Manžel chce nechať dcérku v škôlke, kde robí svokra. Čo s tým?

danculik
26. nov 2008

Ahojte riešim problém s manželom, dcérka pôjde do školky o rok a svokra ju zapísala do škôlky ku nej ˇkeď sa už narodila!!!Sama si to tak zariadila a mňa sa ani nepýtala, dozvedela soms a to iba náhodou , keď sa preriekla.Tak som jej naznačila nech ju odhlási že ju umiesntim do škôlky kde sa mne bude páčiť.Problém je však v tom, že manžel nechce dať inde dcérku len tam kde je jej mama.V okolí je viacero škôliek vzdialených od nás max na 10min pešo. Lenže manžel mi tvrdí, že tam kde robí jeho mama tak bude dobre lebo ju bude mať pod kontrolou a bude ju vyberať zo škôlky s čím ja neúhlasím!...Viete mi poradiť ako proti tomu bojovať aby som si presadila svoj názor?Chcem len prost to aby moja dcérka bola ako normálne ostatné deti nie "protekčné"...a aby ju brali ako rovnocennú....a nie ako niekoho kto tam má babku...ako by ste to riešili vy?

Ďakujem

zuzna.z
26. nov 2008

danculík, si v nepríjemnej situácii. Jediné, čo ti ja môžem pradiť po svojich skúsenostiach - nikdy nerob kompromisy,ktoré by si mohla olutovať. Obíď škôlky, zisti si, ktoré robia pre deti čo - aké majú plány a možnosti rozvoja detí, krúžky a rozhodni. Tvojim argumentom bude napredovanie dieťaťa , prístup a vymoženosti škôlky. Chceš najlepšie pre dieťa, nie pre seba. Takže prípadné vyberanie zo škôlky oželieš. Na to ti nebudú môcť nič povedať. Problém nastane, ak tá škôlka, v ktorej je svokra vyjde ako najlepšia.

janinah
26. nov 2008

Odhliadnuc od toho,že tam robí svokra,máš niečo proti tejto škôlke? alebo jej mínusom je svokra?Mám pocit,že ti svokra nereže a bojíš sa,že ti bude zasahovať do výchovy,režimu dňa...ja by som pozerala aj na vzťah svokra-dieťa,či ju dieťa má rado,či sa o malú babka zaujíma,ak je ten vzťah dobrý,tak by som to aspoň skúsila ,potom budeš mať argument,že dám malú do inej škôlky,lebo....ja by som bola šťastná,ak by som mala v škôlke blízku osobu,ktorá by mi na dieťa dohliadla a ešte ho aj doniesla domov 😉

jeja21
26. nov 2008

Danculik, tiež mám svokru, ktorá robí v škôlke, ale toto si teda nedovolila 😠 Síce, keď som bola ešte tehotná, tak mala nejaké sny, že tam malá bude chodiť, ale neprešlo jej to. Teraz Peťa chodí k opatrovateľke, kde je 6 detí a plánujem ju dať do škôlky od septembra, ktorú mám najbližšie po ceste do roboty. Môžem ti jedine poradiť porozprávať sa s manželom, je to jeho mama a on by mal vyriešiť tento "problém". Podľa vlastných skúseností, ti môžem povedať, že dieťa úplne inak reaguje v kolektíve, keď má pri sebe niekoho a keď nemá. Napríklad Peťa bola zlá, bila sa s deťmi, odmietala cikať, papať kakať...keď niekto bol pri nej( ja a aj svokra) keď sme ju nechali samú s deťmi a učiteľkou, tak poslúchala, robila všetko, čo mala. Skús sa porozprávať s manželom, do tohto by vám svokra nemala zasahovať.

bodka13
26. nov 2008

danculik,u nás sa prihlasujú deti do MŠ na Šk.úrade-Správa MŠ asi vo febr.-marci v tom kalendárnom roku v ktorom by malo nastúpiť dieťa do škôlky-v škôlke sa to nedá,môžeš si ju ísť iba pozrieť a rozhodnúť do ktorej zapíšeš
-neboj,tak malé deti to neberú ako protekciu=nerozumejú tomu a tá babka v škôlke je niekedy super vec,hlavne keď nestíhaš poobede z roboty
-skús to brať z tej lepšej stránky ale určite by som určila pevné hranice a pravidlá aby babka nemala voľné ruky 😉

bodka13
26. nov 2008

ozaj danculik,čo tá tvoja svokra v škôlke robí?

