Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

frisbee
7. júl 2009

langkofel...presne tak

frisbee
7. júl 2009

dari,ty si na neho moc dobrá,veď sa naštvi a povedz mu,že takto teda nie,že ti to ubližuje....jemu to nedochádza a asi mu to musiš povedať priamo do ksichtu 😠

dominikuska
7. júl 2009

ahoj Darinka, čitam to od začiatku a až teraz som sa rozhodla reagovať na tvoj posledný príspevok. Hlavne k tej smske čo Ti mužíček poslal.
Podľa mňa hľadá spôsoby ako ťa zdeptať, jemu vadí že si v pohode, lebo takto je on tej najhorší. Určite čakal, že ťa to položi, ale teba naopak to viac posilnilo. Máš môj veľký obdiv, a veľmi Ti držím palce aby si vydržala ten jeho teror na psychiku. A ešte k tej jeho tzv. kamaratke, podľa mňa by si ju mala vyhľadať ale tak aby tvoj muž o tom nevedel a porozprávať sa s nou. Pretože to čo píšeš o svojom mužovi, tak kľudne aj jej mohol natrepať nejaké tie bludy. Alebo aj to čo radili baby tu nieje zly napad, ísť na spoločnu kávu, alebo obed a tam zistiš ako sa k sebe chovaju, popripade ako sa budu oni chovať k tebe.

frisbee
7. júl 2009

a trochu ho ignoruj...teraz som si uvedomila,že ty mu na všetko odpovedáš,na reči,na sms,na telefóny...nechaj ho v tom trochu podusiť,nereaguj na každú jeho otázku ako poslušné zvieratko 🙂

langkofel
7. júl 2009

on to nepochopi frisbee, ja som bola aj mila aj nastvana, aj hystericka aj zranena, on si stale hudol a robil len svoje...
Neviem mozno sa mylim, nepoznam Darinkinho manzela...,
No po tom co tu Darinka pise a ako to znasa, si prajem aj za nu aby som sa mylila....

frisbee
7. júl 2009

domi...v tejto strašnej situácii by to bolo ako sado-maso 😀 ...ona potrebuje sily nabrať a nie klesnúť hneď na začiatku až na dno

maxa80
7. júl 2009

aj ja si myslim co frisbee mala by si sa nastvat, tako je spokojny ako to super zvladas.Ale ty si asi tak prekvapena z celej situacii.

langkofel
7. júl 2009

Domi... no neviem ja som to onoho casu urobila (prepacte ze tak pisem, ale ja sa do toho zase vzivam a pozeram sa na to tak ako som to pred rokom prezivala ja, a kiez by som to vtedy videla tak ako to vidim dnes) a neprinieslo to vela, akurat to, ze boli na to potom dvaja ktory boli proti mne.
On samozrejme veril jej a ona jemu, so mna bola vlastne ta najhorsia...Neviem ci by to daco prinieslo...

bambi09
7. júl 2009

dari,on nepotrebuje prášky,ale vyprášiť palicou alebo palicu???aby sa konečne spamätal 😠 😠 😠 chruňo jeden...
a asi si myslel,že to budeš rok-dva tráviť,tie informácie,tak preto to tak s tým bytom povedal,ale keď vidí,že si rozumná-čo je dobre,že sa pred ním nestrápňuješ,tak ide rovno na vec...
ja by som mu povedala,chcem si užiť dovolenku,potom to budeme riešiť,ale nie len podľa Tvojich predstáv,ak už nie je čo zachrániť,poďme od seba...ja nechcem žiť s manželom ako kamarátka,som normálna žena,potrebujem,nehu,dotyky,sex a keď mi to už nedokážeš dať Ty,raz to nájdem u iného...
nech sa dusí vo vlastnej šťave a vytáča ho to do vývrtky...buď sa z toho scvokne alebo sa umúdri 😒 😒 😒
a tá psychologička je dobrá voľba,povedz jej všetko a počúvaj aj jej rady 🙂 😉

