Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

bambi09
9. júl 2009

ježiš,množné číslo,mierumilovní 😅 😅 😅 hanbím 😅 😅 😅

frisbee
9. júl 2009

darinka...nechaj ho,neukáž mu,že sa ťa to nejako dotýka...sám si to navaril.....hahaha,že obchodné centrum...ja mám najbližšie 4O km do Brna,keď tam prídem,mám Vianoce....slama mi trčí z topánok...dedinčanovi 😀 😀 😀
ba,bi 😀 😀 😀 nebyť teba,tak si ani nespomeniem na také krásne slovenské slovo,že chruňo 😀 😀 😀 ...som to nepočiula 20 rokov 😀 😀 😀

bambi09
9. júl 2009

darinka,nech si svoju dobrú noc strčí niekam!!! 😠 😠 😠 už ma fakt serká,najprv Ťa odplaší,nedotýkaj sa ma a potom je ešte urazený 😖 😖 😖 no,ješitný chlap...
a presne si to vystihla,jeden skončí a druhý začne,tak kedy ja mám normálne žiť???to dieťa tu nemôže mať normálny režim a tak sa nám po dovolenke pekne rozbehla,zaspávala medzi 20-21,ráno 8:00 budíček,potom poobede si pospala a večer zas,teraz mi spí na etapy,zobudí ju idiot,je chvíľu hore,potom zadrieme a takto ťťahá aj do 11-tej,potom poobede až okolo 15-16 tej môže,keď somár skončí a večer potom buntoší...ach jaj
keby aspoň vedela zaspať v kočíku vonku,ale ona to nedokáže,ešte tak v autosedačke 😀 😀 😀
a tie nákupné megacentrá ja moc nemusím,nemám rada toľko ľudí pokope,ale raz za čas sa dá,ja radšej s malou na ihrisko zájdem,syn sa ani bicyklovať teraz nemôže,lebo ten debil mu vymkol bicykel,tak čakáme na nový zámok a kľúč odtiaľ a plánujeme si ten kumbálik prenajať len pre seba a nikto nám tam už nepáchne... 😠 😠 😖
taká som z neho rozhodená,vraždila by som 😠 😠 😠

bambi09
9. júl 2009

frisbee,lepšie byť dedinčan,ako sviňa 😀 😀 😀 ja som rodená dedinčanka,nehanbím sa za to,ale nie som sviňa a podrazáčka 🙂 🙂 😉
už vážne uvažujeme,že pôjdeme aj my na dedinu,do domčeka,muž ma láme cez koleno 😀 😀 😀
no,uvidíme,keď sa naseriem,pôjdem aj do cigánskej osady,len nech mám pokoj od debilných susedov...ale to by asi až taká výhra nebola 😀 😀 😀 😀
a chruňo je dobré,mne sa zas páčia niektoré české slová,v slovenčine to potom vyznie úúúplne inak,ale teraz si na žiadne nespomeniem 😅 😅 😅

frisbee
9. júl 2009

ja len na to jedno,čo som tu už písala...š..... 😀 😀 😀
no a nedá sa sťažovať na toho suseda....tu sú už také zákony u nás,že ani oheň nesmieš pomaly zapáliť...vieš,na úrade...však toto nie je normálne,čo tam zažívate 😠

bambi09
9. júl 2009

no,zákony v tejto republike sú na hlavu,od 8:00-18:00 si môže vŕtať,koľko chce 😠 😠 😠
škoda,že neexistuje zákon na ochranu slušných ľudí pred debilmi... 😢 😢 😢

bambi09
9. júl 2009

ja založím tému-poraďte,ako na debila ☹ ☹ 😒

langkofel
9. júl 2009

Bambi, na Prednu horu nas tu je viac kandidatok, aj ked nie kvoli alkoholu 😀 😀 😀 😀 zavislacky 😀 😀 😀 😀
Ja na vas vcera cely vecer myslela a hlavne na Darinku,

Ty Dari pocuj, kamoskin frajer, su spolu uz dost dlho, si chcel prevetrat hlavu, tak sa vybral dakde do Tibetu, na daky 7 tyzdnovy pochod, proste vraj to bola daka skupinka ludi, co cely den len slapali, mali upne jednoduchu stravu, vodu so sebou a celych 7 tyzdnou mali hlavu volnu na rozmyslanie, ona povedala ze ked sa vratil to bol uplne iny clovek....Nechces poslat muza? Ved to by nesiel na dovolenku?

