Manžel je mamičkár, poraďte čo mám robiť

lenulka_14
12. jan 2020

Ženy môj chlap je asi mamičkár 🙈sorry ze je to dllllhe,potrebujem to dat von konecne.
Mám 27r. on má 37r. +Máme malé bábätko.
Zijeme v meste kde sme sa narodili a tu ziju aj jeho rodicia aj moja rodina. S mojou rodinou sa vidame max.raz ta mesiac niekedy ani to nie.. Proste kazda sestra ma dieta,rodinu(svoj zivot) moja mama je skoro stale v robote a ked neni tak chcem aby si oddychla(nemame nejak najlepsie vztahy ale to neni dovod ze tam nechodim).
Proste som uz nastavena tak ze mam svoju rodinu a tieto navstevy obmedzim iba na sviatky a narodky.
Ale moj chlap ten by najradsej vysedaval stale u mamicky..
minimalne raz do tyzdna tam musi ist..
Popritom ona tiez chodi do roboty -takze samozrejme cez vikend ked aj on ma volno (a mohol by sa venovat nam,tak nie my sa musime trepat k jeho rodine )
Dost co mi jeho mama dosla pred operacku s mojim chlapom ked som rodila (nasrata som bola ale ok predychala som-prve vnuca). Potom samozrejme dosli smsky ako nekojim,preco a podobne kktiny-ignorovala som to.
Vkuse nejaky dovod si vymysleli aby sme tam isli k nim(sviatky,narodeniny pochopim) ale podte na obed a podobne fakt nechapem ??(doma varim)
A ten moj dement (uz som nasrata) tam hned uteka
Jemu nedojde ani po XY pokusoch co som mu povedala ze nechcem tam tak casto chodit a ze uz ma svoju rodinu ktorej by sa mohol venovat. !!!
To ste mali vidiet na Vianoce skoro sa rozplakal ze sme boli doma (boli to malej prve vianoce tak som chcela aby sme boli doma ako rodina) a neostali sme u nich..(lebo samozrejme sme tam museli ist 24teho a potom chcel este aj 25,26teho ist.
To uz samozrejme dohodli doopredu zas nejake posoedenie na Stefana tak sme tam zas museli ist..
Moj muz ma este brata ktory zije v Ba (ten chodi domov minimalne aj ked cas ma cez vikendy tiez-robia spolu s mojim chlapom)
To ani nevravim ze cez tyzden teda robi alebo ide do Ba pracovne este aj cez sviatky chcel robit (ale to som uz mu vynadala ze preco jeho brat moze mat dovolenku a on nie ? Ked ma male dieta doma !! Jeho brat je slobodny,bezdetny.)
No a dnes zobral malu rano do obyvacky ked plakala-on neni schopny ju nakrmit ked mu nepoviem alebo nieco urobit ked mu to nepoviem..
tak ju nakrmil ked som mu zakricala a potom len strasny plac malej -on ju oblieka ze ide ju kocikovat a ja sa pytam a kam ? On ze k nasim 🙈🙈🤦🏻‍♀️ Tak teraz tu sedim doma jak trubka a normalne rozmyslam ze zbalim seba aj malu a idem ja ku svojim. Nech sa uvedomi
Co by ste robili ??

vinejka6
12. jan 2020

@lenulka_14 ja ťa úplne chápem, mám niečo podobné. Ale s tým rozdielom, že ja k nim proste nechodím(mám nato svoje dôvody) a muž?ja už som rezignovala. Keď chce, nech ide. Má tam mamu, sestru ale hlavne 2 malé netere, ktoré má veľmi rád a chodí tam vlastne kvôli nim. Ale môj k nim chodí len v nedeľu akože na obed. Je to jeho rodina, má ich rád, hlavne tie deti, raz do týždňa to prežijem. 😂

moninah
12. jan 2020

@lenulka_14 nemyslim, ze raz za tyzden je nejak vela, ale ak ju nemas rada, tak chapem, ze sa ti nechce tam sediet. Ja by som to spravila tak - naplanuj vylet, cestou domov sa stavte u svokry, ty sa ospravedln, ze este musis nakupit a chlapa s malou tam nechaj. A bude aj rodinny program, aj navsteva babky, aj v klude nakupene. Je pekne, ze s malou chce byt, to by som im nekazila. A mimo ju ani nespominaj, kym trocha nevychladnes. Zbytocne sa budete hadat, je to predsa jeho mama.

eliska13
12. jan 2020

@lenulka_14 tvoj chlap nie je nesvojpravny, aby si ho peckovala ako dementneho veď tak si ho aj nazvala.Si jesitná, majetnicka a možno závidíš, lebo on má pekný vzťah s mamou a ty nie.Ak budeš takto vyskakovať a určovať kto bude kedy čo robiť bude Ti utekať preč čoraz viac.A jasné, že trucujes veď si písala, že máš chuť zobrať malú a ísť k mame, ak by nebolo doma husto ani Ta to nenapadne.Take veci robia malé deti, keď chcú upútať pozornost trucovat a vyhrážať sa a vynucovať si pozornosť.Tak muž asi vedel či potrebuje ísť medzi sviatkami do práce či nie?
Ak Ti nevyhovuje, aby tam chodil v nedeľu navrhni mu iný deň, alebo cez týždeň.Obidvaja robia, tak asi to nie je tak jednoduché.Mamickar vyzerá úplne inakšie.Trocha skrotni, lebo aj flegmosovi raz príde trpezlivosť.Nikde nečítam, že tam vysedava celý deň veď si mohla ísť s ním.

