica a budem sa družiť s každou milenkou môjho ešte manžela. Len viem sa vžiť aj do toho ako sa cíti, zrejme rovnako ako ja.
Lenže blbé sme boli obidve, obidve nás podvádzal dva roky 😖. Budem musieť končiť lebo ma chytá nesmierna zlosť na toho hajzlíka. 😠

frisbee
22. okt 2009

adelka...to si nik nemyslí,tam ide o to vyjasniť si sutáciu...a nestresuj sa,odpočívaj...držím pästičky 😉

inkinka
22. okt 2009

k svokre sa vyjadrovať nebudem, muž ti poskytuje ďalšie dôvody na to, aby si sa utvrdila v tom, že si spravila dobré kroky a jeho dieťa teraz nerieš, ber to postupne, alebo máš toľko psychickej sily? Aj keď jej máš asi dosť, ja som žasla, že tá istá žena, ktorá bola psychicky na dne, po pár dňoch mu dokázala zrušiť pobyt, skvelé.

bambi09
22. okt 2009

Adelka,ja Ťa obdivujem bez pátosu,ja by som to teda nedokázala,stretnúť sa s milenkou a riešiť jej dieťa,ty si v tom nevinne,nech sa hanbí ten,čo ju do toho dostal 😠 😠 😠 máš veľké srdce,ja by som až taká veľkodušná byť nedokázala 😔
a nemusíš strpieť všetko,máš svoju hrdosť,keby si vedela,čo sa z neho vykľuje,asi by si si ho nezobrala
kedysi to tak bolo,že žena musela vytrpieť všetko,lebo chlap bol živiteľ rodiny,dnes ženy zarábajú častokrát viac,ako chlap a ak je ešte atk blbý,že sa nechá vyhodiť v dobe krízy,tak čo z neho?? 😖 😖
nemám slov na neho...zato Ty si silná a múdra žena,koľko sa v Tebe ukrývalo sily a odvahy,len si o tom nevedela 😉
držím päste,aby si vydržala vo svojom rozhodnutí nedať mu už tretiu šancu,nezaslúži si ju 😠 😠 😠
a mamu chápem,ale myslím,že ak sa rozhodneš pre rozvod,podporí Ťa,mamy nám väčšinou chcú fakt dobre

sasulec
22. okt 2009

adel teraz sa sustred na seba a svoje deti,co s toho budes mat ze sa s nou stretnes?budete plakat spolu ako vas ,,taky d***l oklamal obe? alebo vymyslite scenar ako sa mu pomstit??? ale stale to bude stvat a trapit teba..(a ju)ze vas podviedol..
hlad si svoje deti a svoje stastie,budes mat co robit okolo svojich deti,verim,ze to zvladnes a to ci sa budete vidat s jej dietatom,to vsetko ukaze cas,mozno ma teraz aj ona toho dost,nezavidim jej,a mozno teraz ona sama nestoji o stretnutie s vami..
nenechaj na seba tlacit ani mamu ani svokrou snad by si nelutovala takeho ... to jemu sa teraz vsetko vracia tak nech si to naplno vychutnava a nech za to co urobil vlastnym detom pyka 😠 😠 😠

adelabenickova
autor
22. okt 2009

Aach dievčatá to nie je žiadna sila, to už u mňa začal fungovat obyčajný primitívny pud sebazáchovy.
Každý večer si ja veru dobre porevem. A čo sa týka že som silná lebo som zrušila trvalý pobyt manželovi, to nebol môj nápad, to môj zlatý otec.
Verte tomu že ani ja s ňou po stretnutí netúžim, len si ani neviem predstaviť ako to bude neskôr medzi nevlastnými súrodencami fungovať,chcem aby o ňom deti vedeli.

inkinka
22. okt 2009

adelka, budú vedieť, ale dávkuj im to postupne. Rozumiem ti, chceš, aby sa to dozvedeli od teba a nie od cudzích, takže veľa času asi nemáš. Strašne veľa vecí musíš riešiť naraz.

babara
22. okt 2009

Adelka, urcite jsi silna, nekoho by zlomil uz takovy natlak tchyne, kolik zen se takhle sebetryzni, nechapu, ale ty na ne neber ohledy, muzou ho taky vyhodit, vzdyt co jineho by si zaslouzil.
Jeho manzelka uz prece brzy nebudes, to jim rekni, uz ma jen je a basta. Ty mas svych starosti dost.

