Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

veronkaj
2. okt 2009

fresbee - my niesme manželia len spolu bývame takže jeho účet je jeho účet.

Darinka včera som sa bola vyplakať a prišla som s vyplakanými očami a ked na mne je hneď vidieť čo cítim aj radosť aj starosť aj smútok aj prekvapenie, a myšlienky ?? ani robiť sa neviem sústrediť. a za mnou nepríde, ked je niekto tak hrdý, že nevie povedať nič milé a ani s odstupom aspoň mzrí ma to.

darinka skúsim sa tak riadiť.aj ked teraz je to ťažké

vefi89
2. okt 2009

Veronka, darinka ma pravdu. Nebud zlomena. Ja si viem predstavit, ze ta to boli, ale pred nim hraj falos. Hraj usmev, ze ti nic nechyba a jemne mu daj najavo, ze ked si nespravite plan spolu, zabavis sa aj sama. Jemne mu podhod, ze nie si na neho odkazana, ze aj ty vies byt samostatna. U nas doma napriklad pomaha, ked dam najavo, ze nie je jediny, ktory ma moze mat. Ale na to treba ist velmi opatrne, aby nechapal nieco ak oneveru. nie. Jednoducho treba mu dat pocitit, ze nie je jediny...Veronka a vzdy s usmevom 😉

veronkaj
2. okt 2009

vefi -
niečo na tom je ale ako sa dá usmievať cez slzy a smútok.
a čo sa týka vie že nieje jediný chlap na svete , môj bývalý manžel by ma veľmi chcel naspäť už roky a frajer bývalý tiež občas zavolá. takže to vie. ale vie aj to že mám srdce a oči len pre neho.

joj ten úsmev nejde. som jak po porážke - kútiky dolu

frisbee
2. okt 2009

veri,kľud...a ešte k tomu účtu...bývate spolu a ty mu tiež dávaš peniaze,a keď potrebuje š na vašu spoločnú domácnosť,je to logické....

veronkaj
2. okt 2009

jednoducho ja mám zakorenené v sebe, že ked to nieje moje tak sa toho nechytaj a ked vidím kolko penazí teraz potrebuje , jeho bývalá dokáza míňať hrozne a viem ako ho to štvalo a tak na svoje veci absolutne nič nemínam z jeho peňazí. nepotrebujem aby mi to vyčítal.

frisbee
2. okt 2009

veri,ale to nie je na teba...pre rodinu,to je veľký rozdiel 😉

veronkaj
2. okt 2009

počkám ešte do konca mesiaca a potom asi začnem systém, že na tak na dva týždne vyberiem z účtu z jeho aj môjho rovnakú sumu a potom znovu. myslím že tak by to bolo také normálne riešenie a spravodlivé.ale nič také napr. obleč. kozm. a tak si z toho hradiť pre seba a moje dieťa nebudem aby nemal pocit, že ho využívam ako bývalka, na čo potrebujem si zarobím.

frisbee
2. okt 2009

jasne,to je rozumné

veronkaj
2. okt 2009

no vidíš ako sa rýchlo učím 😀

frisbee
2. okt 2009

🙂 🙂 🙂

veronkaj
5. okt 2009

dobré ráno babulky.

tak ako po víkende, u nás 🙂 😠 tak asi tak

no v piatok som bola teda odmeraná rozprávala minimálne a pýtal sa ma že kedy končím v práci, tak ja že okolo štvrtej lebo dcére chcem kúpiť skrinku čo potrebuje do detskej tak že pôjem pre ňu a vrátime sa do mesta nech si vyberie, Vraj či môže ísť s nami, hovorím, že nikto mu nezakázal a ved vždy má veľa práce takže aj tak nebude mať čas. Hneď že aj on končí skôr, lebo mu nedodali potrebný materiál a že aby sme naň počkali a pôjde. Kočky prišiel, prezliekol ani nejedol a to býva hladný jak Dunčo, a išli sme, vybrali sme, doviezli, ešte sme sa zastavili najesť a vraj či s ním neskočím k zákazníkovi pre papiere sa previezť, išla som potichu, aj ked skúšal občas pohladkať, dať pusu ja nič, len tak letmo. Po zákazníkovi vraj či by sme nešli niekde si sadnúť, najlepšie tam kde sa mi najviac páči. Tak sme išli, po celú cestu som síce počúvala o autách a ako sa všetko v nich mení, tak ja na to áno mení a keby len v autách, boli časy ked si mi povedal ako ma ľúbiš ale za to teraz budem vedieť teoriu generálky motora. večer som si zobrala časopis k telke a skúšal pusinky, dostal odpovedou len také letmé.

