Manžel čaká dieťa z inou. Čo mám robiť?

adelabenickova
9. okt 2009

Ahojte, volám sa Adéla a som dobrá kamarátka jednej z mamičiek na tejto stránke. " Donútila" ma sem napísať a tým sa aj trocha vyspovedať.
Som v neľahkej životnej situácii a keby nebolo mojich dvoch detí a toho tretieho čo čakám, asi si siahnem na život. Moje manželstvo trvá 10 rokov, z neho mám zatiaĺ dve deti - 10 ročnú dcéru a 8 ročného syna. Naše manželstvo začalo krachovať asi pred 5 rokmi, stále sme sa hádali, hlavne kvôli rodičom jednej alebo druhej strany, peniazom a potom už hádam pre všetko. Chcela som to ukončiť už keď syn mal 3 roky, aby deti nevyrastali v takom prostredí, vždy ma však manžel ukecal.
Asi pred štyrmi mesiaci som sa zblížila v práci s kolegom ale len platonicky, nebol tam žiadny sex a podala som žiadosť o rozvod. Manžel keď to zistil, že som zaľubená do kolegu a že som podala žiadosť o rozvod, tak mi urobil scénu v práci a na kolenách prosil aby som sa nerozvádzala. V rámci udobrovania som otehotnela. Lenže náhodou som prišla na to že má milenku už dva roky, ktorá má však 2 mesiace do pôrodu. Manžel sa od nás odsťahoval a nechal ma samú s dvoma deťmi a tretím na ceste. Rozvádzať sa však nechce, jemu to takto vyhovuje. Psychicky som úplne na dne, vôbec neviem čo mám robiť ☹ ☹.

bambi09
15. okt 2009

Adelka,nemám slov,je to úbožiak,už mu lepí,pochopil,čo stratí-tú istotu,len sa nenechaj zastrašiť,hádam si nemyslí,že by si ho po tom všetkom zobrala späť?? 😠 že s ňou čaká dieťa??mal rozmýšľať mozgom,nie penisom 😠 😠
len sa neboj,bububu vieš urobiť aj Ty,už vidím,ako mu súd zverí deti-bezdomovcovi,čo nabúchal milenku,hahaha

frisbee
15. okt 2009

adelka..jediné šťastie,že o deťoch nerozhoduje on,ale súd,pevné nervy,držím palčeky 😉

jabera
15. okt 2009

jaj, adleka, normalne si uzasna, fakt... on je zjavne sokovany z toho, ze si dokazala urobit tento krok. strasne ta obdivujem. samozrejme, ze je za to zodpovedny a dosledky su horke....
velmi ti fandim a drzim palce. urcite budes mat takze chvile a budes mozno aj o navrate k nemu uvazovat. moc ti drzim palce , aby si nasla tu silu a uz sa k nemu nevratila. aj ked to bude urcite moc tazek... clovek tak cudne niekedy zabuda na to, ako mu druhy ublizil, hlavne ked je mu samemu tazko. drž sa.

atrami
15. okt 2009

adelka,
je to dobrá s...a, presne vie čím Ti može ublížiť. Ale ako písali kočky o deťoch rozhoduje súd.
Asi sa bude tlačiť späť- radšej by platil výživné na jedno dieťa ako na tri.

bambi09
15. okt 2009

ja len že čím sa máš umúdriť???akože sa teraz vráti ako poslušný psík???a čo tá pipinka a jej dieťa??to máš akože prehryznúť???fakt chorý mozog...nemám slov na mužskú logiku 😒 😠 😖

babara
15. okt 2009

adelka bravo, drzim palce at se Vam dari, at to krasne zvladnete, urcite nebudes litovat svych rozhodnuti.

