Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

vanja
8. júl 2009

ahojte, som tu už aj ja. Takže ak sňou nič nemal ako hovorí, že sa len spolu rozprávajú lebo má problémy, no tak neviem. A načo má potom teba darinka, na full servis doma alebo čo? Oddýchni si veru ty na tej dovolenke, a uvidíme čo sa z toho vykľuje keď prídeš domov.

bambi09
8. júl 2009

fris 😀 😀 😀 😀
a sorry,Ty si už predo mnou langošku premenovala 😝 😝 😝 ale sa mi to véééééľmi páči,skoro jak laskonka,ale aj pri langoške mi sliny tečúúúúú 😀 😀 😉
no,zlé svokry dlllllho žijúúúú,aj tá moja,ale sa už 8-my rok hneváááá,chvááálabobu 😀 😀 😀 😝 ani nevie,že má nové vnúča,našu malú ☹ ☹

vanja
8. júl 2009

bambi tak to máš dobrú svokru

vanja
8. júl 2009

frisbee, tak z kamilov príspevku by som sa rozčúlila aj aj. To čo mal za výlev?

frisbee
8. júl 2009

poznáme 😀 😀 😀 mne nejde do hlavy,ke´d teda tvrdí,že nemá inú,prečo nechce telesný kontakt s manželkou...toto by som v tej poradni rozobrala....to je tak ponižujúce 😒

bambi09
8. júl 2009

no,vanja,že ideš,už si mi tu chýbala 😀 😀 😉
a veru tak,chce mať full servis a voľné pole na somariny,chlap jeden 😠 😠 😖
a frisbee,nerozčuľuj sa,nemá význam,ja mám len 2 témy,ktoré ma vždy dostanú:Zemřelo mi dítě a Čekám druhé dítě a manžel od nás odchází,v tej prvej furt bulím a ďakujem Bohu za moje poklady a obdivujem tie maminky ☹ ☹ ☹ a v tej druhej sa občas vytáčam a tiež tie ženy s veľkým Ž obdivujem,aké sú silné ☹ 😔
a dedina je fajn,žila som tam 24 rokov,kým ma princ na bielom koni neuniesol do" veľkého" mesta... 😀 😀 😀
ale moje milované mesto je Praha 🙂 😉

darina60
autor
8. júl 2009

Frisbee, tak tá záhrada bude tvoja práca pri tvojich rozmeroch moja je len pidi. Žiadne stromy čistá trávička. Ale ešte som rozmýšlala, že keď v zime napadne sneh, či by si ho prišla odmiesť???? 😀
No aby sme neodpočili od témy tak mi poradte, keďže som v práci a nemoce sa mi tu pán dokonalý, že čo mu mám v tom liste napísať, tá poradňa nepripadá do úvahy, to by som ho tam neprinútila,ani keby som mu v rukách umierala 😉 A hneď ako sa tu baby - stálice objavíte je tu veselšie a živšie 🙂 🙂

frisbee
8. júl 2009

😀 😀 😀 tak poporiadku...vanja...nemám slov na toho chudáka,mu nedošlo,že pri prvom dieťati sa to učia obaja rodičia, 😠
bambi...to ma úplne doráža tie témy 😉
dari 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja mám najdlší chodník v dedine,odmetám ulicu,dvor,zhadzujem sneh z ihličnanov...potom sa nemožem ani posadiť 😀 😀 😀 .S tou poradňou by som mu dala nož na krk,ináč,že to budeš riešiť pred rodinnou radou 😉

bambi09
8. júl 2009

dari 😀 😀 😀 šak sme veselé kopy,néééé??? 😀 😀 😉 napriek všetkému... 😝 😝
a neboj,prídeme na brigádu,sneh odpratať aj snehuliaka Ti postavíme... 😀 😀 😀 😉
frisbee,aj ja som sa vytočila a napísala milému neznámemu pár "teplých"slov,juuuj 😠 😠 😠

frisbee
8. júl 2009

bambi,ty si génius 😀 ,dobre si mu napísala 😀

bambi09
8. júl 2009

frisbee,len pravdu,fakt 😀 😀 😀 😉

frisbee
8. júl 2009

však ale áno,to som nezažila,takýto názor 😉

vanja
8. júl 2009

donesiem aj lopaty..... na sneh, aj metlu na snehuliaka 😀 😀 😀 😀 😀

bambi09
8. júl 2009

baby,pome,už nech je zima 😀 😀 😀
dari,prepáč,srandujeme,odľahčujeme,jasné,že v zime bude už všetko ok a sneh bude odhadzovať Tvoj polepšený manžel 🙂 😉
a frisbee,je tam niečo zlé??? 😕 😕 ja to tak cítim,čo uráža??čo sme slepice?? 😀 😀 😅 😠