titkovamiriam
26. nov 2008

Ja len zavidim ze mate vobec skolku!a beru do nej aj najmensie deti

no ak nechces aby tam isla tak trvaj na svojom!

danculik
autor
26. nov 2008

bodka13...no svokra tam robi ucitelku...a bojim sa toho ze sa dostane aj k nej do triedy lebo ona bude chciet...vlastne ona uz ked sa mala narodila tak zorganizovala v skolke kde bude mala chodit a zapisala ju tam bez toho aby mne a manzelovi nieco povedala..az ked sa prekecla...jedoducho uz vidim ked tam chodi moja dcerka tak svokra aj ked nerobi tak by v tej triede kde je mala chodila by tam..a keby isli na prechadzku tak sa ona s nou prechadza a nie mala zo svojimi "kamosmi"...Jednoducho viem , ze ked mala teraz navstevuje sukromne jasle (musela som ist do prace)tak vsetko klape, ucitelka hovori ze je sikovna, robi to co ostatne deti..ale ako nahle pridem ja tak je ina...neposlucha...a to iste ked vidi babku-svokru...a ako pise jeja21....proste viem ze by v skolke neposluchala keby tam bola svokra...a ja chcem aby robila to co ostatne detia bola to iste co ostatne deti a bola by s nimi v tomto smere rovnocenna....manzel to nepripusta...a jednoducho jeho mama-moja svokra je tym tak zaujata ze som to pocuvala prveho polroka vkuse...az som jej to povedala na rovinu a odvtedy prestala lenze do manzela vkuse rype ze to bude tak a tak...sibe mi z toho...a s tym ze by mi ju vyberala po skolke ze ja budem v praci..tak ja v tom case sa chystam na druhu matersku s druhym dietatkom ked sa podari🙂tak s tym problem by nebol...jej skolka vyzera v celku ok ..ale aj ostatne skolky na okoli su tie iste....nevidim v tom rozdiel nejaky extra....manzel sa o tom nechce viacej bavit lebo vie ze sa pohadame...a to hnusne....☹no co robit uz fakt neviem...

tilly
26. nov 2008

to fakt nie je dobré, aby bola v triede s babičkou, určite má výhody, že bude babina v tej istej škôlke, tomu by som sa nebránila, ale aby ju mala aj v triede...
ja by som sa popozerala po škôlkach v okolí, ale keď píšeš, že sú všetky tie isté... u nás je to tak, že by som bola rada, keby som dieťa dostala do hociakej škôlky, neviem, aká je situácia u vás, ale u nás je to hrozné... takže by som asi bola vďačná aj za to miesto u babky v škôlke, len keby ju nemala v triede, to môže byť problém...

jaduska
26. nov 2008

Danculik, ja som bola teraz na praxi v školskom klube a tiež tam bol chlapec, ktorého babka je vychovávateľka. No ti poviem pravdu, bol chudák. Všetko sa zviezlo naňho. Babka nechcela, aby ho ostatné deti brali tak, že má protekciu, tak je naňho najprísnejšia. Ešte mám ísť na prax aj do MŠ a normálne uvažujem, či ísť do triedy, kam chodí aj moja dcérka. Aj keď svokra nebude malú priamo učiť, aj tak na ňu budú pozerať ako na protekčné dieťa a niektoré deti (a možno aj učiteľky) jej to môžu dať najavo. Skús si s manželom pohovoriť nejako týmto smerom. Aj keď - na druhej strane, nepopieram, že to môže mať určité výhody. Možno by ste mohli urobiť nejaký kompromis, že ju tam skúsite dať, ale akonáhle nastane nejaký problém, tak ju dáte do inej škôlky....

bodka13
27. nov 2008

Danculik,máš to ťažké-nedá sa to vyriešiť že by ju nemala v triede?Ak nie asi by som volila inú škôlku aj za cenu hádky s manželom ale je to pre dobro malej,veď babka si ju môže užiť mimo škôlky

olivova
27. nov 2008

tak, mne sa to stalo, ked mi nastupovala mala do skoly. Moja svokra robi v druzine a ja som dceru prihlasila do skoly inam. Ale zrazu - nahodou sa moj manzel prekecol, ze to spolu (manzel + svokra) zrusili a mala nastupi do skoly k nej. Ze ake vyhody to bude mat. Bude s nou chodit domov, bude na nu dohliadat....Ako som toto riesila ja? Prisla domov, otvorila skrinu, tasku a zacala sa balit. Predsa za mojim chrbtom nebude niekto okrem nas rozhodovat o buducnosti mojej dcery. A ked mu je mamicka blizsia ako ja, nemam o com hovorit.
Ako to dopadlo? Vzhladom na povahu mojho manzela, bolo potom po mojom a nakoniec som nikam nesla. Ale neviem, aky temperament ma tvoj manzel 😅 Lebo ja som teda narobila bordel statocny 😔
Zvysok rodiny sa so mnou nebavil cca 3 mesiace.

