Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

martinano
20. júl 2009

😢

vanja
20. júl 2009

hlavne kľud a nohy v teple 😨

frisbee
20. júl 2009

ja chodím po dome a nerváčim.hlavne aby on prehovoril,a nechápem,prečo sa k nej tak chová,keď mu nič neurobila,ale on vyvolal túto atmosféru 😠

vladkaz1
20. júl 2009

no aj ja som zvedava ci zas necuvol alebo bude konecne jednat na rovinu

vanja
20. júl 2009

no lebo čakal, že ani nič neurobí, ale darinka ho prekukla / spolu s nami/ 😕

frisbee
20. júl 2009

to si fakt jako myslel,že ona bude doma ako správkyňa,a že jej to bude stačiť?

vanja
20. júl 2009

no veď to takto fungovalo koľko 13 rokov? Ona bola správkyňa a on bol spokojný, lebo všetko doma fungovalo ako hodinky.
A zrazu mu to nestačí. 😠

frisbee
20. júl 2009

jako správkyňa bez sexu ee.Na darinke je moja kamarátka,čo sme jej pomáhali pred mesiacom,rozvádza sa ☹

vanja
20. júl 2009

ako frisbee? Nerozumiem.

frisbee
20. júl 2009

aha takto,za prvé,že po nej chce manžel servis,ale nie dotyky,to ma štve.
za druhé...v našej druhej téme je moja kamoška,čo sme ju mesiac podporovali,než dala žiadosť o rozvod.

vanja
20. júl 2009

aha
tak som zvedavá ako to dopadne u darinky
podobný príbeh nemusí byť aj podobný koniec 😖

frisbee
20. júl 2009

toto je úplne o inom,je to v téme První rozvod...na beremese.cz.,bolo to krátke,smutné a rýchle manželstvo. ☹

zabacek
20. júl 2009

Ahojte, tak jak čítám tak Darinka má teď těžké období. Ach já bych ta chlapy vystřelila na marz- všechny bez dětí 😒 Drž se myslím na tebe i já se synem. Mě vaše podpora v nejhorších chvílích pomohla. Tak snad i tobě bude maličko lépe.

frisbee
20. júl 2009

zabacek,ahoj,jak je???????????

darina60
autor
21. júl 2009

Čaute, len tak narýchlo, lebo musím ist do práce a malého k babke odviezt. Tak ked som našla tu smsku ked sa kupal, tak som pozrela datum tej vstupenky a sedel. tak som volala svokre, že či mala malého vo štvrtok sama, lebo ona ho nikdy nemala ešte sama.Ona že ano, lebo on musel ist do práce, no tak som jej to vyklopila a moc neverila, len habkala.Tak som nabehla na muža, lenže on že daj pokoj teraz nie, až ked deti pôjdu spat.No a samozrejme to bolo za dobru hodinku, takže ako ho poznám už mal čas čo mi povie čo nie. No a ked išla dcera spat som sa ho spýtala, že to čo má znamenat, že on da maleho k babke a ide s cudzou ženou na výletu, a ešte som mu povedala, že to si tu suku viezol v našom aute? No hovorím to je ta tvoja uprimnost vlastnej mame klamat, a on že to teraz do toho neplet, a také žvasty. Rozhovor o ničom on už ten byt prerába,tam sa vo velkom pracuje, myslí si že mne ide len o prachy, aby ma zabezpečil, zatlkal aj to, čo mi povedal, že keby mi volal dakto, že dačo spolu majú aby som nebola prekvapená. Baby on mi povedal, že som chorá, že som si to vymyslela, že nič také nepovedal.A potom hovorí, že ked sme boli preč ako im tu bolo dobre, ako dobre sa vyspal. A ja, že to mam chodit každý týžden na dovolenku? Jeho nasralo to,že som to povedala svokre, ale on nevie, že som jej povedala všetko, povedal, že to, že keby som ho 5 podviedla by zniesol ako to, že som to povedala jeho mame.Na list povedal, že to ako keby písal schizofrenik, firs čo ty nato 😒 😒 Ešte mi povedal, že sa tej ženy nikdy ani nedotkol, nič medzi nimi nie je, nechce ani s nou žit, len si potrebuje myšlienky usporiadat, má dost velké problémy aj v práci. No a byt, že chcel aj tak sme chceli prerábat, a ja že ked sme chceli prerábat nemala som tam byt náhodou aj ja. A on v tom zmysle, že či by som ho ja chcela prerábat, že on si všetko tam dáva vymenit, vymenoval, že čo.A teda poponáhlal sa za ten týžden,a vyšlo mi z toho,že on tam asi chce ostat spávat a neskôr aj bývat. Že malý ked za dva roky pôjde do školy tam chodí teraz dcéra, že aspon to budu mat blízko, sem tam môžu tam prespat.Ja že no super detstvo si im pripravil!!! Spravil zo mna uplného idiota a ja mu hovorím,že blázon si ty, mne doktor znížil lieky.Baby sorry drbe mne či jemu? Ale pravdu 😉 Potom sa ozvem, dieťa sa zobudilo.