Ale teraz vazne, nie ma tak napadlo, ze mozno sa mu to ulezi v hlave, kym budes na tej dovci, mozno fakt chudak nevie co chce...

vladkaz1
9. júl 2009

Ahojte dakujeme ze na nas myslite malej bolo naozaj strasne aj mna bolela cela maternica dnes je uz v poho tak vas docitam a napisem 😵 pekny dnik

bambi09
9. júl 2009

langoška 😀 😀 😀 😀 😀 to teda sme 😅 😅 😅
a do Tibetu by som išla aj na 7 rokov,jak Breť Piťť 😀 😀 😀 😀 mne by to teraz bodlo 🙂 🙂 😉
a inak je to sen môjho muža,keď budem veľká a bohatá,zaplatím mu takú cestu... 🙂 🙂 😉
a darčin muž nie je chudák,on trápi ju,nie ona jeho,mal rozmýšľať skôr,ako niečo pos..l 😖 😖 😖 ešte je aj urazený 😢 😢 😢

frisbee
9. júl 2009

langoška 😀 😀 😀 on by tam zostal v Tibete a čo potom 😀 😀 😀
bambi ...však sa nerozčuľuj,pomažeme mu kľučky tými hovienkami,čo zbieram po dvore 😀 😀 😀

vladkaz1
9. júl 2009

niekto chcel vediet odklial som s TT ja som povodne ako je tesco ale momentalne sme MM prestahovany na druzbe na celmentiske .. 😉 spacinsku cestu poznam chodili sme na kofcu tam na rohu do zahrady maskova tusim .. 😀
Mala je uz jak odtrhnuta od retaze som zvedava co vecer .. dufam ze to boli fakt len tie zubky 😖

bambi09
9. júl 2009

vladka,to sme aj my mali zo zúbkov,skončili sme na pohotovosti-horor ☹ ☹
frisbee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no,najeme sa a padám s deťmi von, na deku,lebo sa tu scvokneme,teraz robíme disko s Óčkom 😀 😀 😀
že Ty jsi jako já a já jsem jako Ty,ze stejný planetyyyyyy....peknééé 🙂 🙂 🙂 🙂 😉
aj my sme tu "z jednej planéty",budete mi chýbať,ale keď sa vrátime,hneď som tu,pôjdeme papať,potom do Ikea mrknúť rošty a matrace na posteľ,ale asi sa v tej Ikea aj napapáme,tam majú moju obľúbenú švédsku tortu,dnes serkám na kalórie,obalím si nervy sladkým 😀 😀 😀 😀
darinka,Ty sa drž mojko,pracuj,nech Ťa nevyhodia 😀 😀 😀 kvôli nám 😀 😀 😀 a potom popíš,či je niečo nové 🙂 🙂 😉

vladkaz1
9. júl 2009

no teda chuda male mala je dnes jak odtrhnuta od retaze vsetko kazi ... 😀
Nic sa mi nechce aj by som si obalila nervy cokoladou 😅 😀 😀 mnaaam ale potom tie kila .. nic moc 😝
Dnes som sa super vyspala az do 10 tej ma MM nechal spat a staval k malej aspon raz za cas .. 😀 pojdem si kupit dnes nieco pekne potesit sa stale som na seba lakoma tak pojdem minat 😀

