Manžel čaká dieťa z inou. Čo mám robiť?

adelabenickova
9. okt 2009

Ahojte, volám sa Adéla a som dobrá kamarátka jednej z mamičiek na tejto stránke. " Donútila" ma sem napísať a tým sa aj trocha vyspovedať.
Som v neľahkej životnej situácii a keby nebolo mojich dvoch detí a toho tretieho čo čakám, asi si siahnem na život. Moje manželstvo trvá 10 rokov, z neho mám zatiaĺ dve deti - 10 ročnú dcéru a 8 ročného syna. Naše manželstvo začalo krachovať asi pred 5 rokmi, stále sme sa hádali, hlavne kvôli rodičom jednej alebo druhej strany, peniazom a potom už hádam pre všetko. Chcela som to ukončiť už keď syn mal 3 roky, aby deti nevyrastali v takom prostredí, vždy ma však manžel ukecal.
Asi pred štyrmi mesiaci som sa zblížila v práci s kolegom ale len platonicky, nebol tam žiadny sex a podala som žiadosť o rozvod. Manžel keď to zistil, že som zaľubená do kolegu a že som podala žiadosť o rozvod, tak mi urobil scénu v práci a na kolenách prosil aby som sa nerozvádzala. V rámci udobrovania som otehotnela. Lenže náhodou som prišla na to že má milenku už dva roky, ktorá má však 2 mesiace do pôrodu. Manžel sa od nás odsťahoval a nechal ma samú s dvoma deťmi a tretím na ceste. Rozvádzať sa však nechce, jemu to takto vyhovuje. Psychicky som úplne na dne, vôbec neviem čo mám robiť ☹ ☹.

emyly
15. okt 2009

a ešte jedna vec....uvažuje sa o zvyšení RP na úroveň min. mzdy... no nebude Adelke fajne? 😵 držím palce nech to zvládneš.... 😉

emyly
15. okt 2009

oprava - interupciu 😅

kristina25
15. okt 2009

adelka
k tomu zruseniu pobytu
ako som pisala mi sme horusili pred dvoma rokmi mojmu este manzelovi, lebo sa nam chodil vyhrazat.
Chod na mestsky urad s niekym kto je vlastnikom domu. Zober list vlastnictva. Na podatelni nech ten vlastnik napise cestne prehlasenie, ze je vlastnikom a ze tvoj manzel vas ohrozuje. Potom pojde ten vlastnik tam/je to tiez na mestskom urad/,kde sa nahlasuje a odhlasuje trvaly pobyt ukaze ces. prehlasenie a povie dovody, preco chce trvaly pobyt odhlasit. Nam to preslo. Oni vyviesa na tabulu na mes. urade, ze nema udany ziadny trvaly pobyt.

bejbypd
15. okt 2009

ja by som k tomu len tolko kde je popelka miri?myslim ze zazila nieco podobne tiez sama s tromi detmi a krasne to zvladla.adelka vela stastia a aj ked sa to niekomu nezda stale existuju zeny ochotne pomahat...adelka ak budes mat dievcatko tak mam doma pat vriec oblecenia polovicu cisto nove nenosene...rada ti pomozem ako sa bude dat.v rodine sme mali podobny pripad a vsetko sa zvladlo...a ak to bude chlapec aj tak pomozem aj chlapcenskeho mam kopec,bracho ma synceka...drzim palceky

yanna.o
15. okt 2009

lilith, to není tak úplně pravda.. I s tím, s čím kalkuluješ, by si na celosvětové poměry žila adélka na dobré úrovni. Navíc není jediná, už z této diskuze je patrné, že jiné maminky to v podobné situaci zvládly i po finanční stránce. A na internetu jsou inzeráty, kde muži vyloženě hledají ženu s dětmi nebo jim děti nevadí. Je několik takových typů můžu, nebudu jmenovat, ale stačí se zamyslet.. Já vyrůstala v rodině, kde peníze nebyly. Co mi vadilo, bylo, že jsem nemívala oblečení jako spolužačky. V 80. a 90. letech se toto řešilo a nebyla taková záplava levných hadrů a vůbec všeho jako dneska. Naučila jsem se, co je důležité, podstatné. Nevadí mi, že jsem neměla drahé věci, ale jsem ráda za to, co jiného mi rodiče ukázali - naučili mě dívat se kolem sebe, i pod povrch, uvažovat nad věcmi kolem, nenechat se ovlivnit každou kravinou nebo názorem většiny a dneska mám na výběr.. když chci, můžu se chovat jako konzument, dělat si legrácky a bavit se o nesmyslech a nebo ne a uvažovat např. nad nějakou smysluplnou prací, pro příklad řeknu třeba prací pro Unicef. Chci říct hlavně to, že peníze nejsou důležité, když to vezmu zpětně, tak jsem vyloženě ráda, že jich moc nebylo! A samozřejmě je jasné, že si v ČR žijí lidé na velmi vysoké úrovni v porovnání s většinou světa. V naší civilizaci se mají relativně dobře i ti, kteří dostávají sociální dávky. I když i tady se mohou lidé dostat do velmi těžké životní situace, ale normální život většina zvládne, byť by měl být o něco skromnější.

