Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

maxa80
29. júl 2009

Darinka,musis sa obrnit voci jeho slovam,este si toho vela vypocujes.ja ked rozpravam kamoskam, ked mi muz nieco povie,kazdy len kruti hlavou.Psychicky natlak je hrozny aj ja ho prezivam a naucila som sa ho nepocuvat a nebrat k srdcu.Mne moj muz rozprava ako sa nestaram o deti, ze doma je bordel atd.a pritom to nieje pravda.Tiez som si prechadzala presne takymi obdobiami ako ty,myslela som kolko krat ze to uz je na dobrej ceste,ale nebolo.Kazdy den si ta citam a premyslam stale co by si mala este spravit, ale mas to strasne podobne ako u nas, tiez som skusala vsetko.Raz mi jedna starsia pani povedala ze mu mam nechat deti a ist na 3-4 dni prec,ze toto kto urobil tak zabralo,ale ja som to nespravila,nedokazala som to.Tvoj muz je podobny mojmu.Moj ma tiez dobre postavenie, super plat,drahe auto,bolo o nas skvelo postarane,aj to pocuvam ze ako som si zila ako v bavlnke a nic si nevazila,hluposti.Tiez bol teraz na dovolenke sam na tyzden a jeho deti paty nevytiahli z mesta,ale taky je zivot naucila som sa ho brat taky aky je,uz ma to tak nerani ako predtym.(ja sa tiez vyrozpravam sorry)
V ziadnom pripade ho na ten vikend nepust iba ak s vami,vies on mozno cakal ze budes hystericit a ty nic,zacala si si zit,aj ked to necakal asi mu to vyhovuje,ze ako si to zvladla,ja neviem bud razna,snaz sa mu robit program s detmi s tebou,nechaj deti chodte len vy.neviem ci si skusila znova ten sex ked nie skusaj.Teraz si vlastne co myslis, aky ma dovod na toto vsetko?Stretava sa s nou,alebo ma nejaky vnutorny problem?Drz sa ak nehces neodpisuj,ak chces budem rada

frisbee
29. júl 2009

maxa...je mi smutno,z toho,čo si napísala o sebe....ako sa so všetkým vyrovnávaš?Rezignovala si?Ako všetko vydržíš?...vieš,darinka je z toho svojeho zmätená...chvíle pohody strieda psycho....nevie,prečo sa to všetko stalo,nehádali sa,kľudné manželstvo,ale hlavne ju deptá to,že nevie,na čom je...nie je to tak,ani tak.Je to bezmoc,a to,že to zvláda,je malý zázrak...ona nie je zo železa..bojíme sa o ňu,ako dlho to vydrží...

centik
29. júl 2009

Maxa a to ty mas od zaciatku alebo tiez sa zrazu tak zmenil?

darina60
autor
29. júl 2009

To som sa chcela opýtať aj ja maxa a ozaj poslala som ti i.p.

maxa80
29. júl 2009

fris,je mi tazko mam 28 rokov a citim sa na 50,uz som si na tolko veci zvykla co by som si nikdy nevedela predstavit ani vo sne.Ale musim zit pre deti,ja tiez vsetko trpim len pre ne.U mna ja som pocit zmatenosti mala kratko tiez sa to zacalo tak ako u darinky ze my jedneho dna povedal, ze sme ako surodenci a na otazku ci ma niekoho tak cosi,to by mi povedal na rovinu.Ale trvalo to asi 2 tyzdne a uz som presne vedela co je za tym resp.kto je za tym vsetkym.so slecnou je do teraz,nedala mu dychat viem ze to chcel ukoncit s nou neraz ale nevedel,nedala mu pokoj,radsej to ukoncil s nami,pretoze ja som bola taka ista ako Dari klud pohoda,toho prejde a nepreslo.Slecna vyvadzala musel jej slubit ze ma necha a stalo sa.Ale ja sa nevzdavam doteraz i ked niekto povie uz by som ho nechcela nikdy ani vidiet,ja nie, ja stale dufam,i ked uz mam v podstate svoj zivot a on uz skoro vobec donho nepatri aj tak je otcom mojich deti a oni ho potrebuju.
Presne, chvile pohody a potom "facka".Ja lutujem ze som za nou na zaciatku nesla,bala som sa, ze uz vtedy naozaj odide a odisiel aj bez toho.Mala som to urobit, niekde tu na MK som citala ako jedna napisala ze za nou bola manzelka, ze sa tak zlakla ze uz sa s dotycnym radsej nestretla.Moj muz ju tak ochranuje nemozes na nu krive slovo povedat,lebo je hned nervozny.
Nerezignovala som aj ked s nami nebude s nou urcite tiez nie...