molnarovak
9. júl 2009

nechcem vam to tu prilis narusit, ale suhlasim so zanetak. Darinkin manzel je v hlbokej krize, nevie ako dalej, mozno ma psychicke problemy a potrebuje pomoc. Oznamit vsetko svokre bolo pre neho strasne ponizujuce. Ved ak sa u neho naozaj potvrdi psychicka choroba, ktora sa da liekmi preliecit, ako sa bude potom citit? Ja mam za sebou obdobie, kedy som sa asi rok liecila na maniodepresie, vtedy som vlastne aj prekonala krizu, o ktorej som uz pisala. Ale ak by sa ku mne manzel choval tak, ze by hned vsetko povedal mojim rodicom, asi by som sa z toho celkom zosypala. Manzel stal cely cas pri mne, cim viac som bola na neho protivna, tym bol staroslivejsi, pretoze ked som mala dobru chvilku tak som mu povedala, aby moje citove vylevy nebral vazne. To zo mna spravila choroba.
Nastastie ma dotiahol ku psychiatricke, ta mi nasadila antidepresiva a po roku liecby som bola v poriadku. Cim skor sa zacne s liecbou, tym lepsie. U mna boli depresie vyvolane porodom a stresom, ale u kazdeho to moze zacat inak.
Odvtedy som porodila dalsie dieta, ale nastastie sa mi nic nevratilo. Ked to zacina medzi mnou a manzelom vriet, poriadne sa o vsetkom porozpravame a zase je klud.

Nechem obhajovat Darinkinho manzela, nechova sa k nej vobec pekne. Ak to robi len tak, lebo ju chce nastvat a odist od nej, tak je to od neho hnusne. Ale ak je jeho konanie vyvolane nejakymi psychickymi problemami, tak mi ho je luto, pretoze hlada pomoc tu by mu mala poskytnut v prvom rade manzelka.
Mozno sa radsej zdoveri cudzej zene preto, lebo vie, ze to zostane len medzi nimi.

A este co sa tyka svokry - podla mna sa svokra vzdy postavi na stranu svojho syna. Mozno teraz Ti chce verit, ale casom aj tak uveri svojmu synovi. Predsa len - krv nie je voda. To som si vsimla aj u nas a preto sa svokre radsej nezverujem, lebo viem, ze casom by to otocila proti mne a bola by som najhorsia.

Nech uz sa rozhodnes akokolvek, zelam Ti vela stastia a pevne nervy. Hlavne tie budes potrebovat. 🙂

frisbee
9. júl 2009

molnarovak....nehnevaj sa,ale nemoc nie je vec,za ktorú by sa mal človek hanbiť,s tou cudzou ženou sa on rozprával skor,než darinka hovorila so svokrou a myslím si,že aby to dusila sama v sebe,to je snáď na jednu ženu moc...ak si si nevšimla,darinka robí všetko,aby mu pomohla a on pomoc odmieta.a nemoc mu ešte nebola diagnostikovaná a pokiaľ sa on bude ku všetkému stavať takto odmietavo,tak si to odnesie zdravotne aj darinka...
podstata je tá,že jej radíme,aby vyhľadali odbornú pomoc...ja naozaj nechápem názor,že to mala tajiť...ja som si tajením privodila poškodenie zdravia do konca života...prečítaj si rady od psychológa...tam sa musia spojiť všetky sily a komunikova´t a nedržať ten ohromný stres v sebe....jako fakt ma to naštvalo..veta,že svokra sa postaví na stranu syna...však o tomto ten problém nie je,ony chcú obe darinkinmu manželovi pomocť...darinka nie je zodpovedná ani za jeho činy,ani za možnú chorobu....tajiť problémy 😠 😠 😠...nechápem,prečo by v tom mala zostať sama!!!