yanna.o
15. okt 2009

ještě bych řekla to, že jsem měla štěstí na rodiče, že to nejsou žádný trubky a mají úroveň 😉 z toho vyplývá, že nejsou tak důležité peníze jako lidé - rodiče.
🙂

frisbee
15. okt 2009

no teraz už musím zareagovať aj ja..mám za sebou ozaj ťažký život,nie som mladá,takže píšem z pozície tej,ktorá hromadu vecí prežila...je treba myslieť reálne,adelka sama jediná pozná svoju situáciu,či je schopná tretie dieťa sama zvládnuť,alebo nie,jedna vec sú ideály,druhá skutočný život.Takže nech sa rozhodne akokoľvek,nemáme právo ju odrádzať a odsudzovať...zároveň ma zaráža naprostá intolerancia k odlišným názorom v tejto diskusii...chvalabohu časy kto nejde s nami,ide proti nám už skončili.

yanna.o
15. okt 2009

tak frisbee samozřejmě že to ví a musí vědět a celé posoudit ona sama. Ačkoliv nevím, jestli to tady vůbec ještě čte 😝 Nepochybuju o tom, že má tolik soudnosti, že je schopná si z příspěvku vybrat ty části, co jsou bližší jejímu vnitřnímu pocitu. Žádné intolerance jsem si nevšimla. Všimla jsem si pouze diskuze, která má nějakou logickou stavbu. Jako má někdo právo na názor, tak druhý má zas právo na reakci. Svou životní situaci a poměry nechť si posoudí každý sám, to se nedá házet do jednoho pytle.

yanna.o
15. okt 2009

Například já osobně jsem příspěvky tady jen prolítla, většinou pár prvních vět..
a chtěla jsem jen říct, že peníze nejsou tak důležité a nemusí jich být moc, aby se to dalo zvládnout. A vím, jaké to přináší problémy. Zároveň to ale říkám v souvislosti s tím, že záleží na postoji rodičů k těm penězům a k životním hodnotám vůbec. Pokud bych vyrůstala dejme tomu v asociální rodině, kde rodiče pijou a kouřej, tak bych zas mluvila jinak, a proto je jasné, že to každý musí posoudit ze svého úhlu pohledu. Jaký je, na co má, jakou má laťku, jaké zná a má prostředí.

frisbee
15. okt 2009

moja reakcia bola na emyly,nechápem ten výpad proti lilith...sme tu od toho,aby sme poradili adel...

bambi09
15. okt 2009

no,tak to tu nabralo grády,ale Adelka sa určite nerozhodla tú interupciu zrušiť kvôli nám,čo jej písali,že to malé za to nemôže
určite sama zvážila,či to zvládne,aj keď to nebude ľahké,byť sama na tri deti,ale mama zvládne všetko,my ženy sme tak nastavené 😉
Adelka,je to Tvoje rozhodnutie,myslím,že správne
nežijeme v rozprávke,to je pravda,ale deti nemusia chodiť v značkovom oblečení,aby boli šťastné a mimochodom,až dve moje kamarátky sa rozviedli a znova sa vydali aj s dvomi deťmi a tretie sa narodilo v novom manželstve a pritom manžel mal deti z predchádzajúceho manželstva
podstatné je,že majú bývanie,z materskej sa vyskakovať nedá,ale malé bábo potrebuje hlavne mamine mliečko,plienky a oblečenie,aj ja som ochotná pomôcť s vecičkami po malej,ak bude mať Adelka záujem 🙂
jasné,že neskôr nároky rastú,ale môj syn sa chystá nájsť si brigádu,keď bude mať 15 a ja súhlasím,nech pozná hodnotu peňazí 😉
takže najhoršie a najťažšie to bude,kým sa deti vylížu z detských chorôb,vyrastú a budú schopné aj oni finančne pomáhať utiahnuť chod domácnosti
toto nie sú ružové,cukríkové sny,ale myslím,že posledné,čo Adelka teraz potrebuje počuť je to,že má ísť na interupciu a je po probléme
dieťa nie je problém-dieťa je dar,nech už sú okolnosti akékoľvek
a teraz sa do mňa pustite,že mám ružové okuliare

