Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

zabacek
10. júl 2009

Ano mám,.Je to strašné když vidím pošťačku tak mám normálně strach co donese- ale je zajímavé, že některé dopisy prostě nedostanu- všechnu postu otevírám- i na jeho jméno jen osobní dopisy ne, ale banka a takové hned. Například min. měsíc se mi nestrahla splátka za hypotéku- chybělo tam asi 20 centů a upomínku jsem nedostala-a přitom byla z banky odeslaná-až druhá přišla už na moje jméno.

ada32
10. júl 2009

zabacek ja som si kedtsi hovorila presne ako ty.mam zdrave dieta,tak som za to vdacna.
len teraz si uvedomujem,aky strasny zivot som vtedy zila.a to myslim uprimne do slova.
dnes viem,ze to som sa len tak sama seba utesovala a som rada,ze ta etapa je za mnou.
myslim,podla toho co pises,ze nie si stastna ani sa necitis v bezpeci.
zasluzis si predsa nieco lepsie.

ada32
10. júl 2009

vanja a potom su za ten uver zodpovedni obaja kked nemaju zrusene BSM? 😕

ada32
10. júl 2009

zabacek a byvate vo vlastnom byte alebo kde?

vanja
10. júl 2009

pri nesplatení mesačnej splátky ide prvá upomienka na meno dĺžnika, a ak na ňu nereaguje, tak druhá ide na dĺžnika a spoludĺžnika, a ak ani tak sa nereaguje, tak potom ide aj pre ručiteľov
ber si príklad z ada32, má s tým svoju skúsenosť

frisbee
10. júl 2009

kočky...blbne mi notebook,trvá mi,než sa sem dostanem....zabacek máš predstavu,čo ta čaká?pre mňa je nepredstaviteľné,že by sme s manželom spolu nekomunikovali o všetkom ...tvoj manžel si neuvedomuje,že máte rovnaké prava aj povinnosti a že je ženatý

vanja
10. júl 2009

pokiaľ nie je vysporiadané BSM, dlžní sú obaja, obaja podpisovali zmluvu ako dĺžnici

frisbee
10. júl 2009

ona nemá možnosť sa nejako brániť,keď o dlhoch nevie????

ada32
10. júl 2009

no pockaj,ty si pisala,ze uver si moze zobrat aj jeden z manzelov,bez vedomia druheho ak som to spravne pochopila.teda ten druhy ani nic nepodpise,o nicom nevie a su dlzni obaja?

zabacek
10. júl 2009

Bydlíme v domečku- na stejném pozemku s jeho rodinou. A domek je ještě stále na jeho otce- on ho začal stavět a my ho dokončili.A ta o všem ví- jeho matka mi řekla a co ho poštíš samotného do hospody? Takže něco v to smysle, že si za to můžu sama. Ale přeci v manželství musí chodit i každý sám ven- nepije- ještě nikdy nepřišel opilý.

zabacek
10. júl 2009

Určitě jsem nic nepodepisovala- to bych nepodepsala- a kdyby podepsala tak to platím. Já o to nevěděla až když přišla soudní obsílka.

vanja
10. júl 2009

ada32: áno pokiaľ sú manželia anemajú vysporiadané BSM

frisbee
10. júl 2009

to chce právnika 😕 😕 😕

frisbee
10. júl 2009

nehraje na automatoch???

