Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

vanja
28. sep 2009

kristi, mysli na lepšiu budúcnosť, ktorú pripravíš pre seba a hlavne svoje dieťa. S ním ťa šťastná budúcnosť nečaká.
Dievčatá majú pravdu. ☹

veronkaj
1. okt 2009

poradíte aj mne,
nie je to až taký problém ako tu boli spomínané, lenže už bývame s polovičkou spolu, splácame úver čím sme vyplatili bývalú, všetky účty na polovičku, a snažím sa starať ako sa má, každý deň navarené, oprané, upratané. Lenže moja polovička vidí len svoju prácu, a ked chcem aby aspoň raz do mesiaca sme mali pekný večer to musím často opakovať.
Jednoducho mám pocit, že moja polovička je spokojná s tým, že má doma v podstate všetko v poriadku, niekedy mám pocit, že im v podstate stačí slúžka čo sa o nich postará a navarí. Keď sme vybavovali úver, dohodli sme sa že si aj medzi sebou urobíme zmluvu, a ani to do dnešného dňa nespravil vraj nemá čas a ani ju už nespomenul a nepovedal ani ďakujem až ked som mu povedala ,že keby niekto pomohol tak mne tak minimálne povedať ďakujem by sa patrilo. Moje dieťa mi pomáha a jeho zájde medzi nás len ked je hladné inak je stále na pc a tak potom ťažko argumentovať prečo jeden musí a druhý nemusí. Mám teraz omnoho väčšie výdavky na účty ako sme mali v našom malom byte a to mi bolo jasné, lenže som sa tešila že budem bývať s tým koho milujem a kto miluje mňa. Lenže mám pocit, že tým že si pri telke večer vymeníme pár viet náš vzťah stroskotá. Má veľkú zálubu v autách a všetko sa točí okolo nich, jeho práca, koníček.
Už som mu to aj vysvetlovala a vždy to tak otočí len na jednu konkrétnu situáciu a nakoniec ja vyjdem z toho tá čo je v podstate zlá. Už mám pocit, že nemá ani význam čokolvek hovoriť.

ako toto preklenúť. ☹ ☹ ☹

frisbee
1. okt 2009

veri,preboha moja,kde si sa tu vzala?Čo psík?K tomu,čo píšeš,hm,na tú zmluvu nečakaj,kým sa on rozhýbe,ja som mala prvého muža takého,že čo som si nezariadila sama,to nebolo...bola som uštvaná a unavená s malým dieťaťom.To je treba podchytiť hneď na začiatku,moj mal názor,že keď urobí bezbranný ksicht,tak to stejne ostatní urobia za neho, a má pokoj.Podotýkam,že v práci je veľmi úspešný a snaživý,ale čo sa týkalo rodiny,bol pohodlný.A deti sa snaž zapojiť obe,to tvoje bude mať pocit krivdy,pravidlá sa musia nastaviť,ja som mala doma vojnu a brat si mohol dovoliť,čo chcel a vyrástol z neho pekný hajzlík.V žiadnom prípade okololo jeho dieťaťa neskáč,je dobré mať pekný vzťah,ale niečo za niečo...nepomáháš,neskáčem,deti sa to musia naučiť,čo do nich vložíš,to tam je.To budeme ešte rozoberať,neboj,vždy napíš konkrétnu situáciu. 😉 A taniere po sebe tiež musia umývať,nie si slúžka.K tomu mužovi...fakt je to o komunikácii...predsa keď už ťa má doma a istú,to neznamená,že si kus nábytku.Oni to vedia zahrať do autu a argumentovať jednou vecou,tam v tom momente nesmie skončiť rozhovor,pýtaj sa "prečo" a chci ďaľšie argumenty,to ho zaskočí,na to nebude mať odpovede.Asi píšem chaoticky,ale vždy,keď napíšeš konkrétnu situáciu,tak to rozoberieme a poradíme ti reakciu.Nemože ťa zanedbávať na začiatku vzťahu,čo budete spolu robiť za 20 rokov?Vždy je to tak,že ľudia sa k tebe chovajú,ako im dovolíš,si jedinečná osoba,váž si samu seba,trochu sebavedomia a bojuj..nie hádkami.Je možné,že tvojeho partnera to nik nenaučil,nevidel vzor,takže ani netuší,že niečo robí zle,neboj,dušička,to zvládneme 🙂