karolinakr
12. jan 2020

@lenulka_14 no cudujem sa, jak ti vsetci nakladaju .Teraz v inej diskusii sa jedna po 5 rokoch rozisla s chlapom, lebo kazdy vikend piatok vecer- nedela poobede. smer Mamička Nebol schopny ustupit ani kompromis a ona chcela vlastnu rodinu on to nechapal tak sa rozišli.Podobne pocity prezivala ako ty.Ja by som kazdy vikend u svokry určite netravila a kazdu volnu chvilku, to by som musela byt blazon a Stedry vecer uz vobec nie
Riesenie co by som robila ja- ak muz uteka casto z domu, ja by som chodila tiez.Mam velA zaujmov a konickov, tak mne by to aj vyhovovalo.

blondtana
13. jan 2020

@lenulka_14 Chápem ťa, môj ani nie je každý víkend u rodičov a tiež ho pokladám za mamičkára. Vôbec nejde o to, ako často, ale frekvencia jeho rodina vs. tvoja rodina. My tiež trávime u svokrovcov 10x viac času, ako u mojej mamy. A to moja mama je už sama, tak by si určite viac zaslúžila spoločnosť, ako svokrovci, ale môžem sa aj na hlavu postaviť, nepohnem s ním. Všetky sviatky (deň matiek, MDŽ, vianoce, NR) absolvujeme šnúru svokra, jeho babka, jeho starka a keď som vydupávala, že teda ok, ale najskôr moja mama, tak sme radšej nikde nešli a potom svokra vyvolávala celý deň, ako šibnutá, že kde sme, že sme mali prísť, aj babka, starka čakali. Nehovoriac, že keď to môjmu poviem, že aj moja mama je tu a tiež by sme ju mali občas navštíviť, tak povie, aby som tam šla sama, keď je v robote, ale k svokrovcom obaja, keď ho pošlem samého, tak svokra mi vyvoláva, aby som prišla, aj autom je schopná pre mňa prísť. Hlavne, že synáčika chcela ku mne sťahovať hneď, ako som začala žiť sama, len aby sa nemusela starať. A teraz sa bude tváriť ako najlepšia mamička, gazdiná, manželka na svete. Tiež čakáme bábo a o rok by som chcela vianoce absolvovať doma, aby náš niekoľkomesačný syn nebodaj neobťažoval svokrovcov pri upnutom štedrovečernom posedení, ale môj ani počuť, že by sme tam nešli, tak už sa teším, čo to bude. Poviem tak, len pevné nervy a skús zaraďovať do programu viac svoju rodinu, či sa mu to bude páčiť. A ignoruj tie kritizujúce reči prispievateliek, keď to asi majú doma iné.

lilitela
15. jan 2020

@blondtana Presne tak, ide aj o kontext a tam vidim aj to, ze kazdy vianocny sviatok chce byt nasackovany u mamy, a necitam, ze by spomenul jej rodinu. A prist na porod za nou? Ja neviem, ale asi by som fakt nepotrebovala ist vyzerat, ako mi nevesta ide rodit, evidentne ona o tom ani netusila a ak je to pre nu intimna chvila, ved ide aj o bolestivy proces, tak naozaj nemusi mat chut - kdezto on sa zjavne dohodol so sovojou mamou bez toho aby sa jej emapticky spytal, ci by jej to nevadilo. Cize ja tu vidim uplne iny kontext. Autorka je sice neprijemne podrazdena, ale na druhej strane tam asi nesedi viac veci, len ich tu neuviedla.

dilino
18. jan 2020

@stanulienkat moja reakcia je taka šialena úplneee ako ty sama

lilitela
20. jan 2020

@blondtana ja to mam tiez takto podobne, preto mam iny pohlad nez vacsina tuna. Tiez roky rokuce, kym manzel zil s rodicmi, tak jasne ze chodili jeden sviatok k jednym starkym a druhy k druhym starkym. A ked sme zacali zit spolu, tak ze 24 k jeho rodicom, 25 k jednym starkym, 26 k druhym starkym - a ja ze pardon, ale ja mam tiez rodinu? To su taki ludia, ktori maju problem akceptovat, ze veci sa menia, cakaju ze nevesta prichodom do rodiny ma prijat ich pravidla, a nie mat vlastne. A zvysok je na manzelovi, ci je to tutmak, alebo prijal novu rolu manzela a samostatneho cloveka.

luculinka22
11. jún 2022

@lenulka_14 toto mam podobne doma aj ja. Manzel ktory sa drzi maminej sukne a chce ju kazdy tyzden navstevovat s malou. To nehovorim ze cely tyzden je prec v robote rano odide vecer pride niekedy ani to nie takze cas straveni s nim minimalny. Pride vikend a on chce ku svojej matke. Uz neviem ako mu vysvetlit ze my sme rodina a mal by cas venovat nam. Jeho odpoved je ze jeho to nebavi chodit sa prechadzat alebo ist na ihrisko. Ale s jeho matkou sa vie ist prejst. Ked pride ku nej aj tak nic nerobi lahne si na zem alebo na gauc co sa samozrejme za neho hanbim lebo je na navsteve a nie doma. Samozrejme mame preto neustale hadky. Uz som bola na nejaky cas od neho aj prec aby sa spamatal ale clovek ktory sa drzi maminej sukne nezmenis