Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

bambi09
7. feb 2010

fris,ejha,to je teda situácia 😕 😕 😕 😝

uhlik09
8. feb 2010

Ano bavime sa spolu teraz mi na moju otazku ci sa vrati uz neodpovie ze ne lebo som ju vyhodil ale ze nech necakam ze sa vrati teraz zo dna na den uvydime ako 12 dopadne manzelska poradna ideme tam spolu

frisbee
8. feb 2010

uhlik,ale ona už pred dvomi rokmi písala,že jej s ničím nepomáhaš a že aj keď jej bolo zle a vracala,tak si npomohol v domácnosti,tak sa zamysli aj nad sebou,ako si sa choval a čo je potreba zlepšiť.
Keď si roky nereagoval na to,čo od teba chcela,teraz je už neskoro....

uhlik09
8. feb 2010

Nieje to tak celkom pravda stal som pri nej ked to potrebovala Martinko bol este maly a ja som na to este
Asi nebol pripraveny aj ked som nebo idealny ale dost som sa zmenil ona to vie aj som jej povedal ze sa budem snazit zmenit este o 100% mozno mi trebalo taku to situaciu nato aby sa mi otvorily oci jednoducho ak sa vrati tak jej chcem byt dobri manzel a Martinkovi dobri otec mam ich az prilis rad nato aby som ich stratil

frisbee
8. feb 2010

uhlik..vy chlapi ste v tomto rovnakí,keď po vás žena niečo chce,myslíte si,že iba otravuje a potom sa strašne divíte,že vás opustila a idete napravovať.Tvoja žena písala,že keď potrebovala pomoc,tak ty si ju poslal do pi...,že si unavený a furt si spal.Akože si nebol pripravený,a žena pripravená je?Preboha,keď je dieťa,človek sa musí prekonať a zapojiť všetky sily a nie nechať to na žene.
Pre ženu sú podstatné činy a nie to,že ty jej povieš,že sa budeš snažiť,asi si to za tie roky dostatočne nedokazoval.
Vyhodil si ju z bytu,to bola pre ňu asi posledná kvapka.Pekne to všetko povedzte v poradni a uvidíte,čo na to povie odborník.

uhlik09
8. feb 2010

Jasne povieme a to ze som ju vyhodil ano spravil som to aj ked by som to uz nikdy nespravil ale tiez to malo nejaku pricinu a nie hocijaku.

ani3012
8. feb 2010

uhlík
ak nebudeš na poradni úprimný,tak vám tam nepomôžu.... 😒
A frisbee ti to dobre napísala

uhlik09
8. feb 2010

Ale budem a dufdaz ze zena tiez aspon budeme vediet kde mame napravovat chyby moje aj jej

dadqa86
6. máj 2010

Ahojte mozem sa pridat? 😒

darina60
autor
7. máj 2010

Ahoj, ja som zakladateľka tejto témy 🙂 🙂 Môžeš napísať čo Ťa trápi 😉

dadqa86
7. máj 2010

Ahoj....Som vydata od 21-Novembra 2009.Byvala som vo Zvolene a teraz byvam v Presove.Myslim si ze nase manzelstvo je narusene a kvalitne....Nas problem je vtom ze moj muz ziarli ako pes nemozem hrat nic kde je chat....pretoze ja ho tam len podvadzam,flirtujem s kazdym a neviem co a.t.d.......Druhy problem je aj vtom ze nebyvame sami!!!Sme u jeho mami a sestri.....Uz mi to tu lezie na nervy!!!Mam psychiku uz v riti porisli sme uz o 2-deti on si mysli ze ja sa snim neviem porozpravat sak jasne ked mu aj nieco poviem on sa smeje alebo si stoho robi p..u akoze ziarlim aj ja lenze nie tak ako on....Tak ako sa mam snim potom rozpravat?Ja to potom dusim vsebe a ked uz nevladzem tak vybuchnem ja neviem mnoo..ale podla mna to uz ide dole vodou a pochybujem zeby nas dala dohromady manzelska poradna 😖 .....