Chapu rozporuplne nazory, je to taky vec naroku, nekteri lide jsou holt narocnejsi, a nekteri jsou schopni vyzit i s malem.
Verim, ze Tvoje deti nebudou vyvysovat materialni hodnoty nad ty duchovni.

lilith78
15. okt 2009

Držím palce Adel, nech už si sa rozhodla ako koľvek!!!
Je dobré že si uvedomuješ vážnosť situácie!
Čo sa týka tvojho ešte manžela, je to štandart- ešte bude teba obviňovať, že je to v podstate tvoja chyba že on vliezol do postele z inou ženštinou... 😒
Ešte raz držím palce a snáď i to šťastie bude pomáhať 😉 !!

lucaska
15. okt 2009

adel drzim palce.....normalne zasnem nad tym co ti chlapy nakecaju.............ako sa mas umydrit, on spravi dieta tebe a este aj svojej milenke a mozes za to ty???? a teraz ako co caka od teba, vybral si co chcel nech si ho milenka nastahuje k sebe. to je asi uz tak dane ze zeny su zodpovodne za vsetko co chlapy vyvedu a potom este cakaju ze ich s usmevom a otvorenou narucou budeme cakat kedy si oni zmyslia.......... 😠 😠 😠 😠

drziiim palceky............. 😉

sasulec
15. okt 2009

Adel,tak toho sa neboj,to ked povies na sude ako na teba koli interupccii tlacil tak sa bude nielen cervenat ale aj scerna 😠

ada32
15. okt 2009

ja som to tu eraz docitala a teda nenudila som sa.

Adelka tvoj manzel je typicky zbabely a vypocitavy chrapun.a vydierac.
myslim ze mozes byt rada ze si sa ho zbavila.nebol hodny teba ani deti.

asi to sem nepatri ale neodpustim si poznamku ze byt na mieste jeho novej partnerky asi by som kazde rano sama zo seba blinkala len by som na seba pozrela do zrkadla.ta musi mat dobry zaludok . 😝

ja by som volila radsej byt bez muza ako s niekym takym nizkym.

velmi dobre chapem nazor lilith,lebo mam tiez dost prezite a mozem povedat,ze u zien,ktore su same s detmi to velmi casto nie je otazka vyssej alebo nizsej zivotnej urovne.je to otazka holeho prezitia.
tie zeny casto rozmyslaju,ci si mozu natriet maslo na chlieb aby zostalo aj detom na desiatu.
alebo kupuju zasadne odtucnene mlieko aby usetrili kazdy den dve koruny a na konci tyzdna mohli kupit detom aj jogurt.
ja viem,ze niektore sa do mna pustite ze dramatizujem ale taka je realita a bohuzial mne velmi blizka este z nedavnej minulosti.

na druhej strane o potratoch sa lahko pise,a mozno niekomu aj rozmysla a ine je ked situacia skutocne nastane.
sama to neodsudzujem a zaroven citim,ze keby k tomu u mna prislo...neviem.
asi by som to nedokazala.
normalnu zodpovednu zenu to musi poznacit na cely zivot.

adelka nech uz to bude dalej akokolvek tazke myslim,ze si sa rozhodla spravne.
podla vsetkeho mas uz teraz problem to psychicky stravit a keby si to podstupila mohla
by si mat vazne problemy s depresiou ktorou mozno v lahsej forme zrejme trpis uz aj teraz.

mas jedno stastie a to ze mas byt a teda mas s detmi kde byvat.to je zaklad.
na vyzivne a podporu statu by som sa velmi nespoliehala. 😖 😔

zober rozum do hrsti aj kvoli detom a zacni uvazovat racionalne a rozmyslaj ako to s detmi prezit co najlepsie.

a nerozmyslaj nad tym ci ta este niekedy niekto bude chciet.samozrejme ho stretnes ked sa na to nebudes sustredit a ked to budes najmenej cakat.

ada32
15. okt 2009

a deti ti samozrejme nevezme.co by si s nimi pocal? 😅
to ako by sa s nimi nastahoval k tej svojej 20 milenke?
😨 😕
ci ako si to predstavuje?
ach jaj ti muzi natrepu niekedy kraviny...

vivien742
15. okt 2009

Adelka výborný začiatok!!! Držím paslňlce!!! Tupcovi začína lepiíííť!!!

