Manžel je veľmi nervózny. Čo máme robiť?

monika131
27. jan 2009

Ahoj. Som vydatá 1,5 roka a zatiaľ ešte nemáme bábätko. Keď sme s manželom spolu chodili, pravidelne robil mimo domova a chodil na 10-dňové turnusy. Firma, v ktorej pracoval skrachovala a teraz je doma. Chodí do roboty, ale ..... V poslednom čase je strašne podráždený. Keď urobím niečo inak, ako si to on predstavuje hneď po mne reve, je náladový no proste hrôza, takého ho nepoznám. Hlavou mi víria rôzne myšlienky, už som myslela aj na rozvod, lebo niekedy je to fakt neznesiteľné. A ako na potvoru sa nám nedarí ani to bábätko, ktoré by sme strašne chceli.
Poraďte mi, čo mám robiť?

emjee
27. jan 2009

porozpravajte sa

llaayllaa
27. jan 2009

monika nezúfaj a nevzdávaj to tak lahko,určite je to hlavne tou manželovou prácou,možno si v novej práci nevie zvyknút,alebo také niečo a začal si to asi ventilovat doma na tebe,ale fakt by ste si mali sadnút a poriadne sa o všetkom porozprávat,uvidíš čoskoro to prejde,pevné nervy 🙂

mikalove
27. jan 2009

moj manžel je tiež niekedy nervozny ale ked to vysvetlí že ma taky a taky problem,tak to neriešim,asi to patrí k životu,nie je každy deň nedela,ale horšie by bolo keby som nevedela o čo ide,tam už pracuje fantazia 😅

belanka
27. jan 2009

tak to poznám.môj manžel jazdil na kamióne a býval preč aj 2 týždne.potom si našiel prácu doma.najprv to bolo fajn,potom horšie.neboli sme zvyknutí byť stále spolu a úprimne povedané,hlavne pre mňa to bola zmena.zrazu každý deň variť(predtým sme mali teplú stravu cez týždeň v škôlke a práci),viac upratovať,prať...aj on si musel zvyknúť.chce to čas,trpezlivosť,kompromisy...držím palce

adrianamickova
27. jan 2009

ahoj monika131,zazila som to aj ja ja som v teme o trosku vedla,ale zivo si spominam na toto obdobie,hoci ani teraz to nie je ruzove.ja som vydata 12 rokov a deti vlastne nemame,po 8rokoch sme si adoptovali deti,ale ten cas prezit uz by som to nechcela,tak sa hovori ze manzelstvo bez deti coskoro sa rozleti....ale neprajem ti to,sadnite si a rozpravajte sa vela sa rozpravajte,o vsetkom co vas trapi a hladajte riesenia,,,,drzim palce

bobatko
27. jan 2009

mozno si manzel vycita ze je to jeho ze nemate este mimi?? nechce ti to povedat otvorene tak je az neznesitelny. poznam to lebo mi sa o mimi snazime cez 3 roky a mi uz sme boli tak natom ze sme mali napisanu ziadost o rozvod a to len preto lebo sme nedokazali zniest ze jeden alebo druhy trpi kvoli tomu ze nemozme mat babo.
po vyse mesiaci co sme sa ani spolu nerozpravali nas moji rodicia zavreli do izby na cely den a vsetko sme si vysvetlili. keby to vtedy nespravili tak by sme sa asi rozviedli a teraz by sme to obaja lutovali.dakujem im zato.
teraz mame problem a hned ho riesime a nase manzelstvo dostalo druhu vlnu elanu.
neni vsetko take zle ako to na prvy pohlad vyzera.

paegaska
27. jan 2009

moniko, já ti řeknu jen jedno - teprve v těžkých životních situacích poznáš jaký člověk skutečně je. A těch situací bude ještě hodně, takže dobře sleduj.Jsi jeho rovnocená partnerka a on by se měl učit se jako k takové k tobě chovat. Neříkám, že se to nenaučí nebo, že se máš rozejít, ale uč se klidně a jednoduše a v krátkých větách říkat hned, když se ti něco nelíbí co se ti nelíbí.
Já bych ti jen radila a to vážně nyní dokud si partner nenajde jinou práci a o všem si důkladně nepovykládáte pořizování potomka opravdu odložit.
Pokud partner má problémy psychicky unést stres z toho, že přišel o práci ani pro něj ani pro tebe nebude dobré zatížit ho starostmi o dítě a tebe na mateřské.
Pamatuj si, že dítě může sice partnerskému vztahu pomoci pokud je dobrý, ale pokud je v krizi je pravděpodobnější, že se pořízením dítěte vztah zhorší.

