Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

jahodka11
29. jún 2009

darinka-podla toho, co pises, komunikacia u vas nezlyhala, rozpravate sa a to je velmi dobre....evidentne aj manzelovi na tebe zalezi a myslim, ze ma snahu udrzat rodinu pokope....mozno je len zmateny a boji sa...... skus mu navrhnut nejake aktivity, ktore by ste robili spolocne.....viem, ze to bude narocne, kedze aj ty uz chodis do prace, ale za udrzanie manzelstva to stoji....neviem, co poradit, nejako sa mi zda, ako keby manzel nebol spokojny.....akokeby sa mozno trosku nudil.....aj ked zivot je v podsttae o stereotype, ale skus vymysliet nejaky vylet...atd....trosku to spestrit...vies, mozno ho aj trosku chapem, na jednej strane stale v praci a pride domov a len rodina....a nic......ziadne vzrusenie.....vies, ako to myslim? skus sa dnes poradit s dr.....a jednoznacne mu musis davat najavo, ze ho lubis, to je velmi podtstane....aj ked musi to vidiet, ked si vytvarala domacu pohodu...atd...ale aj muzi maju svoje dni... 😒

darina77
29. jún 2009

nemože mat nejaký zdravotný problém?

darina60
autor
29. jún 2009

Ano jahodka, to si vystihla, ja som teraz taká rozrušená, že neviem ani poriadne ukladat slova. On povedal, tiež že má lúbi, ale mna ubíja to, že ho vidím, on sa po tom rozhovore tvári v pohode, včera sme pozerali večer slunce seno, on sa smial akoby nič. No a mám ešte jednu dilemu. Totižto už rok sme mali naplánované že ja dcéra a mama ktorá by to mala k 6O pôjdeme k moru. Vyšlo to tento rok, akurát za dva týždne je odlet, dnes sme mali ísť objednať zájazd. On so synom že bude doma. No a ja mám dilemu, najradšej by som nešla, lebo pre mňa to bude aj tak o ničom, no ale kvôli dcére ktorá sa veľmi teší by som chcela ísť. No a neviem, či ísť alebo nie, on nás tam posiela. Či nám ta odluka pomôže alebo nie. Ďakujem Vám všetkým za odpoveď a rady a povzbudenia, nakoľko moj mozog teraz poriadne negunguje.

jahodka11
29. jún 2009

darinka-je to tazke, neviem ani ja, ci by som v takejto situacii isla...posiela ta, lebo ta lubi a bolo by mu luto, zze si tam neisla...ale na druhej strane tam ostane sam so synom....neviem, asi sa naozaj skus spytat dr....mozno mu tie 2 tyzdne pomozu a bude mat cas o vsetkom porozmyslat....vidis, mozno sa naozaj "len" nudi a potom vymysla...a hlada chyby tam, kde nie su...mate vsetko a mozno tam je ten "problem" 😒
drzim ti palce, nech si to vysvetlite, ujasnite a najdete nejake spolocne zaujmy....je leto, da sa to....je kopec moznosti.... 😉

darina60
autor
29. jún 2009

Darinka, najprv som si to aj ja myslela, a to ma začalo ubíjat. Ale bol na komplexnom vyšetrení, dali mu len infúzky, a že prepracovanosť. A tak to aj je, lebo mal v poslednej dobe dosť veľké problémy v práci a ja som si myslela, že je to len v tej práci. No a on na mňa včera vyvalí, že aj vzťah medzi nami nie je to čo býval, a že on to cíti dlhšie. On bol pred mesiacom ako alergik na liečení, či tam si to začal uvedomovať neviem. Ja som si to nemyslela, on totižto som myslela že má rád stereotyp, tak som sa mu prispôsobovala.

adusaa
29. jún 2009

ahoj darinka

podla mna má len zlé obdobie, ktoré dúfame čím skôr pominie. Myslím si, že keď ti povedal že pri sebe žijete ako kamaráti tak by chcel, aby sa to zmenilo. Mali by ste mať viac času len pre seba. Písala si, že nevieš dať možno lásku až tak najavo. Vedela by si to zmeniť? Neviem aký je váš sexuálny život, skús si niečo na seba pekné kúpiť a prekvapiť ho, hm? Skús ísť ku kaderníčke a cesto si kúp niečo veľmi sexy. To by bolo pekné okorenenie vzťahu no a potom sa ho opytaj, či to s tým kamaratstvom myslel važne 😉 .