frisbee
8. júl 2009

ale snehuliaka postavíme nejakého neslušného 😀 😀 😀
bambi 😀 tvoj názor je super,ale názor toho "chlapa" je divný 😀

ada32
8. júl 2009

ahojte,ja sa snazim aspon vas zufalo docitat,ked uz nestiham pisat.

vidim,ze u darinky sa to vyvija ☹ 😠 pan manzel mne pripada tiez ako schizofrenik v krize stredneho veku a este k tomu prepracovany.ja mam tiez od zaciatku taky divny pocit,ze ta zenska hra v tom vsetkom len akusi vedlajsiu rolu.aspon podla toho,ako on reaguje.
a velku ulohu urcite u nich zohrala ta absencia sexu podla mna.
bud je pan manzel taky bastard zbabely,ze uz to ma premyslene davno ,alebo sa mu v tej jeho hlave melu veci,ktore my asi tazko odhalime.ale ked pise,ze ziadne vazne problemy do teraz nemali a on to na nu tak zrazu vybali....nehra mi to. 😕 prisla na neho kriza a chce to riesit hned a skratovo.podla mna ak to dari vydrzi a bude rozumna,ked chce aby sa to vyriesilo zachranou vztahu,tak asi maju sancu tuto burku prezit.

fris ty mas 12 arovy pozemok?jeeej po takom aj ja tuzim.my mame 5,5 a zda sa mi to malo na to co vsetko by sme este chceli na nom vymyslat.teda zatial je u nas len dzungla a nie zahrada. 😅

vanja
8. júl 2009

darinka je už asi rozhdnutá, ako písala že už ani nechce aby bolo dobre, keď si spomínam. Takže už asi vie že to smeruje inam než si predstavovala. Bohužiaľ. Už len teraz asi treba pomôcť, aby z toho vyšla ona ako víťaz a on ako porazený.

ada32
8. júl 2009

bambi zemrelo mi dite ja vobec necitam,raz som skusila a som hucala ako blazon pri tom citani.uz nemam odvahu tam nakukat. 😢

frisbee
8. júl 2009

ada 😀 😀 5,5 árov stačí,ja čoraz častejšie myslím na to,ako to budem zvládať za pár rokov,keď to teraz robím na trikrát a úplne ma to odrovná 😀 😀 😀

bambi09
8. júl 2009

ada,pravdu máš,a ja by som aj džungľu brala,aj mám len balkón a to som vyrastala vo veľkom dome s obrovskou záááhradou,ale kopať zemiaky som nenávidela,furt len robota 😀 😀 😝 tam by som si nepokoníkovala moc 😀
a frisbee,hej,je divný,asi mu niekto fakt veľmi ublížil,asi mama ☹ ☹ ☹ smutné
a neslušný snehuliak ma napadol... 🙂 🙂 😉

frisbee
8. júl 2009

😀 😀 😀

vanja
8. júl 2009

frisbee ja ti pomôžem, viem aj kosiť aj strihať stromy 😒 😒 , teda keď musím, ale idem, lebo malá vstala. Prídem neskôr. Držte sa baby, a hlavne darinka

frisbee
8. júl 2009

pááááááááááááááá

darina60
autor
8. júl 2009

Ada ty si ako moja psychologička, aj tá to vyhodnotila takto, že tá žena tam hrá len nejakú druhú rolu, možno ani ona nevie, ako sa tam vyskytla. Vanja, jedno je byť rozhodnutá dnes, ale keby sa všetko ukludnilo, a vysvetlilo dáko možno by sa to dalo urovnať. Lenže stále by som mala pocit, že zostal kvôli deťom a kvôli rodine a kvôli svojej kariére a potom by ma aj tak nechal. A s takým pocitom žit len kvôli deťom asi by som nemohla. Ja by som musela vedieť, že to bol skrat a dlho by mi musel dokazovať, že mu záleží aj na mne ako manželke a nie ako kamarátke.
Baby keď mňa vyhodia z práce ako skoro samoživiteľku, lebo stále sem nakrkam a prd robím, ktorá nás chcete na krk??? 😀 😀

