Manžel chce nechať dcérku v škôlke, kde robí svokra. Čo s tým?

danculik
26. nov 2008

Ahojte riešim problém s manželom, dcérka pôjde do školky o rok a svokra ju zapísala do škôlky ku nej ˇkeď sa už narodila!!!Sama si to tak zariadila a mňa sa ani nepýtala, dozvedela soms a to iba náhodou , keď sa preriekla.Tak som jej naznačila nech ju odhlási že ju umiesntim do škôlky kde sa mne bude páčiť.Problém je však v tom, že manžel nechce dať inde dcérku len tam kde je jej mama.V okolí je viacero škôliek vzdialených od nás max na 10min pešo. Lenže manžel mi tvrdí, že tam kde robí jeho mama tak bude dobre lebo ju bude mať pod kontrolou a bude ju vyberať zo škôlky s čím ja neúhlasím!...Viete mi poradiť ako proti tomu bojovať aby som si presadila svoj názor?Chcem len prost to aby moja dcérka bola ako normálne ostatné deti nie "protekčné"...a aby ju brali ako rovnocennú....a nie ako niekoho kto tam má babku...ako by ste to riešili vy?

Ďakujem

emily3
1. feb 2009

danculik, myslim si ze zalezi aky mas vztah so svokrou, ale co ti urobila to by urazilo aj mna...nema pravo vyberat skolku poza chrbat rodicov, ona uz mama bola a svoje deti vychovala po svojom. vy ste rodicia malej a vy ste za nu zodpovedni a vy za nu rozhodujete. jednoducho by som ju ignorovala a malu prihlasila do skolky kde sa to hodi mne...a ze ona tam bude srzat miesto tak je to jej problem...a tvoj muz by mal stat za tebou a nie s mamou...

mne raz svokra bez mojho vedomia zobrala maliu zo skolky na obed domov..vobec som o tom nevedela a skolke ju uc. dali, lebo mala hned " babkaaa"..ale ze rodicia sme nepovedal ze ide na obed domov to nikoho netrapilo-...mala som svoje plany, chcela som s malou niekam ist..a len tak mimochodom mi zavolali o poltretej ( co som sa ponmaly chystala pre nu do skolky)" ze blalbla a malu sme ti zobrali naobed a je u nas....zurila som, lebo mala poobede spat co nespala a ani sa neunuvala zavolat ze ci ju moze zobrat zo skolky...normalne ju uniesli...potom som volala s riaditelkou, ze si nezelam aby ju davali hocikomu aj ked ju poznaju...chodim pre nu skolky ja , a ked nemozem tak vzdy poviem kto pre nu pride....svokra potom dala pokoj a vyhodila si zhlavy take ulety...

danculik
autor
19. jún 2009

Ahojte, tak ozývam sa po dlhšj dobe, nejak som na tú škôlku nemyslela, až do včerajška, zasa sa u nás rozbúrala táto debata a už ma ide z toho poraziť,
Moja "zlatá" svokra zasa začala rýpať, že sa nevie dočkať keď malá nastúpi do školky a tak..a ja som jej povedala, že som kontaktovala všetky škôlky ktoré sú v našej blízkosti je ich až 5 a že zápisy sú až v septembri a že ja som si vybrala dve škôlky, kde mi aj povedali že ešte majú voľné miesta na šk. rok 2010/2011...tak len čumela.
Jej škôlku zďaleka obchádzam...keby sa mi tá škôlka aspoň páčila ale nič.
Manžel mi povedal, že nech si ju prihlásim kam chcem, on ju tam nedá a nebude ju tam nosiť!že ju odtiaľ odhlási, že dcérka bude doma...lenže kto bude s ňou doma, ja? to určite nie!!
A mangel je na strane svojej matky, hovorí mi "no a čo že budú každý deň spolu"....jemu už vadí, keď idem k mojim rodičom na víkend a sú s malou dva dni..a už brble debiliny že to je veľa a bla bla.