Hlavne hore hlavu, čo sa týka antidepresív to úplne chápem, ale sú to len oblbováky. Skús niečo urobiť, aby váš vzťah zasa nabral nový smer. Branie antidepresív je bežné v tvojom terajšom rozpoložení, no nepomôžu ti pokiaľ máš tento problém.

Na dovolenku idete o dva týždne, myslím si, že dovtedy by si sa mala posnažiť okoreniť vzťah, nech sa má tvoj manžel ako v perinke, skús niečo z toho čo som ti napísala, uvar mu jeho obľúbené jedlo, kúp mu niečo čo sa mu pridá ku koníčkom ak nejaké veľké má. A v tom najlepšom choď na dovolenku s mamkou a dcérou. Ak sa posnažíš, bude sa určite na teba tešiť a čakať kedy sa vrátiť.

Nezúfaj darinka a začni konať, držím ti palce zlatko 😉

darina60
autor
29. jún 2009

Dievčence, ďakujem Vám pekne za podporu, veľmi mi to pomáha. Adusaa, neviem či by bol dobrý napad to čo si mi poradila, z tým okorenením. Lebo on mi povedal, že uvidí ako to snami pôjde ďalej, že nechce žiadne dotyky, nič také. A že najhoršie by preňho bolo keby som sa podlizovala. Lenže keď mu nemôžem vyjadriť lásku, pohladenie tak ako mu mám dať najavo aby ma neodhrdol? Sex sme nemali aspoň tri týždne, lebo keď by som aj chcela sa mi vyhýbal, že som nachladená, aby neochorel a potom sa mi už len vyhýbal....... Asi chyba je aj v tom, že ja som si na sex nepotrpela príliš ani predtým a keď mi to došlo už bolo neskoro........
Ale aj tak díky za všetky rady a dúfam, že ešte budú.

susik77
29. jún 2009

ahoj, mozno vam len zacina faza"stereotypu". Co tak skusit navrhnut mu ze by ste napr. zacali spolu chodit na nej. zaujimavy kurz, prip. zacali robit nej. sport, kt. vas oboch bavi? To by vas mohlo spojit a este by ste sa zabavili a odreagovali od vsednych veci 😉

ditka1
29. jún 2009

darina...podla mna by si mala ist na tu dovolenku,troska si od seba oddychnete,mozno si budete vzacnejsi ked sa vratis a vytrsti sa stereotyp...chod a odreaguj sa.

matica2
29. jún 2009

na tú dovolenku chodte spolu bez detí ak je to možné 😉 alebo aspon predlžený víkend. potom ma ešte napadlo že či nemá zdravotný problém (intímny) o tom chlapi neradi hovoria. alebo je fakt prepracovaný a unavený a potrebuje načerpat energiu

vanja
29. jún 2009

darina60: skús si veľmi dobre pozisťovať, hlavne nie priamo uňho, či nevstúpil do nejakej náboženskej sekty

majacska
29. jún 2009

darina no ja by som bez manzela na dovolenku nesla, skor s nim a bez deti, ked tolko pracuje, aj on si potrebuje oddychnut...to je ale moj nazor, leo akurat moja svagrina je tak, ze isla na dovolenku s dcerou a svojou matkou, a svagor doma sam, no mali ste ho vidiet, aky bol smutny, ked vcera bol u nas.....

maxa80
29. jún 2009

ja ti napisem svoju osobnu skusenost,u nas tiez manzel mi jedneho vecera povedal, ze je to medzi nami divne, ze nevie co ma robit, nevie vlastne co citi, ubezpecoval ma, ze nikoho nema to by mi povedal na rovinu a bla bla bla.taktiez nechcel sex, bozk nic.A nakoniec som asi mesiac nato zistila ze ma milenku...tiez som sa snazila kym som to nevedela o sex, dovolenka.Nepomohlo nic...

