Manžel chce dcéru do svojej osobnej starostlivosti

lubka131
15. sep 2009

Mali sme prve sudne pojednavanie, sudkyna to dalsie prelozila na neurcito, s tym, ze este nerozhodla, ci sme teda uz rozvedeni.

1. Manzel dolozil Navrh na pripustenie zmeny navrhu, kde chce nasu dcerku zverit do svojej starostlivosti. Navrhuje znalecke dokazovanie z odboru pedopsychiatrie, ktorym znalec objektivne posudi, ktory z rodicov ma lepsie predpoklady pre riadnu vychovu. /to akoze my dvaja a dieta pojdeme potom k tomu znalcovi?/
Sudkyna toto dokazovanie zamietla s tym, ze si vyziada posudok zo skolky kde mala chodi a potom sa rozhodne co a ako....co to vlastne je? ide to cez psychologa?

2. A dolozil aj Navrh na vydanie predbezneho opatrenia - aby sa s malou stykal od piatka do nedele.
ci neviem, ci som to dobre pochopila, sudkyna teraz bude rozhodovat o tomto predbeznom opatreni, aku ma na to lehotu? a ci sa da proti tomu odvolat? ci uz v tom predbeznom opatreni bude rozhodovat o zvereni malej jemu....

eniko
28. sep 2009

MOja najlepsia rada : najmi si sikovneho pravnika !!!!!!!!!!!!!!! BUdes ho potrebovat !!!!!!!!!! Viem o com hovorim.

eniko
28. sep 2009

Aha, uz citam co som pisala a na co odpovedala. NO ak je tvoj manzel naozaj taky tvrdohlavi a bude bojovat zo vsetkych sil a ma takeho sikovneho pravnika, koptry najde kazdu klukatu ulicku ako sa vyhnut povinnostiam, bude sa to len tahat a tahat a tahat. Ja sa takto rozvadzam uz 2 roky aj 1 mesiac....
Predbezne opatrenie je na cas do rozvodu...precitaj si co sa tam pise...ak uz mas to uznesenie doma...ale aj voci tomu sa mozes odvolat..ak ale spravne citam, on ziadal len upravit styk s dietatom a nie zverenie, v tom predbezku...

Ale naozaj ti dobre radim, prave z toho dovodu, ze nerozumies veciam co on hovori, o com rozhoduje sud a ako sa mozes branit...na to potrebujes pravnika. Aj ked to stoji peniaze, stoji to za to, ved ide o tvoje dieta.

Ja som tiez prisla na prve pojednavanie bez pravnika a stala som tam a kukala ako tela na nove vrata, lebo som tiez nicomu nerozumela ...hlavne som bola velmi zakocena, ze stary chce maleho dos vojej vychovy. To ma uplne vyradilo z hry, kym som rozmyslala o tom ci mu sibe alebo co, pojednavanie uz aj skoncilo...a on sa len smial popod fuz...

andzi
28. sep 2009

lubka: v prvom rade ti odporúčam napísať vyjadrenie k zmene návrhu. Napíš, že so znaleckým dokazovaním nesúhlasíš a navrhuješ, aby tento dôkaz súd zamietol. Podľa toho, čo píšeš, ho aj sudkyňa predbežne zamietla, lebo taký znalecký posudok je veľmi drahý. Posudok zo škôlky nie je od psychológa, je to čiste nezáväzné vyjadrenie škôlky k otázke starostlivosti o dieťa, lebo vychovávateľka dieťa pozná. Pokiaľ bude jednozančne v tvoj prospech, tak sa žiadny znalecký posudok robiť nebude. Ale ak by bol neutrálny, tak asi áno.

Predbežné opatrenie je rozhodnutie súdu dočasného charakteru a súd ho vydá len v prípade, ak otcovi vôbec neumožňuješ sa s dieťaťom stýkať. Ak by to tak bolo, tak vlastne až do právoplatného rozhodnutia vo veci by sa s dieťaťom nemohol stýkať. Musí tam byť daná naliehavosť, inak ho súd nevydá, a ak vydá, tak sa odvoláš a uspeješ.

lubka131
autor
29. sep 2009

andzi, dakujem za radu.