Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

bambi09
7. júl 2009

tak som vás zmeškala,malá mala hodinový "koncert" asi na počesť Jacksona,ja som o ten pohreb prišla,keď som rozpúšťala slaninu 😝 😝 😝
taký rev sme doma už dlho nemali,dnes boli v akcii po dlllhej dobe aj kvapky na bruško ☹ ☹ ☹
aj chuť na čokoládu ma prešla 😀 😀 😀 čo je dobré,ale jogurt som si dala 😝
darinka je v poriadku,len je znechutená dnešným dňom...aj ja som mala deň blbec,dobre,že už je za nami 😒
zajtra sa sem mrknem,čo je nové a budeme ďalej dumať,už sa na vás teším,stretla sa tu celkom dobrá a správna partička ľudí 🙂 😉 😉 😉 na čele s darinkou 😉
klop,klop,klop,nezakríknuť 😕
a vanja,my sme tiež v noci často hore kvôli kojeniu 😝 😝 niekedy si pripadám ako mliekáreň Rajo 😀 😀 😀
ale tak vďakabohu za mliečko,aj keď nám občas udiera na mozog... 😀 😀 😉 😉

darina60
autor
8. júl 2009

Baby, som tu hneď zrána, lebo ešte včera som si Vás prečtítala, a dnes dočítala. Som rada, že okrem mojich problémov sa tu sem tam zabrdne aj do veselej noty, ste super kočky. Včera som išla o pol deviatej spat, lebo som bola unavená najma z neho, z tých jeho sms -iek a ešte som bola v práci, tam neskutočné horko a ešte sme išli sa bicyklovat. No išli sme na bicykli, ja kedže neviem čo sa deje v jeho hlave a nepoznám jeho pochody, hoci dakedy som normálne cítila, kedy mi zavolá, alebo čo povie, ako zareaguje, tak teraz som v strehu. Išli sme do mesta, na bicykli sme išli za sebou takže debata žiadna, ja si myslím, že išiel len kvôli detom, a tie najma malý sa strašne tešil že ide aj mamina, stále mu to opakoval. Boli sme na zmrzke, detskom ihrisku, v parku on bol zvačša s malým takže sme sa ani nerozprávali. Potom sme stretli švagra s malým tak sa s detmi pohrali, MM keď sme boli sami sa ma pýtal na moje zdravie, na letenky či došli už/mimochodom odlietam v nedelu len neviem kedy/a tak. Ja som sa ho nepýtala, bola som v klude a len ked sa opýtal som odpovedala. Prišli sme domov detom som dala večeru, on si robí sám. A ako sme boli pri telke tak som cítila, že na mna pozerá ale ja som nemala absolútnu chut na neho sa pozriet, lebo mu teraz neverím a chcela som ostat v klude, čo ma stálo vela síl.Potom sa postavil a hovorí mi, že ale si mi stručne odpovedala na moje smsky. A ja že šetri si ich/tým som myslela na dotyčnú dámu/ A potom mi hovorí, ale až o chvílu, že : takto trápne som sa chcel k tebe priblížit. Jemu fakt preskakuje, však nech si prečíta ich obsah, či to vyzeralo na priblízenie. Ja nato nič. Potom mal stretnutie doma u psychiatra , on chcel asi dalšie lieky na spanie.Ja som ked hodinu nechodil, išla spat bola som už zničená, takže neviem ako tam pochodil a pochybujem, že mi to povie, ale videla som že si doniesol iba tú škatulku čo sa mu minula na spanie. Možno dostal dalšie, a musí ich vybrať v lekárni. Ja neviem........A fakt sme sa tu zišli dobrá partička aj aj sranda je. A baby len kojte.......Ja som dcéru kojila 2 roky a 3 mesiace, a už má kolko rokov a zdravá je klop, klop. Malého som tiež chcela , ale v 9 mesiacoch bol chorý, nemohol dýchať tým pádom nevládal tahat a odmietal tak sme museli skončit. A veru býva častejšie chorý. A píšte nech mám čo čítať.
Ozaj a keby mi nechal dom a odišiel, kto sa hlásiť kosiť záhradu?

langkofel
8. júl 2009

Dari neboj, zahradnici budu stat v zastupe 😀 😀 😀 , a ty vyber toho s najkrasjou ritkou 😀 😀 😀 a potom mu stahuj trenky na pol zrde, ako tu pisala friesbee, ale to len tak preventivne, vies aby si velmi nedovoloval 😀 😀 😀