veronkaj
1. okt 2009

frisbee - ahoj

no čo psík, náš kuťo je roztomilý, podarí sa mu ešte každý deň jedna nehoda ale už chápe na čo chodíme von a tam vždy urobí to čo má, je rozkošný aj keď teraz má zrovna to hryzavé obdobie že by kúsal najradšej všetko a pokial sa dá tak najviac palce. Ale začína poslúchať teda ako koho. Noviny už nemáme v byte, ale ked stíchne a odplíži sa tušíme. často s ním chodíme von, a rastie teda hlavne do dlžky - je jazvečík.
Na tú zmluvu som mu to pripomenula a tak ked nám príde teda jemu LV z katastra tak dúfam že to urobí, ked nie dohoda z mojej strany skončí a nebudem mu potom pomáhať s úverom tak dúfam že dodrží svoj slub pretože ani nábytok nebudem potom ochotná ani prerábky domu financovať.

presne tak ako píšeš, lenže jeho dieťa je už dospelé a to čo ho nenaučili rodičia to ho nenaučím.Konečne sa začal s nami ako tak baviť, takže aspoň som zatial docielila, že si po sebe dá riad do dresu a dá naň aspoň vodu. Je príliš tvrdohlavý, zatne sa a bude s ním ešte horšie a to by sme nechceli. Má svoj svet, pc, frajerka a tak a preto určité veci ako napr.výpomoc si musí s ním urobiť poriadok otec. Keď sa bude s nami baviť viac medzi rečou sa ho popýtam či nebol zvyknutý niečo pomáhať a tak.

pri našej debate s polovičkou mu x krát poviem, že nemôže pokračovať tam kde skončil so svojou bývalou a tak dnes nakoniec usúdil, že to čo som hovorila, že si jednoducho musí nájsť čas aj na mňa tak usúdil, že má pravdu.
Vraj nebol na určité veci zvyknutý viem ale už sme spolu dosť dlho a tak si už mohol na niečo zvyknúť. Niekedy mám chuť mu povedať, že či si je vôbec vedomí že môže o mňa prísť. Na druhej strane zase vždy už keď je toho akurát tak dosť a už mu mám chuť niečo povedať také vážne tak urobí niečo čím to všetko vynahradí.

frisbee je to dosť dalo by sa povedať pre všetkých , my si zvykáme, že je nás viac, oni že v ich dome je iná žena s dieťaťom, že mladý nepomáha nuž keď poviem, že tým, že ho nezapriaha a dá mu všetko na čo si zmyslí mu robí vlastne do života zle ale nedá si povedať.
Všetko chce čas a v tomto prípade to platí, najprv musí aj jeho dieťa vidieť, že dokáže fungovať aj domácnosť, aj variť sa dá každý deň, a keď sa bude s nami baviť viac, vo vhodnej chvíli si pokecať.

Ja som si našťastie svoj byt nechala, takže keby dačo stále sa mám kam vrátiť, ale som zástancom,ž e pri probléme sa neuteká ale rieši tak uvidíme aj keď slzy mi občas idú ale snáď to zvládneme.

frisbee
1. okt 2009

veri,neboj,zvládnete,zo začiatku to ide vždy ztuha.My sme si s druhým manželom zvykali na seba dva roky,a to vieme,že chceme byť spolu..a spolu sme už skoro 20 rokov...ale je to boj,každý máme za sebou zlé skúsenosti z prvého manželtva,on sa nenaučil prejavovať city,keď tam žiadne neboli,a ja neustupujem a bojujem o každý "centimeter".Paradoxne nám pomohli aj zvieratká,ktoré máme,mm sa už nehanbí za to,že ho roznežnia,že je to normálne,keď sa s nimi mazná a hraje,veľmi sa v tomto zmenil.