zebricka
15. okt 2009

Ja nic, ja muzikant, ale spytat sa musim... 9.10. pises, ze si podala ziadost o rozvod a vcera pises, ze si si zobrala dovolenku, aby si okrem ineho isla za pravnickou, ktora napise navrh na rozvod... 😲 😲

jankajs
16. okt 2009

Adelka, mám kolegyňu, ktorá ostala sama s troma chlapcami, posledný bol v perinke, keď sa im otec zabil /šiel opitý autom za frajerkou/. Vlastných rodičov už nemá, a svokra na ňu brala sekeru, že to kvôli nej jej synáčik tak skončil 😠. Takže s oporou rodičov nemohla počítať. Navyše bývali u jeho matky, takže musela odísť do maličkého obecného bytíku do podnájmu. Bežné veci sú na jej pleciach, nevyskakuje si, zarobí do 10.000 na staré peniaze, so starším oblečením jej pomohlo okolie, nové dostali pod stromček a na meniny a narodeniny, bicykle od krstných... ona niečo našetrila, vzala úver a prerobila byt - bývali v 1 + 1 a minulý rok pristavila tri izby /obecná bytovka z rokov dávno minulých./ Teraz sú chalani už veľkí, chodia popri škole aj na brigády, takže nákladnejšie nákupy si financujú už z vlastných /znač. tričká, elektronika.../. Nemala to ľahké, netvrdím, ale čím ďalej, ako deti rastú, odbúrajú dosť jej povinností - syn mal 15 a kým prišla z práce, tak doma po škole požehlil všetkým veci... Možno tým, že nemajú vysoký štandard, nestali sa z nich nároční, a do života nepripravení chalani, ktorí si myslia, že za peniaze môžu mať všetko... a všetko sa im aj prepečie. A nápadníkov mala, aj má - veď má len 32 rokov, najstarší začal strednú školu. Ale nechce... nedôvera voči mužom jej zostala, o svokrách nehovoriac.
Čo som tým chcela povedať. Nie si sama a to, že si videla, ako trpia ženy po interupciách bolo šťastie pre teba minimálne v tom, že si si nepridala ďalšie psychické trápenie. Dosť sa natrápiš v živote, ale toto by ti ostalo na duši do smrti, dokonca aj po spovedi. Je ťažké sa s tým vyrovnať. Ver mi. Minimálne to si si ušetrila, ostatné pôjde samo - raz ľahšie, inokedy ťažko. Deťom treba všetko primerane vysvetliť a nič nezakrývať. Keď nie sú financie, nebude drahé oblečenie, nový mobil každému a krediť 30 Eur mesačne.... Držím palčeky a pohladkaj to drobátko v brušku, ktoré ti pomohlo tak trochu aj odhaliť charakter tvojho muža. Posielať ženu na potrat... pri milenke mu to určite ani na um neprišlo. Lenže teraz už nie je pre ňu zaujímavý - chlap, čo platí na tri deti už nemá toľko financií... sa dobehla, slečna. 😎

yanna.o
16. okt 2009

ada, jankajs to jste vysvětlily pěkně

Já jen nechápu, že on opustil nejen Adélku, ale i své 2 děti. Nebylo tedy dobré, že se hádali, ale kabrňák vyřešil situaci po svém. Udělal dítě své milence a poté manželce také ještě jedno další, aby ji pak mohl opustit a po pár letech zjistil, že se hádá už i s tou milenkou, protože tak to ve vztazích bývá. S milenkou začal bydlet nedávno, takže poznávat se teprve začnou.. Navrch ještě bude házet vinu na manželku, že se s ním rozvádí a nakonec časem i na tu milenku. Nevím, zda navrhoval i milence, aby šla na potrat, když má takové geniální nápady a geniální myšlení vůbec. Vyčítá manželce, že se nebude mít kam vrátit, když mu zabouchla dveře. Evidentně je z celé situace tak zmatený, že vůbec neví co je, kde je, čí je, co má dělat. Znám jeden podobný případ, kdy chlapa nakonec opustila jak žena s jejich dětmi, tak milenka, on zůstal sám..,ale přesto si na ně ještě stěžoval, co mu udělaly a litoval se 😅

yanna.o
16. okt 2009

hlavně teda neví, čí je a co chce (smajlík s očima v sloup tu není)

atrami
16. okt 2009

Tých chlapov fakt nechápem. Kamarátka odišla od manžela pre alkohol. Našla si priateľa a čakali dieťa. Celé obdobie jej robil problémy aj pri rozvode. Ohováral ju kade mohol. Nakoniec zistila, že jeho nová priateľka porodila len mesiac po nej.

astrane
16. okt 2009

já je taky nehápu-mě třeba taky posílal chlap na potrat...poprvé 😖 ...,možná jsem mu to neměla odpustit... 😔

astrane
16. okt 2009

adelka-ten tvůj se v tom pěkně plácá...takhle si to holt nepředstavoval...že si jednou vyžere,co si nadrobil...