Inac dobre ranko, ja idem do prace a nedalo mi predtym sem nemrknut 😉
No tie jeho sms 🤐 , neviem mozno ozaj chce ukazat, ze ved sa predsa stara o rodinku....aby nebol ten najhorsi, ked viem ze si sa zdoverila svokre a aj rodine. Ako som ti pisala ja som dodnes niektore veci nepochopila...A mozno ho hryzie zle svedomie, neviem.
V kazdom pripade Dari prajem ti dnes krasny den, vela sil a rozvahy.

frisbee
8. júl 2009

darííííííííííí,ti pokosím všetko,čo chceš,som vytrénovaná 😀 😀 😀 ...vidíš,a už mu vŕta v hlave,že si iná 😉 už som sa bála,že kde si 🙂 .Odchádzam,vrátim sa poobede,tak napíšem viacej,drž sa 🙂 🙂 🙂 🙂 .
langkofel..... 😀 😀 😀 😀 😀 ty si zo 17.tich stránok zapamätáš to najlepšie 😀 😀 😀 😀

bambi09
8. júl 2009

darinka,krásny deň Ti prajem a teda k tomu včerajšku,on podľa mňa nevie,kam z konopí a tak raz tak-raz tak,raz chce byť za toho zodpovedného otca rodiny a potom za rypáka,čo deptá ženu kvôli inej ehm tejto 😠 😠 😒
ani ja nedokážem pochopiť jeho myšlienkové pochody,ale som rada,že si nad vecou a reaguješ s pokojom,aj keď Ťa to stojí veľa síl,drž sa moja 🙂 🙂 😉
no a s tým kosením ma presne frisbee napadla 😀 😀 😀 ona je profíčka a určite aj zadoček má pekný 🙂 🙂 😉
aj ten môj sa už po mučení začína podobať na zadok,nie na kufor 😀 😀 😀 😝 ale ja kosiť neviem 😅 😅 😅

darina60
autor
8. júl 2009

Bambi, ale ak vieš narábat s kosackou tak to stací 😉 Máme síce záhradníka na ostatné, a je síce fešák a sympoš ale ženatý a ja od ženátých ruky prec. Dnes mi volal muž, tak ako vždy okolo 9.A okrem iného detí a tak mu hovorím, musíš isť pre deti k mojej mame. No čo už pôjdem tam za debila. A ja, že moja mama o tom neviem, sorry som klamala. A on že a ktorá vie a ja , že tvoja niečo ale nie všetko. Niečo zamrmlal a buchol mi telefonom. Predtým som rozprávala so svokrou, ona že on sa rozprával so švagrom ako chlap s chlapom, že oni nič spolu nemajú, že on má tolko práce že na také veci nemá ani pomyslenie. Priznal, len to čo u psychyatria to na začiatku , že sa mu nakopili problémy v práci i doma, že to tažko zvláda a je tú kolegyna s ktorou to preberajú tak pracovne a aj súkromné vec. Že aby som za tým nič nehladala, že nás má rad, že chce ostat s nami a že ten byt chcel už dávno prerábat. Vôbec to nie je pravda, nedávno ho chcel predat a že ak sa nepredá tak sa postupne bude prerábat a ked bude mat dcéra 18 tak jej ostane. Lenže on sa rozhodol po dusnom víkende že ho bude prerábat, nič mi o tom ani nepovedal. Možno s tou panou naozaj nič nemal, ale vadí mi aj tie esemesky a ešte obsah tej čo mu napísala on čo že mi to povedal, to neni v poriadku. No a podla mna on tu ostáva len kvôli detom a kvôli tomu, že tam sa nedá bývat. Možno je aj pravda, že ma má rád, ale iba ako tu kamarátku. No ale ja to na takejto úrovni tahat nemienim, riešiť budem po dovolenke ale sere ma to.Či je už na hlavu alebo nie, neverím mu a nie som dnešná, že zostáva tu aj kvôli mne. Aspoň teraz to tak nie je. Jeho nasralo, že som to povedala rodine, on to hodil mne na krk a myslel, že si to spracujem sama.Čo vy nato? Nakoniec vyzerám ako hysterka, čo zveličuje ale čas ukáže , že som sa asi nemýlila, a ja som račica, a dosť citlivá a vnímavá. Svokra ma síce povzbudzuje, ale asi verí aj jeho verzii, lebo si myslí, že on by ju neklamal.

zanetak
8. júl 2009

Darinka podľa toho čo čítam, mám taký dojem , že tvoj manžel od teba ani nechce odísť, len má teraz nejakú krízu. Možno je len trochu psychicky vyčerpaný z práce a z rodinného kolobehu. Myslím, že by ste si mali normálne spolu porozprávať a možno bude lepšie keď si od seba oddýchnete a po dovolenke sa to vyrieši.

