Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

frisbee
22. júl 2009

ahoj,vanja,ešte nespím 😉 😉 😉

vanja
22. júl 2009

to som rada fris, už som sa bála že si budem písať sama so sebou 😀 😀 😀

frisbee
22. júl 2009

no včera som skolabovala,zobudila som sa až ráno o šiestej na budík.Ja totiž vždy kosím na trikrát,dvor,potom spodok záhrady,a potom kopec nad sklakou...ja som v tom horku zvládla celú záhradu,a na kopci mi už bolo fakt zle,som sedela na zemi,ako som sa motala a búchalo mi srdce 😝 .ja si vždy večer ľahnem do postele,že sa budem dívať na telku,a v momente vytuhnem 😀

frisbee
22. júl 2009

sklaka je skalka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vanja
22. júl 2009

no tak to máš čo kosiť.
ďalšia šichta kedy? 😀

frisbee
22. júl 2009

zajtra dvor 😝 😝 😝 😝 😝

vanja
22. júl 2009

fris 😅

frisbee
22. júl 2009

a to má byť u nás 36 stupňov...a ďaľšia radostná novina,dnes som nebola doma .....a prišiel luster 😀 😀 😀
takže ráno musím na poštu,majú od.8.do 9.,je to asi 10 domov od nás,ale musím autom,to sú vždy väčšie krabice,ako ja 😀 😀 😀

vanja
22. júl 2009

no konečne luster je doma..... 😀
aj u nás má byť 36 stupňov a to mi treba ísť s dcérkou do mesta k logopedičke a potm ešte na nákupy, elbo v pondelok ide do tábora a ešte nám čosi chýba na dokúpenie. Takže už sa teším, ako sa budeme pariť.
Asi strčíme nohy do fontány. 😀 😀 😀

frisbee
22. júl 2009

ja možem nohy strčiť na dedine maximálne do žumpy 😀 😀 😀 😀

vanja
22. júl 2009

fris 😀 😀 😀 😀 😀

frisbee
22. júl 2009

kultúrne vyžitie na bode mrazu,začali jazdiť kombajny,tak mám aspoň nejaké zážitky...také veľké,zahraničné 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vanja
22. júl 2009

made in china 😀

frisbee
22. júl 2009

klimatizované,aj blikajú 😀 😀 😀 😀

vladkaz1
22. júl 2009

vanja a odlial si zajtra v TT ma prsat 😝

mstiefelova
22. júl 2009

Darinka, tazko je radit, chcem Ti dodat len odvahu a pozitivnu energiu....mohla by som toho vela napisat, pred 2 mesiacmi som sa rozviedla, po dlhych perepetiach a clovek by neveril, coho je ten druhy schopny! Tak ako Ti niektore dievcata radili, urobit si financnu rezervu, hovorili asi v vlastnej skusenosti. Ale peniaze nie su to najdolezitejsie.....k jednemu prispevku sa chcem vyjadrit, rozmyslaj, ako by to bolo pre Tvoje deti najlepsie...porad sa s nejakym detskym psychologom, nei len so znamou psychologickou, ktora Vas oboch pozna....ja ked som sa rozhodla (a to Ta nenavadzam na rozvod) rozviest, bolo moje rozhodnutie take, ze sa rozvadzam prave kvoli detom...aj ked prvotna nmyslienka bola uplne opacna, musim to kvoli detom vydrzat. Jedna detska psychologicka mi povedala, ze aby si ma v buducnosti deti vazili, musim mat hrdost a ak necham so sebou mavat ako s handrou aj oni sa takto budu ku mne chovat. A nechcem ,aby si bolo v omyle, ze navonok pred detmi "hrat" ze je vsetko OK, ja mam velmi malinke deti, este len zacibnaju hovorit, ale viem na 100%, ze vsetko vnimaju a citia a je to pre deti velmi frustrujuce.....12 rocne dievca je naozaj velke.....Pisem len kuskovite, lebo ja som podobne ako Ty velmi velmi tolerantna anechala som so sebou manipuklovat, hladala som stale chybu v sebe, nechala sa citovo vydierat a tym padom aj vlastne tyrat.....Potom som zitila, ako klame.....aky je egoista......sama vidis, ze ode na vylet s inou a na dieta a jeho prazdniny kasle, ake ma priority? Rodina??? Ako pise fries, uúplne s noui suhlasim, kazdy si to musi odzit sam, kazdemu to poznanie trva rozne dlho....a s odstupom casu vidime veci uplne uplne inac. Drzim palce, aby si sa rozhodla spravne, s ohladom pre dobro deti....