krasulka
27. jan 2009

Monika, ak mozem pridat nazor..myslim ze manzel je iba nervozny z novej situacie..Byt tebou mala by si sa voci tomu poriadne zocelit a dat mu najavo ze ho velmi milujes..skusit sa s nim porozpravat..nie vyzvedat, ani vycitat,ale skusit ho vypocut..mozno je pod nejakym tlakom, nieco ho trapi..skus navodit doma prijemnu atmosferu, davat mu najavo ze je pre teba dolezity a ze ty si tu prenho...Mozes mu vysvetlit ze ti ublizuje ked je nervozny na teba..ale ze ste manzelia a ze spolu vsetko zvladnete..ale musite pri sebe stat a vazit si jeden druheho..Pokial ty budes este v tejto situacii nanho nahnevana a urazena ze on na teba krici v poslednom case..tak myslim ze moc toho nevyriesite. Podla toho co si napisala usudzujem ze je to stav iba docasny a manzel velmi potrebuje aby si pri nom stala..Chce to z tvojej strany otvorenu naruc, klud a mile slova..ale aj napriek tomu mu dat najavo, nezne,ale razne ze na tebe si nervozitu vybijat nesmie..A babetko pride neboj, len to chce cas, vela sexu, lasky a psychickej pohody. Drzim palceky aby ste to spolocne zvladli!

krasuliak
27. jan 2009

suhlasim s krasulkou 😉 😉 😉

sirinka
27. jan 2009

monika v dnesnej dobe je mnoho ludi nervoznych...mozno ma iba strach, ci nepride o pracu a pod... fakt sa treba hlavne porozpravat o tom, ci ho nieco netrapi... 😉

zveron
28. jan 2009

Ahoj monika,
baby maju pravdu, ked navrhuju rozhovor a trpezlivost

Znie to mozno povysenecky, ale niekedy si predstav draheho ako maleho chlapca, ktory ma problem a ktoreho strasne lubis a chces mu pomoct /samozrejme aj sebe/. Vela ho treba chvalit, prirodzene onho prejavovat zaujem, smiat sa, nadlahcovat - ak sa da, lebo jeho problem asi nevyriesis.

Moze vam pomoct zmena pohladu na vec. Mozno to, co ho rapi, je len banalita, ktorej priklada neopodstatnenu vahu a potrebuje sa o tom poradit, ale nevie ako. Vypocuj ho. Mozno budes prekvapena, co vsetko ste spolu zazivali, ale mali na to rozny nazor a odlisne dovody na opisovane reakcie.

Tiez by som potom odporucala velmi jednoducho a vludne polovicke vysvetlit aj svoju poziciu a trapenie, ktore ti svojim spravanim urcite sposobuje. / ale to az, ked bude trochu kludnejsi/

monika131
autor
28. jan 2009

Ďakujem Vám veľmi pekne za Vaše rady. Vezmem si ich k srdiečku a skúsim najprv rozhovor a potom činy.
Aj keď po včerajšku to veľmi ružovo nevyzerá, lebo zasa na mňa nareval a ešte sa aj urazil pre úplnú blbosť.
Ale budem bojovať, dám vedieť ako to dopadlo.

sendi
28. jan 2009

monika,ja by som sa nedala,aby namna navrieskal!a co si ty,nejake vrece zemiakov na ktore navrieskam lebo sa mi nechce ich cistit alebo co?moj davno prisiel nato(este v mojich 12r) ze namna sa neoplati dvihnut hlas,lebo aj ja dvihnem..da sa to aj pekne,ale si nemyslim ani to,ze dobre je to ignorovat a dusit to v sebe

zveron
28. jan 2009

vies sendi, aj toto je jeden zo sposobov, presne, na kazdeho plati ine. ukazala si mu, ze aj ty vies robit bu bu bu.

mirka, vcera som pocula, ze manzelstvo je spolocna komunikacia nepretrzite prerusovana hadkami ☹

treba najst sposob, ako nanho. vidis, da aj neda sa vselijako.

nepozeraj na mangela ako na uzlik nervov, ale skus ho vidiet ako cloveka, ktory sa zmenil, momentalne sa nemoze realizovat, ako by si predstavoval, mozno sa obava, ze vas nebude vediet uzivit. u muzov je to priorita, ako u nas pacit sa a dobre vychovat deti.