v sobotu normálne išiel so mnou do obchodu a tak pomáhal skladať tú skrinku no normálne sa snažil a aj večer sa snažil byť prítulný ale mohol byť rád, že som bola aspon trochu normálne milá.
v nedelu sme mali brigádu na akcii tak tam normálne ako bežné rozhovory a potom sme išli na krstiny.

neverili by ste ako ma naštval, prvý krát ma videl riadne nahnevanú, tak máme úver, aby sme vyplatili bývalú pomáham mu zo všetkým, on svoju časť ohľadom úveru a domu ešte ku mne nedoriešil a ked mu vravím musíš byť zodpovedný inak ked sa ti niečo stane sme všetci v problémoch tak on urobí takúto hlúposť. kamoš tam prišiel a má takú veľkú silnú motorku a čakal ešte na druhého tak išiel k mojej polovičke že ako sa máš a tak a vraj nechceš skúsiť, samozrejme ten blázon áno a hneď si sadol, prilba nikde, v sebe zopár rumov a podho skúsať, a lietal si hore dole ako blázon a užíval si. Ked sme odchádzali a sadli do auta vravím,to čo bolo, máš vypité a bez prilby v takej rychlosti to bola riadna hlúposť, čo keby sa ti niečo stalo na to nemyslíš. ?? zasmial sa ved som si iba skúsil motorku . mňa to tak vytočilo hlavne to že iba sa usmieva a nič sa nedeje. Ja som mu to vysvetlila čo sa mohlo stať a všetko a on jak teľa že nič sa nestalo to už by ani na bicykli nemohol ísť, a .....
a na argument, že ked sa mu za takých podmienok niečo stane tak žiadna poistka mu platiť nebude a ja aj syn prídeme o dom, ja o byt a môžme sa ísť pásť. ešte že čo naň kričím veď nemá 20 a vie čo robí.
Ešte ma tak nenahneval takým prístupom ako vtedy. Hovorím ale uvedom si že ťa ľúbim a bojím sa o teba a to že máme úver a som tvorjím spoločníkom mi nieje jedno čo potom bude aj po tejto stránke.

hned sa toho chytil, že či mi ide len o ten úver a zase ako vždy sa chytal len slovíčok.
tak som bola jak delo, len rozbušku dať. a potom som povedala , že ked stále iba počúvam samé peniaze nato,.... a nemôžeme dieťa ani nič lebo máme úver a musíme byť zodpovedný.... tak som zahlásila, ked si ty tak zodpovedný a riskuješ a ešte máš z toho šou a vtedy ti je jedno čo máš a čo nie, tak potom aj ja chcem dieťa . Povedal, že dobre tak pod ideme na ňom pracovať. vravím dobre tak začneme. budúci mesiac.

potom sme išli na krstiny, a tam sa pýtali a stále si ho doberali, že kedy už aj my budeme mať a ja na to, že dnes sme sa dohodli, že začneme aj my skúšať. Tak nám ˇhne)d že dobre super, nech sa len podarí , kompletný kočík nám dajú ako dar.

no a najlepšie bolo večer, to už mal riadne vypité tak si sadol k ostatnej rodine a jedným sa nedarí už vyše pol roka dieťa tak si začal robiť srandu, že či ho má isť zaskočiť v noci, ked má piesok v gul... a že či mu to má ukázať ako sa to robí a pod., potom že hen tá mi iba nadáva a kričí ani na ryby nemôže ísť lebo by som mu aj za to nadávala. a oni že to nieje pravda, nikdy ti lepšie nebolo ako pri mne a on že nie je na mňa zlá.

no hambila som zaň ako pes.

večer mu bolo riadne zle, tak dnes by som sa s ním rada porozprávala a povedala čo tam vyviedol a ked som naň taká zlá tak nech povie,že som nakričala naň aj prvý krát v živote za to že robí hluposti, ktoré majú dosah na všetkých a že si myslím, ked poviem aby prišiel z práce skôr ako siedmej nieje taká katastrofa.