jankajs
29. jún 2009

Ja by som na tú dovolenku šla - pre ten stereotyp, ktorý doma máte. Nech sa naruší. Potrebujete si navzájom od seba oddýchnuť a byť si vzácnejší. Nerobila by som však doma zo seba slúžku s all servisom. Sprav, čo treba - myslím tie povinnosti - zabezpeč domácnosť, aby deti mali, čo potrebujú, manžel tak napoly, však má zdravé ruky, je dospelý, dokáže sa postarať o seba - minim. si vie zohriať večeru a umyť po sebe riad.
Nájdi si čas pre seba - zájdi ku kozmetičke, na manikúru, s kamarátkou na cvičenie - nech nie si len s ním a len pri TV. To je už fakt nuda, keď 13 rokov presne vie, čo ho čaká po príchode domov. Po dovolenke si zájdite večer spolu na prechádzku do mesta, na terase si dajte vínko, poseďte s priateľmi, kmotrovcami - proste vekovo aj myslením blízkymi ľuďmi. Nie s rodičmi a pod.
Ja to chápem z toho dôvodu, že doma mám to isté, ale z opačnej strany. Moje city k manželovi sa zmenili, samozrejme bolo tam iné pozadie, ktoré tu nebudem teraz rozoberať. V skratke - on nemá inú, ja iného, ale presne - stereotyp, ja by som chcela vyraziť na bicykle - len na dve hodinky sa v nedeľu previezť, keď je pekne, ale jemu sa nechce, šla by som do kina, jemu sa filmy nepáčia, chcem sa prejsť do mesta, čo ja viem, na zmrzlinu, na kávu, on radšej sedí pri TV. Presne viem, čo bude, keď príde domov - naje sa, dá si so mnou kávu, a pozerá TV. Ak je pekne, urobí niečo okolo domu. Ale keď mal úraz a ostal pár dní v nemocnici, začal mi chýbať, posteľ bola prázdna /a mne chýbalo jeho protivné chrápanie a mľaskanie zo spánku/, v dome som chodila z izby do izby, proste mi bolo smutno za ním. Prehodnotila som veci aj náš vzťah a hoci to nie je ako v čase zaľúbenosti - a ani už nikdy nebude, veď vzťah sa mení a vyvíja - človek si usporiada priority. Keď ostane sám, má na to zrazu veľa času. Možno práve toto otvorí tvojmu mužovi oči. A po návrate z dovolenky sa už nebude na teba dívať len ako na kamarátku. Držím palce 😉

darina60
autor
30. jún 2009

Ďakujem všetkým ako mi radíte a podporujete ma, veľmi mi to pomáha. Z každej rady si beriem dačo a nad tým premýšlam. Nakoniec po porade s lekármi som sa rozhodla ísť s mamou a dcérou na tú dovolenku a on ostane so synom sám. Možno bude mať čas a priestor na rozmýšlanie. Ešte Vám poviem že bola som u toho psychiatra kvôli mne, ale som mu povedala že kto je príčinou mojích problémov. A on, že si pohovorí s ním pohovorí nakoľko sa dobre poznajú. No a ja som ešte nabehla k psychologičke, ktorú mi mama vybavila je to jej kamoška. No a tej som všetko dopodrobna porozprávala, ako sa za tie tri týždne zmenil, ako reaguje, ako sa chová a keďže ona vie aj kde robí a čo robí, ktoré s tým úzko súvisia tak mi povedala, že on si to neuvedomuje ale má veľké psychické problémy a ktoré si vybíja na mne hoci on si to ani neuvedomuje ako mi ubližuje. Že ja nie som na vine, ale že on potrebuje lieky. Lenže on sa večer od tej návstevy psychologa vrátil v pohode a dal mu len dáke lieky čo mal doma, skôr vitamíny. Lebo tam sa dokázal asi pretvarovať a on mu na to neprišiel. Tak ja sa trápim ďalej, plačem keď nie je doma a uvidím čo bude ďalej. Aj včera keď ma videl ako sa trápim ma objal a povedal čau kamoška. Tak neviem či ho psychologička neodhala alebo čo. V piatok idem ja na kontrolu k psychiatrovi tak mi povedala, že nech mu to všetko poviem, lebo on to vie len z jeho strany. Tak dievčence píšem ako hotentot lebo som rozrušená, ale dúfam, že ste pochopili. A môžte radiť ďalej budem rada. Ešte raz veĺká vďaka.

adusaa
30. jún 2009

och darinka, ze čau kamoška ☹
ja sa ti nečudujem, že toľko plačeš ☹ ja by som bola z toho tiež mimo.
bože babky, čím všetkým ešte musíme životom prejsť?
darinka dobre si sa rozhodla, choď na dovolenku a odreaguj sa. mne sa pise lahko, ale viem asi ako sa cítiš. nech toto obdobie máš čím skor za sebou a nech je už dobre! 😔

evgenika
30. jún 2009

Niečo tu chýba. Tvoj manžel skonštatuje, že žijete vedľa seba ako priatelia. A čo ďalej? Chce s tým on sám niečo urobiť? To, čo môže byť nebezpečné v postoji mužov pri takejto kríze je to, že oni si uvedomujú že nastal problém ale nekomunikujú o tom. Tvária sa akoby to bola vina tej ženy, že vzťah dospel do fázy vyhorenia. Žena sa môže aj zblázniť od trápenia a snahy. Muž ale naďalej stroho konštatuje, že žijú vedľa seba ako priatelia. Navrhol nejaké riešenia ako váš vzťah oživiť? Bohužiaľ si myslím, že muži sa vedia v takýchto krízových situáciách zachovať zbabelo. Strčia hlavu do piesku a čakajú. Snáď to v tvojom prípade bude inak.