bambi09
8. júl 2009

teda,vy ste šikulky,ale ja som doma občas tiež za chlapa,môj robil pol roka stierku okolo okna a nakoniec poprosil kamoša-profíka,no,vie si to zariadiť a má na všetko lidi 😀 😀 😀 ale zas ma iné kvality a iného by som nechcela 😉 😀 😀 😀 keď už som mu 15 rokov života "obetovala" 😀 😀 😀
hmmm,naša ešte ani nemá pomyslenie na spánok,ale sused zas trieska,tak vďakabohu,že ešte nechce spať 😖
po tom nočnom koncerte neskoro zaspala a vstala o 11:30 😕 😕
a darinke sa nedivím,myslela si,že má doma niekoho iného ☹ ☹ ☹

janetina
8. júl 2009

ahojte sledujem vas baj ockom ked mam cas nakuknem ...co darinka 😉 ...aj mne to pripada ze on nevie vlastne co chce kde sa ma usalasit ci vymyslat s novou partnerkou novu buducnost, alebo preokant krizu...vid jeho sms o bikeovani a zmrzke. Je zmateny a darinka robi dobre ze je pred nim v klude...Mali by ist spolu niekam si oddychnut len sami. Postavili ste dom zariadovali, to poznam to su riadne nervy...a kazdy to znasa tazko ...jemu to prilso az odskokom casu..zrejme za to moze aj jeho workholizmus.
My sme na zaciatku a tiez to tazko znasame hlavne mm je tiez workholik a mne to obcas riadne vadi...
Baby a aj mne pridite sekat 😀 😀 😀 😀 😀 zahradu mam tam asi tiez 6 arov buriny....som zvedava co s tym ked sme tam dali Round up ked prsalo...no bdem Vas potrebovat 😀 😀 😀 alebo poslite nejakych ritosov nech stara suseda ma o com rozpravat 😀 😀 😀 😀 😀

ada32
8. júl 2009

aj moj muz chcel do celej nasej 5,5 arovej zahrady nasadit zemiaky 😀 som ho zrusila.ale zahradu by som chcela taku okrasno-jedlu.aby sa z nej dalo aj zobkat.napr. uz mam 5 korenov tahavych jahod,este nejake dva stromcekove egrese a zo dve ribezle.tak na zjedenie aby sme to mali.a mozno aj nejake stvrtkmene ovocne.take tie ministomceky,rebarboru a podobne.
fris presne aj ja to uz citim,ze sa mi ta zahrada zdala kedysi velmi mala a teraz si hovorim,ze na zabavu akurat staci ked nechcem byt otrok. 😉

a v ktorej teme bol ten kamil?nech sa rtosku samonaserkam.ja som taky masochista v tomto. 😔

darinka neboj,ja som uz prezilla aj take obdobie,ze som so synom zila asi tri roky z rovnej tisicky.a sme tu.a nezadlzeni. 😉 okrem toho si myslim,ze u teba by to az take hrozne nebolo,aj ked...moj ex tiez podnikal penazi dost a takto nas nechal na pospas.tak sa uz nicomu nedivim. 🙄 dolezite je,aby si nemal trapenie na srdci.ostatne sa da zvladnut.

bambi09
8. júl 2009

janetina 😀 😀 😀 máš bazén???prídeme na brigádu a potom sa vyvalíme k bazénu hore bez,to bude suseda čumákovať 😀 😀 😀
alebo nejakého sexi záhradníka zabezpečíme a frisbee mu bude sťahovať trencle na pol žrde 😀 😀 😀

janetina
8. júl 2009

ada32 ano zahrada a male dieta nepovarovane ako u mna hotova galiba pre zahradu...prave zaspal tak idem ako frisbee otrhat prednu zelinu 😀 bo po dovolenke hotova dzungla....ja idem presne ako Ty davat okrasno jedlu zahradu....vsade dam folie nanesiem zdravu zem no a same ihlicnaniky od vymylu sveta plus kvetove somarinky len take co su co najdhlsie stalozelene a hlavne co najmenej narocne pre moje krize 😒 ...... Je to makacka ak nemame zahradnikov s peknymóu ri..ou,,,ste ma navnadili... 😀 😀 😀

ada32
8. júl 2009

bambi 😀 😀