Manžel čaká dieťa z inou. Čo mám robiť?

adelabenickova
9. okt 2009

Ahojte, volám sa Adéla a som dobrá kamarátka jednej z mamičiek na tejto stránke. " Donútila" ma sem napísať a tým sa aj trocha vyspovedať.
Som v neľahkej životnej situácii a keby nebolo mojich dvoch detí a toho tretieho čo čakám, asi si siahnem na život. Moje manželstvo trvá 10 rokov, z neho mám zatiaĺ dve deti - 10 ročnú dcéru a 8 ročného syna. Naše manželstvo začalo krachovať asi pred 5 rokmi, stále sme sa hádali, hlavne kvôli rodičom jednej alebo druhej strany, peniazom a potom už hádam pre všetko. Chcela som to ukončiť už keď syn mal 3 roky, aby deti nevyrastali v takom prostredí, vždy ma však manžel ukecal.
Asi pred štyrmi mesiaci som sa zblížila v práci s kolegom ale len platonicky, nebol tam žiadny sex a podala som žiadosť o rozvod. Manžel keď to zistil, že som zaľubená do kolegu a že som podala žiadosť o rozvod, tak mi urobil scénu v práci a na kolenách prosil aby som sa nerozvádzala. V rámci udobrovania som otehotnela. Lenže náhodou som prišla na to že má milenku už dva roky, ktorá má však 2 mesiace do pôrodu. Manžel sa od nás odsťahoval a nechal ma samú s dvoma deťmi a tretím na ceste. Rozvádzať sa však nechce, jemu to takto vyhovuje. Psychicky som úplne na dne, vôbec neviem čo mám robiť ☹ ☹.

ada32
17. okt 2009

fris a ty len nenakukaj a prispej nejakym nazorom.
🙂

cernovlaska
17. okt 2009

Dobrý večer všem 🙂

sleduju tohle téma od začátku a musím napsat,že každá máte pravdu. Realistická Lilith a spol. a i srdíčková Emyly a spol. a je dobře,že si tady Adélka mohla přečíst a posoudit oba názory 😉. Jen se,už,prosím,holky,neurážejte a držte se toho příměří,co jste vyhlásily 😉 myslím,že Adélka,stejně,jako každá z nás,se dokáže o všechny svoje děti postarat podle svého nejlepšího svědomí,a že určitě nebudou strádat ve směru kroužky,atd a jen podotknu,že spousta rodin i úplných nemá na všechno,čím by se jejich ratolesti chtěli zabývat a taky žijou a fungujou a myslím,že úplně existenční problémy,podle toho,co Adélka psala,mít nebudou 🙂

A teď k Adélce....chování tvého muže mi připomnělo chování mého expřítele 🙄 byla jsem s ním 7 let,moc jsem ho milovala a skálopevně jsem věřila,že ON je ten pravý,a že budeme společně vychovávat dětičky a žít spokojený život a to i přesto,že mi od začátku byl nevěrný,což jsem se,samozřejmě dozvěděla zpětně a byl na mě hrubý a ubližoval mi,jenže já ty růžový brýle měla prostě přilepený na nose a nechtěla jsem absolutně slyšet pravdu,že jsem zamilovaná trubka,a že je všechno špatně 🙄 a pak,když jsem se vzpamatovala a několikrát chtěla odejít a zapomenout,tak vždycky nejdřív vyhrožoval a kopal kolem sebe a vyžíval se v pózách typu "tak si jdi,mě je to fuk" apod,pak plynule přešel do ponižování a nadávání a finále vždycky bylo slzy a prosby a silná slova,jak jsme si souzení a milujeme se,atd 🙄 no,zpětně,KOMEDIE od člověka,který i ve svých skoro 35 absolutně nevěděl,co chce a nevážil si ničeho a nikoho,jen sám sebe,prostě SOBEC jak vystřiženej 🙄 měla jsem to o hodně jednodušší než ty,pže jsme neměli děti a nebyli jsme manželé,ale nakonec jsem se od něj odpoutala a dneska mám úžasnýho chlapa a nádhernýho zdravýho synka a jsem plnohodnotný,nikým neovlivněný člověk,kterej má prostor na svůj názor 🙂. Tím románem jsem ti chtěla říct,že jsi udělala moc dobře,že jsi nešla na interupci a odolala tlaku ze strany tvého muže a dokázala mu,že se bez něj obejdeš a na 100% ti bez něj bude líp 😉 . Rozhodně to nebude jednoduchý a věřím,že ti tvůj muž bude ještě dlouho znepříjemňovat a otravovat život,ale buď silná a nenech se zvyklat slibama a prosbama,pže tihle sobci a to tvůj muž nekompromisně je,to budou zkoušet do poslední chvíle a všema možnýma způsobama,ale pokud to dotáhneš do zdárného konce a vypudíš ho ze svého života,i když ne úplně,pže přece jenom je otcem tvých dětí,tak určitě ještě potkáš velkou lásku,někoho,kdo bude milovat tebe i tvoje děti a hlavně,kdo si tě bude vážit a respektovat tě 😵 😵 😵