emyly
16. okt 2009

mne príde akoby bol adelkin muž nevyzrelé dieťa, ktorý sám nevie čo chce....určite to nie je rodinne založený muž, o ktorého by sa mohla oprieť, tak ho treba nechať, sám si pod sebou podkúril, ešte na neho dôjde....adelka ty musíš teraz myslieť na seba...až teraz som pochopila že ešte pracuješ, no čo môže byť v dnešnej dobe lepšie.... dni utečú ani nebudeš vedieť ako, a ak sa podarí udržať tvoje pracovné miesto aj potom, máš vyhrané.... a dovtedy hlavu hore, pre jedného hlupáka sa svet nezrúti, budem ti držať palce ako aj ostatné žienky tuna, hlavne píš, sme tu pre teba 😉 😵

anatanka
16. okt 2009

Vypada to, ze uz mu konecne zacina dochazet, ze se dostal i on do celkem velice neprijemne situace a podelal zivot i sobe (coz ho nejspis zajima ze vseho nejvic).
Chudacek ale je takova obet okolnosti, on za nic nemuze - to je pro jiste muze typicke...

kubaka
16. okt 2009

taky souhlasím s racionálným a věcným pohledem lilith - nepíše prázdné kýčovité fráze a růžové řečičky - že emyly? a jak si dovoluješ vůbec napadat a vyjadřovat se o diskutující, že je trapná?? 🙄 -

Musí se myslet převážně na to, jak zabezpečit sebe a děti - ty stávající. Protože Adélka zůstane sama s dětmi, a bude se muset soustředit na sebe a naučit se žít novou situaci a nový život. Pokud je ještě čas uvažovat co s těhotenstvím, tak i toto patří k úvaze. Protože těhotná a šestinedělka v tomto psychickém stavu a bez opory milovaného partnera je opravdu veliký průšvih.
A co kvalita života? dítě ani nebude znát otce, narodí se do mizerné rodinné konstelace. Tohle všechno se prostě musí vzít v úvahu. a nějakými řečmi o výčitkách z interrupce 😠 se vůbec adélko nezatěžuj - pokud to budeš cítit jako úlevné, tak to bude správné rozhodnutí

Adélko - navštiv velmi rychle psychologa, pomůže ti stanovit si priority a rozhodnout se tak, aby ses s řešením cítila dobře. Nasměruje tě praktický lékař - neváhej s tím.
A že si sáhneš na život - chápu tyto pocity, kdy už neví člověk kudy kam, ale v té chvíli si představ svoje děti: ty tě potřebují, spoléhají na tebe a milují tě. Jsi pro ně jedinečná a úžasná. Pro ně stojí za to vyřešit jakoukoliv zlou situaci a vyhrabat se z ní 😵

zanetak
16. okt 2009

kašli na manžela, na jeho vyhrážky. čo chceš aby býval s tebou a bol s milenkou? alebo radšej budeš sama s deťmi.
Jeho dno je to, že si ho vlastne vysťahovala a nemá mu kto oprať ponožky. ja by som takého chlapa kašlala. No a čo že budeš mať 3 deti, zachvílu vyrastú, odídu z domu a ty zostaneš sama. Deti sú není prekážkou v dnešnej dobe aby si si nikoho lepšieho nenašla. Ja viem , bolí to a chcela si mať s týmto chlapom rodinku, ale bohužiaľ nevyšlo to a ty musíš ísť ďalej aj keď teraz možno nevieš ako.
Prajem ti veľa síl.

emyly
16. okt 2009

kubaka - asi preto si to dovolujem, lebo som sama tým prešla, a lilith je sama tehotná,preto vôbec,ale vôbec nechápem jej príspevky ohladom interupcie...a mimochodom, toto je diskusné forum kde má každý právo vyjadriť svoj názor...a ak s predchadzajúcim príspevkom nesúhlasím,mám právo to napísať....