Obdivujem ho aj za to,že so mnou vydrží,niekedy tvrdí,že si vzal chlapa a že nepodstatné veci vypúšťam okamžite z hlavy...že veľký duch si maličkostí nevšíma 😀 ...no ale keďže sa starám sama o seba od 13.tich rokov,niet sa čomu diviť,že som nezávislá osoba.Pomáha nám aj humor,ten máme spoločný,koľkokrát,keď ma štve a neviem,ako naňho,prehlásim,že nech si predstaví,keby bol baba,či by so sebou ako s manželom vydržal,on sa zasmeje,lebo vie že nie,a je to OK. 😉 .Hovorím s ním ako chlap,tým nemyslím neslušne,ale jednoduché vety,aby vystihli podstatu a preniklo to do mužského mozgu...dávno viem,že uvažujú inak ako my,a že to,čo nás trápi a chceme,aby sa chovali podľa našich predstáv, je utópia...oni to nechápu,ako to myslíme a že nás to trápi,pre nich kopa vecí problém nie je.

Myslím,že keď s ním budeš o všetkom hovoriť tak,aby pochopil,že ťa to trápi,uvedomí si to.Nesmieš ukončiť diskusiu tým,že on niečo prehlási a ty rezignuješ,keď s tým nesúhlasíš...oni si potom myslia,že to tak je a už to neriešia a považujú to za vybavené.

No a k tomu synovi,pokiaľ si myslí,že je dospelý,tak sa musí ako dospelý aj chovať,tam by som tiež použila jemný ironický humor.

Neboj,ja si fakt myslím,že to sú proste zvyky z toho prvého manželstva,človek sa učí celý život,nevešaj hlavičku,to bude dobré. 🙂

A ešte ku psíkovi 🙂,že hryzie veci,je normálne,im sa menia mliečne zúbky a vlastne sú malé detičky až tak do roka,náš najmladší už má rok a tri mesiace,prestal trhať,ale keď odídeme z domu,tak ešte niečo na protest vezme na dvor a zničí,hajzlík 😀,a potom sa mi bojí podívať do očí,lebo vie,že to nesmie.

veronkaj
1. okt 2009

frisbee - ani ja neriešim nejako veci hádkou a poviem ked ma niečo trápi, že mi je to ľúto a tak aby vedel ako sa cítim, a príde aj na poznámky, len to chce ten čas, každý tvrdí, že ma veľmi miluje aj mi to povie, len to nevie dať tak najavo akoby som chcela.

náš kuťo už tiež vie veľmi dobre ked urobí niečo zlé a nevieme ho odnaučiť že ked príde niekto z nás domov sa tak teší až sa pociká a ani si to neuvedomí. a vonku je ako z divých..... ale to sa naučí. Dcére vysvetľujem, že sa proste učí a že ani ona nevedela zo dňa na deň všetko. A tak už pochopila, že aj ona ho musí vychovavať nielen sa oň starať - teda myslím ona o psíka. 😉

frisbee
1. okt 2009

veri,to je najlepšia cesta...aby vedel,že ťa to trápi....veď ty to zvládneš,taká dobrá dušička,neboj 🙂 🙂 🙂

veronkaj
1. okt 2009

frisbee nuž idem makať ďalej, a ďakujem za povzbudenie, dám potom vedieť ako pokračujeme , pekný zvyšok dňa

frisbee
1. okt 2009

pá,ja tiež makám 🙂

veronkaj
2. okt 2009

tak a som v prdeli,
včera som navrhla kúpanie, sviečky a že sa porozprávame, vysvetlila som že jednoducho túžim po tom aby si našiel na mňa čas, že sa aj porozprávame večer, že niekam pôjdeme, že si aspoň raz do mesiaca urobíme romantický večer.
Nakoniec som si vypočula ako ho stresujem, že chcem aby bol aspoň o 18 doma, je to úplne jedno čo poviem, všetko berie ako výčitku, a všetko si otočí úplne inak. Nech som povedala čokolvek napr. to ti už na mne ani trošku nezáleží ked je taký problém nájsť si čas a aspoň si dať so mnou v klude čaj a nič , proste čokolvek som povedala tak aby mohol povedať napr. že ma má rád, alebo chce náš vzťah tak na všetko bol ticho, nervozny a otočil to tak , že robí čo len môže a ja som v podstate tá čo môže byť akurát tak ticho.