frisbee
23. júl 2009

mstiefelova...ďakujem,pekne si to napísala...ja som tiež odišla od bývalého kvoli tomu,aby dcéra vyrastala v kľude.
A ako sa máš,je to čerstvé....

simona55
23. júl 2009

dari to jo ona len tak dalej ved on nato pride ze co chce stratit alebo uz stratil? 😉 😀

darina60
autor
23. júl 2009

Za chvílu napíšem viac, čo sa dialo ale som v práci a šefka mi dala úlohu, tak potom. A nestratil, včera sme obaja niečo získali, teda aspon ja, ale to neprezradím, ostatné vám popíšem ked dorobím .

frisbee
23. júl 2009

no a teraz som ešte nervóznejšia,ako predtým 😀

vladkaz1
23. júl 2009

baby ja vams citam ako detektivku .. Dari je to super ako si sa dala do hromady .. obdivujem ta .. a verim ze sa to dotiahne do najllepsieho konca aj pre teba aj pre deti 😉 😵

frisbee
23. júl 2009

vladka naša,ahoj 🙂 🙂 🙂

vladkaz1
23. júl 2009

ahoj zlatko citam vas podsitvo neboj .. len malo casu stale lietame niekde ..

frisbee
23. júl 2009

ja toho mám dnes tiež veľa,ale budem sem nakukovať 🙂

simona55
23. júl 2009

fris ja som sa ta uz cely tyzden chcela spitat ze ci byvas na dedine?lebo podla toho co opisujes je to ako by som videla slnce seno jahody toje moj oblubeny film. 😀 😀 😀 😀 Dari ale teraz uz vrav co vies lebo ine nerobim len lietam k pc a teba cakam co tobude za prekvapko.uz mi skoro aj privarok prihorel. 😀 😀 😀 😀 😀 .

frisbee
23. júl 2009

simonka 😀 😀 😀 však to tak je,dokonca moja kamarátka susedka odnaproti na mňa volá Kelišová 😀 😀 😀

simona55
23. júl 2009

ha ha ha ha to ozaj ? 😀 😀 😀 😀 a ty byvas niekde na kopci? a ku to mate skalku?
🙂 som svedavec co?
😀 😀 😀

frisbee
23. júl 2009

ja bývam pod kopcom,dvor máme rovný,ale záhrada je do kopca....skalku mám takú divokú...ihličnany a kríky,až tu budem mať dcéru a opraví mi počítač,tak sa sem pokúsim hodiť fotku 😀

simona55
23. júl 2009

joj tomu sa potesim 😀 😀 😀 mozesaj sebaposlat .juj ten hnusny gombikminefunguje . 😀

darina60
autor
23. júl 2009

Tak aby som Vás nenapínala tak napíšem, len dnes kvôli teplu nás pušťajú za hodinu domov, takže ešte to stíham. V skratke, včera večer ked dcéra išla spať na mna vyrukoval, že čo som mu nepovedala, že prídem neskôr, že na tom sme sa nedohodli, že deti sa pýtali kde som a tak. A potom sme sa dohodli aby sme mohli fungovať na určitých pravidlách, že si povieme, aby každý si vedel čas zariadiť. Lenže potom začal rozprávať a skákal s jednej možnosti do druhej, že tu zostane, potom zas, že odíde do bytu, potom, že keď sa mi nepáči tak môžem ja odísť, potom že nemám už volať jeho mame, potom zas, že aby som nešla s nimi na oslavu jej menín v sobotu, a potom všelijaké hlúposti z minulosti. Fris prosím ty všetko vieš, ako moja hovorkyna, ked sa zle vyjadrujem, lebo som rozrušená z tej veci čo tu nespomeniem, tak prosím ked tu nebudem vysvetli to v mojom mene babám. Nakoniec mi povedal, že kolkokrát už rozmýšlal, že to v robote autom napáli do múru, ja som tam nikdy nebola neviem aký je to múr.Čiže on sa chcel asi zabit, ale fakt on to hovoril ako by to bol schopný. On má nahromadené psychické problémy a chce si s nimi poradiť sám a nezvláda to, ale nechce aby som mu ja ani nikdo iní pomáhal. Preto mu tolerujem tie jeho reči, lebo si od začiatku myslím, že on to tak nemyslí. A podotýkam po včerajšku určite viem, že s tou ženou nič nemal, však fris. A potomdebata síce skončila, ale sa ešte niečo udialo ale to nemôžem povedať...