yanna.o
15. okt 2009

frisbee, jj.. to jsem si myslela.. 😀

yanna.o
15. okt 2009

já jsem teda všechno četla obřádek až ob odstavec.. 😅 abych se přiznala..
no taky jsem se až lekla, jaký to tu má grády 🙂 😅

yanna.o
15. okt 2009

adélko, jasně.. máš to teď tak těžké, že v budoucnu bude líp.. 😉 třeba najdeš fajn chlapa a budeš jak v Krok za krokem (ten sitcom) 😀

yanna.o
15. okt 2009

aha.. tak jsem si teprve přečetla teď adélky příspěvek a adélko dobrý, jen ať zuří 😀 jseš dobrá, šikovná, tvoje máma též a svokra je taky super!

frisbee
15. okt 2009

yanna, 😉 mne šlo iba o podstatu problému,nemám rada žabomyšie vojny a zbytočné výpady,to nie je tvoj prípad 🙂 .
bambuľa,veď nenastavuj hruď,nebudem ťa byť,srdiečko,tu sa stala chyba na začiatku,zachraňovať vzťah dieťaťom sa neda,hlavne keď viem,akého mám partnera.A interrupcie neodsudzujem,je to hrozné,ale každý má predsa svoje dovody,či už zdravotné,alebo iné,dá sa pochopiť napríklad znásilnená žena,ktorej sa nik nepýtal,či to dieťa chce,alebo nie,a ktorá je vlastne chytená v pasci...ale to už je iná téma 😉

frisbee
15. okt 2009

biť som myslela

yanna.o
15. okt 2009

frisbee, jo dík to jsem ráda 😀 😉

sasulec
15. okt 2009

este jedna moja skusenost,mam kamaradku,kt.mala troch chlapcov v pubertalnom veku,ked sa rozvadzala..
Nasla si priatela,ktory si postupne u tych chlapcov,dovolim si tvrdit v najtazsom veku vybudoval krasny kamaradsky vztah,respektuju ho,ako dospeleho,ako partnera ich mami,iked ho nevolaju ,,zatial,, otec..
normalne im to vysvetlila a tym chlapcom odlahlo,ze odisli od otca,ktory im nedaval nic..po citovej ci materialnej stranke...
myslim,ze to vsetko preto,lebo mama s nimi vela o tom vravela a vsetko im vysvetlila,ze je to pre ich dobro,co aj chlapci sami uznali..
a dam vam este ceresnicku ako dezert..konecne sa kamaradke s novym partnerom podarilo vytuzene dievcatko..vsetci ju lubia chlapci su hrdi ,,velky brachovia,,
jej partner chodil po praci prerabat dom,kolkokrat az do 23. a to vsetko aj pre nevlastnych synov,teraz byvaju vsetci v krasnom dome a dufam,ze su stastni 😉 😉 😉

bambi09
15. okt 2009

sasu,tak to je pekný príbeh zo života 😵
fris,ja nikoho nesúdim,za nič,je to rozhodnutie na tej žene,aj keď vieš,že som veriaca a preto sa na to pozerám trochu inak,ale za to ma nemusí nikto kameňovať,že napíšem svoj názor 😉 nie som fanatik,ale je mi ľúto žien,čo interupciu berú ako antikoncepciu ☹ ☹ ☹ v dnešnej dobe
áno,na začiatku to malo byť inak,ale stalo sa a treba riešiť to,čo je,bábätko na ceste,ktoré sa na svet nepýtalo a Adelka,ktorú čaká pravdepodobne rozvod a veľa nepríjemných chvíľ v živote 😒
ale sú tu pomocné ruky,rodičia a možno aj tá svokra,veď neprestane byť babičkou len preto,že sa jej syn s Adelkou rozvedie
súhlasím,že netreba byť v tomto romantický,ale ani prehnane pesimistický
a budem sa opakovať,Adelka sa určite nerozhodla bábätko si nechať kvôli nám,pár babám,ktoré ani nepozná,ale po zvážení svojej situácie a možností,ktoré má,veď žiadna z nás jej nebude posielať mesačne šek s peniazmi,môžeme jej pomôcť s vecičkami pre malé,ja som to myslela vážne,mám po malej pekné veci odložené,aj plienky,deky,fusak...nebijem sa do hrude,ale keď sa dá pomôcť,prečo nie??
vieš,že som už dostala aj po držke,ale ešte ma to neprešlo 😉
Adelka,ak budeš mať čas a chuť,vyjadri sa k tomu,čo tu bolo napísané 😔

