Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

frisbee
21. júl 2009

vieš,toto je pre mňa nepredstaviteľné,aby som sa znížila na takú úroveň,aby sme si robili navzájom naschvály,preto aj v diskusiách bojujem proti osobným výpadom a urážkam...chovajme sa spolu fakt ako ľudia v spoločenskom styku,myslím,že sa tak aj problémy riešia rýchlejšie,keď sa ide priamo k podstate a človek sa neroptyľuje nejakým blbým bojom....to by si mal uvedomiť ten chytrý darinkin chlap,odborník na ľudské vz´tahy a psychológiu 😉

simona55
21. júl 2009

no fu. som sklamana co dari pisala, jasom cakala ze po dovolenke si budu veeeeeelmi vzacni.lebo sa nevideli tzyzden a maju si co povedat a vysvetlit.jeeej boze je mi stohto pribehu strasne smutno, ☹ ☹ ja ked svojho muzika nevidim cely den uz ledva cakam16,00 abysom ho mohla vystiskat 😀 ale kazdy zije inac.

darina60
autor
21. júl 2009

No baby, fris to povedala opat za mna. Ja nechcem hysterčit a chcem žit aspon kým sme spolu v klude, bez akýhkolvek atakov aj kvôli detom aj kvoli sebe. A mladý pán zmenil taktiku, asi mu baba poradila tu našu, byt v klude a komunikovat, už mi zase volal, a normálne sme sa porozprávali, že čo dostal a nemám kupovať. Ale určite to jej pod jej vplyvom, aj ráno zavolal aj teraz. Ja sa neznížim na tú uroveň aby som jej volala, hoci mám jej čísla a vlastne aj maila viem. Ona to možno aj čaká, možno jej dal aj moje číslo aby to nedvíhala, lebo on teraz je v strehu, že čo zase podniknem. Ale hovorím teraz, lebo situácia sa môže zmenit, chcem ak to pôjde normálne komunikovat, až na to, že nebudem vysedávat ako doteraz doma, ale mám dohodnuté už aj na dnes stretko s kamoškou, zajtra by som išla večer s dcérou si sadnút na zmrzku, potom chcem segru zavolat. A sedet bude on, lebo on okrem paničky nikoho nemá.

frisbee
21. júl 2009

darinka...toto je perfektný prístup,vytrvaj v tom,nepodstatné blbosti hoď za hlavu,urči si akurát svoje priority a ži svoj život.sme pri tebe,nikdy ťa v tom nenecháme samu......P.S.prídeme aj so spacákmi 😀 😀 😀

tinika
21. júl 2009

dari presne to som ti chcela poradiť, zariad si volny čas bez neho, len s detmi nech si uvedomi ze to aj on vas potrebuje a nielen vy jeho 😉

darina60
autor
21. júl 2009

dobre, a ozaj to je síce do inej temy, okrem žehlenia vieš aj natankovat benzín do auta, lebo ja nie, lenže tolko nevydržím bez benzínu?

frisbee
21. júl 2009

simonka: vy ste obaja s mužom citové osoby...darinkin muž asi žije izolovaný vo svojej hlave sám...preto asi nemá ani toľko kamarátov....je to smutné.

simona55
21. júl 2009

fris .ano aj jasi myslim ze on je taky preseba .

vanja
21. júl 2009

darinka a hlavne sa finančne začni zabepečovať a aj deti

vanja
21. júl 2009

tak či tak darinka, čítam si spätne tvoje príspevky, ale nič iné mi z toho nevyjde, iba to jedno, že on je uždávno rozhodnutý byť s ňou a teba mať ako poistku, preto od teba neodchádza.
Tak či tak najhoršie z toho vyjdeš ty, ak mu tento jeho plán schváliš.

ja by som so sebou takto kývať nenechala, a to ani kôli deťom.

Deti ti odrastú budú dospelé, manžel dvohne vtedy kotvy, veď fajn šak som bol s rodinou kým boli neplnoleté deti a teraz pá... som voľný a to čo som doteraz skrýval už nebude tajomstvo.
a ty darinka ostaneš sama, a povedzme si pravdu, v neskoršom veku si ťažko nájdeme partnera, ako teraz keď sme ešte ako tak k svetu.

darina60
autor
21. júl 2009

Ja si vanja naopak myslím, že ak si aj dakoho najde, tak ona to nebude. Len vtedy, keby jeho mama nežila. Lebo on by tam nemohol s nou príst, jeho mama ma má rada, stále ma vychvaluje a teraz nás to ešte zblížilo. To by musel odpísat rodinu a on je na mamu dost naviazaný. A ona panička to vie asi tiež, a dohovie ako to hrá na tu svoju známost ona, či sa rozišli, keď sa túla s mojím mužom po výletoch.