dadqa86
7. máj 2010

zeby nas dala som tam zabudla dopisat 😒

pavel8991
7. máj 2010

Ahojte. Chcem len doplnit manzelku dadqa86 v niektorych veciach. Nevravim ze nema pravdu a ani ju nejdem spochybnovat. Som ziarlivy ako pes ale to som jej povedal uz ked sme sa spoznali a aj ona je strasne ziarliva len si to akosi neprizna. A v podstate ona dava dovod na ziarlenie. A potom sa cuduje preco to tak je. Uvediem priklad aby som nebol za magora. Mesiac po svadbe si zacala na jednej nemenovanej internetovej hre pisat z nejakym chlapom a celkom pekne sa zmotavali. Mne tvrdila ze tam chodi len koli hre ale ja nezeriem seno. Samozrejme zaslo to tak daleko ze si vymenili cisla a pisali si aj SMS a samozrejme fakturu 30 eur za SMS som platil ja. Dohodli sa dokonca na osobnom stretnuti v aprili ale to im nevyslo. Cize v podstate sa na nete zmotavala a ociernovala mna aky som ja k...t... A ked som sa pytal skym tolko pise tak tvrdila ze to je kamoska stadeto z modreho kona a ze to je cislo na jej manzela co bola samozrejme kravina. Dalsia vec je ze byvame u mojej mamy. No neviem sme tu uz rok ale pani manzelka sa do roboty nehrnie pretoze ona vidi stale len zvolen a ako je tam dobre ale rok tam posielame obaja ziadosti a stale nic ale je to tam fakt "poprdeli". Cize nema snahu pomoct mi zmenit situaciu napriklad tym aby sla do prace a mohli by sme ist aspon do svojho aj ked len prenajmu. A co sa tyka toho ako sa somnou rozprava.....viete co ja som stale len k...t a mam jej dat pokoj mam odnej tahat a podobne..... Snazim sa snou problemy riesit ale ona to jednoducho ignoruje a radsej hlada utechu inde trebarz aj tu ale miesto toho by sa mohla otvorene porozpravat somnou. Lenze namna nema cas. Pretoze rano vstane a prve co zapne notebook svoje CHAT hry a modreho kona a akosi namna nema cas. Inac uz 3 den ide piect ale stale nic. Kym nenapeciem ja nic a ziaden kolac nebude. Ze dobre? Chcem vediet vas nazor ludia. Je mi jasne ze je tu 98 percent zien a tie drzia spolu ale skuste byt objektivne. Vdaka a pekny den prajem.

dzio2
7. máj 2010

pavel vela stebou suhlasim ,pokial sa manzelka uprimne neporozprava v prvom rade s tebou ,tak to budete riesit asi vsade, a bez vysledku drzim palce aj tebe aj jej ,

frisbee
7. máj 2010

Počujte,vy dvaja,keď už ste vliezli aj do tejto našej témy,tak vám prekopírujem to,čo som vám napísala v manželskej poradni....to nemyslíte vážne,že zahltíte celé fórum vašimi hádkami 😕

ja sa pridám k latvii....akože vy ste manželia od novembra 2009 a používate v komunikácii medzi sebou také vulgarizmy????

my sme spolu s manželom 20 rokov a v živote by sme sa takto netitulovali...slová sa už nedajú vrátiť..preboha,kde je tolerancia,láska a úcta?
tým netvrdím,že sa nehádame,obaja sme silné osobnosti...ale každý z nás á v sebe nejakú normu spoločenského správania..no neviem si to predstaviť..

o tej žiarlivosti nebudem ani diskutovať,chápem,že každý to máme v sebe nastavené inak,ale zase...v mojej situácii by ste sa asi už dávno zabili,manžel pracuje celý život tak,že je dlhodobo mimo domov....je podstatné si určiť priority,keď viem,že mi ten vzťah za to stojí a chceme spolu vydržať,tak nejde dávať energiu do hystérie a scén...využite ju pozitívnym smerom.
posledná a podstatná vec je tá,že toto sú veci,ktoré si máte v pokoji a slušnosti vydiskutovať medzi sebou a uvedomiť si,kde robíte chyby ,fórum vám v tomto nepomože,keď si každý trváte na tej svojej pravde...veď je to jednoduché...keď si uvedomíte,že vy dvaja máte držať spolu a urobiť si ten život pekným,tak sa mnohé zlepší.

darina60
autor
7. máj 2010

Fris, chcela som vedľa napísať, že so všetkým súhlasím, čo si tým dvom napísala. Ale keď si to prekopírovala sem a predsa je to tak trochu moja téma tak som sa rozhodla, že sa vyjadrím sem 😉
Ja som dadqa privítala v tejto téme ale to som ani netušila čo napíše. Ale okrem toho čo si napísala Ty ešte pridám: v prvom momente ma šokol ten slovník dadqa prepáč aj tvoj aj tvojho muža. No ja som s mm prežila všeličo a ešte dakedy aj prežívam, ale napriek tomu že sme spolu 14 rokov a posledný rok sme teda mali výstupy všelijaké, nikdy sme na seba nepoužili takéto vulgarizmi. Ale to som vlastne nechcela písať. Neuraz sa prosím, chcem len ti ukázať čo ma prekvapilo a čo možno je aj chyba vo vašom vzťahu. Našla som v inej téme ako si schopná do noci, hrať aj dva pc hry a ešte sem aj písať. Tak sa mi zazdalo, že Ty si pomaly závislá na pc hrách. Myslím, že čas ktorý tráviš pri tých hrách by si mohla venovať svojmu manželovi, vážmu vzťahu, alebo presnejšie vyjasneniu si čo vlastne čakáte od manželstva. To čo sa Vám stalo s bábatkom, vás iste poznačilo, ale práve preto by ste sa mali spojiť a bojovať spolu. A tiež si myslím a v tom dám zapravdu tvojmu mužovi, že by si si mala nájsť prácu a možno by Ti to pomohlo, vlastne Vám dvom. Toť môj názor

poki10
7. máj 2010

toto uz neni normalne co robite vy dvaja inak. nestaci ze doma otravujete vzduch jeden druhemu ale este aj na fore robite debiliny???

