Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

frisbee
23. júl 2009

teraz je jasné,že najprv sa musia vyriešiť tie jeho psychické problémy,ale je nutné na tom zapracovať,on je na dne a nechce pomoc...mladý chlap takto nemože na všetko rezignovať....aj vo vyjadreniach,aj v činoch si odporuje,takže dari,na to si slabá,to chce fakt odborníka....ale ako????

simona55
23. júl 2009

fu ha a teraz nemam slov a neviem nic take ktomu napisat len to ze on sa citi teraz sam lebovidi ze dari si vie poradit aj sama a nenechasa dat na dno.ale tak pravdu povediacv trosku mi ho je luto ☹ 🙂 teraz by som asi skusila byt knemu mylsia a viac si ho vsimat aby neurobil sprostost.to je iba moj nazor.

evgenika
23. júl 2009

Je to na ňom, či bude ochotný riešiť svoje problémy s odbornou pomocou. On teda vie, že má problém, dobré znamenie je, že to už priznal pred Tebou Darinka. A zjavne mu na Tebe stále záleží keďže mu vadí, že chodíš domov neskôr. Nie si mu ľahostajná. Ktovie čím vôbec trpí a či sa nebude správať nevypočítateľne. Bez odbornej pomoci sa už asi nepohnete k dobrému koncu tohto všetkého.

frisbee
23. júl 2009

No vážne to je,keď sa chcel zabiť,to sami nezvládnu ☹

sirinka
23. júl 2009

a co je teda to, co ste obaja ziskali?

inac sa tak zamyslam, co moze sposobit take vazne problemy a depresie cloveku s dobrym rodinnym zazemim, dobrou prac. poziciou navyse financne zabezpecenemu....na prvy pohlad idealny stav....

frisbee
23. júl 2009

sirinka....jeho povaha,že drží všetko v sebe,nič nepovie,hromadí sa to,a pri prvom probléme buchne viac,než človek,čo problém vyrieši a ide ďalej...on bol tak presvedčený,že všetko musí riešiť sám,až ho to dohnalo 😉

ada32
23. júl 2009

ahojte 😉
fris ty si ma vylasovala v inej teme 😔 😅 ale nedalo mi tam neprispiet.

co nove u darinky?ja sem nejak nestiham.obcas chvilku prehodim slovo v mojej rodnej teme a nemam cas citat vsetko co by som chcela. 😒

frisbee
23. júl 2009

adinka,mne to tiež nedalo 🙂 🙂 🙂 ,ja mám barák ako brloh,lebo ho zanedbávam kvoli koňovi,dneska kmitám,priletí mi mladá a chlap príde zajtra,potím sa aj ritnom kanáliku 😀 😀 .Tak sem za nami občas nakukni,už som mala obavy,kde si. 😉

vanja
23. júl 2009

ahojte,
tak darinka ak mu to doma všetko klapalo, prečo rozmýšľal o samovražde? to nie je dobré.
Neposral on niečo v robote a tera sa bojí problémov?

frisbee
23. júl 2009

vanja...tam sa asi nakopilo všetko dohromady a on to dusil v sebe ☹

ada32
23. júl 2009

kukam fris kukam.
on sa chce samovrazdit? 😕
nebola to len taka nepremyslena veta?

vanja
23. júl 2009

aj to je možné ada
ale čo ak nie?

simona55
23. júl 2009

Dari skus sa snim trocha zblizit moznoze zacina ziarlit aby si si este viac neoddialila manzela. skus si snim sadnut a nech ti povie ze preco chcel tu samovrazdu.ved on musi mat chuda chlapskrat v hlave .no ty si ho poznas viac ja ti neradim v zlom .rob ako myslis.