Toho "levobocka" zatim neres, je dost casu, kdyz budou deti chtit, muzou ho kontaktovat samy, a treba se ti ozve sama milenka..

Drz se!

vivien742
22. okt 2009

Adelka, kašli na ňu, nemá zmysel stretávať sa teraz s ňou, len by ťa to oberalo o sily, ktoré teraz potrebuješ. Ty si ju do tej situácie nedostala. Sústreď sa teraz na tvoje tri detičky a na seba, všetky tri ťa veľmi potrebujú. A synovi vysvetli, že ty si jeho otca za druhou ženou nevyháňala a to, že to urobil, ťa veľmi bolí, ale nehovor o ňom nepekne, len fakty, žiadne emócie, aj keď je to ťažké. Myslím, že otázku, či zobrať manžela späť máš už v sebe vyriešenú ( aj keď je jasné, že nie na 100 percent, je to prirodzené ), stačí sa predstaviť váš život o dva roky, o päť, o desať...radšej nie, ja osobne by som sa s takým NIEČÍM už stretla len na rozvode. A reakcia tvojej mami - no tiež podlieha tlaku a je to určite aj strach z neznámeho, z toho, čo bude, lebo zmena to teda určite je. Ale určite lepšia, ako pozerať sa ne to, ako sa z jej dcéry sáva chudera, z ktorou niekto manipuluje ako chce. Adelka, aj keď možno nemáš v rodine takú podporu, akú by si očakávala, verím, že je to spôsobené len dočasným šokom a najmä máš obrovskú podporu rodiny z modrého koníka. Drž sa a nedaj si zničiť nejakým primitívom život, máš len tento jeden a bez neho máš nepomerne väčšiu šancu byť šťastná ako s ním.

andy2306
22. okt 2009

dobrý večer holky..
původně jsemvůbec nechtěla zasahovat do téhle diskuze,ale nedalo mi to.Na úvod musím říct,že jsem ráda,že jste se konečně přestali hádat-protože každý člověk je jiný,má jiné postoje,názory-a i kdybyste stokrát chtěli,tak svýma argumentama nepřebijete argumenty někoho jiného,nezměníte ho k obrazu svého-ani jeho myšlení.Každý má svoje-a at to každý vidí jak chce.Lili je realistka,emily je spíš optimistka.Já jsem asi oboje dohromady a myslím si,že at už se rozhodne jakkoliv,tak to bude k jejímu dobru-protože ona to tak chce a tak to mít bude-jak se říká : jak si to uděláš,takový to máš (každopádně jsou i věci,které jsme nechtěli a dějí se 😒 )
Adélko: jsi opravdu v těžké situaci-a těžko radit.Radit by ti nikdo ani neměl-spíš tě vyslechnout a říct svůj názor,za který by se tu neměl nikdo napadat.Tvůj manžel je prevít-a čím dřív bude :bývalý: tím líp pro tebe,tvé děti-a vás všechny.Tchyně je nepochopitelná-a tvá maminka když uslyší,co všechno je tvůj manžel zač,co ti udělal-a tím pádem i tvým dětem,jistě ti pomůže a nejen ona.Byt sama ze třemi dětmi-to chce jistě hodně odvahy a sily a nevím,jestli bych to zvládla-ale člověk (hlavně ženská)dokáže zvládnout víc,než si myslí-když musí.To je naše výhoda oproti mužům,ti toho tolik nevydrží,což je i na tvém manželovi vidět.Vzít ho zpátky-neni cesta k lepšímu životu,ale spíš ještě na mnohem hlubší dno,než na kterém ted jsi.ted jsou špatné okolnosti-situace-máš strach z néznámého-byt sama,sama se starat o děti,prožívat jejich starosti,nemoci-radosti-to bude moc moc těžké.ale člověk si zvykne na všechno-čas zahojí hodně věcí a naštěstí člověk umí i zapomínat.A právě po čase si myslím dojdeš na to,že je to bez něj lepší-že je vám s dětmi lépe.A ono se to sluníčko jednou zase usměje.Stalo se snad někdy,že sluníčko nevyjde?pár dnů,týdnů umí byt škaredě,ale nakonec stejně vyjde...a svítá a je krásně.a tak to budeš mít i ty,jen musíš ty škaredé dny zkrátka přežit.
Je pravda-že když je člověk na dně,tak stejně si většinou může pomoct jen on sám.Ti ostatní můžou jen poslouchat,byt na blízku.Ale o to silnější pak budeš-až tohle přežiješ a zvládneš!a věřím,že i děti všechno pochopí.zvlášt až budou starší,dojde jim hodně věcí a budou si tě vážit za to,že jsi byla silná!ač se tak necítíš,tak určitě jsi.protože dokážeš vstát z postele-fungovat-a už jen tohle chce ve tvé situaci hodně sil.Držím pěsti-at nepodlehneš okolnostem a vydržíš tomu nátlaku dál čelit-to se ti totiž vyplatí!budeš svobodná,štastná,silnější než kdy předtím!
moc držím pěstičky,bude líp,věř tomu!