andrea.m
27. nov 2008

olivova ty máš teda guráž 😀

olivova
27. nov 2008

😀 hej, ale som riskovala...treba poznat hranice. Mne to bolo v tej chvili ale jedno, sa priznavam. To obrovske sklamanie, ked este zahlasil - maminka volala do tej skoly a povedala, ze mala tam nenastupi - to bol ten najhorsi pocit.
Inak, ja ziadny kompromis v tomto nevidim . On chce, ona nie. On ma za sebou maminku, ona nikoho. 😖
Ja si myslim, ze hadka nastane tak ci tak. Otazne je, kto z nej vystupi ako vitaz 😀 (pisem ako na bojovom poli)
Najhorsie je, ze oni v tom skutocne vidia obrovsku vyhodu. Babicka ju bude mat pod dohladom, bude sa jej venovat, bude na nu davat omnoho vacsi pozor, dieta bude radsej chodit do skolky, lebo tam bude mat babicku, nikto jej neublizi, atd. Take argumenty za vsetky drobne 😠

wladka
27. nov 2008

aj moja svokra je v MS - riaditelka.. 😉

Obcas mi tam Emku brava, co je vyhoda - som specialny pedagog, chodim na ciastocny uvazok 😉 -- tak je Emka v kolektive.. s jej synom sme rozvedeni, zatial sme sa nebavili na temu kam by isla mala od septembra..

ja s nou problem nemam, u mna je vyhodou aj to, ze ona byva v meste, ja na dedine, kde je aj skolka 😀 .. dufam,ze nebude proti, ked bude mala tu.. 😉 ..mozno v meste je viac moznosti, ale nechcem svokru zatazovat.. bo to vidim teraz.. Emi je tam general, vsetky deti ju posluchaju 😀 😲 , robi si tam po svojom 😅 ..viem ze to nie je dobre, ale na tie 3hodinky 1-2x za 2 tyzdne neuskodia nikomu, deticky sa na nu dokonca tesia 😝 😀 .. exsvokr atvrdi, ze jej tam malinka nevadi, ze to je uuuplne v pohodke.. ale aj tak, necitim sa dobre..

olivova, ty si pekny temperament 😀 .. ale sama vies, co zabera na tvojho muzika 😉

dany, skus si s nou este pohovorit, opakovat si to svoje.. mozno bude dotknuta, ale snad pochopi.. 😉 .. ved sama je pedagog.. skus najst nejake dobre argumenty, snad nebude opnovat.. drzim palce 😉

bodka13
28. nov 2008

olivová,ja by som skôr pobalila tašku manželovi-keď sú mu mamičkine názory bližšie,nech sa páči 😀

lula26
28. nov 2008

Ja by som bola rada, keby moja svokra robila v školke a mala by tam moje deti. Aspoň by som bola spokojná, že mi na ne dohliadne.

vivien742
29. nov 2008

ahoj danculík, keď dáš malú do škôlky k svokre, nedozreje sociálne. Stále bude mať totiž za sebou niekoho, kto jej kryje chrbát a ona si práve v kolektíve potrebuje poradiť sama. Keď to nezvládne v škôlke, čaká ju to v škole a to bude oveľa ťažie. Toto by tvoja svokra ako učiteľka mohla vedieť. Bolo by to síce pohodlnejšie, ale nie vždy je to pohodlnejšie to najlepšie. Manželovi aj svokre by som dala jasne najavo, že to svokra urobila poza váš chrbát a teda nefér a vaša dcéra pôjde jednoducho do inej škôlky a hotovo. Mimochodom, kedysi ani učiteľka nesmela mať dieťa vo svojej triede a niekde ani v tej istej škôlke. Zrejme sa vedelo prečo. Drž sa. 😉

xena22
1. dec 2008

No mne svokra tiez maleho zobrala k sebe do skolky,nebola som nadsena,lebo som ho musela vodit cez cele mesto a pritom som mala jednu fajn skolku rovno pred barakom 😒 ,nemala som na to osobne dovody,len ta dialka a tiez som sa obavala autority,pol roka bol v triede u inej ucitelky,to bolo super,svokra mi ho obcas okukla,obcas cosi na neho nabonzovala 😀 a ked mala smenu tak,ze koncila zarovno s nim,tak mi ho nosila domov,,,ale dalsi rok sa dostal k nej do triedy,zrazu bol problem,viac si k nej dovolil,volal ju babicka a ostatne deti potom tiez 😀 tak svokra sama prisla s navrhom,ze nech ho dam do inej skolky,lebo to nerobi dobrotu a boli sme nakoniec spokojne obe...