frisbee
23. júl 2009

tu som 😝 😝 😝 😝

jankajs
23. júl 2009

No jasné, typický chlap - vďaka pochybnému priateľstvu s kolegynkou zbabral život sebe aj svojej rodine, možno mu v robote na ten platonický románik prišli, a tak sa mladému rúca svet - ako to riešiť? Keď to nejde uhrať ani na jednu stranu, je najlepšie sa zbaliť. Toť zmýšľanie chlapov. Od kriminalistu viem, že samovraždy mužov, ktorí majú všetko /prácu, bývanie, peniaze, niektorí aj rodinu, deti/ sú na prvom mieste dlhy /už nevedia ako z rúk veriteľov von/ a ženy /teda nešťastná láska k nim - keď ich milenka, manželka "nechajú"/. V Darinkinom prípade jej muž volá o pomoc, ale ja osobne ho teda neľutujem - všetko to zavinil on a to svojím deb---lným prístupom /žena ako servis doma, kolegynka na súkromné intímne rozhovory/, ani bývať doma, ani na byte.... potreboval by terapiu akú dával môj známy ožranom v krčme - keď robili sprostosti a mali zatemnený mozog - riadny preplesk a vedro studenej vody do tváre. Asi by sa chlapec spamätal. Nuž Darinka, máš to ťažké, opustiť ho teraz by asi bola chyba, ale keďže on je riadne zmätený zo života, asi by si mu ho pre zmenu mala nalinajkovať ty /s pomocou psychológa, alebo manželskej poradne/. Aby sa spamätal a začal žiť ako predtým. Držte sa. Život nenaloží viac, ako sme schopní uniesť. 😉

darina60
autor
23. júl 2009

Kočky, dakujem za príspevky, práve išli s detmi na zmrzku. Ale dnes bol úplne super, zavolal mi, že ich tiež pušťajú skôr, povedal kam ide, išiel pozerat obkladačky do kúpelky na byte a vybral presne také aké máme v malej kúpelni. Aj to mi príde divné, všetko farba aj vzor. No a ležala som na terase teraz poobede a prišiel za mnou, kým prv sa mi vyhýbal a potom ako sme s dcérou ležali išiel polievať a celé nas pooblieval, horšie ako na šibačku, už tá voda bola hrozne studená, ja prilepené všetko na tele, ešte som letela cez trávnik aj tam ma pooblieval, jačali sme jak divá, no super atmoška, on nikdy nerobil také sponntáne akcie. Tak ma dnes prekvapil ale stále si myslím, že nemám vyhraté. 😉

kveta
23. júl 2009

Darina, mala by si zmeniť psychologičku, nie je objektívna a sama Ťa mala na to upozorniť. Ak Vás pozná oboch ako svojich známych, nemala by Ti v žiadnom prípade robiť psychologičku. Je to neetické a môže to klientku /Teba/ veľmi poškodiť.

simona55
23. júl 2009

dari suuuuuuuuuuuuuuuper len tak dalej ja si myslim ze uz uz stoho bude volaco a normalne sa tesim ak by tu omna boze ja to tusim prezivam stebou 😀 😀

frisbee
23. júl 2009

simonka,ja som tak rada,že som ťa poznala,ty si taká naša dobrá dušička 🙂

ada32
23. júl 2009

darinka super zatial to vyzera ,akoby mal len nejaku krizu,ale pokial nie je psychicky v poriadku,moze to zase sklznut do nejakych blbosti z jeho strany.
kiez by to takto vydrzalo 😔 😉

simona55
23. júl 2009

fris daka aj ja som si ta oblubila aj vsetky tu uz normalne som zavisla na pc odkedy je tato tema 😀 😀 😀 Darinka dotoho nebojme sa nikoho len tej hnusnej baby co si vrity skrabe. 😀 😀 😀 dariiiiiiiiiiiii