Takže držím pěsti a budu sledovat tvojí cestu,pokud sem budeš dál přispívat 😉 hodně štěstí 🙂

frisbee
17. okt 2009

adi..ja som svoj názor napísala...a v podstate si ho napísala aj ty za mňa...ideály sú pekné,ale deti potrebujú jesť,a ja myslím aj na to,čo som zažila...nie vyššiu,alebo nižšiu životnú úroveň,na tom mi nezáleží,mne stačí málo,ale viem,čo je to boj o prežitie,preto ma vždy zaujíma iba podstata problému a viacej ciest k riešeniu...ale to vieš,že je naša profesionálna deformácia...čo robiť,keď zlyhá plán A...som detailistka,preto najprv uvažujem racionálne a emócie držím na uzde...a nedovolím si nikoho odsudzovať...každý človek rieši svoju situáciu ako vie...a tu mám výborný pocit,že adel je bojovníčka,že jej pomože zdravé naštvanie,že zabojuje a zvládne to 😉 .

kubaka
17. okt 2009

neznám víc ponižující pocit pro dítě, které přebírá starosti rodičů, uvědomuje si, že jsou chudí, že musí šetřit a při každém přání čehokoliv trpí pocitem viny.
Já to zažila a matka to na mě hrála cíleně. Dodnes nezapomenu, jak stála s patkou chleba v pátek večer v kuchyni a ukazovala mi, že to je poslední chleba.
Když něco klukům nekoupím, není to z důvodu, že bychom na to neměli, ale z výchovných.

Neznamená, že když ses emyly nějak rozhodla, není to důkaz, že to bylo dobré rozhodnutí.

emyly
17. okt 2009

kubaka nevieš nič o mne, ako môžeš teda vedieť či to bolo dobré alebo zlé rozhodnutie? keby som to tu mala vypisovať, aký život som žila po celé tie roky,každý by mi gratuloval že som dospela k práve takémuto rozhodnutiu, aj ked to pre mňa nebolo, a ani nie je jednoduché....

lilith78
17. okt 2009

Presne Adi ako píšeš, myslela som krúžky ktoré sú finančne náročnejšie..Napr.môj syn má ísť tento rok do ŠVP(škola v prírode), stojí to 100eur, vynásobím to krát tri a bola by som nahratá..Buď by som musela ísť do takého veľkého debetu, ale z čoho by sa to splatilo a z čoho žilo, alebo by nikam deti nešli ..Je samozrejmé, že nemusíme dieťa obliekať od hlavy po paty do značkového oblečenia, ale bohužiaľ v istom veku detská (mňa nevynímajúc 😔 ) bohužial "fičia" na "in" veciach a keď ich nemáš-máš to potom hold o hodne ťahšie..V istom veku sa deti kastujú o hodne viac ako napr.mi dospelý a tam vznikajú tie začarované kruhy spoločnosti do akej sa dostaneš..A všetci dobre vieme ako spoločnosť a kontakty zasahujú do našich životov...