bambi09
9. júl 2009

molnarovak,ale podľa slov darinky si on nikdy!!nepripustí,že má problém-zdravotný ☹ ☹ ☹ ako mu má pomôcť???
nasilu ho doviesť k psychiatrovi???nie,on radšej robí" blázna" z nej,ja sa takým veciam neposmievam,hocikto sa môže stretnúť s takou chorobou,ale ak si ju nepripustí,nemôže byť ani liečený ☹ ☹ 😒
ona je z neho rovnako zmätená,nevie,čo si má o tom myslieť,tak kde má hľadať pomoc???aj svokra je jej rodina 😉

evgenika
9. júl 2009

molnarovak, ako prva si tu dala nazor niekoho, kto prechadzal niecim podobnym ako pravdepodobne prechadza Darinkin manzel. Pises, ze potrebuje pomoc. Asi to tak bude. Jej manzel ale od zaciatku problemov stopol medzi nimi dovernejsi kontakt. Mohol sa k tomu postavit aj tak, ze svojej valstnej zene, s ktorou zije 13 rokov povie, ze ma sam so sebou problem a potrebuje pomoc. Na druhej strane sa da pochopit, ze podstata muzov je skor v tom, ze chyby a zlyhanie si nepriznaju. Bolo by preto skor divne, ak by sa k tomu postavil tak, ze prizna zlyhanie a vlastne problemy. Ak mam v manzelstve problem, musim si uvedomit, ze sa tyka aj toho s kym zijem a tyka sa aj deti. Zatial to vyzera tak, ze jej manzel si vsetko riesi po svojom a okolie nevnima. Najskor by s jeho strany muselo dojst ku zmene postoja, co sa zatial asi podla vsetkeho nedeje. V Darinke sa uz zacina kumulovat hnev a postupne sa manzelovi vzdaluje... aj ked mozno sa jej manzel uz snazi ku nej opat priblizit... to musi vediet len Darinka sama

darina60
autor
9. júl 2009

bambi09 a frisbee, vystihli ste to presne, lepšie by som to nenapísala. Ďakujem pekne, neviem to tak pekne napísať ako vy. 🙂 🙂

molnarovak
9. júl 2009

jasne, ze si to nechce pripustit, ved to je sucast choroby. Rovnako si ani alkoholik nikdy nepripusti, ze ma problem s alkoholom. Nikto nepovedal, ze je to jednoduche. Darinka ho pozna najlepsie a vie, ako na neho.
Ja som manzelovi stale vravela, ze som v pohode a nech da pokoj s dotorkou. A potom som mu raz v afekte vykricala, preco ma uz konecne nevezme niekam, kde mi pomozu. On na mna pozeral ako puk. Vravela som jedno, ale myslela som si ine. Kto sa v tom ma vyznat, ked ani sam clovek sa v sebe nevyzna.
Je to tazke, na kazdeho plati nieco ine. Okrem toho, muzi su vacsinou tvrdohlavejsi a tazsie prijimaju pomoc, pretoze to zranuje ich muzsku hrdost.
Je to naozaj velmi velmi tazke, len som chcela prispiest svojim pohladom. Citam to od zaciatku a velmi casto mi to pripomina moju situaciu, chovala som sa podobne a viem aspon priblizne, co sa v nom odohrava.
Je velmi dobre, ze Darinka si chodi po pomoc k odbornicke. Snad jej pomoze, ako na neho.

frisbee
9. júl 2009

darinka cmuk cmuk 🙂 🙂 🙂

bambi09
9. júl 2009

molnarovak,asi máš pravdu v niečom,zažila si to na vlastnej koži,ale ako píšeš,kto sa v ňom má vyznať,keď on sám sa v sebe nevyzná,je to fakt ťažké,darinka sa stiahla,ako chcel,tak zas to nie je dobré???tak poraď,čo má robiť??? ☹ ☹ ☹ 😒 tu je každá rada drahá... ☹