kubaka
16. okt 2009

diskuse je diskusí a ne urážením někoho jiného. Ty nemáš žádné morální právo někomu něco kázat. Pokud je lilith těhotná a přesto dokáže o tématu interrupce hovořit věcně, ukazuje to jen její zdravý rozum a nadhled. Totéž platí o fresbéé.
Jestli ty napíšeš o někom, že je trapný, tak to není názor k věci, ale urážka osoby. To nedokážeš rozlišit?
Ať kdokoliv projde čímkoliv, nedává mu to právo kázat o tom co je správné a co ne.
Taky mám za sebou věci, které bych nikomu nepřála. Ale každý se musí rozhodovat podle vlastního svědomí, rozumu a možností - idividuálně a ke své spokojenosti. Žádná obecná pravda ani správné řešení neexistuje na nic..
A pokud ty něco nechápeš, je to tvůj problém a ne lilith, tudíž ji za to nemůžeš kritizovat.

roasha
17. okt 2009

suhlasim s kubakou,lilith...a spol......"internetove poradkyne"pomozu v danom okamihu psychicky,ale tiez by som uvazovala triezvo.

atrami
17. okt 2009

kubaka,
výstižne napísané.
Aj ja mám 3 deti a pritom sa postavím na stranu lilith. Vobec nie som za interupciu. Sama by so sa pre ňu asi nikdy nerozhodla.
Lenže toto nieje len o Adelke, ale aj o jej starších deťoch. Nikto do nich nevidí, čo prežívajú. Hrozne ma oslovil príbeh chlapca, ktorý chcel skočiť z mosta, lebo boli vo finančnek kríze. Nakoniec by nebol obeťou nezodpovedný otec, ani matka , ale dieťa, ktoré za nič nemože.
emyly,
prečo nenapíšeš Adelke, že si ch zoberieš k sebe a budeš sa o nich starať?

paegaska
17. okt 2009

Taky souhlasím, že lilith má právo říct svůj názor a je na adélce zda k němu přihlédne.
A příběh jankajs kamarádky - vdovy s dětmi. To je úplně o něčem jiném. Neznám teda zákony na SK, ale u nás v ČR je vdovský důchod a sirotčí důchod oproti alimentům nádhera. A stát je v placení přesný a spolehlivý oproti některým otcům.
Samozřejmě je lepší pokud se otec po rozvodu postará a dítě s ním má o.k. styk a tátu má.

emyly
17. okt 2009

kubaka - adelka je len na začiatku tehotenstva a lilith už kalkuluje školu v prírode a iné záležitosti... a aj tak to píše nejak čudne, ako tu už bolo spomenuté, nie mnou..... myslím že to teraz adelku moc zaujímať nebude, ved ešte nevie ako to všetko dopadne.... a mimochodom, prečo by som mala pritakať na všetko čo píšu lilith a ostatné čo sa k nej prilklánajú....diskusia nie je o tom že jeden napíše názor a ostaní prikyvujú...môj názor je taký aký je a za ním si budem stáť.... a že je príspevok lilith trápny? tak si ho prečítaj ešte raz, hlavne ten kde píše kolko čo bude stáť 😀 myslím že si to o nej mysleli viaceré čitatelky, ale to tu nenapísali....a ak si myslíš teraz ty o mne,že som trápna, nevadí mi to,pohoda.... 😎
astrami - ano,staršie deti všetko prežívajú,ale musia to zvládnuť....teraz proste musí adelka byť mamou aj otcom, nemá na výber.... ja tak fungujem už nejaký čas a viem že nie som sama, chce to len trpezlivosť a čas, aby si mohla na to nájisť svoj systém.... a hlavne adelka sa musí pozviechať z tohoto úderu, potom bude zas len lepšie...

kubaka
17. okt 2009

emyly - nemyslím si o tobě vůbec nic. Maximálně mohu vyvracet to, co říkáš, ale nikdy - opakuji nikdy se nenavážím do osoby pisatele - navážím se do jeho názoru. Znovu opakuji, že když napíšeš, že je někdo trapný, hodnotíš osobu a ne jeho názor.
Naopak - myslet dopředu je nutné - kolik problémů si lidé nadělí jen proto, že nemyslí, jak jejich situace bude vypadat za rok, za pět let? Tomu se říká krátkozrakost.
Musí se myslet na děti, které už žijí a nestresovat je víc, než je nutné. Jak píše atrami. Snoubec švagrové je takto silně poznamenaný bídou v dětství, když od nich odešel otec. Ponese si to celý život. Matka měla deprese a několikrát ani nevěděli, zda se jim máma vrátí a nezavolají jim, že skočila z mostu.