darina60
autor
8. júl 2009

zanetak, vieš, že sem tam aj to ma napadá, ale neviem, či si to čítala od začiatku to jeho zvláštne správanie a to ako mi nalinajkoval další život a načo mi rozprával obsah tých sms iek, načo mi hovoril že nebud prekvapená keď mi zavolá, alebo obsah od neho tých smsiek čo som dostala včera. Mne sa zdá, že sa v nom dačo odohráva, asi ako povedala dr. tá baba tam nemá tú prvoradú ulohu ale jeho správanie je prinajmenšom divné. Ešteže tá dovolenka.........A s tou poslednou vetou súhlasím na 1OO percent. Díky za tvoj pohlad.

nika251
8. júl 2009

Ahojte. Darinka- mozno naozaj kriza stredneho veku. teraz ma napadla taka riadna somarina- vies, obcas sa stane, ze chlap aj zena ked sa zda ze psychicky sa cosi deje je za tym hlavne nedostatok vitaminov, telo je vycerpane a odraza sa to na psychike aj fyzickej stranke. Urcite je to blbost ale urcite si uz pocula o psychickom kolisani v dosledku vycerpanosti tela a vitaminov. Citam ta, citam a stale castejsie mi napada ta kriza stredneho veku. Unava, naladovost, hladanie uniku od problemov. 🙂 😉 Mas znamych Dr. skus sa na to opytat aky maju na to nazor????

darina60
autor
8. júl 2009

To hej ja sa snažím od začiatku komunikovať s dr., rodinou ale nakoniec ja výjdem za blbca, čo si dačo namýšla, a v skutočnosti je to inak, je to len vraj môj pohlad. Okrem psychologičky, lenže tá môže len poradiť, ale dostať ho dakde keď nemám v tomto podporu ani u tých iných dr. tak to je zbytočné. A ja už nemám síl, už to trvá mesiac v takomto napatí a možno začínam aj prestávať bojovať o niečo a o niekoho, ktorý možno ani sa to nestojí a možno vo svojej hlave to má už premyslené a zatial využíva môj servis, kým si to dotiahne do konca. Síce mi za to dobre platí aj deti sú navonok šťastné, ale čo bude dalej, ja neviem. Ja mám pocit, že mi je tu aj lepšie keď tu on nie je a už ani s práce sa neponáhlam tak rada domov ako kedysi a nešla by so hned, ale to len k vôli detom. Každá chvíla s ním ma začína vyčerpávať, lebo sklamal moju dôveru, môju lásku. Včera som bola taká onavená, že ani neviem kedy prišiel domov, že hrozne pršalo, proste nič, zobudla som sa až ráno keď odchádzal.

bambi09
8. júl 2009

dari,Ty a hysterka??? 😕 😕 😕 veď si ani cirkus nerobila,nekričala,to ja teda viem 😀 😀 ale ako inak si to vysvetliť,to,čo Ti povedal???veď Ti normálne naznačil,že síce nič nebolo s tou...,ale je to asi len otázka času alebo príležitosti...a potom to pred rodinou otáča úplne inak,joj,chlapec je sám zo seba úúúplne mimo,asi sám seba nechápe,že čo robí a preto nechce vidieť tú realitu takú,aká je 😒 😒 😒
a jedného Raka citlivého mám doma 🙂 😉 takže viem,niekedy stačí naňho len zdvihnúť hlas a slzy v očiach a to má za 8 dní už 14 rokov,veľmi citlivý Ráčik 🙂 🙂
zato muž je Býčisko jak hrom a ja Strelená,malá je Rybka,super kombinácia 😀 😀 😀
fakt už to nejako moc nepreberaj a nerieš,vyčkaj na tú dovolenku,veď už to máš "za pár" a potom uvidíme,aká sa nám vrátiš,vymenená,oddýchnutá s napísaným listom a čistou hlavou 🙂 🙂 🙂 😉
a na ako dlho idete??
chlap nech si tiež nechá veci v hlave uležať a uvidíš,ako sa potom bude správať,podľa toho zvolíš taktiku,čo a ako ďalej...

darina60
autor
8. júl 2009

Idem teraz od nedele do nedele. Takže aj vtedy možte písať, ja si Vás prečítam. 😉 😉 A ani roming som si nedala, aby som tam mala od neho pokoj, lebo on by aj kvôli dcére vyvoláva. Cha dnes bude v strese, lebo nevie, či som to fakt povedala mame alebo nie, keď už vie že to vie svokra. Ale bambi tvoja posledná veta je teraz moje rozhodnutie. A však tu mám ešte Vás, tak kým sa vrátim vymýšlajte taktiku, a zatial do nedele to musíte so mnou vydržať 😉 😉
Ozaj on je lev a je to teda vidieť. Ja mám šéfku leva a tiež je to vidieť.