maruschka
1. dec 2008

danculik, tak by som urobila presne to, čo ti urobila svokra..Nikomu by som nepovedala, že si chodím obzerať iné škôlky, ktorá by sa mi páčila, do tej by som malú zapísala bez toho, aby som to niekomu musela oznamovať...Veď ty si mama! A svokre to stačí povedať aj mesiac pred nástupom malej do škôlky..čo si navarila, to nech si aj zje.. 😉 😉

tilly
2. dec 2008

olivova, to je teda sila, čo si dovollili, urobiť to za tvojim chrbtom... 😲
tiež by som robila riadne rošambo doma...

vivien742
2. dec 2008

maruschka supeéééér nápad a povedať nie mesiac, ale týždeň pred nástupom. A manžel to bude musieť nejajo predýchať 😀

andraska
10. jan 2009

ahojt eta ja by som to zhrnula asi takto....existuju SUPER SVOKRY, ZLE SVOKRY A MRTVE SVOKRY 😉
inak my sme s mangelom haldali vhodnu skolku a nakolko moja svokra je exriaditelka MS tak pozna kazdu a samozrejme vedela dobre ktora je tanajsamlepsia, samsoka riaidtelky su jeje kamosky, podla toho s ktorou ako vychadzala , tak podla toho nam odporucala ktoru a kam..... boli sme si obzriet tie, ktore sme si vybrali, a napokon sme dali do takej kde bola jej svokrina kamoska , al enie z jeje odporucanii ale prevazilo to ze tam mali nastupit synovi kamosi , s ktorymi sme travili cas a aj mamky sa velmi dobre pozname .napokon som vsak stiahla prihlasku a dali sme syna do inej skolky a to preto , lebo svokra sa prekecla ako nam bude ponho chodit ako si uz vybavila zaucanie a samozrejme s tym najlepsim umyslom.... okamzite som zareagovalavypovedanim ziadosti o prijatiie a presunula do inej skolky..... ano nemam uz ziaden vztah so svojou svokrou , nakolko do vtedy som ju aspon respektovala a maximaln e tolerovala aj jej ohovarania mojej osoby a vychovy a kopec polopravd a klamstiev a po tejto kvapke uz som nebola dalej schopna znasat aj to , ze uz by ma prepierala aj v skolke , ako maly chodi obleceny ako sa mu malo venujem , ako nestiham sa o dieta starat......teraz je v sukromnej skolke a som spokojna.....mam aspon klud....
poviem ti dobre si premysli ci ustupis , lebo tie ich vyhody mozu byt vyhody iba pre nich samych ,ale nie pre teba , a ak sa s tym zmieris ok len aby ta to poriadne nefrustrovalo.....asi by som uz po terajsich skusenostiach riesila veci ovela razantnejsie bez bratia ohladu na jednu ci druhu stranu , pretoze som ohlady brala a vsetko sa len stupnovalo, mam na mysli moje ustupky..... dopadlo to az tak ze uz nenavstevujem svokrovcov a dieta ich navstevuje iba ked s nim ide mangel ku nim....apropo , moja byvala exucitelka v ms -svokra ked je dieta u nej tak s nim ani nejde pani ucitelka von , ze nechcelo sa mu a ja sprosta chodim s deckom 2x do dna vonku aby sa vybehal a mal zazitky atd.....a ked ho maju oni doma tak decko je len v byte ....krasna ukazka toho ako preukazuju ako sa vie onho postarat .....a okrem toho decko prislo ze ho ucili pisat cisla ...no sak preco nie nie??? sak moje dieta ma blbu matku co sa mu nevenuje a svokruska mala deti co od 2mesiacov sedia , v 11mesiacoch uz same jedli lyzickou a v 5rokoch sa same podpisovali celym menom a vedeli kompletne pocitat.... neberte to ako ziarlivost , lebo ja dobre viem co si so svojou svokrou uzivam, takze ... to berte len ako dalsi priklad ze aj tak sa da...

danculik
autor
20. jan 2009

ahojte...

