Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

bambi09
28. júl 2009

darinka,veď my Ťa chápeme,my ešte ráno chrníme a Ty už na nás na materskej makáš 😀 😀 tak aspoň máš čo čítať,keď dorazíš do práce a tie plány na večer nech výjdu,nemusíš s nami slintať,choď na vec 😀 😀 😉
čiže simonka,správne je fasz??no,Vianoce a spoveď ďaleko,hádam nezabudnem,že som nadávala škaredo dovtedy,aby som sa vyznala z hriechov 😅 😅 😔
fasz jeden... 😀 😀 😀

darina60
autor
28. júl 2009

Ináč ten môj kolega si to ods...l prvý ked som zistila, že má mm hentú. Došiel do kancla a hovorí, že čo si taká bledá. A ja že moj muž je taký istý k...t ako ty pred dvoma rokmi. A on že dobre ja padám. A potom som sa mu ospravedlnila a teraz ma tu podporuje ako vie a mám pohlad aj z mužskej strany.

bambi09
28. júl 2009

dari a ten kolega je žanáč???ale dobre je mať pohľad aj z mužskej strany,pravda,majú fakt iné myslenie,však fris?? 😀 😝

vanja
28. júl 2009

a ako to skončilo u kolegu?

frisbee
28. júl 2009

tu som...vy ste sa mi zamotali do doho šulína,teda 😀 😀 😀

bambi09
28. júl 2009

že žanáč-ženáč 😀 😀 😀 😀
Bože,idem ja voľačo spraviť,furt som tu nalepená,ešte maily píšem,skypujem s mužom,tak robota v čudu,ale obhliadku sme až na zajtra prehodili,tak ma hlava bolí,juj,ani tabletku nemôžem,do hája 😒 😒

sirinka
28. júl 2009

jeeej...aj ja som vychodniarka... 😀

bambi09
28. júl 2009

sirinka,ahoj 😀 😀
ale bacha,dari je na východ alergická,teda na jednu osobu určite-hanba jej,robí nám zlé meno 😀 😀 😢

bambi09
28. júl 2009

fris a čo so šulínom??? 😀 😀 😕

darina60
autor
28. júl 2009

Kolegova manželka sa to dozvedela a kedˇže náhoda je tá, že jej otec je tu šef firmy a baba mala prac.pomer na dobu určitú tak palíla do.... No a on bol do nej aj potom zalúbený, lenže ked sa mu neozvala pochopil o čo jej išlo. Tak teraz majú už druhé dieťa, celé to trvalo dva roky kým sa spamatal. A baba je práve tehotná tiež. To sa mi smeje vždy, že je to moja vina, že som odišla na MD a jeho tu nechala samého, on je ako môj brat.A je ženáč bambi a to by som predtým dala pre neho ruku do ohna. A dnes naám opisoval ako to prebiehalo ked sa zoznámili. Ale povedal, že aj keby jeho žena nezasiahla do toho že po tých dvoch rokoch už to nebolo ono a on sa to už chystal ukončiť.
Fakt fris, šulín je šulín, aby sme na neho nezbudli 😀 Ešte máte nejaké názvy na tú istu vec? Začnem si to písať 😉

basha333
28. júl 2009

Ahojte. Este som sem neprispela, ale precitala som si celu diskusie. o mi ale trvalo. 😀 Darinka, nezavidim ti tvoju situaciu a prajem skore vyriesenie. Len mam pocit, ze sa Vam to cele zamotava. Je super, ze si nabrala sebavedomie a citis sa istejsia. To je dolezite! Avsak niekedy mam dojem, ze tvoj muz ti niekedy robi snad uz naschvaly, lenze aj ty zase narusujes jeho sukromie (tym myslim mobil) a potom urobi zase on nieco zle. Myslim, ze by ste mali spolu vyhladat manzeskeho alebo rodinneho poradcu/terapeuta. Uz si mu to navrhla? Nemyslim tym navrhovat psychiatra a naznacovat, ze je psychicky chory... To by nikto asi dobrovolne nechcel absolvovat 😀 A este jedna vec, uz to tu niekto spominal, ty si na to ale nereagovala... Mala by si zmenit tu tvoju psychologicky, ak chces naozajstnu odbornu pomoc (napr. aj toho rodinneho terapeuta, apropo rodinna terapia je mozna aj iba s jednym rodinnym clenom). Podla toho, co pises, ti pomaha skor ako tvoja kamaratka, je osobne zainteresovana a to je kontraindikacia. Napr. to ako si pisala, ze ti hovorila, ze sa tvoj muz neodstahuje do toho bytu, a ak aj ano, tak sa ti vrati - taketo vyjadrenia su podla mojho nazoru neprofesionalne!

bambi09
28. júl 2009

darinka,veď "také"ženy vedia,ako na to,chlapi im sadnú na lep ako muchy na med a keď sa spamätajú,nestačia sa čudovať,čo sa to dialo,u nás na východe je jedno príslovie:Keď suka nedá,pes nevezme a je to pravda,väčšina chlapov sa nechá namotať,žena je prvá,ktorá začína oblbovať,bože to je doba,keď sa ženské podsúvajú chlapom a tí nemajú čo dobýjať,ako tu jeden písal,že chce byť rytierom,čo dobýva,tak ženy im to kazia 😀 😀 😝 🙄

frisbee
28. júl 2009

ahoj basha,súhlas 😉 ,akurát darinka ho nikam nedostane a v tom je zakopaný pes ☹

sirinka
28. júl 2009

bambi 100% suhlasim... aj podla mna castejsie provokuju zeny chlapov a je im jedno, ci su zadani, ako zenati chlapi...ti skor pokurizuju, poflirtuju ale tym to pre nich hasne a doma sa vyburia...ale ked dajaka puca zacne robit nalety...treba nastavit protiutok...