bejbypd
17. okt 2009

Kubaka neda mi to.Preco sa navazas do emyly...ty povies nenavazas len rozumne vysvetlujes ale rozumne pre teba lebo ty si nieco podobne zazila.Teda ja stojim na obidvoch stranach,lebo kazda strana ma podla mna v niecm alebo teda vo vacsine pravdu a vlastne myslim ze vsetku tu dufame ze adelka to zvladne,co podla mna aj urcite zvladne sudiac podla jej odhodlania.My si napriklad mozme dovolit malej kupit veci navyse,mozno zbytocnosti,ale takisto velakrat poviem v obchode ze nekupime lebo uz ma doma vela,alebo nekupime lebo peniazky potrebujeme na to aby sme mali co papat nejaku dobrotku a podobne.jednoducho chcem aby si peniazky vazila a nechcem aby si myslela ze moze mat vsetko.Viem ze je este malicka ale pekne to chape a nemyslim si ze tym ze jej nekupim vsetko to znamena ze bude mat v buducnosti vycitky.Emily nepovedala ze svojim detickam ukazuje jedlo a hovori ze uz nedostanu lebo nema peniazky.hovori o veciach niekedy tak zbytocnych ako milion hraciek doma.a myslim ze ked ma peniazky navyse tak im velmi rada tu hracku kupi.Jasne ze deti sa neda vychovat vylucne len z lasky,ze je k tomu potrebne aj to materialno,no ked niekto svoje deticky vychovava k pokore k nie prehnanej tak na tom nevidim nic zle,a hracky sa daju nahradit aj inymi vecami,viac sa detom venovat,citat si s nimi,chodit na prechadzky,doma s nimi varit vymyslat im zaujimave cinnosti.Nechcela som nikoho urazit len ste sa do tej emily pustili.Ze je veriaca a aj viera ju viedla k nazoru proti interupciam na tom nie je nic zle.Ja proti interupciam nic nemam,no sama by som nikdy nesla a keby bol v mojom okoli niekto koto chce ist tak by som sa snazila ukazat mu aj druhu stranu mince samozrejme nie nasilu.Adelka k tvojmu muzovi nemam slov ako mozu takito chrapuni existovat hanba mu.ty si silna zena a ja budem drzat palceky aby ste to aj s detickami zvladli.

vivien742
17. okt 2009

adelka držím palce, už teraz viem, že to zvládneš!!!!!

ivana33
17. okt 2009

Adelka!
Drzim velmi palceky,akekolvek urobis rozhodnutie!Len Ta prosim,uz nestahuj tu ziadost o rozvod,pretoze ak toho chlapa vezmes naspat k sebe,nic s tym nevyriesis.Rozhodol sa sam,ublizil nielen Tebe,ale aj detom a to by si mala brat na velku vahu.Viem o com hovorim,sama som vyrastala v rodine,kde moja mamka brala ohlad iba na seba a nie na nas deti.Pretoze on si bol velmi isty,ze ho vezmes zase k sebe a vsetko co urobil bude zabudnute....po case by si prisla na to,ze vlastne si Ta vobec nevazi.A este jedna vec,ak sa Ti stazoval,ze si na neho mala mat viac casu a venovat sa mu,mozno by Ti on mal viac pomahat s detmi a v domacnosti,aby si ten cas mala.
Este raz vela stastia a pevnych nervov!

renca3
18. okt 2009

ono to moze byt z muzovej strany aj takto. naslubuje hory-doly, len aby "to" islo prec. nastahuje sa spat k manzelke. no a ked sa milenke narodi dieta, pocupita znova k nej. hlavne, ze vyzivne bude platit uz len na jedno babo. takej nevyzretej hlave moze napadnut cokolvek.
drzim palce.