p.s.jinak jak jste tu řešili tu interupci,dle mě zbytečná diszkuze.Na tohle se neshodne nikdo-to je prostě téma,které nadzvedává ze židlí mnoho lidí.Můj názor je,že at si akždá dělá dle sebe-dle vlastního vědomí a svědomí.Já sama bych asi na potrat nedokázala nikdy jít-ale nemůžu to vědět určitě-jaká bude situace,okolnosti-prsotě nevím!
padlo tady,že ženské mají potrat jako antikoncepci!dle mě nesmysl-je to jen řešení např.z bezvýchodné situace.Já jsem antikoncepci brala a otěhotněla jsem i tak,aniž bych udělala chybu v užívání.a kdybych byla v situaci,kdy bych byla fakt na dně,-kdo ví,jestli bych se rozhodla miminko si nechat(naštěstí jsemv také nebyla nikdy).ale pořád si myslím že je lepší když už se žena rozhodne miminko dát pryč v prvních třech měsících,než porodit-a dat k adopci.

andy2306
22. okt 2009

protože když u to miminko žena cítí,jak kope,v ní roste-a pak ho i porodí,vidí-cití a vzdát se ho-to musí byt prostě hrozné.když už to musí byt,tak radši hned na začátku jit na interupci,ač je pro mě jako pro matku dvou dětí ta představa hrozná.a jak tu zaznělo-peníze nejsou všechno,to je pravda!ale jak peníze nejsou-neni hodně věcí,toje taky pravda-zkusit si představit jaké to je,nemít třeba v peněžence ani korunu-a to doslova na jídlo,žádná sranda!takže neni pravda-že penize nejsou všechno.v jistém významu asi ano-ale všeho z mírou.hlavní je zdraví,štěstí--no a tak jak se to říká.a přeje i k narozeninám-zní to jako klišé,ale pravda je to svatá.
tak přeju moc štěstí všem,kdo nejsou zrovna v dobré životní situaci.hezký večer

verled
23. okt 2009

andy:super.-)děkujem

andy2306
23. okt 2009

dobré ráno...tak aspon že že su nikdo nehádá 😉
verled-neni zač 😉 každá má na to svůj pohled.tobě tady nadávali,že tu mluvíš o pohozeném dítěti v igelitce-ale vždyt je to tak!radši interupce-než živé miminko-navíc které porodíte,nosíte-které ve vás roste a taky vás cítí-pak takhle ho....no nechci to slovo ani vyslovit (hrozné,strašné).

alzbetka-ještě jsem nad tím večer přemýšlela-a normálně jsem ani usnout nemohla,jak mi to bylo líto.Vidíš-a to tě ani neznám 😉 já mám takové moto nebo tak něco:co tě nezabije,to tě posílí!a vždycky,když si myslím,že se mi děje něco škaedého a nevím jak z toho ven,tak se zeptám sama sebe:co by se mohlo stát ještě horšího,než co se mi děje ted?a to si piš,že ještě moc moc horších věcí.Už jako matka dvou dětí mě napadne jako každou matku,co horšího by se mohlo stát (a nepřemýšlet nad tím raději).A tohle mi pak pomůže jít dál-protože si řeknu,vždyt to neni až tak hrozně strašná věc-může byt horší...tím v žádném případě nechci zlehčovat co se u tebe děje.Je to hrozně těžké,složité-a musí ti byt zle.

