Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

ada32
3. júl 2009

presne tak frisbee.
boli roky ked som sa rozvadzala,doma desatmesacne dieta,bez penazi,totalna existencna nudza,ziadne vyzivne ,ziadne byvanie,zila som z materskej...takmer kazdy tyzden nejake sudne pojednavanie....no boli to perne casy.moj byvaly mi povedal,ze bez neho budem cely zivot zem lizat.a tiez som nakoniec nasla toho,kto za to stoji.zrely chlap,tiez vela za sebou a odrazu clovek akosi pochopi na co to vsetko zle bolo nakoniec dobre.a verim tomu ze na dobre sa to zacalo obracat v momente ked som sama seba presvedcila / a hlavne som tomu aj uverila /ze mi zostalo to najcennejsie co som mala .syn.lebo okrem neho som nemala nicovate nic.
a ze vlastne pokial je dieta zdrave mam vsetko co potrebujem.vtedy som sa odrazila od dna a uz to mohlo byt len lepsie.aj bolo.
a vidim na svojom okoli,ze kazdy nakoniec dostava co si zasluzi.
darina to ma teraz velmi turbulentne obdobie ale neskor sa ukaze na co to bolo vsetko dobre.ja som o tom presvedcena.

ada32
3. júl 2009

ked tak ned tym uvazujem,ten osud naozaj kazdemu nadeli to,s cim zaobchadza.
ked rozdavas usmev aj ludia sa na teba usmievaju.
ked okradas,sam si nakoniec okradnuty.
ked podvadzas,nakoniec zostanes sam.
takych prikladov je milion.
co si zasejes ,to potom zoznes.

hanka274
3. júl 2009

Reagujem na 1.prispevok, viac som necitala...
Darina60, to, ze si uz priznas, ze "mozno mu to nevies dat tak najavo alebo co...", to je uz zleeee.
Ty ho lubis, tebe je fajn, ziadny problem nevidis...No dosiel cas kedy si zistila, ze nieco sa deje s muzom, nasledne vas rozhovor atd atd....Co ak ho toto trapi uz dlhsie...Problem je /nehovorim, ze u vas je to ten prvotny dovod problemu celeho/, ze vela zien to co napise, to co povie kamaratke, to co si mysli...AKO SVOJHO MANZELA LUBI...sa o tom s nim nerozprava, pretoze existuju mienky, ze chlapy su tvrdi, nemaju co plakat a pod. a tym to konci...Ale to nieje pravda, potrebuju takisto dokola pocuvat a pripominat, ako ich milujeme, a hlavne ake sme spokojne a stastne a to preto, lebo ste spolu, mate deti atd atd...Proste dat najavo priamymi vetami, ze ak by to tak nebolo, ze by nebolo vas ako parik, tak by nebolo nic. Proste chcem tym povedat, ze HOVORIT HOVORIT HOVORIT VSETKO CO CITIM...a presne takisto, ani jedno slovicko nevynechat, proste tak ako to je, tak ako si mozno potichucky pripravujes rozhovor medzi vami v hlave, tak isto mu to povedz. Naozaj je to super, lebo vela bab naozaj sa rozkeca v hlave sama pred sebou, ked o tom rozmysla a tak...a potom nazivo vo dvojici strucne jasne...a to neni ono...
A takisto je dolezite si najst cas! Ale nie pre deti...ten je stale, ale pre vas dvoch. Viem, ze to moze byt tazke, ak nemaju niektori pri sebe babky, dedkov...Ale skuste aspon decka vyslat spat o 19tej, vy si nezapnut PC alebo TV a skuste len tak nenasilne si poklebetit...akoze nie v tom zmysle, ze No pod, chcem teraz nieco riesit...Cloveku sa stiahne zaludok a nic zo seba nedostane...proste len tak zacat temou skôlka-skola, okrajovo praca, vikend...a prejst pomaly K VAM DVOM...citom a ako a co vas vlastne trapi...
A veskery volny cas, vikendy a podobne ist, zobrat sa niekam...Bicykle, auto, peso, k vode, do lesa...ziadne nakupy, obchody...nanajvys ak mate podmienky ist len vy dvaja do kina a potom dajme tomu niekam von este vecer, len vy dvaja....
To by som poradila...nielen tebe...
U nas keby toto nebolo na dennom poriadku, tiez sa mozno hadame, tiez by to bolo zvlastne...u nas to nielen funguje...u nas proste den bez vyssie napisaneho neni...a je to super, zistim do 5sekund, ze po nom muška leze a takisto on o mne...obrazne povedane...
JA TI HROZNE DRZIM PALCE ABY STE TO VYRIESILI...AK V TOM NENI INA ZENA, NENI O COM, LEN SA DAT DO PRACE...KRIZY SU AJ BUDU, LEN JU TREBA VEDIET PLNE OVLADAT...