tak som sa myslela že po sobote sa to postupne urovná a teraz mám chuť najradšej to všetko vzdať. ale nemôžem. večer sa s ním chcem aj porozprávať čˇo a ako ďalej a normálne teraz ked vidím ako sa správa tak žiadne mimi s ním nemám chuť mať, pretože si bude robiť asi týmduplom čo bude chcieť.
čo s ním urobiť aby sa spamätal, že takto o mňa príde. Lenže jemu čokolvek vysvetlovať tuším nemá už žiadny význam, chytí sa jednej veci a ani za svet si neprizná že niečo urobil čo sa nemá alebo že môže všetko len za určitých podmienok anpr. bezpečnostných. Nevidí že ma tým len trápi.
myslíte že pomôže taký rozhovor?? a keď teraz konečne súhlasil s mimi aj tak si myslím, že dnes to bude vyhovárať, trvali by ste na ňom keby ste po ňom veľmi túžili.??

ja som sa vám tu zase vykecala ale nemám inak veľmi komu.

frisbee
5. okt 2009

veri...ešte mi to ráno nemyslí...dobrá správa je,že tá taktika s odstupom zaberá.Čo sa mi ale nepáči,je ten jeho nezodpovedný prístup...to som zažila,ex bol najchytrejší,ironicky sa na všetko smial,a keď som naozaj odišla,tak sa zrútil,chodil k psychológovi...po pár rokoch na to zabudol,a zase sa chová ako idiot,lenže teraz to skúša na našu mladú.
Myslím,že ešte tomu tvojemu skúsiš povedať,aby sa nechoval ako baba,nechytal sa nepodstatných slovíčok, a počúval podstatu problému 😠 ....neviem moja,či by bolo za danej situácie dobré pracovať na dieťatku...jemu nedochádza závažnosť situácie,pripadá mi nezrelý a nezodpovedný,nerada by som,aby si ostala sama s dvomi děťmi...on si ani pozor nedáva,stať sa mu može čokoľvek.Pohroz mu,že si radšej tie peniaze,ktoré mu dávaš na úver budeš odkladať pre prípad,že by si sa musela starať sama o deti...snáď to k nemu prenikne.
Dušička,ja sa trochu preberiem,a budem sa ti venovať. 😉

darina60
autor
5. okt 2009

Veri... prečítala som si Ťa, nemám dnes čas sa moc rozpisovať, som v práci. Ale prvé čo ma napadlo len ma už predbehla moja zlatá fris 😉 to dieťa............. ja si myslím, že by to bolo aj od teba nezodpovedné, dieťa by nič nevyriešilo si myslím, najprv by ste si mali vyriešiť vztah medzi vami dvoma ............... lebo to dieťa mi v celej situácii pripadá ako riešenie vzťahu medzi vami dvoma, či sa to urovná či nie, a to nie je dobré...... A to jeho správanie a chovanie na tej návšteve............ to bolo prinajmenšiom nechutné.........

veronkaj
5. okt 2009

frisbee - ahoj zlatičko

ako si sa mala cez víkend

- no on nezodpovedný inak nieje všetko vybaví, zabezpečí dá sa naň spoľahnúť, len má veľkú vášen autá, motorky a myslí si , že ked už čo to odjazdil, že môže všetko.
- áno chytá sa slovíčok ale on si neprizná že to čo robí môže mať aj následky málokedy niečo uzná proste on vidí svoje kvality. Dnes volal že či sa hnevám vravím áno a nech sa ospravedlní za to čo včera hovoril o tých čo sa márne snažia, a on že to bolo zo srandy, tak som mu povedala, že aj sranda má svoje hranice a sú určité mantinely kam sa môže ísť a či vie asi ako im bolo.

- to dieťa ešte dnes preberieme chcem sa s ním rozprávať aj mu jasne dám najavo, že LV už má na internete tak bud nech dokončí čo sme sa dohodli na začiatku a doriešime papierovo veci aj so mnou a bud nech začneme znovu na základe určitých prístupov, teda že sa bude správať zodpovedne, ohľaduplne a ak ma má rád aj primerane tomu a ak nie nech si prepíše úver len na seba a my sa odsťahujeme.

darinka - aj tak ak by sme to prebrali ešte potrvá dlho, kým by som sa ja na dieťa dala, najprv by som pár mesiacov počkala ako sa bude správať. a potom ved aj tak by bolo všetko len na mne.
- a teraz vie, že to trochu prehnal a tak bude to chcieť čas kým ja budem mať s ním chuť na mojkanie teda z mojej strany určite, jednoducho ja musím cítiť že ma miluje a všetko ok inak to nejde.