darina60
autor
30. jún 2009

A ešte Vás otravujem čo ma napadlo, fakt či nie je za tým sekta. Teraz mám viac času na rozmýšlanie no a včera mal také divné reči. Aby som Vám opísala trochu situáciu u nás. Obidvaja sme v podstate skromní čo sa týka nárokov lebo sme boli vychovaní v skromných podmienkach. No a on má dosť vysokú funkciu, dosť v poslednej dobe zarába šetrili sme každú korunku, postavili za dva roky dom, on má perfiš auto, vždy si na autá potrpel, keďže keď býval doma ho nemali. Ja mám tiež len také malé autíčko, ktorým chodím do práce a deti rozvážam. No a včera hovorí, že načo je mu také veľké auto, aj dom, že kolega si kúpil nové auto, aj sa bol previezť a nič to s ním nerobilo. Prv bol nadšený z každého auto, čo sa mohol odviesť, zaujímal sa o to. A stále mi opakuje nech sa nebojím , že budem dobre zabezpečená aj deti ako málokto u nás. No ale ja som dosť skromná, ani oblečenie nekupujem stále v značkových obchodoch, nepotrpím si ani na iné veci tak mne teraz ani myseľ nesiaha na také veci. Ja aj uvažujem on sa vrátil pred troma týždňami z liečenia a odvtedy sa dejú tieto veci. Viem, že tam sa skamarátil z jedným chlapíkom, tak či odtial vetry dujú........... Lebo vždy bol pyšný na to aké postavenie dosiahol, aké peniaze zarába a teraz ako by sa toho chcel vzdať. Ďakujem za všetky podpory, verte pomáha mi to.

eva7780
30. jún 2009

Darinka máš to ťažké a ak sa potvrdí tá sekta........,asi by som na tvojom mieste nešla na dovolenku,alebo resp.aj s ním,aj tak budeš celý čas trpnuť ,čo sa doma deje

ada32
30. jún 2009

darina IP

adusaa
30. jún 2009

Darinka, skús niečo vypátrať. Ale nenápadne!!! Nieže ti na to príde. To by bolo veľmi zle. Skús zistiť viac - skontroluj mobil, tel. císla komu vola. Boze ja ti teda radim. Ale co ine ti zostava???

A čo potom dalej? Co ak mas pravdu a je v tom niekto kto ho takto ovplyvnuje?

darina60
autor
30. jún 2009

Evgenika, súhlasím s tým čo si napísala. Adussa aj som pátrala, má dva mobili, jedno číslo ženy má aj v jednom aj v druhom telefóne ako kontakt, aj s ňou posledné dni volal raz z jedného raz z druhého. Meno mi nič nehovorí, ale on má strašne veľa kontaktov a známych z pracovnej oblasti čo ja ich ani po mene nempoznám. A ešte on do telefonu hovoriť nebude nič súkromné na 100% to viem len ja prečo.Ale včera mi povedal s kľudom, že keby bol neverný tak by mi to aj tak nepovedal ale že môžem byť istá nepodviedol a že ma ľúbi. Ešte pred mesiacom mi písal s liečenia pravidelne ako ma lúbi, mám ich uložené ešte. A si myslím, že skôr keby niekoho mal tak by nebol schudnutý, nechutilo by mu jesť a neskončil by na infúzkach. Viac by o seba dbal a mal by telefonáty, on telefony nechá pohodené, takže v pohode sa k nim dostanem. Ale čo ma zarazilo naznačil, už neviem presne ako to povedal, bola som rozrušená ale niečo v tom zmysle čo som pochopila, že by mohol dakto byť s kým sa o svojich problémoch porozpráva. A baby rozmýšlajte aj za mňa čo by to mohlo ešte byť 😒 Ďakujem

bambi09
30. jún 2009

darinka,nič v zlom,len aby tá sekta nemala ženské meno ☹ ☹
drž sa,moja,hlavne pokoj a žiadne scény...pravda sa ukáže a musíš byť pripravená na všetko...