atrami
18. okt 2009

Čo sa týka krúžkov. Syn je prvák. Chodí na jeden zdarma. Druhá krúžok- výtvarný si hradíme sami. Na pomocky sme dávali 40€, poplatok za polrok 30 €. Momentálne si to možeme dovoliť a nieje to rozmar-syn fakt kreslí super. Dosť by ma mrzelo ak by sme si to nemohli dovoliť.
Škola v prírode a lyžiarsky nehrozí- to už by bola pálka.
Pred rokom sme boli na tom finančne až moc dobre, ale teraz je to inak.
Ženu, ktorá išla na interupciu som odsudzovala. Pri 3. dieťati som ju zvažovala. Mala som pocit, že je to na mňa už moc. 5 mesiacov mi bolo tak zle, že som sa na dieťa ani nedokázala tešiť. Za týždeň má malý rok a je to najlepšie dieťa na svete. Kto ma od toho odradil ,bol manžel. Presný opak Adelkinho- moj by ma zabil, ak by som išla na interupciu.

sasulec
18. okt 2009

akoze baby,zacala som vas citat,ale aj koncim,je trapne vytvarat si tu dva bojove tabory..a vadit sa tu..
ja tiez nie s kazdym nazorom suhlasim,teda nemyslim tu v teme ale vseobecne,ale nebudem si ho tu silou mocou propagovat..o tom tato tema nieje..vadit sa, vadit sa, vadit sa.. 😠 😠 😠
viac tuto stranku neotvaram 😠 😠 😠
toz moj nazor

ada32
18. okt 2009

sasulec stranku si kludne otvor 😉 staci ked neotvoris tuto tenu aby ta to nevytacalo 🙂

to ja len trosku s humorom.

babara
18. okt 2009

Zbytecne rozepre.
Ja ac chapu nazory vsech i lilith, tak souhlasim s emyly v tom, ze i kdyz to v teto situaci muselo byt hodne tezke, nechat si to miminko.
Prece i kdyz chudak dite nebude moci jet na skolu v prirode, oproti tomu, ze by nikdy nebylo... co to je? At jednou sam posoudi, zda lituje sveho zivota v chudobe, ktera navic ani nemusi byt, nebo je rado, ze je na svete a muze ho potkat mnoho krasneho v zivote, uz proto, ze nebude zvykle na prepych a bude mit o to vetsi radost z "beznych" veci. Verim, ze vsechno zle je k necemu dobre.

Chapu kubaku, dite muze mit az vycitky za situaci svych rodicu, to urcite neni dobre, ale nemyslim, ze takovy tragicky pripad by byl zas tak moc pravdepodobny. Jeste na tom nejsme tak zle, stat urcite prostredky na chude pripady ma.

Ja z prispevku lilith citila, ze je mozna zvykla na trosku lepsi zivotni uroven, ale mohu se mylit
Myslim, ze co nekteri lide povazuji za bidu, muze byt pro druhe luxus.

Ja totiz myslim, ze deti, aspon u nas a vyspelych zemich, trpi daleko vic jinyma vecma, nez svou financni situaci.

macka01
18. okt 2009

ja len toľko,že to by sme museli isť na potrat všetke hneď ako otehotníme,lebo dnes mám dosť ale čo ak zajtra muž príde o prácu?by sme za pár rokov vymreli.Aj ja som bola vychovaná dosť skromne,zato si teraz viac vážim všetko,čo mám.Netrpím nedostatkom,ale žijem skromne a myslím aj na dušu nie len plné brucho.kde majú svedomie tie materialisticky založené?čo sa pre väčšie pohodlie zbavia dieťaťa bez mihnutia oka? 😝 😝 😠