Olivova..tak ty si to razantne vyriesila...teda... no u nas sa situacia vyriesila asi tak, ze stara ju "akoze"vyhlasila zo školky na moju žiadosť, ale raz v obchode sme stretli riaditelku tej skolky a ona hned "tak co Veronika prides k nam do skolky?"..vtedy do mna sto certov...len som pozrela na mangela...takze svokra svina klame...ze odhlasila malu..a pritom tam je stale nahlasena...

Tak sme sa dohodli s manzelom teda...ze pojdeme pozriet ine skolky...a ktora sa nam bude pacit tak tam pojde...a ked bude nadalej trvat na tom ze pojde tam kde robi svokra...tak to urobim asi razantne ako olivova🙂lebo fakt ineho vychodiska asi nie je...

Teraz mala chodi do sukromnych jasli asi od 1 roka dovtedy mala opatrovatelku...a nie je ziadny problem, ucitelky ju chvalia...a tam kam chodi do jasli je aj normalna skolka tak rozmyslam nad tym, ze by som ju len prehodila a hotovo🙂🙂bez toho aby niekto o tom vedel🙂🙂

Ono ako ste tu jedna spominali ze to ma vyhody...ale mozno akurat tak vyhody ktore budu vyhodne pre svokru a nie pre mna...pretoze ona sa malej nema kedy venovat...a tak by aspon vyuzivala to ze je u nej v skolke a "nemusi"chodit na navstevu...

andraska..tiez sa pripajam k tomu co si napisala....svokra ked sme tam alebo tam NAHODOU nechame malu tak ona len doma s nou cusi..a nic nerobi len jej vysype hracky,zapne telku a to je vsetko....a napriklad pre nedavnom si zaumienila ze mala pojde na nocnik, pritom ja ju tam este nedavam pretoze to nechce tak ju nebudem nutit..a svokra ako na potvoru ju tam dala a potom mi iba povedala, ze "dala som ju na nocnik ale tak strasne plakala akoby ju rezali"...a ja jej na to, lebo ste ju nutitli🙂🙂ja ju na nocnik nedavam ...a odvtedy ako to "skusala"svokra mi mala na nocnik nechce..takze velmi pekne dakujem svojej svokre.....!!!!!!!!

No a jednoducho ona ju nuti vzdy do niecoho co mala nechce....a potom ja mam dat dieta do skolky kde robi ona?aby mohla jej velit´?...nic take....

🙂🙂...za take vyhody neprosim....dakujem...🙂))radsej budem nosit inde aj ked dalej...tolko sa prejdem🙂

A najhorsie na tom je to, ze cela rodina - hlavne mangelova vkuse kladu otazky ved daj ju do tej skolky ku svokre..vsak tam jej bude dobre..a vkuse do mna pindaju a pindaju..ze jedneho dna ked este raz padne slovo o tej skolke tak uz si poviem svoje..aj ked budem riskovat rozbroj v rodine...ale toto mne nikto robit nebude....a hlavne nie poza chrbat!!!!!

martina35
22. jan 2009

Ahojte dostala som sa sem iba náhodou a zaujali ste ma. Svokra si nemôže dovoliť robiť niečo za nevestiným chrbtom. Ak to s tou školkou myslela dobre tak prečo sa o tom dopredu neporozprávala s mladými a prečo to ukula so synčekom? Aj mna by to urazilo a veru by som to takto rýchlo nerozchodila.Aj kebyže je tá svokrina školka najlepšia širiko daaleko tak matku predsa z toho nemôžu vynechať. A treba sa porozprávať v pokoji s manželom.V bibii je napísané že muž a žena opustia svojich rodičov a stanú sa jedným telom. Rodičov si máme vážiť ale tuto to svokra diriguje a manipuluje podľa seba. Ona už nemôže mať takýto vplyv na syna.