potom som sa išla prejsť von vyplakala som sa a mala som a mám pocit, že dobre ak ma ľúbi nech mi to dá aj najavo a myslí že aj ja mám svoje sny a potreby. keď som došla sadli sme si a ja som mu povedala všetko čo k nemu cítim, ako som si myslela že ked ja som stála pri ňom v dobrom aj v zlom, pomáham mu riešiť všetky jeho problémy a pomáham aj s tým čo netreba že teraz ked sa už situácia ukludní bude čas aj na mňa a on mi nevie ani nič. odpovedať len byť ticho. A to je to najhoršie, pretože potom si myslím to čo si myslím a postupne sa vo mne všetko láme.
Vysvetlila som mu, že jednoducho ako každá žena aj ja potrebujem mať ten pocit, že som preňho všetko, že som dôležiitá v jeho živote a pod. jediné čo odpovedal, že zapni pc musím uhradiť faktúru.
potom som mu povedala že takú odpoved som fakt nečakala a zase bolo zle. a potom vraj musí rozmýšlať čo mi povie. Ako môže človek ktorý niekoho miluje rozmýšlať čo povedať v takej situácii. nakoniec po hodine povedal ľúbim ťa. a potom, ked som povedala, že mám pocit, že jednoducho nemá význam mu čokolvek povedať lebo to berie ako výčitky, že mu je jedno čo si myslím a cítim. tak bol akurát naštvaný, že mi neubližuje a zase bol akurát naštvaný.
Teraz mám fakt skvelý úžasný pocit, niekoho komu som x krát povedala čo pre mňa znamená a ako veľmi ho lúbim, niekto o koho sa staráte ako najlepšie viete a ešte aj to dostanem vytknuté, niekto komu pomáhate v problémoch, len aby ste mu pomohli nakoniec ked sa ho pýtate na podstatné veci nepovie nič a ešte všetko otočí tak mám pocit, akoby sa mi zhrútil celý svet. Nemám v podstate kam ísť, dcéra teraz zmenila školu, rodinu nemám, v mojom byte sú podnájomníci a ja už neviem ani čo a ako mám teraz urobiť. Jednoducho sa niečo zlomilo a neviem či sa to bude dať napraviť, pretože všetko v podstate závisí od postoja mojej polovičky lenže ten si myslí že som mu ukrivdila . Nemám najmenšiu chuť povedať niečo - lebo všetko bude vytýkanie, dať mu pusu alebo povedať niečo pekné - načo včera som mu lásku vyznala a nestála som mu ani za jednú milú vetu hoci som mu to niekolko krát povedala že ak niečo tak nieje nech mi to povie a nenecháva ma v zlých myšlienkach. pomaly ani neviem či vôbec variť, pretože aj to mi vytkol že aby som mu to nevyčítala neskôr ako jeho bývalá že musela variť. proste nech by som urobila čokolvek nemá zmysel.

musela som to dostať nejako von tak sa kočky nehnevajte

darina60
autor
2. okt 2009

Ahoj Veronka, tu zakladatelka témy. Prečítala som si tvoj dnešný príspevok. Vieš na základe toho čo som zažívala a tak trochu ešte zažívam doma, môžeš si vymyslieť akýkolvek romantický scenár, môžeš chlapovi hovoriť akékolvek pekné slová, môžeš mu naznačovať čo by si chcela počuť od neho, nespraví to a nepovie to ked to nechce. Možno raz ti to povie, neskôr ale nie práve vtedy ked to ty chceš počuť. A pochopila som aj to, že nemôžem tlačiť ho do ničoho ani do slov ani do skutkov ked to nechce sám od seba. Ja mu tiež naznačím čo by som chcela, kam by som chcela ísť, nespraví to hned aby som mu to akože prikazovala ale o nejaký čas. Aj včera som mu povedala, že mi kolko už pusu nedal, a hovorí, že predtým ti to nechýbalo, a ja že teraz hej, asi za 10 min. prišiel ku mne a dal mi pusu na líce.... Netreba tlačiť, povedať môžeš svoje túžby ale nečakaj, že ti to bude splnené a určite nie hneď.
A píš svoje pocity tu uvidíš ako sa ti uľaví, nabehnú dievčence fris s partičkou a pomôžu, poradia povzbudia 😀 😀 Mne to tu hned na začiatku hrozne dodalo síl a smer ako ísť ďalej 🙂 🙂 Drž sa a píš, píš...