lilith78
18. okt 2009

Uf,,silné slová od Macky: "kde majú svedomie tie materialisticky založené"!!!
Aby som uviedla na správny obraz: ja som žila sama so svojou maminou a práve preto viem čo je to, keď matka nemá napr. na už spomínanú ŠVP 😉 , keď vidí dieťa ako matka si na seba nekúpi nič, 10 rokov chodí v jednom kabáte aby mohla ako tak obliecť svoje dieťa, keď matka zje cez den jeden rohlík lebo naviac nevyjde-hlavne aby dieťa malo(lenže dieťa bohužial nieje slepé) a taktiež viem svoje i o kvázi šikane a zaradení do soc.skupiny...Jo, tak to všetko poznám a musela som makať tvrdo aby som sa z toho všetkého vyhrabala..Vyhrabala som sa ale nikdy nezabúdam, že keď prestaneš byť obozretná, pracovitá a realistická možeš veľmi rýchlo padnúť a skončiť pod mostom v krabici číslo 5...A práve z tohto dôvodu som lobovala za používanie i reálneho pohľadu..Ešte k Mackinej poznámke: že keby sme sa všetky báli prípadných pohrôm ako strata práce, tak by sme vymreli..Nemyslím že je to tak 😉 Ale treba aby žena ktorá sa rozhodne mať dieťatko,aby i zvážila svoje možnosti a prebrala túto celoživotnú úlohu svedomito a nielen, bude ako bude a keď nebude tak sa potom uvidí..Áno v tejto "hre" sú i oteckovia, ale povedzme si otvorene, koľké ostávame sami s dieťatkom a podpora od nich je vätšinou mizerná a tak to bremeno riešenia ostáva vždy na žene.,

macka01
18. okt 2009

ale nikto z nás nevie,kde sa ocitneme o pár rokov,koľko majetných ľudí sa ocitlo na dlážke.Je zaujímavé,že tí chudobnejší si vždy povedia,vychovali sme ..,vychovame aj toto.Ležala som v nemocnici kde bojovali o život môjho dieťaťa,a na vedľajšej izbe ležala nejaká snobka po potrate,ovešaná zlatom,nahodená ako modelka,vraj si to dala zobrať lebo si to teraz nemôže dovoliť,manikura super,.....no mala som chuť ju zabiť,niektorí nikdy nebudu mať dosť,aj keby mali neviem čo.Ale toto by bola iná téma,nie na to je zakladateľka zvedavá,tak viac neprispejem.Kto radí siahnúť na život dieťaťu,hoci nenarodenému,ten svedomie nemá,takže to nie sú silné slova.Až sa ti divím lilith,si budúca matka.riešiť školu v prírode či krúžky,...to je tak prízemne,to ideš porodiť dieťa aby malo možnosť chodiť na krúžok alebo ťa k tomu vedie mater.cit. 😝

ada32
18. okt 2009

macka paneboze... ☹ mne sa to aj tazko cita. ☹
ved tu teraz lilith pisala v akych podmienkach musela vyrastat a preco sa tak velmi boji ćhudoby.
takze zapajat sem snobku ovesanu zlatom...no neviem neviem ci to nebola trochu trefa vedla.

babara stat ti nepomoze ked mas s dietatom existencne problemy to ti garantujem.
stat sa totiz najprv musi postarat o kocovne mensiny a chlapov polihujucich na stanici a popijajucich jablkove vino 😝
vies co mi kedysi povedala kuratorka z o socialky?
Pani keby ste neboli biela a s tromi maturitami,tak nemate problem.stat by vam musel pomoct.
ale takto ste posudzovana podla subjektivnych tabuliek a preto mate narok na polovicu zivotneho minima.
ale zase mate stastie lebo keby vy ste zomierali od hladu tak aspon to vase dieta ma narok na plne zivotne minimum.sama bola dost znechutena z toho ako to v nasej zemi funguje.