zapoj zenske zbrane, muzi sa skor vyrozpravaju pri nejakej cinnosti - akoby mimochodom. neznasaju priame otazky a hlavne vo vyhrotenych situciach;

a hlavne vypni ty na chvilu, bez vycitiek, aj na par dni. co tak ist kamoskou niekam na vikend? a neviest feministicke reci, aki su chlapi sviniari a my ake chudery ☹

monika131
autor
24. mar 2009

Ahojte.
Tak som dala na vaše rady. s manželínom sme si vydiskutovali to, čo sa nám obom nepáči a je to fajn.
Pred pár dňami dostal potvrdené, že nastupuje do novej práce, na ktorú sa teší. 😎
A ešte jedna vec.
Pravdepodobne sa nám podarilo otehotnieť. Mešká mi to viac ako 10 dní, vyšli mi tri pozitívne testy. 😉
Zajtra idem na krv. Sama som zvedavá, neviem sa dočkať. Keby to bola pravda, bola by som najšťastnejším človekom na svete a manžel spolu so mnou. 🙂

mata2
24. mar 2009

to je super,drzim palce 😵 nech to vyjde 😎

simona55
24. mar 2009

chvala bohu. blahozelaaaaaaaaaaaaaaam aj z miereniu aj tehu co je podla mna106% tehu.daj vedet potom co bolo u gynekologa. 😀

kubaka
24. mar 2009

moniko - nechci strašit, ale modli se, aby se manžel znovu nedostal do žádné krize. Čím bude starší, tím se bude chovat hůř. Lepší to nebude. Jsem vdaná 20 let a ty komáry, které jsem na manžovi viděla když jsme spolu chodili narostli za tu dobu ve velbloudy. Ne naopak 😖
Na rozdíl od ostatních souhlasím a potvrzuji zkušeností slova Paegasky. V krizových situacích se projeví člověk v celé své kráse a pak se nestačí žasnout, co všechno je schopen říct a jak se zachovat. Pokud na tebe řve teď... dítě je pěkná zátěž. Co bude dělat, až ty budeš utahaná, vyčerpaná, zoufalá a budeš se potřebovat u něho schoulit a hledat oporu...
U prvního syna jsme nakonec skončili v manželské poradně. To nám v komunikaci moc pomohlo. Teď po druhém synovi jsem mu navrhovala totéž, i když to už není věc vzájemné komunikace ale jeho sklony k depresím, ze kterých pramení všechna na.ranost na svět, vztek, negativní naladění. Všechno táhnu já a ještě jsem se musela naučit nebrat si osobně jeho výlevy špatné nálady, kdy rozdává pěkné rány pod pás. Dá to pěknou fušku a ne vždy to dokážu.
Ale doufám, že budete v pohodě, moc ti to přeju

petruci6
24. mar 2009

monika a spytala si sa ho co ho trapi?
mozno je nespokojny s pracou,peniazmi,ktovie...
dolezita je komunikacia

co sa tyka babatka,tak tym sa manzelstvo nezachranuje,to je najhorsia vec,kt by vas mohla napadnut
dieta pride,ked budete obaja v pohode psych aj fyzickej,takze si to vyrieste a potom pride aj babo

lienka26
25. mar 2009

Petruci6 - Monika včera ale napsala že to vyřešili a miminko už je zřejmě na cestě 😉

meleri
25. mar 2009

Kubako,

u nás to bylo podobné, ale od té doby co je dítě tady tak je manžel zlatý..najednou má trpělivost, pomáhá mi a už se nehádáme..někdy ta neplodnost může chlapy pěkně trápit...ale oni se s tím nepochlubí...říká se, že příchod dítěte věci spíš zhorší ale u nás to bylo naopak...jsme prostě štastní..

simour1
25. mar 2009

Souhlas s kubakou!!!
MM na začátku vztahu jezdil také po světě a měli jsme ideální překrásný vztah.Bohužel před rokem z finančních důvodů změnil zaměstnání,je doma denně (podotýkám,že v práci je velmi spokojený a našel spoustu nových přátel),a najednou začala prosakovat na povrch jeho velmi výbušná povaha!Nikdy není s ničím spokojený,já se dost často trápím,křičí věčně i na děti.Vědět tohle před 3 lety,nikdy bych do vztahu s takovým člověkem nešla!Můžu se snažit ze všech sil,ale nejde to.Naše společné dítě samozřejmě velmi miluji,ale už se našlo pár známých,kteří mi řekli,že si nás MM nezaslouží.Přestala jsem věřit na zázraky a musím se smířit s realitou,že nervák zůstane nervákem,bohužel čím starším,tím horším.Dítě na tom nic nezmění,i když ho bude milovat a věřím,že se na něj oba velmi těšíte.Přeji hodně sil a zdravé miminko. 😉