frisbee
23. júl 2009

simonka 😀 😀 😀 😀

martinano
23. júl 2009

ahojte darinka tak som rada,ze ste mali pekny podvecer, zdrzim palce 😉

vanja
23. júl 2009

á, žeby sa chlapec začal spamätávať? 😵

mstiefelova
23. júl 2009

Ahojte,
pre fries zatial tolko, ze to by bola dalsia telenovela 😕 a kedze sompod svojim menom, nechce sa mi to rozoberat...to je este ta paranoia pretrvavajuca.... 😀
Pre Darinku...som rada, ze ste mali podvecer, ktory u teba vyvolal nadej...
NAjprv musim suhlasit s Kvetou, psychologicku by som vymenila za niekoho, kto vas nepozna...jednoznacne....aby to nepouzil este proti Tebe niekedy v buducnosti....
Myslim si, ze ak si presvedcena, ze ma psychicke problemy, a to asi ma, ako vidime, ja by som mudala ultimatum.....aby si sa netrapila a nasledne aj deti....co je to za sposob, vyhurit sa na Teba, ze ze preco si prichod neoznamila??? Normalny chlap poviem, ze mamicka si sla oddychnut a doprajeme jej to....on zacina zneuzivat aj deti oproti tebe....a tiez jeho komentar spred par dni, ze bude rekonstruovat byt, ze deti budu v buducnosti v danej oblasti studovat a ze tam mozu prespat...sa mi tiez nepaci.....nechcem strasit, ale dnes (ak by doslo k najhorsiemu ) sudy su na strane oteckov....a ked maju vplyv a peniaze, deju sa neuveritelne veci.....clovek pokial sa o to nezaujima viac, a zvycajne pokial zije v harmonickom zvaku, nema dovod, ale nedavno som pocula aj, ako prisudili obe deti matke a na odvolacom sude DETI ROZDELILI!
a k tej sebevrazde...ten kto sa nou vyhraza, je zvycajne len zbabelec, ktory vydiera okolie, ale ten co to mysli naozaj, ten o tom nehovori....Chapem, ze ak by si naozaj nieco spravil, tak by si si to stale vycitala,a tak o to doslednejsie by som ho poslala pod ultimatom k odbornikovi. Tak sa majte, kocky, idem spat, vsera som "musela" do druhej rana precitat vsetko, lebo len vcera som vas objavila 🙂 tak zachvilu budu babulky chciet mlieko, tak aspon nech stihnem oka zazmurit. Drzim palce, Darinka a este som Ta zabudla pochvalit, ze si po MD sla do prace, aj ked si si to musela presadit, lebo socialna izolacia je najhorsia...

darina60
autor
24. júl 2009

Halooo, kde ste už ma nemáte radi? 😀Za chvílu idem domov, púšťajú nás skôr. Doma večer v pohode, aj sme pozreli spolu telku, aj sme prehodili pár slov, nebol vôbec nervozny, aj sme išli naraz spať, hoci každý do inej izby.Ada mne dr. povedala, že to môže mať takú skákajúcu tendenciu, raz dobre, raz horšie. Tak uvidíme ako cez víkend, hoci asi v nedelu bude musieť ísť do práce.

frisbee
24. júl 2009

tu som,kmitám a upratujem....to som rada,že je to aspoň v pokoji,ale nechaj ho,moc do neho nerýp...a asi by to chcelo fakt skúsiť aj iného doktora...ozvem sa,tan moj príde asi za hodinu,nestíham 🙂 🙂 🙂 🙂

simona55
24. júl 2009

dari mozno ze ma nieco zalubom nie? trosku mi jecudny zrazu taky obrat..... 🙂 🙂 🙂 🙂 dari teraz ked je taky ppozornejsi alebo ako ho nazvat, byt k nemu erotickejsia no vies tak trosku ho zvadzat 😀 😀 😀 mozno ze mu to od teba chyba a hlada to u inej 😉 alebo ja uz neviem. vcera ako sme isli vedla seba v kukurici tak normalne som manzela nevnimala lebo som nad tebou rozmislala.no a manzel adcerasa mi prihovarali ale ja som ich nepocula na tolko som bola zamyslena ze vraj normalne som robila s tvarou mimiky a oni sa smialy na mmne, 😀 😀 😀 😀 MM sa ma spital ze co mi je alebo co zase spekulujem 😀 😀 😀 a ja som mu nechcela povedat ze co a nad cim som dumala ale potom som musela az domou som mu to kecala ze co tu rozoberame vies sli zme s byciklami.tak sme mali cas.no aj ho to zaujimalo len nas vyrusil jeho kamarat chvala bohu 😀 😀 😀 lebo sa mi nechcelo rozpravat od unavy . 😀 😀 ale doma nato zabudol. 😀

evgenika
24. júl 2009

Ja si myslím, že sa mu uľavilo. Povedal Darinke čo ho trápi a už nepotrebuje viac skrývať to čo prežíva. Niekto tu písal, že je to vlastne jeho výkrik o pomoc a ja si myslím to isté. Pre mužov nie je jednoduché priznať si problémy alebo vlastné zlyhanie. Dúfam, že toto je prvý malý krok k tomu, že sa veci začnú dávať do poriadku.

vanja
24. júl 2009

darinka ,tak dúfam, že sa to začne dávať do poriadku, a že nemá niečo ioné za lubom, keď zrazu taký obrat.