No a ak sa odvtedy nieco zmenilo...dufam, ze k lepsiemu...ako som pisala citala som iba prvy prispevok...
😎 😎 😎 😎 😎

frisbee
3. júl 2009

adi... 🙂 🙂 🙂

bambi09
3. júl 2009

ada,krásne si to napísala,zdravé dieťa ja najväčší dar,myslela som,že umriem od žiaľu,keď mi v pôrodnici povedali,že malá má VVCH srdiečka,fakt som myslela,že sa zbláznim a nič horšie ma už nečaká...ale čakalo,teda neviem,či horšie,ale...naše deti sú naše bohatstvo 🙂 🙂
a ešte,že Božie mlyny melú pomaly,ale isto...

darina60
autor
3. júl 2009

ada krásne...............nemám slov................ a toto je moja prvá téma na tomto fóre a nečakala som , že už sme na tretej strane. Strašne ma to vypisovanie s vami baví, pomáha, prežívam s vami vaše príbehy, viem, že nie som sama, že možno že to mám lahšie o to, že nie sme na tom zle finančne, hoci u mňa to nikdy nebolo na prvom ani na druhom mieste , deti, deti a môj muž donedávna boli pre mňa všetko. A samozrejme moja zlatá mama , ktorá toho so mnou už zažila. V tomto čase som rada môjmu mužovi len za to, že máme skvelé deti, super vychované, mohli sme sa mať ako vo vatičke, nový dom, zdravé deti, rodina, pohoda, a on to takto pobabre. No uvidíme, budem Vás stále otravovať, nemyslíte si že sa ma zbavíte 🙂 Ale Vaše otvorené srdiečka, krásne slová, povzbudenia, že bambi, fisbee a mnohé ďalšie ktoré ste zo mňa urobili zo dňa na deň silnú a vyrovnanú ženu za to Vám patrí vďaka. 🙂

bambi09
3. júl 2009

hanka,bohužiaľ zmenilo,je v tom iná "žena"... ☹ ☹ 😒

bambi09
3. júl 2009

darinka,Ty sama si zo seba urobila silnú ženu 🙂 🙂 😉
a nemáš za čo,ak sme Ti aspoň trošku pomohli 🙂 sme radi 🙂 🙂
ja letím na na stretko,potom vás prečítam 🙂 😉 zatiaľ čafte...

hanka274
3. júl 2009

bambi09? a to na sto peeero??
alebo iba, ze asi...?
och. ☹

frisbee
3. júl 2009

dari 😀 😀 😀 ..veď ti píšeme,že si silná,ani o tom nevieš 😀 😀 😀 .Drž sa.
bambi: 😠 no toto prebiereme 😠 😠 😠

bambi09
3. júl 2009

tak sme zo stretka doma...bolo fajn,super babulky sa stretli 🙂
frisbee 😕 čo som urobila??? 😕 že také škaredé tváričky si mi poslala??? ☹ bojím,bojím 😅

frisbee
3. júl 2009

ty nie,ale on 😀 😀 😀 😀

ada32
3. júl 2009

ej tu sa idu rozoberat nevery.to mne nerobi dobre.na to som citliva,lebo neveru povazujem za jeden z najskaredsich podrazov vo vztahu. ☹

frisbee
3. júl 2009

to je smutné..kočky ,ja sa na chvíľu vzdialim,musím na kopec do záhrady,máme tam po búrke chaos...ja sa vrátim,držte sa 🙂 🙂 🙂

bambi09
3. júl 2009

ada,neboj,nebudú 😀 😀 😀 mňa tu špehuje jedna špiónka,ja len súkromne riešim a vlastne už ani nemám čo 🙂 😉
sme tu pre darinku,ja mám svoj život už vyriešený,neboj 🙂 🙂 🙂 😉
frisbee,ufffffffffff,počula si to???bum,aký kameň mi padol zo srdca 😀 😀 😀
mne je dnes krásne,baby ma nabili pozitívnou energiou ešte viac,aj keď moja ježibabka malá dnes vystrájala...asi zuby-očáky,no zbohom,to tu už "dlho" nebolo-zuby 😅 😅 😅

frisbee
3. júl 2009

bambi...tak napíš,čo sa u teba deje...ja sa naštvem,a prídem so sekerou...na neho 🙂

bambi09
3. júl 2009

frisbee 😀 😀 😀 😀 😀 u nás nič nové,všetko je ok,sekeru odlož na iné oné...špiónky 😀 😀 😀
a" kolegyne" a "kamarááááátky"... 😀 😀 😀 😀