adelka toto zrejme nastastie nezazije ale nedalo mi to nenapisat pravdu o nasom socialnom systeme. 😔

ada32
18. okt 2009

nemyslim si ze lilith je prizemna alebo vypocitava .proste uz dostala od zivota dobre po papuli tak je jednoducho opatrna.
ja osobne si myslim,ze deti vychovane v pokore a skromnosti maju do zivota ovela lepsi zaklad.

ale deti vychovane v biede stradaju a poznaci ich to.ci uz si to rodicia pripustia alebo nie.

roasha
19. okt 2009

macka,tak ako napisala ada32,si poriadne vedla 😝 😝 😝

janettka
19. okt 2009

Přečetla jsem si vaše názory a je mi trochu smutno z toho jak se tu hádáte.Proto sem píšu protože si myslím,že mám tak trochu na to právo.Odešla jsem od bývalého se 3dětmi,z postaveného baráku s 3 taškami věcí,bez peněz a s vědomím,že na mě spadne všechno splácení a výchova dětí protože charakter mého bývalého byl už takový...akle než žít zaopatřená,na dobré úrovni ale věčně ponižovaná a psychicky na dně...no tak to radši sama s dětmi a tak jak to dokážu sama.Za nějaký čas jsem poznala bezva chlapa,který dával své bývalé ženě skoro celou výplatu na děti...i přez to jsme byli šťastní,snažili se vyžít z toho mála ,ale po půl roce u nás skončili jeho dva synové,jejich matka,ač po odchodu měla byt,vybavení,auto a dva platy všechno propila a kluky nechala zavřené v bytě někde v Praze týden o samotě a hladu....Jo a ještě stačila nadělat dluhy a protože do té doby se jim nepodařilo se rozvést,všechno padlo na nás...
měli jsme 2dny na rozhodnutí,jestli je vezmeme k sobě,rozdělíme se i o to málo co máme nebo je necháme jt do děcáku,kde budou mít všeho daleko víc.....
Myslím si,že jsme vychovali 5 dětí,kteří vědí,že není důležité jestli mají na sobě značkové věci nebo od "číňanů",že i když to nebylo jednoduché zvládnout 4 puboše najednou, tak ti puboši si vždycky pomůžou když by byl některý z nich v průšvihu...máme doma poslední(mou dcerku) a na ni vidím,že tím,že se ji snažíme dát to co jsme ji jako malé nemohli ,že má daleko větší nároky než ti 4dohromady.Nepočítá penízky a když ji nechci koupit nějakou blbost,kterou zrovna chce,urazí se,nafoukne...pak přijde protože ví,že ji mám ráda a tolerovat ji to nebudu i když bych ji to dneska mohla koupit bez problémů
Ještě jednu poznámku,natolik jsme byli uvědomělí,že o společné dítko jsme se nikdy v té době nesnažili a já jsem si sakra dávala pozor,abych neotěhotněla,protože do toho srabu přivést další dítě by byl zločin....dneska by jsme chtěli,ale nejde to....
Tím vším chci říct,že člověk se musí přizpůsobit té situaci která nastala,pokud by si adélka mohla vybrat,tak neotěhotní,ale teď už musí jen ona sama posoudit situaci jestli jt na potrat nebo ne a my by jsme ji spíš měli podpořit v tom rozhodnutí nezůstávat s člověkem, který si ji ani děti neváží...to by tu mělo být téma téhle diskuze a ne adélčino rozhodnutí jestli jít na interupci nebo ne....
za mě adélko,nezůstávej s ním...já byla vychovaná v tom,že se vdám a budu-li pro toho druhého dělat všechno,on to bude dělat pro mě...a dlouhých 15let jsem se snažila to udržet...dneska mě mrzí,že jsem neodešla dřív a možná bych toho bezva chlapa potkala taky dřív...Přeji ti všechno dobré,pokud si necháš miminko tak ať je zdravé a ať brzo poznáš muže,který tě bude mít rád i s dětmi.
Omlouvám se za román...