centik
29. júl 2009

Maxa vy byvate spou a on sa netaji tym ze ma frajerku?

maxa80
29. júl 2009

nie niesme spolu ani nebyvame...

frisbee
29. júl 2009

maxi,taká mladá a také trápenie...sú situácie,keď nenájdem slová....za ten celý život ma ešte stále dokáže vytočiť ľudská zloba...rozvrátiť rodinu s malými deťmi,na to musí byť silný žalúdok...s tým sa predsa nedá žiť...ale každému sa to zlé v živote vráti,každému,aby sa slečna potom nečudovala.Musím to trochu spracovať...toto ma vždy vyvedie z miery... ☹

simona55
29. júl 2009

maxa .jeto smutne co pises, a ze vraj si nevazis co mas? mala si mu povedat radsej budes chudobna ale stastna a kludna. 😉 🙂 joj ale si ozaj mlada babula no co uz zivot predsebou. mozno co mozno iste ta stretne take statie a budes stastna, 😉

simona55
29. júl 2009

dari . ja som myslela ze sa ti to pohlo spravnim smerom , aze konecne sa vam to umudrilo, 😝 no teraz ozaj neviem co napisat len tolko este trocha klud, klud a potom uz vybuch 🙂 lebo aj ti si clovek z jednimy nervami.ale ako pise moja friska si dama tak nato hlad. normale by som tej zene naplula do oci.ale vies ku....vy budu kym budu ku ....revnici.len tolko. 😠

ada32
29. júl 2009

maxa ja nemam slova 😠 😖 😢
az je mi zle z tvojho prispevku .aj ja som bola kedysi obetou tyranaie psychickej aj fyzickej,ale to je silne kafe.
to je presne co som pisala este rano.lahke je povedat ako by som ho kopla do riti a letel by z mojho zivota.
v praxi to nebyva take jednoduche. bohuzial.
ani neviete ako velmi to chapem ☹
neda sa vykaslat na cele roky svojho zivota,zazitkov,spomienok.....ved nie sme roboty,mame nejake srdce.
maxa na kazdeho raz pride.a kazdy zahynie zbranou ktorou bojoval... 😒
ako dlho ste rozideni?

boze mne je z tych chlapov na grc. 🙄
a z tych slecien este viac.nevedela by som toto nikomu urobit.fuj 🙄
co tie zeny?co tie deti?to su take tupe,ze nevedia,ze aj ani raz budu manzelky s detmi?!

maxa80
29. júl 2009

adi je tomu rok,ale v podstate od vianoc vtedy sa rozhodol definitivne.Ano je to tazke odist od niekoho len tak,ved sa to neda ja som svojho muza lubila a stale mam rada a aj budem mat,pretoze jeho som si vybrala za manzela,jemu porodila deti on ma drzal za ruku, ked som ich rodila,ked si spomeniem ako hrdo si niesol syna je druhorodeny,bol tak stastny a toto mu ona neda tieto silne spomienky. Presne v praxi to nebyva vobec jednoduche mam zname ktore to prezili a kazda odpustila.a kazda baba ktora toto spravi raz bude matka a vtedy jej to dojde.
Ked si spomeniem na smsky ake mu posielala ako ho ona lubi,ze je laskou jeho zivota.Je to hnus.Ja jej prajem len to co si zasluzi...