vladkaz1
21. júl 2009

takto kocy ale nikde neni napisane ze aj ona si niekoho nenajde .. mozu zit ako rodina ale kazdy si robit co chce .. aj tak sa da len ci sa budu tolerovat .. to je len taka moja uvaha poznam take manzelstvo a klape im ..to ale prisli na to spolu a nie ze niekto jeden z nich im nalinajkoval zivot

vanja
21. júl 2009

tak panička ešte má známosť?
To mi nejako ušlo 😠

tinika
21. júl 2009

darinka ja som tiez tankovala len raz a to bol pri mne muz hihi takze tak a ked uz o to ide, tak su aj take benzinky kde ked ich poprosis tak ti natankuju aj oni

darina60
autor
21. júl 2009

No to viem, u nás invalidi zatrúbia a prídu natankovat. No a možno dovtedy bude zo mna cvok tak si budem trúbit, nech ma obslúžia. 🙂

majula
21. júl 2009

Darinka, píšem sem prvý krát...nehnevaj sa na mňa, že mám odlišný názor ako ty a 90% všetkých báb čo ti tu píšu...toto nie je normálne čo tvoj muž robí, on si z teba robí asi totálnu srandu, alebo čo. Je jasné jak facka, čo má v pláne, sorry, ale nemyslím si, že Vy dvaja budete ešte niekedy fungovať ako normálna rodina...je to kus idiota...on určite na to príde časom čo urobil a o čo prišiel, ale už bude dúúúúfam neskoro, nestojí ti za to, aby si ho potom prijala...to čo ti povedal bolo veľmi škaredé, jak to, že sa konečne vyspal keď si doma nebola...všetko. A v tej jeho mame by som nemala takú istotu, určite ťa má veľmi rada, ľúbi teba aj deti, ale jej syn je jej syn...a aby ho raz nestratila, tak bude súhlasiť určite aj s tým, že si našiel inú...možno nebude práve k nej na kávičku chodiť, ale pre pokoj sa s tým zmieri. Darinka z tvojich príspevkov je cítiť, že si milá osôbka...prajem ti nech toto tvoje trápenie prejde čo najskôr...nech sa všetko vyrieši...budem to tu sledovať 😉

frisbee
21. júl 2009

panička má mladého chlapa,že?

tinika
21. júl 2009

dari :- 😀 😀 neboj kym tu budeme pre teba my, tak nezblbnes to skor ten tvoj muz hihi

frisbee
21. júl 2009

majula...my máme rovnaký názor ako ty,ale darinka chce zachovať rodinu a ešte tam sú aj iné okolnosti,o ktorých na tomto fóre bohužiaľ nehovoríme 😉

tinika
21. júl 2009

tak tieto okolnosti mne známe síce nie sú, ale aj tak mi stačí čo sa u darinky deje

frisbee
21. júl 2009

je to bezmoc,kočky

tinika
21. júl 2009

to jo nic ine len čakať čo sa mu z tej hlavy vy... neviem teraz sa vyjadriť

vanja
21. júl 2009

to veru je, 😒
nič nám iné neostáva len podporóvať darinku v tom čo sa rozhodla urobiť 😒

frisbee
21. júl 2009

podstatné je,aby bola pripravená na všetky možnosti...aby ju už nič neprekvapilo.

vanja
21. júl 2009

no to frisbee nikdy nevieš čím ju manžel ešte prekvapí

frisbee
21. júl 2009

už jedine,že by začal chodiť v ženských šatách

sirinka
21. júl 2009

darinka veru, na jeho mamu sa az tak nespoliehaj...mozno to bude trvat mesiace a roky...ale raz prijme aj inu zenu ako teba po jeho boku, ak k tomu dojde...to je realita

sirinka
21. júl 2009

vy pisete, ze je dobre spolu navzajom vychadzat a nehadat, nerobit stres a pod....ale to sa da za urcitych podmienok...teda bud bude manzelstvo uz iba papierove, alebo jednoducho okamzite ukonci sukromne aktivity s milou panickou...
lebo takto vychadza v ustrety iba jeden z dvojice...a druhy drzi krok a obcas sa este aj milo usmieva, v pohode vyklidi pole...hm

simona55
21. júl 2009

no ja si myslim ze rozvod stoho nebude.olen on si to musi premislietni budu spolu ci vzlom ci v dobrom uvidite.len on si to musi premisliet.on ma nieco v plane . ale dari stim ste sa urcite zdialili ze nehajate spolu.

frisbee
21. júl 2009

fuj,kočky,prišla som sa napiť,jak kosím tú záhradu...nedalo mi to,urobím kuk a zmiznem....kočky...toto je aj pre mńa schizofrenická situácia...ja osobne by som bola rázna a nekompromisná,ale keďže viem,aký má darinka názor,pokúšam sa ju aspoň podporiť psychicky.ona si to musí sama zažiť a spracovať v sebe...možno sa doberie pomaly ale iste k tomuto riešeniu,ktoré navrhujeme všetky...ale naozaj vzhľadom k okolnostiam musí vyčkávať.Je to náročné a nezávidím jej, to ja by som naozaj s mojou divokou krvou reagovala inak.Ale fakt hovorím iba za seba,každá sme iná povaha...a žijeme v inej realite.Takže jedine darinku podržíme a uvidíme,kam sa to zvrtne.