zabacek
10. júl 2009

takže co nejrychleji vyspořádat BSM. Nikdy jsem si nepředstavovala, že po třech letech manželství budu psych. nadně. a budu rozmýšlet o rozvodu a útěku domů

frisbee
10. júl 2009

zabacek...nejsi jediná,raději spíš,než pozdě

ada32
10. júl 2009

no tak to je super.otec predpokladam,prepise casom dom na syna .
zatial nan asi nikto nesiahne ale potom uz ano.okrem toho,ak by ste sa rozisli,nemas narok na nic.akurat na nahradne ubytovanie.nie byvanie ale ubytovanie.aspon u mna to tak bolo.takze kludne aj slobodarku ti moze najst ak by ste sa rozilsli.
ak si financne prispela do stavby,budes to musiet pracne dokazovat a dokladovat a moze to trvat dlllllho. 😖

frisbee
10. júl 2009

kočky,ale tá jeho mama je tiež divná

zabacek
10. júl 2009

U nás ne, kamarádka dělá v hospodě. Ale co já můžu vědět, asi bych ho musela sledovat. konečně už nerevu. Ale jsem strašně ponížená, ubolená.

vanja
10. júl 2009

zabacek, radšej po 3 rokoch ako po 13-tich
ada32 - abny si sa teraz nebála, to keď jeden z manželov podpisuje sám zmluvu o pôžičke. Berie sa iba jeho príjem s tým, že z jeho rpíjmu sa ale odrátavajú životné náklady na domácnosť, elktrina, strava atď + živonté minimum na všetkých členov rodiny, teda aj na manželku. Ak po odrátaní mu ešte vyjde aj na splácanie úveru, tak ho môže zobrať sám. Ale vždy je hodnotený, a výška úveru sa stanoví podľa jeho ratingu, a ah to len do určitej sumy. Čiže státisícové úvery sám zobrať nebude môcť. To by musel zarábať majland.

ada32
10. júl 2009

no moj obcas pride z piva aj nacengany 😅 zlatuch jeden.ale radsej obcas nacengany ako toto preboha. 🙄

frisbee
10. júl 2009

mne došiel humor

zabacek
10. júl 2009

Když tak v noci někdy o tom přemýšlím-tak já nepotřebuji nic žádné peníze(nějaké samozřejmě ano, ale vyplatit z majetku, ne)- hlavně být zbavéná dluhů. Kdyby jsme neměli spolu žít.

zabacek
10. júl 2009

A to nejdůležitější jsem zapoměla hlavně SYNA

nnikka
10. júl 2009

ufff tak to je sila... no musim sa vyjadrit.
myslim ze tie dlhy su horsie jak ta mailenka

zabacek - nie som zastanca rozvodov... ale tu by som hned podala navrh na sud o vysporiadanie BSM, a rozviedla sa. Ved ked bral pozicky od nebankoviek tak tam su az uzernicke uroky... kedy to chcete splatit...? a co ked sa zbali a necha to na teba vsetko

susedia z ulice sa takto pobrali kade lahsie, len ze tam bol problem v automatoch a alkohole (muza) a tiez dlhy... boh vie kde sa s tymi detmi pobrali ☹

ada32
10. júl 2009

vanja ja sa nebojim. 😉 nastastie sme zadlzeni spolu.sice po usi ale spolu. 🙂
ja som sa pytala len zo zvedavosti.pri nasich astronomickych splatkach uz by mu asi beztak nevyslo nic. 😅
u nas sa nastavuje danove kazdy rok podla toho,ci pocitame s uverom,tak to by som vedela,keby sa nieco chystalo.ale s uverom uz nechceme pociat ani jeden.uz je toho dost.
ale to teraz nie je podstatne.

zabacek
10. júl 2009

ada32 můžu se zeptat a jak se ti začínalo samotné znovu od začátku.Kam jsi šla.(tedy pokud jsem dobče pochopila a jsi rozvedená)

frisbee
10. júl 2009

zabacek....ježiš,ty si sama ešte miminko...to chce vážny rozhovor s ním a ultimátum...uvidíš,jak zeareaguje...ale jednaj...to není život

nnikka
10. júl 2009

ja mam tiez 24 ale neviem si predstavit ze by som bola tak zadlzena... resp. moj mangel

frisbee
10. júl 2009

zabacek..ja som tiež odišla od prvého manžela s malou 5 ročnou dcérou...kam...do podnájmu..naši mi nikdy nepomohli