darina60
autor
30. jún 2009

ada32 IP 🙂 Bambi ja viem že sekta to asi nebude, ale chytám sa každého stebielka. Ja nerobím scény, ja len sa snažím byť pred deťmi v pohode a v podstate aj pred ním. A potom keď som bez nich tak to zo mňa spadne a poplačem si. Je to ťažké a prajem aby sa Vám nikdy takéto niečo nevyskytlo. Ja som si myslela, že mám 13 rokov šťastné manželstvo, bez kríz, poznáme sa už 16 rokov a zrazu toto. Ja viem, že sú horšie veci, moja najlepšia kamoška má muža čo mu zistili bez akýhkoľvek príznakov rakovinu, majú dve malé deti a ešte aj ju musím podporovať, je to ťažké, ale sme od seba 100 km tak sa často nestretávame tak aspoň po telefóne.Keď sa to začne valiť..................Hlavne by som chcela vedieť na čom som, lebo táto neistota ma zabíja.........

vanja
30. jún 2009

ak to nebude sekta, tak potom to môže byť ako dievčatá písali iná žena. Moja známa mala podobný problém, tiež jej roky tvrdil, že nemá nikoho, až kým ona nevypátrala, že v tom ženská je. Bola sa radiť s psychologičkou aj s právničkou, pretože už nemal síl, a právnička jej poradila, aby si napísala žiadosť na rozvod, opísala tam problémy a túto žiadosť nechala niekde v šuflíku, kde by ju manžel mohol nájsť. Aj sa tak stalo. On sa zľakol, pretože nehcel prísť o full servis zo strany manželky, tak nechal milenku a ostal s manželkou. Ale nemajú už medzi sebou krásny vzťah. Nie je to rada, to som len napísala, čo sa jej stalo. Mohlo to dopadnúť aj ináč, a to tak, že by tu žiadosť vzal a ozaj podal na súd. Ťažko povedať, čo by bolo lepšie pre nich oboch, pretože trápia sa spolu ďalej. U nich to perfekté už asi nikdy nebude. S tou sektou ma to napadlo preto, lebo v
TV bol asi pred rokom podobný prípad, myslím si že v Paľbe na Markíze. Tam sa manželka sťažovala na to, že manžel vstúpil do sekty a ako sa to u nich v domácnosti začalo postupne meniť.

izka
30. jún 2009

darinka, ahoj. ocitla si sa naozaj v nepríjemnej situácii. zvláštne je, že sa to zmenilo tak zrazu a dovtedy ste boli šťastní. podľa mňa za tým bude určite milenka alebo MILENEC.
všetko tomu nasvedčuje, aj že sa preto trápi, lebo ťa má rád a nevie ako to riešiť a má z toho pak zdravotné problémy.
mojej známej tiež takto priatel zrazu povedal, že ju už neľúbi, ale že za tým nieje druhá žena. nakoniec vysvitlo, že má inú.
a druhá vec : my sa s mužom vadíme a ideme si na nervy už 19 rokov. žiadne šťastné manželstvo a stereotyp ako vyšitý, ale ale sex by chcel vždy, len sa okolo neho šuchnem, to ho musím krotiť. ani sexi prádlo nepotrebujem 😉
tým chcem povedať, že normálny chlap neodmieta sex. môj už keď je týždeň bez, tak je nervózny.

asi som ťa moc nepotešila, ale podľa mňa sa priprav na najhoršie. skôr či neskôr pravda vypláva na povrch a obávam sa, že nebude príjemná.
je to zložité, ale skús sa dopredu aj s psychologičkou pripraviť na možnosť, že je za tým niekto druhý.
prajem veľa síl a chladnú hlavu a nevzdávaj to.
ak ho ľúbiš, tak vydrž a máš veľkú šancu, že keby sa mal rozhodnúť, zvolí radšej istotu u manželky.

ozaj a na dovolenku by som išla.
maj sa pekne. všetko zlé je na niečo dobré, len zatiaľ nevieš na čo 🙂

capy
1. júl 2009

ahoj darinka.