emyly
15. okt 2009

frisbe - možno si staršia, ale určite nemáš také životné skúsenosti ako ja, môj názor ja taký ako som napísala,lebo som sama zažila niečo podobné a neľutujem ani jedného okamihu, že som sa rozhodla práve takto... môj názor a presvedčenie pochádza od mojej viery, od toho sa myslím odvíja to aký ma každý na danú vec názor... 😵

frisbee
15. okt 2009

emyly...to si píš,že mám za sebou taký život,že by som ho nikomu nepriala

bambi09
15. okt 2009

fris,emyly to asi myslela tak,že sama má tri deti za nie ideálnych okolností v manželstve a nebolo to určite ľahké,každá sme prežili niečo a preto každá píšeme inak,ale to nie je podstatné,Adelka sa skôr potrebovala uistiť,rozhodnutá bola už dávno 😉
keby nie,tak ju neodradí nič od jej rozhodnutia

emyly
15. okt 2009

každý si nesie ten svoj kríž,tomu verím... ale si nemysli že si jediná ktorá má trápenie, každý má nejaké, jeden väčšie a jeden menšie....ale každý má...a ja - na môj mladý vek som si toho prežila dosť, ale nesťažujem sa, každá trampota ma niekam posunie,ako tu už bolo napísané....

frisbee
15. okt 2009

bambi...je to o adel,nie o nás 😉

emyly
15. okt 2009

bambi - tak nejak som to chcela povedať 🙂

bambi09
15. okt 2009

fris,veď ja viem 😉 nikto nebude žiť jej život za ňu
každá trampota má svou mez...spieva Jirka Korn 😉

jabera
15. okt 2009

adelka, prijmi moj obdiv a velmi ti drzim palce. predstava tvojej situacie je pre mna po smrti a vaznej chorobe blizkych tou najtazsou v zivote. nepoznam ta, ale nesmierne ti drzim palce, lebo musis byt uzasne odvazna osoba. tolko sil ako ty, by som uplne nabeton nemala....verim, ze sa ti podari ist s takou silou dalsim zivotom.

adelabenickova
autor
15. okt 2009

Ahojte dievčatá, konečne som dočítala všetko čo ste tu popísali.
K lili, samozrejme že som zvažovala materiálnu stránku, preto som sa najprv rozhodla pre interupciu. V tom momente sa mi to zdalo ako jediné možné riešenie. Taktiež predpokladám že budem mať problémy pri výživnom od mojho manžela na deti a zrejme budú aj dni kedy obrátim v rukách euro tri krát. Lenže dnes mnohé rodiny obracajú takto peniaze a zväčša sú na to dvaja.
Za posledný týždeń som si myslela naozaj že už som siahla na dno, ale je zrejme ešte hlbšie, za čo som vďačná.
Čo sa týka pomoci rodiny , tiež som si vedomá že ošiaľ z narodenia bábätka časom pominie a postupne ochladne aj ich pomoc, ja s tým rátam.
Nemám ružové okuliare a dnes som sa rozhýbala, zobrala deň dovolenky a zašla za právničkou, na sociálku a mestský úrad s mamou. Odhlásili sme tp manželovi, právnička napíše návrh na rozvod a na sociálku som sa bola poradiť.
Manžel bol dnes za mnou v práci , samozrejme že ma tam nenašiel, tak ma celý deň bomabardoval sms, že keď sa umúdrim tak sa ku mne vráti.Keď som mu povedala, že som mu zrušila TP tak mi začal strašne nadávať a plakal, že som z neho urobila bezdomovca a on sa nemá kam vrátiť.
Že s ňou čaká dieťa, tak za to môžem ja, lebo keby som bola iná a viac sa o neho zaujímala a starala, tak sa to nestane. Tak a teraz som zodpovedná za to že mi urobil dieťa a aj svojej milenke. Za čo je potom zodpovedný on ?

adelabenickova
autor
15. okt 2009

A ešte klasická mužská vyhrážka, že ked sa neumúdrim vezme mi deti a ja budem platiť až budem čierna. 😒