Manžel je veľmi nervózny. Čo máme robiť?

monika131
27. jan 2009

Ahoj. Som vydatá 1,5 roka a zatiaľ ešte nemáme bábätko. Keď sme s manželom spolu chodili, pravidelne robil mimo domova a chodil na 10-dňové turnusy. Firma, v ktorej pracoval skrachovala a teraz je doma. Chodí do roboty, ale ..... V poslednom čase je strašne podráždený. Keď urobím niečo inak, ako si to on predstavuje hneď po mne reve, je náladový no proste hrôza, takého ho nepoznám. Hlavou mi víria rôzne myšlienky, už som myslela aj na rozvod, lebo niekedy je to fakt neznesiteľné. A ako na potvoru sa nám nedarí ani to bábätko, ktoré by sme strašne chceli.
Poraďte mi, čo mám robiť?

sonicka25
6. nov 2009

Moj manzel je ties velmi vybusna povaha,ktora si rada vybije zlost na mne,ale vzdy je ten prvy ktory sa za to aj ospravedlni 😉 Ja si myslim,ze to chce trpezlivost,ono vzdat sa a opustit je ta najkratsia cesta,ale nie vzdy ta spravna...

ywana
12. nov 2009

...otázkou je, či bol Monikin manžel nervózny len preto, že prišiel o zamestnanie a "vonku" zúri kríza, a táto jeho nervozita je dočasná...
...alebo má nervozitu v povahe... ☹

...viac-menej súhlasím s názormi Paegasky, Kubaky a Simour1 - nervák nervákom aj ostane...

...tiež mám takého doma...
...vybuchoval už počas nášho randenia, ale veľká láska k nemu to všetko ospravedlnila...
...výbušný je dodnes a mňa to doslova "zabíja"...
...posledného pol roka som naňho doslova alergická...

...máme ťažko chorú dcérku, má cystickú fibrózu (vedľa je téma, ak vás to zaujíma)...
...ja som rodený optimista a snažím sa radovať z každého dňa...
...posledného pol roka mi to však nejako nejde, MM mi berie energiu...
...už ma to nebaví, život je tak krátky prečo mi ho niekto ničí svojou zlou energiou ?
...samozrejme, že som sa s ním veľakrát na túto tému bavila a musím zas povedať, že sa snaží so svojou výbušnosťou niečo spraviť...
...je kľudnejší ako kedysi...
...lenže aj ja som sa už zmenila a už nemám trpezlivosť ani na najmenšie výbuchy...
...zle to znáša aj dcéra, ked na ňu "vyštekne"...
...ked je v práci je doma kľud, pohoda a smejeme sa...
...napríklad hráme všetci spoločenskú hru, smejeme sa a dcéra drgne do pohára a vyleje vodu na obrus...
...MM sa na ňu osopí ako keby zničila pol sveta a je po nálade...
...okamžite prestanem mať chuť hrať hru - dohrám ju len kvôli malej...
...niekedy mám ešte silu a vyletím na neho, zvýšim hlas a vysvetlím mu ako práve pokazil celú situáciu a či nemohol ten obliaty obrus prehliadnúť (preboha, ved je to len voda ! )...
...ale väčšinou ma už len "zavrie" a okamžite prestávam komunikovať...
...zrazu nie je o čom... ☹

...a pritom je to mimoriadne inteligentný, pekný, pracovitý a zodpovedný muž...
...ked ľudom v okolí poviem, že je nervák, nik mi nechce veriť...
...má to v povahe, aj svokrovci sú takí...
...k tým sa mi už ani chodiť nechce...