a kočky nebojte určite neskočím do tehotenstva ako riešenie problému, nikto neprinúti niekoho aby ho miloval alebo sa správal zodpovedne alebo pripútal dieťaťom, to musí chcieť sám.A ja viem, že aj tak by som bola naň samá, pretože by bol aj tak stále v dielni tým duplom a takto môžem svoje život riadiť ale s malým dieťaťom už by to bolo zase úplne iné. Ja len chcem aby si uvedomil, že aj jamám svoje túžby a sny.

frisbee
5. okt 2009

veri.. 🙂 🙂 🙂 🙂 veď mi ti nemusíme radiť 🙂 ,to,čo si teraz napísala,že mu povieš je ono 🙂 .A medzi rečou ho upozorňuj,nech neodbočuje od problému a nebabre sa so slovíčkami,ale vníma to,čo sa mu snažíš povedať...a trvaj na odpovedi,nech z toho nevybruslí....asi okolo neho netreba chodiť v rukavičkách,ako som si myslela...budeš formulovať vety,na ktoré sa dá odpovedať iba áno a nie...aby neblúdil niekam do nezmyslov.

veronkaj
5. okt 2009

ďakujem frisbee tak to skúsim, dúfam že to dopadne nejako dobre.
držte mi palce

darina60
autor
5. okt 2009

veronka ja sa pridám s mojimi skúsenosťami. Môj muž je tiež tvrdá palica. On zase čo chce mi povie, čo nie je vela a čo nechce nepovie. On proste nevie klamať tak mi radšej nepovie. No a ja som stále chcela sadnúť a riešiť ako Ty a veru neuspela som. Teraz hned vidí, že mi dačo lezie po rozume ako napr. včera som sa urazila, hned to zbadal a dnes ako mi volal, tak sa pýta že ako ,ja odmeraná a už som mu musela povedať čo ma mrzí a sme si to vydiskutovali. Vieš on nemá rád tichú domácnosť a ked som s ním hovorila len minimálne ho to štvalo a teraz sa bojí že to budem praktizovať tak radšej sám príde, opýta sa čo mi je a vydiskutujeme. Ale predtým som mesiace s ním nepohla. Asi to chce čas, a u mna platilo to ked som bola odmeraná, rozprávala sa len minimum a jemu odpovedala len na otázky.

veronkaj
5. okt 2009

darinka - teraz som odmeraná aj ja neboj a po včerajšku určite, a dnes ten rozhovor sa opýtam či chce veci riešiť a prejsť a ak povie že nie tak bude mať tichú domacnosť až na nutné odpovede. nútiť ho počúvať nebudem

teraz aspoň napísal sms že ma miluje a že ho ten včerajšok mrzí. odpísala som mu že aj ja ho milujem a aj mňa mrzí čo sa teraz deje a že sa večer porozprávame.

kristina25
5. okt 2009

ahojte baby
Moj este manzel sa po mesiaci a pol ozval, ze chce vidiet malu, ze vraj ma zo zakona nato narok. Ja som mu odpisala, ze zo zakona ma mi aj na nu platit, dva mesiace nezaplatil ani korunu. On si mysli, ze zijeme z luftu.
Mne nevadi, keby sa s malou stretaval, lebo potrebuje aj otca, ale ked on sa sprava ako debil. Vobec sa o nu nezaujima. Naposledy sa jej opytal ako sa mas a to bolo vse.
On sa chce stretnut s nou asi len kvoli tomu, aby sme sa udobrili [19.10 mame pojednavanie], ale on uz u mna skoncil, asi to este nepochopil.

bambi09
5. okt 2009

veronka-držím palce,ako darinka píše,tomu jej už docvaklo,tak vydrž 🙂 😉
kristinka,tak to je fakt smutné,to si fakt myslí,že sa ešte dá váš vzťah zachrániť??pekne to pohnojil 😠 😠 Ty vieš,ako ste žili,rozhodni sa podľa svojho srdca,len aby malá tým netrpela,nezaslúži si to,drž sa moja,je to ťažké ☹ ☹