veronkaj
2. okt 2009

ahoj darinka

čítala som si tvoj príbeh priebežne a viem ako ti kočky pomohli,
preto som sa tu aj ja vyrozprávala a prepáč viem že je to tvoja téma, len som nechcela zakladať novú. Viem, že každý má kopec svojich problémov a každý ich riešime a sú oveľa vážnejšie ako moje. Lenže ja nemám ani rodinu, a teraz ked sme sa presťahovali nepoznám tam nikoho tak aby som sa mohla vyžalovať.
Darinka keď mne je práve to strašne ľúto, že jednoducho necíti tú potrebu mi niečo v takých chvílach povedať. Jediné na čo myslí je práca a peniaze. Ja viem, že ho nemôžem do ničoho tlačiť a ani nechcem, len som si myslela že preň znamenám aspoň tolko že ked mu aj jasne poviem, že by ma nemal nechávať v nesprávnych myšlienkach a ked ti niekto aj po vyznaní lásky nič nepovie tak z toho človek nadšený nieje. Urobila som preň čo pre nikoho, a teraz ked ja potrebujem nejaký prejav lásky od neho. tak nič. Včera ked som mu dohovorila ako mi záleží na nás, ako ho ľúbim a tak a on povie že zapni pc zabudol som na fa a nič iné tak ma išlo vystrieť.
Darinka veríš že nemám chuť absolutne do ničoho ani žiť, mám pocit, že je všetko stratené a v kýbli. a koniec koncov, ked si mám niečo pýtať ešte aj obyčajnú hodinu dve raz za čas pri nejakom fajn posedení a rozhovore alebo ked niekto vidí ako sa trápim a poviem čo ma trápi a nestojím mu za to aby mi aspoň niečo povedal tak potom nech si to nechá, nestojím o veci čo si musím vyžobroniť alebo stále pripomínať, na všetkých okolo myslí a robí všetko čo mu raz povedia, a ja ešte ked mu aj niečo kúpim len tak na prekvapko ako minule napr. som bola v obchode a kúpila som milku to čokoládové srdce, a reakcia ?? - na čo si to kupovala, akoby sa to páčilo jemu.

teraz však nemôžem urobiť nič, môžem akurát tak plakať ako plačem, zatnúť zuby a ????? nedokážem sa tváriť že sa nič nestalo, stalo, bolí mato, mrzí mato, láme mato.Keby som bola sama tak sa zoberiem a idem domov, a nech si v klude vyjasní čo vlastne chce.povedala som mu to aj včera že ked ma už nemá rád a som mu tak lahostajná tak nech mi to povie na rovinu a ja mu teda uvolním miesto a nech si nájde inú čo mu bude viac vyhovovať. a zase len ticho.

Lenže ja nemôžem nič, predsa dcéru nebudem zase hlásiť naspäť do školy ked si už ako tak zvykla, a nemám kam ísť byt je prenajaý aby som mu pomohla s úverom . Jednoducho situácia fakt super.

ešte že si to tu môžem napísať a prinajhoršom ma pošlete niekde alebo mi to zmažú.

wighy
2. okt 2009

ahojte

veronka precitala som si tvoje prispevky a viem ako to myslis ako sa citis
chcem ti len povedat,ze netlac na pilu lebo sa to moze zhorsit, su chlapi ktori slovami nevedia tak prejavit city ako mi zeny a hlavne nie vtedy ked to mi ocakavame, on tvoje vylevy povazuje za "utoky" na svoju osobu, on to chape tak ze mu vycitas ze si nestastna a on je na vine,muzi nemaju potrebu kazdodenne prejavovat city
chlapi su z inej planety tak na nich treba ist inak ako s posobom ze mam pocit ze ma nelubis a podobne lebotym dosiahneme my zeny len opak a nie ze sa nam vrhnu do narucia s najsladimi slovami lasky