frisbee
7. máj 2010

dari..pravdu máš,mňa toto šoklo,keď písali do témy manželská poradňa....sa zamyslite nad tým,že raz budete vychovávať deti,a aký príklad si z vás vezmú 😒

dzio2
7. máj 2010

baby toto je verejne forum ak chcete sukromie dajte si sukromnu temu , chapem vas ze mate nervy , ale asi take riesenie im pomaha , cisto moj nazor

pavel8991
7. máj 2010

Zdravicko.
Takze dakujem vsetkym zucastnenym za prejavene nazory. Urcite davam niektorym z vas za pravdu a myslim si ze to splnilo ucel. Hlavne v tom ze to k sebe prehaname a nejak sa ta ucta vytraca a manzelstvo sa meni no nemyslim si ze je to suce na rozvod. Zo zenou sme sa porozpravali a vyjasnili si celkom dost veci. Niektorym chcem podakovat za namahu ze sa vyjdrili a niektore su tu dost trapne a az povrchne ak sa z problemov inych vysmievaju a robia si z toho prdel. Ale tot len vasa vyzitka a dokaz vasej vsemohucnosti a namyslenosti. Ono vravi sa na kazde ho dojde..... Necham tak. Kazda sa najde si mylsim. Prajem prijemny vecer a tym normalnym vdaka za rady! Tie povrchne zite si v svojej falosnej dokonalosti.

pavel8991
7. máj 2010

inac mila POKI10: toto je verejne forum ktore si myslim ze bolo vytvorene prave preto aby si tu ludia navzajom poradili a nie tu kidali jeden na druheho. A ak chces niekomu pomoct musis poznat nazory obidvoch stran inac to nebude objektivne aale to tebe asi zbytocne vysvetlovat pretoze namysleny a povrchny ludia ako ty ktori vsade boli a secko videli .....takych je plno a ty si len dokaz. A ak si myslis ze tu otravujem vzduch zo zenou si pozri aky je nazov fora... myslim ze sme tu riesili prave to ale ty s tvojim odveci prispevkom ..... dovi-dopo :D Len si nas oboch v niecom utvrdila. Ale to je jedno otieraj si usta aj dalej. Na kazdeho raz dojde potom s utriem usta ja :D

poki10
8. máj 2010

no. tak by si si mal precital mily PAVEL aj nazory ostatnych ludi, nie len moj 😀 to bola len rada, ako sa nestrapnovat. ale kludne to robte aj dalej 😀 vobec ma netrapis ani ty, ani tvoja zena 😀 papa

mywiel
9. máj 2010

Pavel a Dadqa ste este deti teda sa aspon tak spravate, a vy chcete byt rodicia? Najprv si vyrieste problémy medzi sebou a vyjadrujte sa ako ludia na urcitej urovni, nie kazdy prispevok on je k...t a ona je p..a to chcete dat do buducnosti takyto priklad vasim detom? 😕 🙄 🤐

wild.horses
9. máj 2010

..aj tak si myslim, ze si tu len niekto robi srandicky 😎

mywiel
9. máj 2010

No bud si robia srandicky alebo 23 a 24 rocni ludia su fakt este len deti... 🙄

diddi
9. máj 2010

to by bol ten lepsi pripad,keby si robili srandicky....ale ked to myslia vazne,tak je to zial velmi smutne.....aby si dvaja mladi ludia,rok po svadbe nadavali do k.... a p....,o com je potom hodnota ich vztahu?....a do take zvazku chcu priviest deti?!....aj my sa s muzom pohadame,ale nikdy,nikdy sme si nehovorili vulgarizmy....a pavel,ved ty ani nevies,co pises!....baby tu nazyvas,ze su povrchne (v com?....asi nevies,co to slovo znamena 😀 ,inak by si ho nenapisal,lebo sa absolutne netyka tohto pripadu) a falosne (opat,v com?).....a ty svoju zakonnu zenu nazyvas p......A mas pravdu,na kazdeho to raz pride....tak BACHA!!!......A co mas s tou vYzitkou 😀 ....tvojou vizitkou je tvoj pravopis!!!

kubaka
9. máj 2010

četla jsem oboje a fakt úroveň - teda podúroveň chování, vyjadřování...
. My máme taky zrovna krizi, ale naše rozepře jsou proti tomuhle kalibru akademická debata dvou intelektuálů. 😕

bubba
18. máj 2010

kubaka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty nikdy nesklameš 😎 zbožňujem tvoje príspevky aj keď sem už moc nechodím,ale na teba nikdy nezabudnem 😀

kubaka
19. máj 2010

bubba- je mi ctí zapsat se do něčí mysli nesmazatelným inkoustem 😀

filipal
19. máj 2010

😵 😵 😵 Kubaka, fandim ti! 😉