frisbee
5. okt 2009

kristi....ten vzťah naozaj nemá budúcnosť,trpela si ty,napadol tvojich rodičov,trpelo by dieťa...a je nezodpovedný...tie peniaze ti bude musieť doplatiť,má vyživovaciu povinnosť,či spolu žijete alebo nie...určite má na dieťa daňovú úľavu,ak pracuje,tú by si mala mať ty.Píš nám,do toho 19.teho ťa podržíme,aby si vydržala,a potom začneš nový život 😉 😉 😉

kristina25
5. okt 2009

frish
no berie na malu danovy bonus on, lebo ja som nezamestnana. Mne chodia iba rodinne pridavky, aj to mi hned stahuju lebo platim malej poistku a stavebne. Este jej doplacam. Vies, aby aspon nieco mala.
A to mi doplati vyzivne aj ked nema urcene sudom? No seky si odkladam, co mi zaplatil, keby trebalo na sud.

sasulec
5. okt 2009

Kristi..to je len hra pred sudom,bohuzial,aj ked im v tom zabranis uskodis sebe,aj ked sa stretnu bude to hrat do jeho karat,ze ma zaujem o malu..o tom je sud..mam to za sebou..
proti mne pouzili aj to,ze som stretnutie ziniciovala ja,ze ved otec na stretnutie prisiel,takze akoze zaujem ma 😠
Drzim paste.. 😒

kristina25
5. okt 2009

sasulec
tak dufam, ze malu nezveria kvoli tomu jemu ☹

sasulec
5. okt 2009

nijeee co si...to urcite nie,len bude mat narok chodit ju pozerat..aj ja som z toho mala zaludok v krku a zlc,akoze raz za dva mesiace dojde a robia z neho super otca,ale sak jeho to aj tak nebavi..len sa bojim,ako to zobere neskor mala,vies,ked si zacne uvedomovat,ze preco tato nieje s nami a preco ju nechce..a tak 😠 a nech sa potom on zodpoveda..to si vychutnam 😝

kristina25
5. okt 2009

no, do navrhu som dala, dvakrat do mesiaca na 2-3 hodky. Ale mala teraz s nim nechce byt sama, takze budem chodit s nou. Mala sa vyjadrila, ze nechce s nim ist sama, lebo sa boji, ze s nou pojde do krcmy a ona tam nechce ist a nezela si, aby na mna krical /on si mysli, ze na vine som ja, no uz som to tu pisala/. Mozno, ked bude starsia, tak bude chciet ist sama. Mne nevadi nech za nim chodi, vsak je jej otec, len keby sa spraval ako sa ma otec spravat, ale on sa sprava ako posledny debil.
Do telefonu jej hustil take veci, ze preco mama oco nechce, ze ma byt oco, mama a deti a ze ja nechce,aby mala oca....
Minule mi mala povedala, ze mi otca nemame. Ja jej na to, ze mame, len nebyva s nami. A ona sikulka, ze si musime najst otca, lebo rodina je mama, oco a ona.

sasulec
5. okt 2009

moje zlate..ako moja mala je este moc mala,a ja som trvala na tom aby som bola pritom ked sa stretnu..mala by ani nesla s nim,bo by plakala 😢
ale ja byt na tvojom mieste,opytam sa na vypoved malej a zvoraznim,ze ona ho nechce,teda bez teba..a aj to,ze jej tlaci kalerabi by som spomenula na sude.. 😠

bambi09
5. okt 2009

baby,kristi,sasulec,to je fakt des,čo tí chlapi dokážu 😠 😠
kristi,neboj sa,on je alkoholik,agresívny typ,malú mu určite nezveria a s tým stretávaním,ak sa malá bojí a nechce s ním byť sama,mala by si byť s ňou,aj keď Ti to bude proti srsti,možno sa to časom utrasie a budú sa stretávať len oni dvaja,ak bude nezodpovedný a vtedy,ako bude mať malú u seba pôjde do krčmy,tak je to fakt debil 😠
vtedy sa možno bude dať na súde podať návrh na zákaz stretávania,veď aký príklad jej dá,keď ju vezme do krčmy?? 😖 😖
drž sa moja,viem,že je to pre Teba teraz sakra ťažké,ale vydýchneš si a určite raz toho správneho ocka pre malú nájdeš 😵 😵

sasulec
5. okt 2009

bambi ona si ho mala najde sama..kikuska je sikovnica 😉 😀

bambi09
5. okt 2009

😵 😵 😵 😵 😵 tak v to verím 😵 😵 😵 tfuj,tfuj,tfuj 😵