Ale ja mám trpieť že zo svokrou bude dva roky vkuse pod dohľadom??!!!!!! TO TEDA NIE!!!

Tak som to nechala tak....a urobím si po svojom...malú nahlásim v septembri tam kde ja chcem, nikomu nič nepoviem a pred nástupom možno týždeň poviem jááj veď ona je nahlásená tam a tam 😉 a vtedy nech si trhnú nohou...
urobím to len z toho dôvodu aby som sa pomstila svokre, ona mi nebude zasahovať a rozhodovať o mojej dcére kam pôjde do škôlky, za to že ona tam robí!!!!!
A ak by mal mangel blbé reči, urobím to čo Olivová( teda tuším to bola ona)....tak sa zbalím a odídem!....a to keď som sa dozvedela čo mi vykonala svokra s tou škôlkou som narobila neporiadok dobrý v rodine...jednoducho si nenechám skákať tak ako oni pískajú...a odvtedy vlastne nemám rada svokru...ale do mangela sa stále naväzuje..a on debilko stále jej iba prikyvuje a je na jej strane.... ☹

No škoda reči...ale som rozhodnutá to takto urobiť🙂))dík za rady....

vivien742
24. jún 2009

danculík držím ti palce a neustupuj, ak ustúpiš teraz, budeš ustupovať celý život. Máš to vymyslené super, neboj, oni to predýchajú 😀

mokuska
26. jún 2009

Milá Danculik ja síce mám fantastickú svokru ale súhlasím,že je lepšie mať dieťa inde nakolko ,ked by si mala so svokrou problém,riešila bY si svoj problém cez dieťa a to fakt nie je štastné riešenie.

hecuba
26. jún 2009

Danculik, na jednej strane, asi by som aspon na skusku dala dieta do skolky ku svokre. Mne by to celkom dobre padlo, mat o nu takto postarane. Zase na druhej strane, to, co ti spravili za chrbtom by som len tak predychat nevedela, a uz len z principu by som im spravila naprotiven. Mna este napadol takyto argument--povedz svokre, ze ked bude ona platit skolku, tak si ju moze zobrat, ale pokial platite skolku vy, tak ju aj vyberate vy. Horsie je, ze tvoj manzel nestoji na tebou. Neviem, co ti poradit. Sama mam doma cosi podobne, na takych naozaj treba ist radikalne.

ivana.77
25. júl 2009

Ahoj Danculík.Ja som mala moju dcérku u svokry v škôlke 1 rok...Presťahovali sme sa a celkom mi vyhovovalo,že mi ju má kto zo škôlky vziať,ked sme s mojím boli obaja v práci...druhá stránka veci je taká,že ona robí v tej škôlke kuchárku a ked dcérka niečo neľúbila,tak jej to babka vymenila za niečo iné....aj som to zakázala,ale po čase to bolo nanovo..Toľko moja skúsenosť....A čo keby si sa opýtala ty svokry,ako by sa cítila ona na tvojom mieste a čo by robila,keby ju nútili do niečoho,čo nechce....myslím,že ju tým prekvapíš....potom daj vedieť,čo povedala...prajem Ti,nech ti to vyjde podľa Tvojich predstáv.....

netmona
25. júl 2009

jaj,,dievčata čítam čítam,,,no teda ,,mame dosť ,,problémov a to furt dačo musí prísť 😒 .........no ja dúfam že, moja svokra sem tam pomôže ked bude treba s bobakom ostať doma ,,,a tak,,kedže, doteraz sa k tomu nedošlo 🙄

danculik
autor
28. júl 2009

Ahojte, tak si neviete ani predstaviť aká som nahnevaná...rozhodla som sa rázne...do školky kde robí svokra rozhodne nepôjde....správne ste tu napísali, ak mi bude tú škôlku platiť, prosím...ja platím, ja vychovávam..a basta!! nech sa postavia na hlavu....a manžel tiež, stojí pri svojej materi ako pri svätom bohovi...!!