😀

ak budes mat cas zavitaj aj na stranku nanicmamy,su tam v diskusii zaujimave temy, mozno si tam najdes nieco pre seba 🙂

simona55
2. okt 2009

ahoj Veronka, mas to tazske urcite, uz z tvojho pisma citim ako ti moze byt,chvala bohu ja som este taketo nezazilaa dufam nezazijem, hoci aj unas niekedy zahrmy, 🙂 🙂 moc ti ja poradit neviem, ale ako aj dari pise, musis byt trpezliva, lebo chlapi vedia byt hnusny obcas, 😒 a nad tym ze nemas kam ist nerozmyslaj,neutekaj, pockaj co bude dalej, bojuj , uvidis oplatisa, 😉 no ale tyvies aka je situacia.no mizme mlady par ale niekedy mam pocit ze uz som z mmuz 100rokov,iba ss pozdravi , a pusa nic, sex nic, darmo mu vyznavam lasku 100xmu zaden poviem ako ho lubim aon my vobec neodpovie len ked ho nutim,on vravy ze to sa nema hovorit,ale citit,no ale mi zeny to potrebujeme aj aj 🙂 😀 ,drz sa neboj , pis tu sa ti ulahci, zasmejes sa snami a zabudnes na bolest 🙂

veronkaj
2. okt 2009

a čo mám robiť teda teraz?? ja sa nedokážem tváriť že je to všetko v poriadku, jednoducho sa cítim jak zbitý nanič pes, a pocit, že vlastne čo mám robiť ked aj tak všetko berie iba ako zlé, ked poviem vytýkam, ked urobím že prečo si to neurobila tak, proste ja teraz nedokážem ani mu dať zamilovanú pusu

veronkaj
2. okt 2009

najviac ma štve a všetko dokopy, že si pripadám ako taký idiot, ja jemu vyznávam city a on nič, ja sa mu pomaly prosím a on nič, a teraz ráno ked zavolal či som sa vyspala lebo on nie a bolí ho hlava ani slovko nejakého mrzí mato alebo čokolvek. On je ten kto je perfektný dokonalý a komu sa ublížilo. Vždy ked niečo poviem čo sa mi nepáči mám potom pocit, že je lepšie držať hubu a krok lebo to otočí voči mne. a aj to, že jeho žena sa o nich nestarala, míňala mu stále peniaze na hlúposti, nežnosti mu odmietala a zbožňoval ju a plnil čo jej na očiach videl a mne??? nič.

frisbee
2. okt 2009

veronka moja,teraz nerob nič,daj tomu čas,zamestnaj sa niečím,a chovaj sa k nemu slušne,ale s odstupom.Chlapský mozog pracuje inak,ako náš,on ti nevedel odpovedať,pretože muži nevedia myslieť a cítiť zároveň,ako to vieme my...ty niečo hovoríš,a zároveň cítiš,on to musí chlapec v sebe najprv spracovať.

Typickým príkladom je mm...niečo mu poviem,on ide na dvor,niečo tam hodinu robí,a potom sa omluvne vráti a povie,hm,tak jsem si promluvil se Slávkem...akože so sebou. 😉 Oni proste toto majú inak ako my,za to nemožu.
A k tomu,že ti povedal,že ho stresuješ a vyčítaš...srdiečko,chlapovi všetko polopate...než mu povieš tú vec,ktorú mu chceš povedať,začiatok vety má byť.....ja to nemyslím ako výčitku,alebo ja ťa nechcem stresovať....ale....a pokračuj...a medzi rečou mu stále opakuj,že to nie je vyčítanie,že mu iba popisuješ,ako ti je smutno a ako by si bola rada,keby bol s rodinou
.A nečakaj odpoveď,on to fakt najprv musí nechať prejsť mozgom.Ja už som zistila aj to,že mm je zo smutného tónu ešte viacej nervózny,takže používam humor,to na neho platí okamžite.Ako hovorí simonka,my ženy potrebujeme to vyznanie počuť,al pre väčšinu chlapov je to ťažké povedať,a podstatné je fakt to,že to cítim,mňa zaujímajú činy.