darinka mozno aj to by bola cesta...chodit do jeho prace za nim, akoze sa nic nedeje, pusinkovat ho tam, chodit s nim na obedy, rozdavat jeho kolegom usmevy... a ju co najviac odstavit od spolocne stravenych chvil s nim osamote... ak sa to da...ja viem, ze si pisala, ze ma robotu daleko, ale za pokus by to stalo...

basha333
28. júl 2009

Lenze mne z toho co tu pisala vyslo, ze sa obvinuju, kto je viac psychicky chory ☹ Ale podla mna sa to da zahrat tak, ze moj terapeut si potrebuje s tebou pohovorit, aby mi mohol pomoct vyriesit moje problemy alebo inu vyhovorku pouzit

darina60
autor
28. júl 2009

Teraz ma napadá bambi, že už som to spomínala, že ona sa k nemu dostávala postupne, dlho si vykali, ale dcéru ked mala v práci vždy posielala k ujovi do kancelárie, on má rad deti, tá jeho je vo veku nášho, on jej tam dal si vždy vybrať dáku hračku od malého napr. z kinderka. No ale vieš zbytočne mu to hovoriť on teraz čo sa týka nej nevidí, nepočuje. Basha nikde ale fakt nikde ho nedostanem, to by bola jeho potupa. A radami psychologičky som sa nejako neriadila, len ona mi povedala ako mám reagovať na tie jeho neustále ataky, na každé slovo, ale našťastie to ustalo, od nedele, len pár krát. Myslím, že aj panička mu naznačila, že tým nedosiahne nič. Ale že bude takto prízemne na mna útočiť jeden inteligentný človek, citlivý a jemný, starostlivý to som naozaj nečakala.

simona55
28. júl 2009

dari nech sa ti podariplan zlom vez 😀 😀 😀

vanja
28. júl 2009

n o niekedy sa nestačíme diviť čo sa vykľuje z človeka, ktorého roky poznáme 😒

sirinka
28. júl 2009

a mozno o par mesiacov si aj sam bude bit hlavu o stenu, ze ako sa spraval...hm

vanja
28. júl 2009

sirinka len aby to tak bolo,
dúfam že si darinka nebude biť hlavu o stenu ,že ja blbá už som ho dávno mala osr....

darina60
autor
28. júl 2009

Baby lúčim sa idem domov a kludne píšte, a dúfam, že sa to tu nezvrhne na šulína a to druhé si nepamatám narýchlo 🙂

frisbee
28. júl 2009

dari,drž sa nám...a buď dáma...a v kľude a s nadhľadom...a strč mu deti....akože

sirinka
28. júl 2009

vanja...nuz zivot nam prinasa rozne situacie. moj otec mi 10 rokov po rozvode s mamou, to uz bol zase zenaty a mal syna, povedal, ze este stale lutuje ako to cele dopadlo a ze moju mamu lubi najviac....ale presiel cez nejaku hranicu, kedy ho uz mama nechcela ani za svet...

frisbee
28. júl 2009

kočky,ona za ním nemože chodiť do práce,on je v inom meste,myslím.

vanja
28. júl 2009

no babi čaute ide, malá vstala, prídem ako vždy na nočnú 😀 😀 😀 😀

frisbee
28. júl 2009

sirinka,to je najhoršie,že si to uvedomia až potom ☹

sirinka
28. júl 2009

frisbee no ale ked ma k dispozicii auto...pre zachranu manzelstva musime robit aj nezvycajne veci niekedy, nie?

a vies co...tymto by mohla zneistit tu pizdu...lebo ktovie, co jej on nahovori a zrazu by ich videla ako skutocny par...kedze on v robote musi hrat poslusneho manzelika hm....a ze darinka je v pohode a este k tomu kocka....

basha333
28. júl 2009

Dari, ked ho nemozes nikam dostat tak musis zacat byt raznejsia. Neviem ci sa teraz dobre vyjadrim, ale viditelne tvoj muz chce a travi cas s tou druhou zenou. Nie je podstatne ci s aj spava, ale viditelne nechce riesit vase manzelstvo. Ja si myslim, ze by si mu mala dat ultimatum, ze bud s tebou zajde sa poradit k nejakemu odbornikovi a zacnete riesit vase vztahove problemy alebo to vyriesis ty - radikalnejsie - odlucenim a mozno aj naslednym podaim ziadosti o rozvod. Ja viem, ze si pisala, ze chces zachranit manzelstvo, ale na to musia byt dvaja a to ze si tvoj muz preraba byt mi pride ako priprava na dalsie casy a to odchod od vas. A to, ze ti hovori, ze sa nechce rozviest a s tou druhou nic nema, neznamena ze je tomu naozaj tak. Nie je predsa blby a nebude riskovat, ze ho vyhodis na ulicu a on nebude mat kam ist. Mozno ak mu trochu pohrozis, tak to pohne veci nejakym smerom. Aj ked mozno k rozvodu ☹ Lenze dokedy chces cakat?

frisbee
28. júl 2009

skúsiť by to mohla,dúfam,že jej tam on neurobí scénu...máš pravdu,keby bola darinka zúfalka,ale je pekná štíhla baba,akurát sebavedomie potrebuje zdvihnúť. 🙂

bambi09
28. júl 2009

ja už len jedno,keď nejaká ženská chce dostať chlapa,hoci len preto,aby si dokázala,že je ešte stále príťažlivá,tak jej je jedno,či rozbije manželstvo,alebo vzťah,nasadí taktiku a ide na vec 😖 😖 😖