Manžel je vo väzbe, ja v koncoch

jankadankaxxx
18. okt 2012

Stalo sa na čo som nebola absolutne pripravena, manžel urobil hlupost totalnu a ja neviem ako dalej, neviem sa z toho spametat 😢 😢 😢 len revem a revem, je to ako zly sen, najhorsie je ze mame deti a dlhy(hypo, pozicky..) a ja iba rodicak berem, neviem co robiit, mam na niečo narok?na nejake vyzivne pre deti?prosim poradte mi aj IP

mata2
19. okt 2012

@janie80 je to mozne,ja sa tomu tak nerozumiem 😅

jankadankaxxx
autor
19. okt 2012

@julls113 no to urcite chcem urobit, oznamit im to..dakujem za podporu..

janie80
19. okt 2012

@jankadankaxxx urcite budu chciet aj nejaky dokaz o strate prijmu partnera... Cize treba porozmyslat, aky papier by to mohol byt... Dostal aj vypoved z prace? Alebo mas nejaky doklad o vzati do vazby? 😔 neviem, ci take existuje, taky pripad som nemala... Len urcite to budu chciet vydokladovat... Tak sa pytaj, ake vsetky papiere mas doniest, nech tam nechodis potom na x krat... 😔 drzim palce...

janie80
19. okt 2012

@mata2 vsetko, za co si mozes sama ti poistovna neuzna... 😅 on sa potom moze zamestnat a o desat rokov prist o pracu a tam sa to uz vztahovat bude... Ale ak da vypoved sam, alebo sa dostane do vazby, alebo dostane vypoved za porusenie pracovnej discipliny, alebo skonci doba urcita a zmluvu nepredlzia - tam vsade sa to nevztahuje... 😖

janie80
19. okt 2012

@jankadankaxxx a este jedna vec... Odklad splatok nie je narokovatelny... To znamena, ze tak ako vam uver schvalovali, budu schvalovat aj toto... Za pokus to urcite stoji, len treba ratat aj s moznostou, ze to nepovolia... ☹ hlavne si treba odkontrolovat, ci nahodou nieco aktualne nie je v omeskani a ci bolo vzdy vsetko platene nacas, lebo aj to moze byt dovodom na nepovolenie odkladu...

tarra27
19. okt 2012

@jankadankaxxx šla bych na sociálku a poptala bych se na možnosti - objednala bych se ke konkrétní úřednici na určitou hodinu a nechla asi poradit možnosti...

drž se. Máš to těžké, ale neboj, vždy se dá něco dělat....vždy jsou možnosti, neboj.

jankadankaxxx
autor
20. okt 2012

@tarra27 vdaka

maruska24
20. okt 2012

no je to hrozné, už len to že človek sa zaviaže hypotékou splácať aj na 30 rokov a pritom nevie čo všetko sa môže stať, čo sa postaví do cesty. Poisťovňa vždy špekuluje prečo nevyplatiť, to je jasné, potom by vyplácala všetko všetkým, ale z pohľadu toho druhého, nevinného je to strašné. Koľko ľudí žije na Slovensku, ktorým zvoní pri dverách exekútor a pritom neurobili nič zlé, iba chceli slušne bývať, a hold osud im skríži plány a prídu aj o to čo vlastne nemali. ☹ a to nehovorím, koľko osôb si tu behá a robí zle a pritom si žije ako prasa v žite 😖 alebo taká smotánka, kokos, to keď vidím, sa mi všetky nožíky v kuchyni otvárajú, to je taký výsmech ľudí že až 😠

tarra27
20. okt 2012

@jankadankaxxx nemáš zač....podle mě to je jediné řešení...

@maruska24 přesně a to je i u nás v čr...pokud nemáš rodiče, což většina poctivých slušných lidí nemůže pomoct tak, že ti dají bydlení, tak prakticky nemáš moc na výběr......

indiankaindi
20. okt 2012

@jankadankaxxx Verím, že to máš ťažké, dúfam, že sa to čo najskôr nejak vyrieši, resp. nájdeš riešenia, ktoré ti pomôžu. Ako ti radili ostatné maminy, najlepšie máš fakt zájsť na sociálku, ak ty poberáš iba rodičovský a manžel nie je schopný zarábať, mala by si mať nárok na dávky v hmotnej núdzi a niektoré príspevky. Situáciu by ti možno riešila aj nejaká práca na doma a odklad splátok v banke. Budem držať palce.

natalienka12
20. okt 2012

@jankadankaxxx ak manžela neodsúdia, má nárok na náhradu škody, ktorá mu bola spôsobená väzbou, predpokladám však, že ak je vo väzbe, predpokladám, že ide o kolúznu väzbu, vidím to na závažnejší trestný čin ako šoférovanie pod vplyvom alkoholu. Ako prechodné riešenie by som skúsila poprosiť rodinu. Ako jeho manželka sa poraď s jeho obhajcom, obhajca ti na 90 % povie, ako to "vidí", či je proti nemu dostatok dôkazov, aby bol odsúdený a aký trest mu hrozí, resp. či mu hrozí nepodmienečný trest odňatia slobody. Ak ti to obhajca potvrdí, požiadaj o určenie výživného súdom, nemusíš žiadať o rozvod, výživné sa môže určiť aj počas manželstva. Ak skutočne nemáš z čoho žiť, požiadaj súčasne o vydanie predbežného opatrenia, ktoré súd vydá do 7 dní. Ak nebude platiť, tak návrh na exekúciu a potom požiadať o náhradné výživné. Komunikuj s jeho obhajcom, veď ak je vo väzbe, tak obhajcu mať musí. Držím palce.

janusa12345
5. máj 2016