bambi09
9. júl 2009

a ešte jedna vec,keď sa o tom dokáže rozprávať s "kolegyňou",prečo to nedokáže povedať vlastnej žene???
s ktorou má 2 deti a 13 rokov spoločného života??? ☹ ☹ 😒

molnarovak
9. júl 2009

ale ja jej predsa nemozem poradit, co ma robit, pretoze nie som psycholog. Ja mozem maximalne napisat, ako to prebiehalo u nas, kedze je to podobna situacia a ako som to riesila ja - teda my s manzelom. Mozno mam stastie, pretoze moj manzel je velmi nezvycajny na chlapa - je strasne kludny a pre rodinu by urobil vsetko na svete.
Velky zlom u nas nastal vtedy, ked ma manzel dotiahol k psychiatricke, ona ma poslala na konzultaciu k psychologovi a ten mi pomohol asi najviac.
Toto forum je velmi dobre v tom, ze mozete Darinku podrzat, podporit, dodat jej odvahu. Ale nemozeme jej dat odbornu pomoc, iba ak by sme mali diplom zo psychologie.
Ale podla toho, co citam, sa z Darinky urcite aj vdaka vam stala silnejsia osoba. Keby bola na to sama, tak by sa uz asi zosypala, ale podla jej prispevkov jej dodavate odvahu a bojuje. To je najdolezitejsie.

evgenika
9. júl 2009

Obávam sa, že Darinka už sama nezmôže nič. Rada je na jej manželovi. Buď časom zmení postoj aj sám k sebe aj k okoliu, alebo mu už nepomôže nikto.

darina60
autor
9. júl 2009

evenika, čo dodať súhlasím, vy stálice ma poznáte najlepšie, aj našu situáciu a už aj mna čo ste tu dlhšie. 😉

bambi09
9. júl 2009

evgenika,súhlas 😒 😒 😒
len tým bohužiaľ trpia všetci,mužská ješitnosť či hrdosť je asi silnejšia,ako pud sebazáchovy ☹ 😒 😖

bambi09
9. júl 2009

darinka,veď sa po dovolenke možno naskytne taká príležitosť,možno vycítiš,že vysiela signály,niečo ako S.O.S.,že aj by chcel niečo načať,len nevie ako,aby u Teba nepadol ako muž nejako dole,že z toho hrdinu,silného je zrazu niekto,kto si nevie rady a potrebuje Tvoju pomoc,preto aj ubližuje,možno fakt nechtiac...uvidíš,ako sa situácia vyvinie,ak mu napíšeš ten list,čo tu baby spomínali,tak tam načrtni,že možno má zdravotný problém a nechce Ti to povedať,aby si sa netrápila,možno Ti to potom skôr bude ochotný rozbaliť...fakt neviem,mozog mám zavarený,čo tak rozmýšľam,ako z toho von,je to ako bludný kruh...odháňa Ťa a možno Ťa najviac potrebuje...asi je to blbý nápad,ale čo tak aj napriek tomu,čo povedal si sadnúť večer k nemu,zobrať ho za ruku,hladkať ju a skúsiť sa ho opýtať,čo ho trápi??? ☹ ☹
ono to môže vyzerať ako ponižovanie,ale ak je taký problém,že nie milenka,ale choroba,tak všetko ide bokom,aj vlastná hrdosť...aby si nemala blbý pocit,že si sa aspoň nepokúsila mu pomôcť,ak to ozaj potrebuje 😒
uffff,ťažké to je takto...

bambi09
9. júl 2009

a ak nie je chorý,fakt by mu prospel ten Tibet,himalájsky vzduch by mu prečistil mozog... 😝 😝 😝

ada32
9. júl 2009

mne tie himalaje nepripadaju az taky ulet.mozno by mu to naozaj pomohlo.
ak to ovsem nie je ta maniodepresia. 😕

ja som kvoli vam pousila pravidlo nejest v posteli ked su deti doma.
ked niesu doma,tak jedavam v posteli ale vtedy ma nevidia 😝 😅