Možno má pocit,že maká a robí všetko pre rodinu a ty mu vyčítaš /ja viem,ako to myslíš ty,on nie/,skús s ním hovoriť ešte takto,z jeho pohľadu,možno je to iba o nesprávnom pochopení.A vydrž,nikam neodchádzaj,ale stiahni sa,jemu to dojde,srdiečko.

vefi89
2. okt 2009

veronka a nerozmyslala si trochu zahrat falos?? Alebo keby si ho skusila za nejaky cas ignorovat, resp. nezatazovat ho a zacat ho provokovat?Mozno sa zacat na cas vyzivavejsie obliekat,alebo tak

Kazdopadne ti drzim palceky, a prajem ti aby sa to vyriesilo

darina60
autor
2. okt 2009

Veronka, ja som rada, že si v mojej téme a že to tu žije, hoci by som bola rada, keby si bola radšej u nás vo vedlajšej téme a zasmiala sa s holkami 😉 Ja to tak neviem napísať, ale wighy to napísala úpne presne a akoby za mna. Presne toto mi hovorila svokra, aby som do neho netlačila, aby som netlačila na pílu, aby som všetkému nechala čas. A ja som sa chovala presne tak ako ty chcela som aby mi dal pusu, aby ma objal, aby mi dačo pekné povedal a ničilo ma to. Teraz už viem, že ked to bude chcieť to povie a ked nie tak nie. Ale aj ked nepovie, tak to budeš cítiť. Lebo daktorý chlapi tak ako povedala simi ti to nikdy nepovedia. Ten môj mi to v tomto období nikdy nepovedal, a ako som to chcela počuť. No a včera po tom čo som mu v návale zlosti povedala den predtým tak mi hovorí však ja vás mám rád teba aj deti.
Ak ti mám poradiť nechaj ho tak, ako povedala svokra dýchať, dakedy ho jemne ignoruj, na môjho to platilo hneď bol v strehu čo sa deje. Chod von na kozmetiku, kaderníčke, ja som začala chodiť na manikúru. Aj si tam oddýchnem, pokecám aj som spokojná sama so sebou. Ked ma naštve odídem von , sadnem do auta, idem si kúpiť kvetinku a hned sa mi ulaví.Ani ja som sa nevedala tváriť, že je všetko v poriadku, hned som vybuchla, ale všetko ma trápilo ale neboj baby tu spravia z teba inú ženu. 😉 😉 A keby som sa ja mala hnevať na to všetko čo mi za posledné mesiace povedal tak už tu nie som. Ak mu na tebe záleží, neboj to spoznáš .........

frisbee
2. okt 2009

no veri,darinka ti povedala všetko.....vystihla to úplne presne...ty vole,dari,ja som na teba pyšná 🙂 🙂 🙂 🙂

simona55
2. okt 2009

daríííííííííííííííííííííííí super, ja ta nespoznavam 🙂 ozaj ked si otvarala tuto temu pametas? bola si ako zvednuta orchidea,a teraz????? kocka si kocka , rozkvitnuta. 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 Veronka to to iste sa stane aj stebou !!!!davaj pozor, 🙂 pomali ale isto sa rozvnies 🙂

frisbee
2. okt 2009

simi 😀 😀 😀 😀

simona55
2. okt 2009

co je fris? je to tak nie? co zaparas? nemas sa dokoho pustit? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

frisbee
2. okt 2009

je to tak,ja sa vždy teším,ako to ty napíšeš presne 🙂

veronkaj
2. okt 2009

frisbee -
vefi-

🙂 🙂 tak to sa stiahnem určite doseba už som a riadne, u mňa ked ma niečo mrzí sklame a bolí na srdci to dlho trvá kým prebolí, a to že mu nič nevyčítam som mu povedala 100 x a ked niečo chcem riešiť mám aj nejaké tie riešenia.

Takže mám byť ticho, odpovedať len na to čo sa bude pýtať, večer si prečítať knihu, alebo si pozrieť nejaký oblúbený film sama a nech si pozerá čo chce on v obyvačke, nepritulovať sa k nemu ???
a nieje to v tom aj ja makám od rána od 6 do večera do 18 potom nakúpiť navariť a tak.a od kedy bývame spolu to má skôr lepšie, pretože vždy mu varil niekto z rodiny alebo reštika, pomáham mu splácať úver, prispievam na všetky účty polovicou ešte aj na tie čo sú nedoplatky na zúčtaovaní z minul. roku čo sa ma vôbe netýkajú a nie sú to malé položky. a v podstate nikdy si nepýtam ani na domácnosť, len ked ho to napadne tak mi dá nejaké peniaze. Nemám chuť pýtať, pretože každú chvílu len to že teraz nás vyšťavil doplatok za úver, poplatky a potrebuje peniaze na vybavenie pre svoju prácu. tak ani nepýtam.