No svokra ma už vytáča dosť na to aby som povolila jej škôlku a to aj z toho dôvodu,že keď ja niečo zakážem , alebo poviem, nech to urobí tak alebo tak, svokra si aj tak po svojom, že ona to robí s deťmi v škôlke tak, a moja vnučka to bude robiť tiež tak, hoci sa mi to nepáči..a to čo poviem ja, neplatí....no chápete??a to si neviem predstaviť, keby bola pri nej v škôlke...

Takže sa modlím, nech je už september, nech dám dcérku rýchlo na zápis...a bude🙂)))a všetci nech si trhnú nohami...bude to možno surové..ale ina cesta nie je....držte palce

marianka79
3. aug 2009

danculik ja by som sa na tvojom mieste vysrala aj na muža a totalne na svokru myslím si že malú bude štvat i proti tebe ja som takýmto niečim prešla a došlo to tak daleko že malý mi vravel babka a jej mama a to bolelo muž si ju zastával vo všetkom a takisto rozhodovali za mojim chrbtom ked dovolíš aby bola malá stále s nou tak...ty budeš babka a ona mama 😖 a ak sa tvoj drahý nespamatá tak na to doplatí my ženy si už po hlavách skákat neneháme 😠 😠 😠

jankajs
3. aug 2009

EE, poza chrbat takto robit, no teda.... co sa potom bude diat v skolke....danculik, tak jej povedz, ze ked tak velmi chce, nuz nech si do svojej skolky zapise svojho syna a nie tvoje dieta. Ty si matka, a v prvom rade rozhodujes ty, potom moze do toho nieco manzel, ale kedze sa ho zrejme nebude tykat ranne odvadzanie a popoludnajsie privadzanie zo skolky, tak potom nema az take slovo. Ak bude mat pripomienky, tak sa ho spytaj, ci este stale potrebuje maminku, aby za neho robila veci, ktore ostatni otcovia bezne zvladaju [vyber vlastneho dietata zo skolky]. 😉

pismenko111
22. aug 2009

danculik: moja svokra tiez robila v skolke kucharku, a ked svagor chodil do skolky, viem, ze bol upistany, lebo ucitelky mu davali viacej povôli ako inym detom, tym, ze tam bola svokra. viem to od mojej babicky, robila tiez tam.

csina
22. aug 2009

No...neviem...ja by som to až tak tragicky nebrala...Ide skôr o to, čo naozaj lepšie ti dokážu ponúknuť škôlky v tvojom okolí, či sa ti to oplatí tak vzpierať. Aby si potom nebanovala, že kvôli nedobrému vzťahu so svokrou si prepásla to lepšie..Prosím, neber to v zlom, len nestranný pohľad..zober si, že ak škôlka, kde máš svokru, by bola pomerne kvalitná, tzn. dobrý personál, podmienky, ihrisko, kvalitnejšiu stravu (! veľmi dôležité), ďalšie možnosti pre rozvoj všestranných schpností dcérky.. Pracujem v škôlke a mám možnosť sledovať, aké výhody majú detičky, ktorý tam majú svoje "zastúpenie" a ver, že je to len na prospech... Na rozdiel od ostatných detí, asi nebude behať pol dňa so sviečkou pod nosom, nebude mať papučky naopak alebo v zime holý chrbátik a stravy dostane primerane. Tým samozrejme nechcem povedať, že o ostatné deti nie je adekvátne postarané, ale chybička sa pri toľkých drobcoch sem tam vyskytne, ale nie u tých, ktorí majú babku, tetku atd v škôlke. Na tvojom mieste si najprv vyhľadám všetky info o škôlkach, ktoré zvažuješ, spíšem na papier a vynechám z toho svokru...vyhodnotím a potom rozhodnem. V prvom rade sa upriam na to, čo chceš aby škôlka dala tvojej dcérke, pretože môžu mať rôzne zameranie. Na druhej strane absolútne nesúhlasím s postojom tvojho muža! Ale to by asi skôr do inej témy pasovalo rozobrať... Možno to nemyslí zle ale rozhodne to zle podal...Nad panovačný tón oboch sa povznes a rozhodni podľa svojho vedomia a svedomia najlepšie.. 😉 Všetko dobré..