kubaka
12. nov 2009

ywaba , bereš mi slova - i MM mi bere energii tím, jak pořád nadává, peskuje mě, napomíná, pořád má poznámky. Kdybych nebrala já antidepresiva, nevím, jak to zvládnu. Dvě děti věkově daleko od sebe, podnikám, zahrada, domácnost. Jsem na něj už taky trochu alergická. Za půl hodiny má přiletět z USA, kde byl týden a vůbec nám ta jeho vzteklá nálada nechyběla 😖 Blbá zkušenost. Bylo nám tu fajn.
Když jsem přecházela z jednoho druhu léků na druhý, takže na chvíli přestaly fungovat - nemohla jsem ho skoro vystát - doslova.
Teď už je to zase lepší - ale dostal ultimátum, že se sebou musí něco dělat.
Zkus na to jít z druhé strany -jestli tě to moc rozhazuje, zajdi za psychiatrem ty, ať to lépe zvládáš. Netvrdím ale, že je to ideální řešení.
Já bych ale bez léků byla úplně grogy - asi na nich budu do konce života. 😢

berenika39
12. nov 2009

ahoj, já mám za sebou (je to už dlouho) vztah poměrně dlouhodobý (13let bez společného soužití - jen prostě "chození", jestli se to tak dá nazvat) a ten dotyčný byl přesně jeden velkej nerv, stres kvůli naprostým maličkostem a vlastně byl v nervech pořád.
Píšu to hlavně proto, že postupem času se to na mě začalo přenášet a já ač jinak pohodář jsem začala mít problémy, jen jsme se měli sejít. už jsem se dopředu bála, co zas bude, kvůli čemu bude ohen na střeše, později mě začalo být i fyzicky špatně - ze stresu z toho jeho stresu. Skončila jsem to na poslední chvíli, snad z pudu sebezáchovy, když jsem začala mít potíže s jídlem...
Není to jednoduchý soužití a já měla celkem snadné řešení, ale vás obdivuju, chce to hodně trpělivosti, vím....

ywana
13. nov 2009

kubaka
...myslím, že sme v rovnakej situácii...
...lenže ja nepôjdem k psychiatrovi, ani nebudem jesť antidepresíva a to z jediného dôvodu - ja problémy so správaním nemám...
...má ich môj muž...
...a až mi pretečie pohár trpezlivosti, ostanú mu už len tie problémy, my s dcérou nie... 😒
...je to pre mňa veľmi ťažké rozhodovanie, ale v podstate už v tom mám dosť jasno...
...u mňa je problémom finančná závislosť na mužovi...

...kubaka, píšeš : "Dvě děti věkově daleko od sebe, podnikám, zahrada, domácnost." ...a k tomu takýto manžel, ktorý nepomáha ale pridáva starosti...
...je to zbytočná záťaž...
...prečo mám celoživotne mať na krku niečo čo ma stále ťahá k zemi ?
...nie je ľahšie odpútať sa od toho ?

ywana
13. nov 2009

berenika39
...nemám až takúto nervozitu z manžela, ale určité napätie pred jeho príchodom vo mne je...
...vlastne som pri ňom napätá skoro stále, lebo čakám kedy zas vyletí...
...na mňa už ani nevyletí, lebo som papuľnatá a hned ho "zvozím"...
...lenže potom si to všetko odreagováva na dcére...
...môj muž na sebe hodne pracuje, ale niektoré povahové črty zdedené po rodičoch skrátka nevymaže...

berenika39
13. nov 2009

ywana, bohužel si myslím, že z toho moc není cesta, představu, že se to zlepší jsi asi už opustila, tyhle věci mají tendenci se jen zhoršovat. je to v jeho povaze, dá se odnaučit "vymčkávání pasty uprostřed tuby", ale tohle ne....

Možná to přijmout jako fakt a pokud je to jen zlomek z jinak pohodového soužití, pak se nadejchnout a nereagovat....pokud je to převažující ve vašem vztahu, nemám radu. Odejít? Jenže škoda by byla, pokud by kvůli jeho přístupu k životu přišla dcera o rodinu. Nemáš to jednoduchý.