Myslím si,že chodit za milenkou svého manžela je nesmysl.Proč?Mět výčitky kvůli tomu dítěti,co čeká?a jaké?ty máš taky ted tohle všechno těžké-máš na světě dvě děti,o kterré se musíš postarat-existenční problémy-a ona ti taky nebude pomáhat,chodit za tebou a starat se o tvé potomky?ty jsi taky těhotná-stejně jak ona.A levoboček je její dítě,které ale ovšem za nic nemůže.Asi ji lhal taky,taky je obět jak píšeš,ale vůči ní výčitkami by měl trpět on,i vůči tobě,nemyslíš?Ty ted mysli hlavně na sebe,svou rodinu,své miminko co nosíš v bříšku...tchyni bych nezvedala telefon,aby tě zbytečně nenervačila ve tvém stavu,a co se týče manžela,udělala jsi dobře a byla bych dál tak neoblomná jako jsi.Jsi statečná-obdivuju tě!
a jak tu holky psali:určitě jednou budeš moc štastná,že toho malého človíčka máš. já mám ted pětiměsíční miminko-a je to nádhera,s jakou láskou se k tobě dívá,jak k tobě vzhlíží,jak tě potřebuje!takhle milovat a potřebovat tě nikdy žádný chlap nebude.a ten ti může zmizet ze života lousknutím prstu at už z jakéhokoliv důvodu,ale děti ti zůstávají,jsou s tebou-je to smysl života.A já věřím,že i to třetí miminko ten smysl bude,že tě naplní tím,co ti ted chybí-láskou! 😉 a vnese radost do vašeho života.Třeba že nebude na hodně věcí,budete se muset ošidit,ty i děti-ale jak už to zaznělo:hlavně že se máte,že budete zdraví-a spokojení.Myslím,že nějakou bídou hroznou trpět nebudete,má vám kdo pomoct.a určitě pomůže!Držím palce.moc.....

verled
23. okt 2009

andy:přesně tak.-)

andy2306
23. okt 2009

verled-budete mit takové povánoční miminko,že?a jak se bude chlapeček jmenovat? 😉

verled
23. okt 2009

andy:no malej bude takovej můj dáreček.-).....a bude to Tadeáš.-)

andy2306
23. okt 2009

jejda-já jsem slepá,vždyt to tam máte napsané 😅 krásné jméno.třeba se narodí zrovna na vánoce,co víš.to už je jen pár dnů do termínu,to by klidně mohl.a je to první miminko asi že?přeju pohodové těhotenství a krásné a hlavně zdravé miminko.A skvělého pečujícího manžela (přítele). 😉

lilith78
23. okt 2009

Bre Ránko!
Ani neviem čo by som viac prispela..Lebo už viac ani nieje treba..Som rada že Adel je ako tak v poriadku.Čo sa týka svokry- to je absolútne normálna situácia- je to jej syn a prosto vždy si ho bude chrániť.To, že by boli radi aby si si ho Adel znova nasťahovala do bytu- je ich spôsob riešenia: poďme sa tváriť že sa nič nestalo, hlavne nech je čo najrýchlejšie pokoj v rodine 🤐 ..
Uf, tvoja maminka má asi o teba obavy alebo naozaj nevie čo všetko ti tvoj "manželíček" postváral...
Záležitosť nevlastného súrodenca: mi takú situáciu dokonca máme v rodine..Manžel sesternici si spravil ďalšie dieťatko, ťažko to zvládala( ja sa čudujem že sa nerozviedla, ale to už je na nej..) , cca po pol roku zobral svoje "verejné" deti do zoo a ked sa vrátili, tak s nadšením maminke porozprávali o stretnútí s novým súrodencom..Hmm, sesternica sa tvári, že situácia je naprosto normálna, deti to berú ako realitu, prosto majú nového súrodenca a ako to dopadne keď deti dorastú si môžme všetci len domyslieť..Môj názor je: môžu ako napokon vždy nastať 2alternatívy: detom doklapne, že tatino si odskočil a budú nahnevané na neho, alebo sa naštvú na matku ako to všetko mohla dopustiť a nevyvodiť žiadne dôsledky...Netreba predbiehať čas a Adel si musí najpr vyriešiť rodinnú situáciu a potom ak bude čas, môže sa riešiť i nový súrodenec...

verled
23. okt 2009

andy:děkujem.......no snad tam vydrží do toho nového roku🙂

andy2306
23. okt 2009

já si myslím,že jediné,co by si od svých dětí zasloužila,je obdiv za to všechno.za to,že dokáže žít bez něj,sama je vychovat,postarat se.a ještě být dobrá mamka!a pokud by ho vzala zpět,tak ještě větší obdiv za to,že mu dokázala odpustit,smířit se s tím!ale děti umí byt kruté.ale já doufám,že to nebude adélčin případ.

verled
23. okt 2009

andy:ježiš nestraš, snad nám ty naše děti jednou poděkujou 😉