evgenika
21. júl 2009

Darinka, chcela by som sa Ta opytat ako Ti manzel za tie roky prejavoval lasku. Hovoril Ti, ze ta lubi, daval Ti nejako najavo ze Ta ma rad? Lebo to ako sa chova teraz vyzera dost chladnokrvne.

bejbypd
21. júl 2009

darinka citam od zaciatku ty robis vsetko co mozes a on takto...dari uz s nim nezostavaj toto nemoze normalny clovek vydrzat a ak mam povedat svoj nazor problemy psychicke problemy tvojho muza su len nejaka zasterka on ti jednoducho klame...ale to je len moj nazor...je to cisty blazon ale rafinovany vstahuj ho co najskor alebo ultimatum bud ty alebo koniec s tymto vsetkym...dokedy to mas znasat dokym sa milostivy pan uvedomi?

frisbee
21. júl 2009

milá darinka...on s tebou nehorázne manipuluje a hadzuje ťa.ten list bol absolútne,jasný,priamy,zrozumiteľný a bolo
tam iba to,čo radil psychológ...on na to nemá odpovede a snaží sa z teba urobiť cvoka..mala si sa ho spýtať,či má tak odborné znalosti,že stanovuje diagnózy.on ti v podstate nič nepovedal
o sebe,vobec mu neprišlo divné,že niekam jazdí na výlety s cudzou babou...porozprávať sa mohli aj niekde pri káve.Po tomto som si uvedomila taktiku...že ty si hovorila viac ako on?ty máš položiť dotaz a on nech vysvetľuje...on úplne odviedol pozornosť od témy a urobil z teba blbca.najviac ma naštvalo,že v tom liste dostal jasnú výzvu,aby si dal veci doporiadku a on z toho vykľučkoval a neodpovedal ti na nič,a v tomto momente už mám obyvy,čo plánuje,prečo by ho urazilo,že si to povedala jeho mame,keby niečo netajil...dari,on si chystá byt....máš istotu,že sa tam nebudú stretávať?

frisbee
21. júl 2009

dari,čítam to tvoje ešte raz,čo to je od neho za kidy s tým bytom...máš pravdu ty,že by si u toho mala byť,baba si vyberá farby,kachličky,podlahy a všetko,žena do toho dáva svoje požiadavky a vkus....čo to je za drblp odpoveď,že by si ho chcela prerábať....samozrejme,by si mala pri tom byť 😠 😠 😠

stellaartois
21. júl 2009

..no bohuzial najvyssi cas to zacat riesit sposobom akym navrhuje kveta...chlap sa zblaznil do druhej, stratil pojem o svete, ignoruje deti, manzelku, klame... posobi to ze ma psychicke problemy ale nemyslim si to ( je to klasicky pripad ako sa sprava chlap ktory nie je klasicky prutnik a nevie v tom chodit )..a to ze s nou nic fyzicky nemal tiez neverim..bohuzial maloktory chlap to prizna..zatloukat, zatloukat, zatloukat.... a teraz spat k tomu co pisala Kveta kveta • 17. júl 2009 o 11:31

Darinka, daj tajne pripraviť právnikovi dohodu o zrušení BSM aj s popísaním čo kto dostane, teda Ty dom a on byt a auto a polož to pred manžela, nech Ti to podpíše, tak ako sľúbil. Čo najskôr, kým ho jeho štedrosť neprejde.

Darinka, teraz sa neuraz, ale Ty si ako tá žaba, čo nevyskočí z hrnca, v ktorom sa voda pomaly začína variť. Keby Ti pred mesiacom z fleku naservíroval celú svoju ponuku: on sa možno vyspí s podriadenou, Ty si kamarát, čo mu uvarí... tak by si ho prešla panvicou po hlave. Ale keďže Ti takéto "správy" servíroval postupne, tak si si pomaly zvykala a zvykala namiesto toho, aby si sa konečne na neho poriadne naštvala a povedala DOSŤ, STAČILO.

