Manžel je alkoholik. Aký dlhý je rozvod?

ari1
26. júl 2009

dobrý den, mám prob lém s manželom, potrebujem poradiť.
je rok po liečení a užívá antabus, ale pije aj tak. je to pre mna horšie ako pred liečením. prepil nám majetok, snažili sme sa to za neho platit s tým, že po liečení začne žit ako človek a dá to do poriadku, čo aj sluboval. lenže teraz ako začal pit zase, robí cirkusy a behá ma udávat na políciu za nejaké smsky, čo som kedysi posielala jeho rodine a jemu, a našiel si dokonca právnika avymáha odo mna výživné na manžela. jemu totiž strhávajú z platu nejaký úver a má málo na výplatu.pritom ja sama tahám všetko sama a ešte som platila jeho dlžoby. robila som to kvoli deťom, aby nevedeli že je to tak zlé a aby sa nebáli. lenže teraz sa bojím ja sama ako dopadnem aj s deťmi. manžel dal výpoved v práci a chce začat ako živnostník s poistkami. v dnešnej dobe. dlžob máme dost, lebo som mu podpisovala úvery, ktorými mal vykryť predchádzajúce dlhy čo minul na alkohol a zábavy.
som v dost zúfalej situácii. bola som si vedomá, že musím vydržat jeho nálady aj po liečení a chcela som mu naozaj pomoct. máme spolu tri deti, najmladší má 16. lenže vidiet na nom, ako sa mu mení charakter k horšiemu a po tomto udávaní neminiem s ním nadalej zostávat. byt musíme predat, aby sme sa zbavili úverov, ktoré zvačša on nezodpovedne preflákal. bolo to týranie z jeho strany, to ja už viem, lebo ja som podpísala a potom som peniaze nevidela.
potrebujem vediet, či máte skúsenost s alkoholikom a jeho dlhmi a ako zaváži pri súde to, že peniaze minul na alkohol. berie súd ohlad na to, že alkoholik peniaze prepije?
chcem s ním spísat dohodu u notára, ohladne tých dlhov, ale on sa tomu bráni.
ja som mala snahu mu pomoct, ale teraz vidím, že to nikam nevedie, ani po liečení a navyše to pitie na antabus ho zrejme pripravilo o zvyšok rozumu.
ako sa mám bránit? ked ma udal na polícii, vedela som, že je zle a že je koniec. bol vtedy opitý a potom to chcel možno aj stiahnuť, ale od tohto roku sa vraj to nedá a postupuje sa každé udanie na obvodný úrad na priestupky. no a ja si už nemožem dovolit takéto jeho kotrmelce v mojom veku, stačí, že som prišla kvoli nemu o peniaze a o byt.
rozmýšlam, či nepodám aj ja na neho trestné oznámenie za prepitý majetok, ale neviem sa v tom orientovat, nemám s tým skúsenosti, ešte som nikdy nikoho neudávala...ani opilca, ked mi doma robil cirkusy po nociach...

bodka13
27. júl 2009

☹ ari nemáš to jednoduché...ale zase na druhej strane si myslím,že keď bol opitý a išiel ťa udať na políciu,či to vôbec aj spísali 😕 prišlo ti nejaké predvolanie,alebo iba on rozpráva že ťa udal
moja skúsenosť z opilcami...robila som vo veľkom hypermarkete a tiež jeden zákazník dosť opitý(ledva stál na nohách) zavolal policajtov a chcel udať iného zákazníka,keď prišla polícia a videla v akom je stave dali mu fúkať a udanie spísali s poznámkou,že bol pod vplyvom a vyjadrili sa že to nie je veľmi dôveryhodné,keďže mal zmenené vnímanie reality

linuska
27. júl 2009

teda to mas pestre ☹ , verim vsak ze to nejako vyriesis, hlavne si davaj prosim na seba pozor. mam kamaratku, ktory mala podobny problem ako ty, len jej muz bol zavisly na automatoch. ale ked som si citala tvoj pribeh, tak ona to ma este lahsie, vypratala ho z bytu, ktory zdedila a kedze si dala bezpodielove vlastnictvo, aspon o byt neprisla... daj vediet ako si dopadla, drzime palce

janka12341
27. júl 2009

Ari neviem kde byvas ale v Kosiciach je dobri pravnik Vola sa Zvolanek mojho kamaratda co bol beznadejni pripad dostal z basi za mesiac.Musis si naist dobreho pravnika povedat mu celu pravdu a naj ti poradi to najlepsie riesenie.Pravnici vedia ake ma clovek prava najlepsie bude ked si podas ziadost o rozvod ked s nim us dalej nevladzes zit dat na majetkovo pravne konanie tam vam to vsetko rozdelia a urcia patica uveru ak mas dokladi k tomu ze si tie dlhy zanho platila by to bolo super by si s tym zavazila aj na sude.A hlavne ak chces zavazit na sude s tym ze tvoj manzel pije by si si mala zohnat svedkou napr,susedu no proste niekoho kto vydel vase hadky a kto vie co sa ti vlastne prihodilo.Ak si us nanho zavolala policiu koli domacemu nasiliu ma zapis treba vsetky mozne prostriedky nanho pouzit ak chces sud vyhrat.Ja s tym skusenost nemam ale moja teta hej a ona si toho prezila dost.dufam,že dobre dopadnes.

ari
7. aug 2009

ahojte, konečne sa možem vyjadriť k vašim príspevkom, v zahraničí sa mi nedala táto stránka otvoriť celá...
v prvom rade dakujem za rady...
som znechutená všetkým, lebo som bola za právničkou a tá so mnou jednala ako s handrou.
a vraj súd neberie do úvahy, že manžel je alkoholik a prepíjal peniaze a majetok...mala som sa dávno rozviest a nie teraz vyplakávať...že mi nepomože ani svatená voda, tak sa vyjadrila,. že som ja vinná za to, že muž prepil všetko, čo sme nadobudli...
takže mi zostáva už len zo všetkého zkolabovať...

ari1
autor
7. aug 2009

ešte sa spýtam - manžel dal výpoveď v práci, dostal odstupné a zmizol aj s peniazmi, na nejaký čas, kým to neprefláka. potom zrejme zase bude pýtať výživné na manžela...
odstupné patrí tiež do spoločného majetku, či financií, či nie?