duska1122
19. okt 2009

to je uzasne ako to adelka zvladla chcelo to ozajstnu silu, a verim ze ked hu nasla uz o nu nepride , a ze to dobre dopadne pre nu aj deti.
baby nehadajte sa kazdy ma svoju pravdu a nakazdom nazore nieco je. radcej adelku podporujte nech sa pozitivne naladi a nacerpa trochu sily ked si to bude citat.

astrane
19. okt 2009

janettka-tys odešla bez ničeho se třema dětma?kam?jak?já si to vůbec neumím představit..... 😲 Dost nad tím uvažuju,ale ať počíítám jak chci,pořád mi vychází,že na jídlo už mi nezbyde,že to sam nezvládnu...☹o ostatním ani nemluvím....taky si neumím představit mít něco jen na chvíli-dítě chodí do školy a nemůže se pořád stěhovat a měnit školy....každopádně máš můj obdiv....a třeba se vám ten drobek ještě povede...fakt byste si ho zasloužili....

janettka
19. okt 2009

astrane já si myslím,že pro děti je horší,když mají doma dusno,když se koukají jak táta mámu deptá,uráží a ona je zlomená a na nervy....pak to stejně odnesou ony.Mě umřeli rodiče mladí pár let po sobě,a já si uvědomila jak je život krátký a že je mi (v té době) 32 a život nestojí za nic,jen si musím všechno udělat sama,zařídit sama a k tomu mám doma chlapa který mě jen deptá....Protože si vždycky dělal jen to co chtěl on sám nemohla jsem spoléhat na něho jestli nás uživí nebo ne a tak od revoluce a narození 2.dítěte jsem dělala doma abych měla na jídlo pro děti.Když jsem odešla,měla jsem jen na základní jídlo a na nájem ,pronajmula jsem si malý byt.Přitom jsem chodila vybalovat večer zboží. A to že jsem udělala dobře jsem poznala až když k nám přišel můj nynější manžel a a šel pověsit prádlo když jsem koupala tu nejmenší a ta starší dcera dolítla s očima navrch hlavy,že koukala co on dělá.... až pak si uvědomíš,že peníze nejsou všechno,ale lidská důstojnost a to co dáváš svým dětem když jsi jim příkladem je daleko víc.Nebudu ti malovat že je to lehké zůstat sama s dětmi,nebo spojit rodinu s rozlišnou výchovou,spojit dva platy,ale dluhy 4lidí...bylo to strašné období,ale možná právě proto můžu říct,že i když máš strašně málo peněz (a jak tu někdo psal,jestli jsi bílá a máš maturitu tak nemáš šanci dostat pomoc od úřadů)udělala bych to znova.Už jen proto,že vím,že moje dvě dcery vědí,jaké je správné chování muže k ženě,že všechny 4děti starší pracují a ani jeden není na pracovním úřadě,všem jsme pomohli najít si svoje bydlení protože i my už chceme mít své soukromí.A já když mi děti vylétli celkem brzo z hnízda netrpím nějakou maminkovskou depresí,ale teprv teď si s manželem užíváme volna a možnosti sportu a dovolené....
Protože ano,pokud tu byli děti a my obraceli každou korunu,opravdu jsme dali všechno dětem...měli svou postel,my spali na zemi,měli oblečení podle toho jak rostli,my až se nám to rozpadlo...ale dneska se dá hezky obléct za pár korun,kroužky navštěvovali všichni,na školách jsou za pakatel a i umělecké školy nejsou až tak drahé...jo a ta starší dcera je kadeřnice,což není žádná levná škola,obzvlášť když je levák jako zrovna ona...A vánoce jsme si užili i když bylo dárků poskrovnu...ale vždycky byli!
jo a ještě ke stěhování...během jednoho roku jsme se stěhovali 3x,nebylo to ideální,ale přežili jsme to my i děti a dneska se tomu smějem a je fakt,že děcka umí najít na všem nějakou srandu,někdy mám pocit,že jen dospělí zbytečně dělají tragedii z věcí,které děcka tak nezatíží....