aj ja si myslim ze v tom bude niekto. poznam to zo skusenosti mojej kamosky. tiez jej tvrdil, ze v tom nieje ina zena a nakoniec bola. a ked sa to prevalilo, tak aj tak zatlkal 😠 😠 😠 maju dve dievcata a ani oni ho uz moc nemusia. keby od neho nebola kamoska financne zavisla tak by sa uz davmo rozviedla. ja len dufam,ze to nieje tvoj pripad a ze je to len neaka kriza, ktora rychlo pomynie. drzim ti palce 😉

anaid
1. júl 2009

Darinka, skus ho znova zviest, skus spravit nieco preto, aby sa do Teba opat zalubil a tuzil po Tebe. Snaz sa nezatazovat tym, preco tato situacia medzi vami vznikla, len sa budes trapit a mozno na to nikdy neprides.
Naozaj mozte vyskusat nejake spolocne nove aktivity, my sme chodili napr. na kurz spolocenskych tancov, i ked nam to moc neslo, aspon sme sa nasmiali. Alebo chodte len tak do sauny a potom na drink. Co tak vikend na hotely, deti samozrejme so sebou neberte. Skus aj nejaku zmenu v spalni, ci polohu, spodne pradlo, alebo nejaku pomocku. Urcite sama dobre vies, co na neho plati.
Neboj sa, vsetko dobre dopadne, vela stastia.

darina60
autor
1. júl 2009

Prečítala som si Vás všetky pozorne a asi máte každá pravdu. Ešte Vám napíšem nové veci, ktoré ma postupne napadajú, nakoľko na nič iné nemôžem myslieť, aj keď chodím do práce a to mi veľmi pomáha. Tak na dovolenku predsa idem s mamou a dcérou, on nás posiela, aj švagor ktorý vie zhruba o našich problémoch je za že prídem na iné myšlienky, hoci ja o tom dosť pochybujem, ale potrebujem si oddýchnuť, a aj dcéra , ktorá má 12 rokov, možno dačo už aj vycítila. Včera som prišla domov, išli sme do mesta, s deťmi si sadnúť a osláviť koniec školského roka. Celý čas sa tváril v pohode, dobrá nálada a ja kvôli deťom som sa snažila tiež. Večer takisto prebiehal ako po iné večery. Podľa mňa od ma nepodviedol tak fyzicky, ale ako mi v nedeľu naznačil, že to nevylučuje, že sa dakomu zdôveruje. A možno preto so mnou nechce mať žiadny fyzický kontakt, hoci včera mi pusu na líce dal a povedal že ma lúbi a vždy lúbiť bude. No a možno on sám sa nevie rozhodnúť a nechce mne a možno aj tej druhej ublížiť a pokiaľ nebude rohodnutý tak chce pred deťmi hrať divadlo. Tak ako si ho môžem získať, už som mu navrhovala predľžený víkend sami, že naši deti postrážia, nechcel. Ale slúbil deťom predlžený víkend v auguste, ale to asi kvôli nim. On vie ako sú na neho a aj na mňa citovo naviazané . Baby, ale ja ako sa môžem takto pretvarovať a čakať čo bude? Ako dlho to vydržím. Lákať ho všetkými zbraňami čo ste mi radili nemôžem, lebo on ma na to hneď na začiatku upozornil, že aby som sa mu nevnucovala. A ešte jeden detail, čo možno bola chyba. Keď sa deti narodili, mi sme nikdy spolu nespávali, lebo ja som dlho kojila a on mal náročnú prácu a potreboval sa vyspať, no a teraz keď sme sa presťahovali do nového domu on spával so synom, lebo syn bol ešte malý, vykrikuje zo sna a ja mám lahký spánok, ja som sa pri ňom nikdy nevyspala a on spí tvrdo takže ho to nebudilo. Ale to bola taká dohoda, či samozrejmosť, ktorá nám vyhovovala. Ale asi aj to bola chyba mama mi to už povedala a dnes aj kolegyňa. Čo vy na to?Ďakujem za názory a držte mi aspoň palce 😉

matica2
1. júl 2009

v prvom rade ti velmy držím palce aby ste o vyriešili 🙂 a podla mna to že manžel spí s v inej izbe má podiel na tom že ste sa jeden druhému vzdialili. aj mojim sa sníva ale keby som mala možnost tak ich dám do inej izby a radšej pribehnem ked kričia. ked sa baby narodili tak zo začiatku bol manžel hore aj v noci ale časom si zvikol a ani nevedel že v noci papáme. niesom toho názoru že ked príde žena z pôrodnice musí s bábetkom spat v inej izbe aby nebudili ocka. to je podla mna odchod s manželskej postele a kedy je čas sa vrátit? ved vždy sa dačo nájde čo deti v noci budí ale to si treba zviknút.