zanetak
8. júl 2009

ešte ma tak napadlo. a nenavodil ti on tuto situáciu len preto, že ideš bez neho na dovolenku? není on trošku žiarlivý?

darina60
autor
8. júl 2009

On nie je vôbec žiarlivý, okrem toho to má mama k 6O.nar.a sám on doniesol katalog aby sme si vybrali. A on k moru nechodí a okrem toho on ani nie je dovolenkový typ, on po dvoch-troch dňoch by išel už do práce.

maxa80
8. júl 2009

ozaj hlavne si to musi on nechat ulezat v hlave, ja by som mu mozno ten list napisala este pred odchodom,aby mal o com premyslat.Musis si uvedomit ci chces rodinu zachranit, teraz je fakt taky aky je ale spomen si aky bol predtym, milujes ho aj on teba ma iste rad, ved pre nieco si ta vzal a ty jeho aj ked to uz bolo davnejsie, mala by si sa mu opat zapacit,mas s nim deti spolocne zazitky, nezapomenutelne chvile o ktorych viete len vy dvaja.Taktiku neviem ci vymyslis lebo nevies co sa mu odohrava naozaj v hlave,cas najlepsie ukaze.On sa s tebou nebavi na rovinu podla mna, hovori co mu nateraz najlepsie vyhovuje.Urcite je aj on v tazkej situacii i ked si za to moze sam, mozno sa v nom nakopilo vsetko naraz.Co keby ste skusili manzelsku poradnu?

maxa80
8. júl 2009

moj muz sa tak zmenil z jedneho dna na druhy ze som si tiez myslela ze stratil zdravy rozum, ale on ho uz nema bohuzial do teraz.Mama ked sa ho pytala preco to robi nevedel povedat, ked sa spytala ci ma milenku nemal,brat mu dohovaral,kamarati vsetci naokolo,nepomohlo nic.Bol ako vymeneny, tiez bral lieky na upokojenie,nespal, chudol.Tvoj ma asi nieco podobne.Ked som sa mu dlho neozvala, hneval sa ze som mu nevolala,ked som zavolala hneval sa co volam.Bolo to schizofrenicke obdobie, pre mna velmi tazke

maxa80
8. júl 2009

darinka si ozaj statocna a drzim ti velmi palce aby ste to dali dokopy a zili spokojne

bambi09
8. júl 2009

dari,on je asi aj workoholik,čo nevie vypnúť a oddychovať,to je fakt zlé,potom je v hlave pretlak a zmätok ☹
môj muž k tomu mal sklony,ale som ho z toho rýchlo "vyliečila" 😒 teraz si už dovolenku vie užiť,mobil vypne a je to 😅
a dobre,že Ti nebude môcť volať,to by si pokoj nemala,takto je to lepšie 😉
a maxa má možno aj pravdu,že ten list skús napísať a dať mu to pred odchodom,možno to s ním pohne tým správnym smerom a ak nie,nič tým nestratíš,len mu ukážeš,že Ti na vašom manželstve záleží,ale kľudne tam aj napíš,že Tebe nestačí byť kamarátkou vlastného muža,si jeho manželka,nie kamarátka a k manželstvu patrí aj láska,dotyky,nežnosti a sex 🙂 🙂 😉 ale nie tak,že teda buď so mnou budeš spať alebo...len,že Ti to chýba a túžiš po tom,aby to bolo,ako predtým 🙂 😉

nika251
8. júl 2009

Darinka- mozno si v takom stadiu ktore ho preberie k zivotu. Velmi ti zelam aby si si ten pobyt uzila, oddychla si a nasla cestu ako z toho vsetkeho von. Ozaj ti to zelam. 😉

bambi09
8. júl 2009

nika251,aj my jej to želáme zo srdca,prečo si myslíš,že nieee??? ☹ ☹ ☹
kade chodím,myslím na našu darinku,my si ju nedáme a neotravuješ nás,naopak,keď tu chvíľu nepíšeš,už nám chýbaš 🙂 🙂 😉
a len aby si Ty s nami vydržala... 🙂 😉 keď sa tu rozpíííšeme,ako nepríčetné 😀 😀 😉