frisbee
7. júl 2009

langkofel...ale aspoň by nemohol tvrdiť,že to netušil....škoda,že tu nemožem poradiť tú slovnú obranu...ja mám rýchle jednoduché a ironické vety...nejaké dlhé vysvetľovanie chlap po chvíli prestáva vnímať,ich mozog funguje inak ako náš...my myslíme aj cítime zároveň....oni buď jedno alebo druhé....to znamená,že ty mu niečo hovoríš a on nereaguje hneď,on to musí tzv.rozchodiť.....žena može zároveň variť aj telefonovať a do toho kŕmiť dieťa...chlap iba jednu činnosť-preto s ním musíš hovoriť ako chlap....jednoduché rýchle vety priamo k podstate...už som to niekomu písala...ženy používajú tzv.spoločenskú formuláciu:ty povieš...jé,to sú krásne šaty vo výklade a myslíš tým,že by si ich chcela 😀 ,muž odpovie hm a ide ďalej...to je zle,musíš mu povedať chcem tie šaty z výkladu.....aby pochopil,ako si to myslela 😀 ...skúste používa´t tento mužský sposob komukikácie a uvidíte,ako rýchlo sa dohovoríte.

dominikuska
7. júl 2009

Asi máte v tom pravdu, asi nejake tie skusenosti musím nabrať 🙂 🙂
Ale Darinke držim palce, ja by som nezvladla sa takto držať.
Tak veľa síl

bambi09
7. júl 2009

načo jej má volať a stretávať sa a strápňovať sama seba???madam zjavne vie, o čo kráča a teší ju,ako sa jej darí...tak nech si darinka zachová úroveň,aspoň tú sviňu tým naštve,že jej nevolá a nenadáva 😠 😠 😠
veď na 100% vie,že on je ženatý,má deti...a nemá s tým problém,určite jej nakukal,aká je dari nemožná,nechápavá a takto by to len potvrdila,že asi je to chudáčik,čo má doma stíhačku... 😖 😖 😖
nejaká k...a jej za to nestojí 😠 😠

frisbee
7. júl 2009

langkofel...dobre to píšeš...máš pravdu...zažila si to 😉
bambi 😀 😀 😀 to druhé,vyprášit palicu 😀 😀 😀

maxa80
7. júl 2009

langkofel aj ja by som kopec veci riesila inak( tiez sa vzivam toto sa mi stalo pred rokom) ,a to tak ze by som ho hned vyhodila a nie mu este okolo zadku skakala ako som to robila i ked vtedy som dufala a neverila vlastnym ociam ze je toho schopny nas opustit.Podla mna kym tu bude ta jeho kolegyna tak on sa nespamata...moj nazor

bambi09
7. júl 2009

frisbee,absolútny súhlas,myslia inak,ako my...bohužiaľ 😖 😠 😎

langkofel
7. júl 2009

bambi, ja som si to myslela, ale nechcela som to na darinku takto vyvalit...Viem ze v jej terajsej situacii to je fakt nieco strasne na taku vec co len pomysliet, nieto to este povedat...ale za pokus to stoji, mozno to s nim pohne.

Ja osobne som mala vtedy najvacsiu paniku s toho, ze NAVZDY (haha) zostanem sama, ze bez neho ten zivot nebude uz ono, ze dcerka strati otca, ze nam bude tazko.....ako velmi som sa vtedy mylila...

langkofel
7. júl 2009

Frisbee, pocuj a na to si prisla sama, ci je na to daky kurz 😀 😀 😀 😀 😀 ,(myslim ohladom tej komunikacie s panmi tvorstva) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 prihlasim sa aj ja ak hej...alebo budem chodit k tebe po rady...

frisbee
7. júl 2009

langkofel:moja dcéra vyštudovala psychológiu a ja to mám ako koníčka...toto bolo v jednej knihe...robili sa pokusy...napríklad do chladničky dali tri veci...povedali žene,aby vybrala maslo....žena šla,otvorila chladničku,vybrala maslo.....muž išiel,otvroril chladničku.....a povedal,že maslo tam nie je...oni aj vidia inak ako my 😎

bambi09
7. júl 2009

langkofel,som asi tvrdá,ale darinka vie svoje a nie je žiadna pipinka,čo moje slová nezvládne,on jej čo robí???
veď ako fris písala,vŕta sa jej v otvorenej rane,to sa dlho hojí potom,nedovolí jej,aby to strávila,hovorí v hádankách,hajzel 😠 😠 😠
tak čo má s ním žiť ako kamoška,keď ona o to nestojí,len aby sa pán Milostivý mohol kedykoľvek vychrápať s tou druhou,lebo ako sám povedal,nevylučuje,že k tomu dôjde???sorry,ale toto eee