olivova
22. aug 2009

csina - ano, je to pravda, co si napisala, ale ten vztah je takisto velmi dolezity. Nejde teraz o to, co dovoli svokra ako ucitelka, alebo ci dozrie na dieta, ide o to, ze ona sa rozhodla dat dieta inam a oni s tym nesuhlasia a neberu jej poziadavky na vedomie - vnucuju jej svoj nazor. Mozno by to bolo ine, keby do vsetkeho nestrkala nos. A najhorsie je, ak manzel spolupracuje so svojou mamickou - a viem o com pisem. Ale ked ju ma doma stale "za zadkom" a vie vsetko najlepsie - keby ta skolka bola zo zlata, ja by som tam moje dieta nedala.

Ako som pisala na zaciatku - rozhodnutie, ktore som urobila, bolo to najlepsie, co mohlo byt. Mam relativne pokoj, svokra mi na malu nezaluje, a hlavne - do nicoho sa nestara, lebo o nicom nevie. Manzel sa tiez trosku zmenil - vlastne dost, takze aj nasmu vztahu to VELMI prospelo....(otazne je, ako sa zachova manzel danculik).

Inak, nikde nie je povedane, ze ak da dieta inam do skolky, moze byt nespokojna a bude rozmyslat, ze mozno by bolo naozaj dobre mat ho pri svokre - aspon ja som sa s tym takto zo zaciatku zahravala. Po manz. a sv. iniciative ani nahodou.

csina
22. aug 2009

Baby, držím palec, chce to pevné nervy... 😎

danculik
autor
9. sep 2009

ahojte..tak aj uzatvaram tuto temu...bola som si dcerku nahlasit do skolky tam kde som ja uznala za vhodne..a svokrinu skolku som obisla velkym oblukom... 🙂 🙂 🙂 a moj manzel sa uz nestihol ani cudovat.... 🙂 🙂 🙂 je to tak a hotovo... 🙂 🙂 🙂 stalo ma to vela sil a hlavne nervov a vselijakych hadok, ale ten pocit ze som dosiahla co som chcela ja...je uzasny...sa neviem dockat ked sa to dozvie svokra...ju asi smari o zem 🙂 🙂 🙂

ďakujem vam vsetkym za vase nazory..a rady....

ikulka
10. sep 2009

danculik dobre si spravila ja by som to riešila rovnako....a pokial viem u nás nesmie byť dieťa tam kde jeho príbuzný, kamartáka teraz začala robiť upratovačku v školke kde dáva aj syna ale nesmie byť pri nom viem že ju zaradili k iným deťom a že by ju nemali ani prijať len sa nad nou zlutovali....

vivien742
16. sep 2009

danculík supeééér, ty si matka, ty rozhoduješ a žiadna svokra ťa predsa nebude tlačiť k múru!!!! Nech sa malej v škôlke páči. 😉