vanja
29. júl 2009

ahojte baby,
maxa je mi ľúto čo sa ti stalo, ale lepšie je keď odišiel ako keby si sa mala trápiť celý život s takým chlapom ako bol on.
moja známa žije v takom manželstve už 20 rokov, niekdy je dobre dolhší časm a inokedy je to samé obviňovanie a vyťahovanie vecí spred 15 rokov. A niekedy je až tak zle, že si nemôže sadnúť na gaučovku, lebo on ju kúpil z o svojho platu, lebo ona bola na materskej, nemôže pozerať telku, lebo on ju kúpil a o oblečení ani nehovorím.
No ale tiež kôli deťom ostala.
Ale v tomto prípae ako je mojej známej, tvoj a myslím si že aj darinkin, musím povedať, že radšej sa ma s deťmi a v kľude ako spolu a s nervami v koncoch ☹

a pre tých ktorým vadí, že tu nemám foto, nemám potrebu ju zatiaľ sem dávať, až ten čas príde, tak ju sem dám 😒

ada32
29. júl 2009

maxa mas moj obdiv.ja keby som si precitala v telefone mojho muza SMS typu si laskou mojho zivota,tak asi zinfarktujem.ani mozno nie zo ziarlivosti ako skor z tej bolesti a ponizenia.z toho vyplyva,ze sa neda absolutne doverovat celkom nikomu.aby sa clovek vyhol krutym ranam. ☹

ty asi vies pochopit v akej situacii darinka je.
nejde to vyriesit len tak hop sup a hotovo.ak svojho muza miluje.
ja by som asi nedokaala ani to,co uz robi.

vladkaz1
29. júl 2009

baby ja nemozem reagovat lebo ja ked som si precitala co pisete mne je na plac ☹ drkam palce 😵

frisbee
29. júl 2009

tu som...ja som z tohoto príbehu hotová...neviem,čo povedať,aduška povedala všetko...bolesť a poníženie.
maxa...a čo deti,ako to berú

ada32
29. júl 2009

vanja mne ja to lautrjedno ci tu mas foto alebo nie.mna zaujima co pises. 😉

ada32
29. júl 2009

ale keby si si sem nejaku dala,nebolo by to zle 😉

vladkaz1
29. júl 2009

vanja klud staci nam ked nam napsies 😉

ada32
29. júl 2009

ja sa ospravedlnujem za preklepy ale pisem potme. 😝
a mam dlhe nechty 😅 😔

frisbee
29. júl 2009

mňa nejaké foto nevzrušuje,dotyční kritici ho tiež nemajú,ja mám vážnejšie problémy v živote než sa rýpať paličkou v hovienku 😉
hm,ja mám okúsané 😠

vladkaz1
29. júl 2009

Fris aj ja .. 😠

maxa80
29. júl 2009

Deti zo zaciatku velmi tazko,syn sa tak na mna upol,ze to nebolo az normalne.Ked ja som nejedla ani on,ked som v noci nespala ani on.Aj teraz im je luto,ale muz sa celkom snazi a oni si zvykli ze nieje doma,ale nedochadza im to este celkom.Ale niekedy su tak nestatny,mali sa cuduje a vola ma s nimi vonku,este som im nepovedala,preco vlastne nejdem,aj dnes su s nim isli ku babke...ale viem ze to citia a je mi luto ze je to takto...

frisbee
29. júl 2009

maxi...pomáha ti rodina,alebo aspoň niekto?

simona55
29. júl 2009

fris nozicky su umyte? 😀

vanja
29. júl 2009

maxa no už s tým nič neurobíš, len hlavu hore a ver mi že tak ako ti ublížil on, sa mu to vráti dvojnásobne. 😒

frisbee
29. júl 2009

simonka...no ale nepomohlo to 😀

simona55
29. júl 2009

co este stale smrdia? 😀 nevadí vyloz k pc alebo co mas a bude to ucinkovat ako na komare len tu na jezibaby.

frisbee
29. júl 2009

veď preto som sa ich nesnažila umyť poriadne 😀

simona55
29. júl 2009

fris uz som sa ta chcela spitat , tvoj nick nieco znamena.to je meno alebo nazov niecoho?.mozes aj ip.to len tak zvedavost no vis aj ja chcem trocha zabrdat ,aj ked mam fotku 😀 😀 😀 😀 😀