centik
8. júl 2009

baby vy ste zlate ako Darinke pomahate 🙂 Darinka drz sa 🙂

langkofel
8. júl 2009

Dari, pocuj, nezijes ty s mojim byvalym 😀 😀 😀 😀 😀 , aj on bol Lev, dovolenkovy typ vyzeral rozhodne inac, platil dovolenkyaj mojej mame, len aby sam nemusel k moru 😀 😀 😀 😀 😀 ale teraz vazne, nieco ma este napadlo...
Ako si pisala, ze sa sa rozpraval so svagrom, ze mu povedal ze medzi nimi nic nie je....Presne toto bolo aj u nas, kedze my ziadnu rodinu nemame, zdvoverila som sa vtedy jeho najlepsiemu kamaratovi a jeho manzelke (su krstny rodicia nasej dcery), chlapik s nim zasiel na "pivo" ze si s nim pohovori...., prisiel s presne rovnakou odpovedou, nic medzi nimi nebolo, su len kamarati, ma nas rad, malu nadovsetko miluje....no ja som uz v tom case vedela svoje....Jasne zu su to jeho priatelia a verili jemu, ku koncu mali uz mna za hysterku a on bol jasne ze vitaz! Dnes po viac ako roku, uz nie su az taky super priatelia a ako mi povedali sami, jasne ze verili jemu, lebo ho poznali dlhe roky, no velmi sa sklamali, ze vtedy namotaval nie len mna, ale vsetkych naokolo a ich tiez!!!
Nechcem s toho robit dake zavery, len som chcela napisat ako to bolo u mna.

Niekto tu navrhoval manzelsku poradnu, tiez som to onoho casu navrhla, moj sa nechytil, no mam pocit ze tvoj muz by mohol suhlasit, poznam par, ktorym to pomohlo a to riesili neveru, mali malicku dcerku, zostali spolu a ked ich dnes vidim ist po meste, vyzeraju ako cerstvy zalubenci, za pokus to urcite stoji.
Darinka drz sa.

frisbee
8. júl 2009

ahojte,baby,tu som 😀 😀 😀 .Darinočka,už viem,prečo si spolu rozumieme,ty si rak a ja panna 😀 😀 😀 ,aj moj muž je rak,takže viem,ako pracovať s citlivou račou povahou.Všetko som si prečítala,on je chlapec zmätený,s babou určite nič nemal,ale prečo potom tie kidy,že možno niečo bude 😠 .Vyriešime to po dovolenke,ešte si nám nenapísala,kam ideš-nemusíš,to ja iba tak,keby sa ti chcelo,slniečko 😉 .Nezabudni si pas,ja bláznivá panna mám 14 dní dopredu všetko na hromade pripravené 😀 .Záhradku ti budem sekať,dva mesiace sedím doma,tak potrebujem pohyb 😀 😀 😀 .
píšte,píšte,baby,nech to darinke uteká 🙂 🙂 🙂 🙂

langkofel
8. júl 2009

Frisbee, pocuj co tolko sekas v tej zahradke, ako ju pekne nazyvas? Priznaj ze vlastnite mestsky park, len si sa nechcela chvalit!? 😀 😀 😀 😀 😀

frisbee
8. júl 2009

langkofel 🙂 ty si si nemohla dať kratšie meno??? 😀 😀 😀 máš pravdu s poradňou,akurát mám teraz z neho pocit,že by tam on s nikým nehovoril,keď ho štve,že už je to vonku a vie o tom aj rodina...ale čo si myslel,že sa v tom darinka bude plácať sama, ☹

frisbee
8. júl 2009

langoška,ako si to uhádla 😀 😀 😀 ,iba 1200m 😀 😀 😀 😀

bambi09
8. júl 2009

frisbeee,no hurááááá,konečne si tu 🙂 🙂 😉
aj langoška 😀 môžem si Ťa takto tu volať??bez urážky... 😕
a poradňa je dobrý nápad,len či on bude chcieť 😕 😕 😕 môj by išiel,to mi povedal 🙂 😉 ale už netreba 😵 😵
no,tak Ty si iná zámocká pani,fris,ja mám byt 52m2 😝 😝 😝 ☹

langkofel
8. júl 2009

langoska 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dobreeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 mozte, mozte....

frisbee
8. júl 2009

bambíííííííííííííííííííííí,ahoj 😀 😀 zámocká pani,haha,v takej hnusnej dedine 😀 ...my sme išli z malého bytu v brne na dedinu do domu,mysleli sme si,že sa tam svokra stratí na takom pozemku,bohužiaľ nás dusila 16 rokov ešte viac 😀 .

frisbee
8. júl 2009

práve som sa rozčúlila vo veľajšej téme o rozvodoch a deťoch 😠 😠 😠