frisbee
3. júl 2009

ešte,že vás mám 🙂 🙂 🙂 🙂

darina60
autor
3. júl 2009

bambi ip
Dievčatá zdravím, sekeru mi požičajte a vrazím ju medzi rebrá tomu čo dole pozerá atletiku. Bambi už vie, ak chce môže si to zopakovať.Tak správy z domova: Prišla som domov z práce, muž doma s deťmi nálada celkom ušla, prehodili sme pár slov na dialku, potom sa ma opýtal či idem s nimi s dcérou na tréning. Som stále v strehu už to mi bolo divné, že sa pýtal hneď, vždy sa pýta až keď vyrážame. Ja že nie ostanem s malým doma, nechcelo sa mi po celom dni v práci trepať rozhorúčenom aute. On si išiel na chvílu oddýchnuť. Potom zobral dcéru a išli. Prišli on s dobrou náladou, bavil sa so mnou, dokonca mi ako išiel prešiel prstom po nohe. "Darinka" spozornela, čo tá zmena nálady. Dokonca sme rozoberali dovolenku moju. No a išiel sa kúpať ja naklusala k mobilu, nestihol vymazať a tam o pol 7 mu dotyčná pani volala. Pýtam sa dcéry či tatino s niekým volal. A ona že ano a poslal ma ďalej. TO nikdy neurobil. Dohovie čo by robil, keby som bola pri ňom. Je mi z neho nagrc. A to si viem predstaviť čo bude cez dovolenku. SOm zvedavá či aj zajtra tam bude hovor, lebo už vie že nebudem doma, idem si so segrou sadnúť. A keďže ste tu pre mna 🙂 🙂 tak radte, premýšlajte ............

frisbee
3. júl 2009

darinka...odrežeme mu šulína 🙂 🙂 🙂 /tá čeština je super 😀 /Mám nápad,začni s niekým volať aj ty,nech má chlapec o čom premýšľať....

vladkaz1
3. júl 2009

Darinka a povedz mi teraz z tvojej hlavy postoj ..?
lubis ho a chces o neho bojovat aj keby mal po pripade milenku?
Nechcem ti to nejak privolat prepac .. ale mas troska jasno, ako chces riesit ci zatial len cakas?
zaujimal by ma aj tvoj nazor .. ale si zlata, ze mas super odhodlanie pekny vecer 😵

darina60
autor
3. júl 2009

Frisbee, ja pre istotu esemeskujem a keď dostanem odpoveď to ho vytáča. 🙂
A Vladka, chceš vedieť môj postoj: Lubim ho napriek tomu, je to v začiatkoch, teraz to pred dovčou nechcem riešiť, vyčkávam čo bude, hadam dostane rozum, popremýšla keď budeme preč, možno mu bude smutno v prázdnom dome a potom keď ma dobre naštartujete tak budem s chladnou hlavou riešiť. Radíte dačo iné?Čo by ste robili vy, ja som hrozne nerozhodná vo všetkom ale táto situácia ma zaskočila. A dnes mi kolegyňa v práci povedala, že keĎ ma v utorok videla, myslela, že sa zrútim. A hold čo ste zo mna spravili. 🙂 🙂

ada32
3. júl 2009

darinka vedela by si si v tejto situacii najst milenca?

vladkaz1
3. júl 2009

tak ak to ty tak citis je to dobre ,,, aj ty sa musis vediet sama rozhodovat 😉 , drzkam palce hlavne si velmi odpocin na dovolenke, ja si myslim uprimne ze sa spamata a dostane rozum.. neviem nechcem sa hrat na mudru .. ale mam taky pocit z vas, ako pises ze sa to da do poriadku ,ak to tak chces musis v to verit, stat si za svojim a razne s manzelom debatovat ..
.. musi nastat zas chemia medzi vami !!!!
Darinka ajstak si myslim, ze si velmi vyrovnana a obdivujem ta ako to zvladas nechcem ta lutovat ,chcem ti dodat energiu a podporit ta viem ze to zvladnes! 😉 😵

ada32
3. júl 2009

a tiez ma zaujima vsetko to co vladku.

frisbee
3. júl 2009

dari...dobre si to napísala...nech má v prázdnom dome o čom premýšľať 😉

vladkaz1
3. júl 2009

Adka tvoja otazka ma dostala... ked sa zamyslim na tym ja ,keby sa to stalo mne nic neni nemozne ...neviem 😕
A co ty? vedela by si si to predstavit.. nemusis odpovedat ak nechces som len zvedava, prepac 😵

ada32
3. júl 2009

lebo ja fakt neviem,co by som urobila.asi len to najhorsie ako sa poznam.preto ti stale pisem,ze ta obdivujem.

ada32
3. júl 2009

ja ti ani neviem,mozno by sa ozvala vo mne aj kusok pomstychtivost a vedela by som to urobit,ale zase viem,ze by ma to z depky nevyviedlo,najst si len tak nejakeho chlapa,na ktorom by mi ani nezalezalo.bolo by to len take samoucelne.myslim,ze by ma to vobec neuspokojilo.
okrem toho mi na mojom vztahu velmi zalezi a viem,ze by som tym asi pochovala posledne sance na zachranu.
tolko mi rozum hovori.
co ja viem co by som urobila?asi riadny skandal 😅 ja som impulzivny clovek 😅

vladkaz1
3. júl 2009

ved ja vravim ze ju obdivujem 😵 .. nechapem ako z nej MM moze robit cvoka? A irituje ma to .. takto sa zachovat v Darinkinej sit. kocky ja fakt klobuk dole ja som ukazkova hysterka co by uz mu susurina odrezala 😀 😒 taka viem byt zla preto ju chapem a obdivujem a snazim sa dodat energiu musi to byt nesmierne tazke ja viem.. ach jaj no ale hlavu hore.. svet sa neruti este nic nije stratene .. cakame na nove info 😉