nezaťažujem ho ničím,

inak ste veľmi zlaté kočky že sa vám tu môžem vyžalovať a povzbudzujete ma , je to od vás skvelé ďakujem

veronkaj
2. okt 2009

darinka - viem, že chlapi sú iný, a tak skúsim, mám teda byť tako ako som písala vyššie, odpovedať ked sa pýta, ísť si kúpiť hoci aj kvety, neprísť nedať mu len tak pusu, pohladkať pritúliť, naopak sa jemne odtiahnuť, alebo dať pusu len takú deckú na líce, večer si pôjdem pozrieť alebo robiť niečo iné nech si pozerá telku sám.???
proste ani keby chcel sa nemilovať s ním, s tým, že teraz sa mi nedá.proste tak nejako??
- najhoršie je že ideme v nedeľu na oslavu krstín, o týždeň jeho rodine na svadbu a ja taký zvädnutý uplakaný list, bude ma to bolieť ešte viac. a hlavne ked si spomeniem aký viem byť ked chce.

babulky prosím pomôžte mi a urobte aj zo mňa takú silnú kočku akú ste spravili s darinky

frisbee
2. okt 2009

veri,s tými peniazmi tiež opatrne,on to nesmie brať automaticky 😕 😕 😕 a na domácnosť je to snáď automatické,teraz si ma zarazila 😕 😕 😕

Dobre si to pochopila,urob si svoj program,vyvedie ho to z miery.....a kľudne poď k nám vedľa do veselej témy darinka partia ...na voľnej diskusii 😉

a poslala som ti internú poštu..hore ti svieti červene 😉

veronkaj
2. okt 2009

fribee - odpovedala som IP

teraz sme fakt obaja vyprázdnili svoje účty kvôli tomu úveru aby mohol vyplatiť bývalú a potrebuje peniaze na to aby mohol zase robiť doma a tak ked počúvam stále že to potrebuje a tam tí mu nezaplatili a pod. tak mi je blbé pýtať si. ja mu automaticky dám na polovicu všetkých šekov ale peniaze na domácnosť nepýtam, občas sa spamätá a dá mi niečo. Mám síce kartu k účtu a možnosť vyberať z neho ale je to jeho účet a ja akosi nemám na to odvahu. Tak počkám do konca oktobra a potom zavediem iný postup.

- skočím aj k vám vedľa.

frisbee
2. okt 2009

veri,ste rodina,je to váš spoločný účet...keď ho to nenapadne....neboj

darina60
autor
2. okt 2009

Veronka, hlavne žiaden zvädnutý list, aj keby ti bolo tisíckrát do plaču, môžeš sa vyplakať ale nie pred ním. Nahod sa , namaluj, ja som kolkokrát zobrala aj dcéru a poďho do obchodov, nemusíš si kúpiť, len vypadnúť prísť na iné myšlienky. Alebo ked som bola už taká nazlostená tak som si išla zabehať. Začala som ovela viac čítať, venovať sa deťom, lúštiť krížovky , chodiť na PC a neboj aj sam prišiel za mnou, že čo robím. Len prosím Ťa nemal by ťa vidieť zlomenú, zničenú, ale snaž sa byť v pohode, teraz to pôjde ťažko ale neboj časom to prejde. Komunikuj s ním normálne, ked sa spýtaš a neodpovie, kašli na to. Sex ked chceš maj ho , ked nie tak nie. Môj kolega mi povedal, rob len to čo chceš. A platí to, neverila som ani ja že to všetko chce čas, raz si možno povieš že chvalabouhu je to lepšie, a hups na druhý deň zase sa dačo pos... Ale fakt rob len to čo chceš, chod kam chceš, miluj sa s ním len ked chceš, pusu mu daj len ked chceš, ale vždy ked som išla spať som doržiavala aj ked sme sa nerozprávali, že som mu zaželala dobrú noc. 😉