kikusa100
25. mar 2009

monika:je mozne aj to ze manzel ked prestal pracovat tak zacal mat nervy.. moj manzel tesne po tom ako sme zacali spolu chodit tiez prisiel o robotu..a bol dost nervozny..z toho ... ale nasiel si dobru pracu a vsetko sa vyriesilo..niektori chlapi proste potrebuju robit bez toho sa citia zle... mozno neschopne..ja neveim ..moze a nemusi to byt tvoj pripad...
a super ze sa ti podarilo otehotneit..drzim ti palce aby tieto problemy ktore si opisovala vyssie boli len prechodneho a nie trvaleho charakteru..
a verim ze s tehotenstvom a manzelovym zamestnanim..sa veci daju do poriadku...drzim palce.. 🙂

kubaka
25. mar 2009

meleri - to ti přeju. ovšem dítěti jsou jen čtyři měsíce - pokud bude manžel zlatý i když mu bude pět let, tak se dá mluvit o tom, že zlatým zůstal. MM vydržel s nadšením do nějakého 3/4 roka. teď jsou raráškovi dva a elán a nadšení je to tam. Miluje ho, mazlí se s ním - ale péči bere trochu jako přetahovanou se mnou - já jsem přeci na mateřské, mám spoustu času, (podnikám!) kdežto od dře v práci.
Jde o to, že fakt, že dokáže řvát na manželku, terorizovat ji, není jen zkrat, který k němu nepatří. to je v něm a provalí se to vždycky, když nebude v pohodě. Jestli je toho schopen někdy, bude toho schopen kdykoliv a vždycky.
Ale proboha neberte to jako spouštění hrůzy, 😉 jen trochu sumarizuji ze zkušenosti a taky jsem se vyléčila z iluze, že se lidé mění. Nemění se: jen více či méně překrývají, co v nich je. Když se dostanou do potíží, ochrana padá a oni se ukážou. to jen k tomu omlouvání chlapa, který je jen nervózní.

tomaslavka3
25. mar 2009

monika-chlapi byvaju nervozny,ked nemaju take zamestnanie,ako ich bavi,ma zodpovednost zarobit a uzivit vas.Je to uplne normalna situacia,no potom aj tie zbytocne urazky.Je spravne,ze ste sa dokazali spolu porozpravat,lebo tu je zaklad vztahu.Drzim palce,ze by sa to u vas ukludnilo a tesili ste sa zo seba 🙂

monika131
autor
26. mar 2009

Tak najprv dobrá správa. Som tehotná asi 6 týždeň, 1.4.2009 idem na prvý ultrazvuk. Hrozne sa z toho teším.
Iba ma strašne bolí ruka, sestrička mi zle zobrala krv. Robí sa mi riadna modrina. Včera som ani nevedela poriadne vystrieť ruku.

A teraz k manželovi.
Kubaka - môj manžel ma nikdy neterorizoval a ani ma neudrel. Myslím si, že to bolo spôsobené tým, že nemal prácu, ktorá by mu vyhovovala.
Bol doma a trápil sa nad tým, čo bude ďalej. Ja ho chápem, že bol nervózny, pretože minulého roku sme zobrali auto na leasing, máme na krku pôžičku, účty atď, veď to určite poznáš aj Ty, a ver mi z môjho platu by sme to neutiahli.
Lenže teraz si našiel nové zamestnanie, kde je finančne ohodnotený tak, ako by v jeho profesii mal byť, a je opäť všetko v poriadku. A teraz prišlo aj to bábo, takže sa teší dvojnásobne.
Vieš ja si myslím, že manželské hádky sú dosť často kvôly zlej finančnej situácii. My sme taký problém mali, ale už je to za nami.
Nemysli si, že ho teraz obhajujem , áno priznávam, má svoje muchy, ktoré mi dosť lezú na nervy, ale je to môj manžel, ktorého milujem, a keby som sa s ním o tom nedokázala rozprávať, tak neviem čo by sa z toho vykľulo.

simour1
26. mar 2009

monika,pak je vše v naprostém pořádku.Gratuluji k těhu,ať jste oba(ě) zdraví(é). 🙂 a a´T vydrží manželská spokojenost. 😉

kubaka
26. mar 2009

gratuluji - paráda - další mimi na cestě 🙂 🙂 🙂

mamicka85
6. nov 2009

No manžel nervák je mooj

beaska
6. nov 2009

Moj manzelik je tiez casto nervooooooooooz a vybusny, ked si poplacem tak sa ospravedlnuje a ospravedlnuje, mna to mrzi hlavne kvoli malemu nema rad ked tato krici 😠 Sme spolu 12 rokov tak uz trocha viem ako na neho. Nie je dobre prilievat olej do ohna, treba ho nechat vychladnut a potom v pokoji riesit, no nie vzdy sa to da. 🙄