bambi09
19. okt 2009

janettka,úžasný príbeh,veľmi obdivujem Tvoj postoj k životu,toto by vydržal asi málokto 🙂 😉
užívajte si zaslúženú odmenu 😵 a s tým ďalším dieťatkom ešte pokúšate šťastie? 😉

jahodka35
19. okt 2009

sledujem tuto diskusiu uz dlhsi cas a neda mi zareagovat. sice ja som este v euforii zo stranok www.mojasvadba.sk, no kedykolvek sa moze zivot zvrtnut a nevieme, co nam este nadeli. Pred rokom bola moja situacia uplne ina, zostala som sama dietatom, jej otec nas opustil. taktiez som musela zvladat sama platit hypoteku, malej kruzky, oblecenie, ved to poznate. po roku sa zivot otocil a otec mojej dcerky sa vratil spät, ja som ho prijala a pred mesiacom a pol sme sa vzali 🙂, vysvetlovanie je na dlho a do inej temy. chcem len poukazat na to, ze zivot sa moze otocit v priebehu roka o 180 stupnov, preto Adelka, nepodliehaj beznadeji, treba verit v dobro. chapem, ze aj ostatne realisticke dievcata maju svoju pravdu, ked nie su peniazky, je to tazke... na zaver uz len spomeniem pripad mojej najlepsej kamaratky, odisla od muza s tromi detmi, z toho dvoma adoptovanymi, ktore su navyse romskeho povodu. tiez ma niekedy hlavu v smutku, ze kto by ju s tymi detmi este chcel, ale vidim na nej, ze je ovela spokojnejsia a vyrovnanejsia ako predtym. vela ludi za jej chrbtom hovori, ze je hlupa, na co si adoptovali tie deti a zvlast poslednu Monicku, ktora je neskutocne sidielko. no nikto nevie, ako bude zit za par rokov a viem, ze by tie deti nevymenila za nic na svete... vsetko zle je na nieco dobre a vsetkymi utrapami si predplacame nieco krasne... vela sil a spravnych rozhodnuti ti Adelka prajem...

janettka
19. okt 2009

bambi jen mi to dalo jiný náhled na život,dneska mě rozbitý hrnek nebo rozlité mléko nevytočí a když mám den blbec tak si sednu,dám si nohy na stůl(nesmí to vidět holka,potvora jedna by to chtěla dělat taky 😀 ) a říkám si,hlavně že jsme všichni zdraví....ale brečím i při reklamě na dětské pleny a opravdu bych střílela ty které pohodí dítko v igelitovém pytli,když je kousek nemocnice.Chlap to nemá se mnou moc lehké protože jsem samostatná a jak on říká,občas mě musí sestřelit aby mi mohl otevřít dveře....ale jsem spokojená jak žiju a myslím,že by rodiče ze mě měli radost.
Jo a jsem po IUI a čekám v sobotu,jestli to vyjde....snad...do třetice všeho dobrého a zlého(2x jsem měla MA ve 12tt)...

astrane
19. okt 2009

tak to držím pěsti🙂
jinak-jo jsem bílá a mám maturitu-pomoc od nikoho nečekám,od úřadů nejmíň....já zatím přemýšlím,zda jít nebo ne....týraná nejsem,takže to z pohledu mnohých žen nemám vůbec špatný....

bambi09
19. okt 2009

janettka,tak to si píš,že by rodičia boli na Teba hrdí 😵
a teda držím päste,nech sa do tretice zadarí 🙂 🙂 🙂
a k našim úradom nemám slov... 🤐 🤐 😠

bambi09
19. okt 2009

jahodka35,máš pravdu,človek nikdy nevie,kam sa ten život zvrtne a nie je všetko len o peniazoch,aj keď je taká doba,že sú až na prvom mieste 😝 😝 😝