danculík držím ti palce a nedaj sa aj za cenu nezhôd, to prebolí a prejde
🙂 🙂 🙂 a treba si aj odpustiť..... daj malú do škôlky tam kam chceš ty predsa vieš čo je pre ňu dobré nedaj sa tu ide o tvoje slovo a postavenie v rodine 🙂 🙂 🙂 nedaj saa 🙂 🙂 🙂

cukrikk
23. jan 2009

danculik ja si myslim ze skutocny problem nie je tam ze by bola protekcna ale ten skutocny problem je v tvojej hlave.... (poznam to podla seba)🙂)... proste nechces aby tvoja dcera bola pol dna s tvojou svokrou ktora si robi na nu 'narok' ze sa o nu postara a ze ju aj vyzdvihne zo skolky,.... z jednej strany je to velka pomoc nemusis sa nahlait z prace alebo ked ti nieco do toho pride nestresujes ale vsetko by bolo v poriadku keby namiesto svokry je tvoja vlastna MAMA...... priznam sa tiez by som s tym nesuhlasila .... hmmm asi to je v mojej hlave ale by som ju uz teraz prihlasila do druhej skolky a manzelovi by som oznamila prepac ale malu som prihlasila tam a tam .... chodi tam aj to a to dievcatko a bude im tam spolu veselsie🙂))))))
drzim palceky

lenuska11
23. jan 2009

Ja este dieta nemam, ale snazime sa. Moje svokra je ucitellka a ked sme sa brali, tak sa spominala skolka a a ja som nereagovala, no moj muz zahlasil- Tak na to zabudni, ze nase dieta dame k tebe do skolky mami, ved by bolo rozmaznane az no! 🙂 A ona zhrozena sa na mna pozrela, hladala oporu, ale ju nenasla, lebo hoci je fajn ucitelka, naozaj deti skor rozmaznava ako vychovava.( Tiez som ucitelka V MS 😉 ) Nakoniec to vzdala a nehovorila nic. Moj manzel je skvely, svoju mamu ma rad az moc, ale pozera sa na nu realne a vidi aj jej chyby.A ako tak citam som rada, ze stoji za mnou. Vsetky veci sme si vyriesili na zaciatku a som si ista, ze slovo dodrzi, lebo svokra dala vypoved a otvorila si obchod s didaktickymi pomockami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jedine co ti mozem poradit je, aby ste si ujasnili vztahy s manzelom a potom riesili veci spolocne, lebo momentalne tahas za slabsi koniec 😒

zuzana581
24. jan 2009

Ahoj. Ja osobne by som bola rada, ak by dcéra bola v škôlke, kde je svokra, prípadne niekto iný známy, lebo ona sa kvôli chorobám dodnes na škôlku neadaptovala. Nepozná tam deti a keď tam raz za čas príde, tak ani oni nepoznajú ju. Než sa stihne skamarátiť, tak zasa vypadne na dlhú dobu. Takže u nás by bola svokra v škôlke prínosom, lebo by bola istejšia a v spoločnosti, niekoho, koho má rada. Skús sa aj ty na to tak pozerať, že bude mať malá v tej škôlke istotu, babku a preto sa tam bude tešiť a nebude tam chodiť s plačom. Vela šťastia pri rozhodovaní.

lefika
24. jan 2009

cukrik, ja by som napriklad nedala malu do skolky ani k svojej mame. ano, malo by to vyhody, ze by som si nemusela cestou z prace nohy dolamat, aby som stihala, ale: ako tu uz pisali, dieta by si nikdy nezvyklo sa samo presadit v kolektive, lebo by malo za zadkom babicku. a co potom v skole???
okrem toho, v situacii, v akej je danculik, by som to neurobila uz z principu. nenaaaavidiiim, ked niekto manipuluje a robi nieco za mojim chrbtom, a svokre by som to vytmavila tak, ze by si to do smrti zapamatala!!! 😠

danculik, drzim palce 😉 v prvom rade treba dostat manzela na svoju stranu, potom uz nebude problem, neboj 🙂

elise
24. jan 2009

ja dávam malého do škôlky kde robí moja mama a to je 35 km od nášho bydliska má to výhody že sa nemusím stresovať ked náhodou sa niečo na ceste vyskytne. ja som chodila do škôlky k mojej mame ked som bola malá a nepociťovala som žiadne nevýhody dokonca na mna bola prísnejšia. ak sa zápis dieťaťa deje bez súhlasu alebo dohody oboch strán tak si urob po svojom daj dieťa do inej škôlky.ale vyberaj škôlku aj podla toho čo ponúka a aké su tam učiteľky. 😉

cukrikk
24. jan 2009

moja mamicka je tiez ucitelke a nidky som nepocitovala ustup ci rozmaznavanie prave naopak ako pise elis viac bola na mna prisna... je to urcit aj o osobnosti cloveka ....