Finanční závislost je nepříjemná, ale jen pokud se nepřesvědčíš, že to jde i jinak a nepostavíš se na vlastní nohy, ten pocit, žes to dokázala, je úžasnej. Neboj, dá se to.

ywana
14. nov 2009

berenika39
...áno, máš pravdu, že som predstavu o zlepšení už opustila...
...nie je to až tak dramatické, len mne lezie na nervy, že TO vôbec existuje...
...že niekto ostáva nervózny z maličkostí...
...ja by som tých ľudí vraždila... 😀

...v druhom odstavci si presne vystihla v akých myšlienkách sa zmietam...
...raz to hodím za hlavu, inokedy som zúfalá...
...opustiť a zničiť inak celkom fajn rodinu, alebo ostať a trpieť tieto výlevy ?
...ibaže ma niekedy táto rozpoltenosť ubíja...
...a k tej finančnej závislosti - viem, že to ide a som typ silnej ženy, ktorá sa dokáže postaviť na vlastné nohy...
...lenže moja dcéra je ťažko zdravotne postihnutá a ja musím byť doma...
...práca je pre mňa momentálne druhoradá a všetok život podriaďujem dcére...
...len ma mrzí, že život sám o sebe je dosť ťažký, tak prečo nám ho zťažujú ešte viac práve tí, ktorí by nám mali byť oporou ?

cleana
29. jan 2010

muzi si mozu dovolit byt nervotni, ved preco nie? zena navari, poriadi, postara sa o deti, a on pride z prace, setko je pripravene, tak neostava nic ine len kririzovat, nervozniet,a mas hlupe poznamky...a my zeny to tolerujeme, vratane seba...dovolte si vy zeny byt nervozne a stale kricat...neurobime to, lebo nemame na to cas a mame deti, nechceme aby sa takto doma rozpravalo, tak sa stiahneme, a povieme si ved to prejde, a radsej neprilievame vodu do ohna...nic ale absolutne nic neospravedlnuje muza co sa takto sprava, vy robite vsetko pre pohodu domova a on? to len kazi...co kazde hnusne rozpravanie mu treba dat trest, tak to robim ja, ked si on navazi mna, ja mu neoperiem , nenavarim...a hned je kludnejsi...

rimmel
29. jan 2010

kamaratka ma takehoto nervaka, vzdy vinni ju, on je neviniatko....a ked pride problem nezvlada ho, uteka.....uz ma toho dost, odchadza. 😖

filipal
29. jan 2010

inac necudujem sa, ze ked sa chlap vrati po celodennom strese v praci a je nervozny. ale nemal by sa vyvrsovat na svojej rodine. mne mama hovorievala, ze ked sa muz vrati domov, nemam si ho polhodinku vsimat... 😀
az ked sa naje je vhodny cas! 😅 skola starych mam! 😀 😀 😝
ale ja sa toho ciastocne drzim. som taka dobra manzelka, ze skoro kazdy den varim a este mu aj nalozim veceru, necham ho vydychnut....
mozno sa vam to zda staromodne, ale kazdy potrebuje byt chvilku v pokoji. ani muzi to nemaju lahke...
mm to ocenuje a vravi o mne, ze som chapava.
ale poznam typky, ktorym nepomoze ani tepla vecera a odpocinok. budu vrtat, zaparat, frflat a buzerovat celu rodinu! 🙄 🙄 🙄

rimmel
29. jan 2010

filipal nieco na tom bude, moj muz sice nema narocnu pracu, ci fyzicky ci psychicky, bavi vo, ale aj tak mi hovori ze velakrat pride domov, zobere maleho, ja zatim varim, kupeme, hrame sa atd..a potom ked je maly az v posteli si moze vydychnut, zrelaxovat sa a potrebuje to po celom dni ked proste nemal kedy vypnut..to ze je vpraci a mozno nema stresy neznamena ze nic nerobi a ma nohy vylozene na stole 😉

ale nastastie nervozny vobec nebyva...a keby aj bol, chapalal by som to jasne, ale ako hovoris, nesmie ssa vyvrsovat na rodine!

itsik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mywiel
5. feb 2010

filipa ako sa vravi laska ide aj cez zaludok a u chlapov to teda plati. 😉 😀

duchovneenergie
26. jan 2015