Darinka, ten jeho plán, čo Ti predostrel o tom, ako sa prípadne o pár rokov presťahuje do prerobeného bytu, bol v skutočnosti plán ako sa odsťahuje o pár týždňov. On to už mal celé v hlave naplánované.

Ošetri si čo najskôr to zrušenie BSM a potom ho maj tak na háku ako si len zaslúži. Lebo úprimne: nič iného ako ten hák si už od Teba nezaslúži.

Moja kamarátka tiež riešila psychiatrov pre manžela, keď sa tak "veľmi zmenil". Vyplynulo, že za tou zmenou bola mladá pipka. Ženy si často nepriznávajú, že žili s idiotom a radšej siahajú po partnera ospravedlňujúcej verzii, že "jemu začalo šibať".

Ale inak si to celé zvládala s bravúrou a gráciou a k tomu Ti gratuľujem. Len sa s ním po návrate z dovolenky milo zvítaj, aby bol naklonenejší podpísať Ti to majetkové vysporiadanie.

tinika
21. júl 2009

No dari, tak ten tvoj je asi fakt cvok, moj muz je tiez taky ze nic nepovie, neviem čo mu lieta hlavou, ale aspon sa občas vyjadri ked uz sa ho pýtam, ale ten tvoj ....

frisbee
21. júl 2009

miláčik,stále myslím na to,čo ti povedal a som nasraná strašne...najprv,že si prehovoríte,až deti zaspia,potom na tvoje otázky na ten výlet,že to tam nemáš pliesť...jak,nemáš pliesť,to je podstata tvojeho problému,preboha!!!!
A dorazila ma veta,že sa konečne vyspal,keď si nebola v dome!!!Dari,toto si nemože k tebe dovoliť...to je hrozná veta v manželstve...kde je láska,úcta?!A že z teba robí blázna...všetky si pamätáme,ako si to všetko písala hneď,keď sa to stalo....o tom,že ťa chcel pripraviť na to,keby ti volal niekto cudzí,aby ti oznámil,že sa s ňou stýka 😠 Jemu sa totiž jeho plán vymkol z rúk a teraz kope...bože,keby som ti mohla požičať svoju ironickú hubu,by nevedel chlapec,kam sa má schovať!!!!!!

stellaartois
21. júl 2009

..baby co sa cudujete..zamilovany otecko rodiny ide cez mrtvoly...v mene lasky je schopny konat tak ako kona..uvedomi si to mozno az za par rokov ze sa choval ako pako...inac doktor Plzak navrhuje v takomto pripade vydrzat dva roky, zatnut zuby, byt mila,starat sa o seba a manzel sa za dva roky ( najneskor ) s prosikom vrati spat...lenze na rovinu..kto z nas bude taky trpezlivy .... 😒

frisbee
21. júl 2009

stella...pravda... ale pre ňu to musí byť strašný nápor na psychiku ☹

tinika
21. júl 2009

stella tak ja teda nie. To my čo sme mučeníci??? My mame vydržat kvoli takemu debilovi????? A čo z toho, nervy na frak a vredy na zaludku. Za tie dva roky sa z toho človek aj dostane

frisbee
21. júl 2009

je to tak,žena si to vždy odnesie

tinika
21. júl 2009

fris presne tak a aj mam teraz tlak 520 ma tak vytočila klientka jooj som isla 20km zbytočne

zanetak
21. júl 2009

no keď som si to Dari prečítala, tak ja by som ho asi na mieste prizabilal. Baby majú pravdu, že kde zostala láska a porozumenie. Povedz mu , že tak ako sa k tebe správa, tak nech sa správa k tej k...e.
Teraz sa musíš rozhodnúť, či chceš prežívať tieto stresy, alebo sa rozvedieš.
A tiež podľa môjho názoru sa s ňou už dávno vyspal. Prepáč, že to píšem takto na rovinu.

frisbee
21. júl 2009

kočky,mňa na tom najviac vytáča to,že s ňou nejedná ako s rovnoprávnou osobou,on má svoje trináste komnaty,kam ju nepustí....asi to tak bolo po celý život a on je teraz v šoku,že ona kladie otázky...ale preboha,v manželstve spolu musia ľudia komunikovať o všetkom,týka sa to celej rodiny!

sirinka
21. júl 2009

ahoj darinka...citam vas tu od zaciatku...podla mna by si sa fakt mala pripravit na rozchod a tak, aby si z toho vysla co najlepsie...
ved keby aj nakoniec ostal s tebou...budes ho moct lubit a najme si ho vazit ako partnera? ja uz som ho virtualne aspon trikrat kopla do zadku... 😉
ale si statocna ako to vsetko zvladas...