danculik
autor
30. mar 2010

No tak opat pridavam clanok do tejto temicky ktoru som zacala🙂 situacia sa vyhrotila tak, ze som sice dcerku zapisala do tej skolky kde sme povodne chceli, aj prihlaska odovzdana vsetko🙂Len nastala situacia ze som isla do prace skor ako som predpokladala, a malu som potrebovala umiestnit do skolky...no a nechceli mi ju prijat skor do tej nasej vybratej...tak mi nic neostavalo, len ju na tie 4 mesiace dat do skolky ku svokre....teraz od Marca tam chodi..do Juna....sice je v triede s inymi ucitelkami...ale aj tak.Kazdy tam o nas vsetko vie...koli svokre..svokra chodi k malej do triedy...uci ju tak ako ona chce..hlavne aj ucitelkam povedala, co a ako maju robit s dcerkou....proste katastrofa...uz boli aj hadky s mangelom..ale povedali sme si,ze to do leta vydrzime...a potom prestupi do inej skolky....zatial svokra o tom nevie..ale mi dvaja ano🙂...len ma trapi jedna otazka....ci to nebude pre dcerku trosku na psychiku..myslim ten prestup🙂...sice ked bola mladsia tak chodila do jasli...a tiez vystriedala dvojo..a ziadne zmeny som si nevsimla len akurat kym sa adaptovala...no a niekedy si pozera fotky kamaratov z jasliciek...No a napadla ma este jedna vec, ze riaditelka skolky , kde robi svokra mi vysla v ustrety...zobrala mi dcerku k sebe, ale aj to mi prizvukovala, ze to robi len koli tomu, ze svokra tam pracuje....a teraz ja odtial dcerku zoberiem...no a zhodou okolnosti, boli riaditelky materskych skoloch na porade...a tam sa jedna od druhej dozvedeli, ze vsak toto dietatko chodi uz do mojej skolky..no ale od septembra ide do mojej skolky....trosku som sa citila blbo pred tou pani riaditelkou kde teraz dcerka chodi...ale vsak to je moja vec kde ja dieta dam do skoly....ked mne sa ta skolka kde chodi dcerka teraz ani nepaci...?(

xlucia
12. mar 2013

@danculik ako ste to vtedy vyriesili s tou skolkou?

vefi89
12. mar 2013

dupnúť nohou a nepolaviť. mne sa nepáči myšlienka, že starká je pani učiteľkou, a starká mi bude kafrať do dieťaťa 🙂 starká má byť starkou, matka matkou, a učiteľka učiteľkou 🙂 a basta 🙂

danculik
autor
12. mar 2013

@xlucia ...vyriesili sme to tak, ze mala tam nadalej chodi do skolky, ale uz konci ide so skoly v septembri....no a malej triedne ucitelky vedeli, ze co a ako zo svokrou a aj svokre sme povedali, co si zelame a co nie...a funguje to ok...🙂))takze som spokojna...a uz to neriesim...lebo ako hovorim tak mi tam mala konci...🙂

andy04
12. mar 2013

Premýšľaj je to len pár rokov a veľakrát sa ti to moze aj hodiť... deti sú este malicke neuvedomujú si čo je to protekcia a mat niekoho blízkeho čo dáva pozor ja by som to brala... mne tu skoro nič nepovedia... pýtam sa: napapa sa dobre? Už mesiac mi príde zo škôlky vyhladnuty... odpoved je samozrejme takze ta blbá čo sa jej to nezdá som ja... 😀
Niekedy ta neistota či je v škôlke o dieťa dobre postarané dost zhryza... aspoň teda mna 😝 deticky sú este malé a nevedia veľa veci vysvetlit Takze ak nie ste vyslovene na nože svet sa určite nezruti a všetci spokojný...

ja1977
12. mar 2013

Nikde nie je napísané, že vnučka musí zákonite chodiť do skupiny ku babke.. moja kamoška takto dve deti dávala do škôlky, ale babka ich k sebe do skupiny nechcela, takže riaditeľka to poriešila tak, že od septembra ako nastúpili zmenila učiteľky, takto sa deti videli s babkou iba na dvore keď sa hrali... a ja by som to predsa len brala ako výhodu, sú deti, ktoré sa ťažko adaptujú v cudzom prostredí, dožadujú sa blízkej a známej osoby, aby si ako tak zvykli, a nemyslím si, že keď tam robí babka tak je to na škodu.... ak sú v rodine normálne vzťahy, tak ja by som len bola rada, keby som vedela, že keby niečo... tak tam mám osobu, ktorá sa o dieťa postará lepšie ako cudzia učiteľka... 😉