langkofel
7. júl 2009

no oni tusim vsetko vidia, chapu, robia inak...do prdele

frisbee
7. júl 2009

preto sa chovám ako chlap 😀 😀 😀 a nemyslím tým,že by som grgala,smrkala,nadávala 😀 😀 😀 som nežná kvetinka s chlapským mozgom 😀 😀 😀

langkofel
7. júl 2009

bambi suhlasim s tebou, mas pravdu...No s tym ma tiez Darinkin muz dojal, moj aspon drzal hubu a zatlkal, aj ked to tiez nebolo dobre, vtedy som chcela pocut pravdu...Dnes mu uz na nu kaslem 😎

langkofel
7. júl 2009

frisbee aj ja sa to chcem naucit 😝

mywiel
7. júl 2009

Darinka este ma napadla jedna vec, napis mu na dovolenke list a ked sa vratis tak mu ho daj, mozno to bude lahsie ako rozhovor a jemu sa to viac vryje do pamati, aj ked sa chova ako chrapun tak mu tam nepis vycitky, ale vase spolocné roky a spomienky, co ste vybudovali, pre aké kvality si si ho vzala a ze stale dufas, ze to ho poblaznila len ta zenska a ze z toho vytriezvie bla bla bla a uvidis. Deti urcite citia, ze doma to nie je ok. a to skodi aj im, takze nech sa to vyriesi docasnym rozchodom (aby sa to chlapovi ulezalo v hlave a uvedomil si o co prichadza) alebo naozaj zmenou jeho spravania a prerusenim kontaktov s "madame", potrebujes klud, pauzu, z hlboka sa nadychnut a zbavit sa tej neistoty, lebo ta z teba urobi trosku. Stoj pevne na nohach a ver v seba, posli ho prec ale nie s hnevom a povedz mu, ze ked s nou skonci a bude vediet co je v zivote dolezité tak sa moze ohlasit, ale ze zatial nemienis zit s podnajomnikom ktory ta trapi.

felixko
7. júl 2009

ja som názoru, že Darinkin muž si myslí a stále sa domnieva, že ona bude tieto jeho "úlety s onou dámou" tolerovať, domácnosť a vzťahy budú fungovať tak, ako fungovali, iba niečo sa zmení a to, že už bude medzi nimi len priateľstvo, teda prehodia pár slov, porozprávajú sa o deťoch ale žiadne objatia, žiadne intímne chvíle, žiadna láska...ale asi si neuveodmuje, že takto to nepôjde, kde jeden vrúcne ľúbi nie je miesta pre priateľstvo...ďalej mi z toho Darinka vyplýva, že vás nechce stratiť, preto sa chová tak ako sa chová, má ťa rád, má rád deti, aj život, ktorý ste viedli mu vyhovoval, len možno to bol stereotyp a snaha tej ženskej, ktorá ho priviedla až tak ďaleko. teraz je v jeho živote vzrušenie. tá žena ho pravdepodobne dosť opantala a sám nevie, ako ďalej. teraz sa chce asi odsťahovať mysliac si, že na chvílu si užije, ty ho budeš stále doma čakať s otvorenou náručou, kedykoľvek ho prijmeš ako priateľa a vypočuješ jeho problémy, ktoré má s onou dámou a nakoniec, keď ho prejde chuť, vzrúšo pominie, vráti sa k vám. je to od neho podléééééééé, že dúfa v to, čo nie je možné.

a nedá mi nereagovať k tej žene - kolegyni tvojho manžela, už len to, že si zažila niečo podobné, keď ju v 2 mesiaci tehotenstva opustil manžel, jej nemalo dovoliť zahrávať sa s citmi ženatého muža, komu sa chcela pomstiť?

Darinka ja by som jej asi na tvojom mieste zavolala a povedala jej, ako sa cítiš, ako ti ona zničila život, nech si tá ..ách...spytuje svedomie

felixko
7. júl 2009

mywiel má dobrý nápad s tým listom, napíšeš všetko s triezvou hlavou, nebude ti mať kto oponovať, nepovieš v rozrušení to, čo nechceš, alebo čím by si ho od seba ešte viac odohnala, je to fajn nápad 😉

mywiel
7. júl 2009

nikka ty nesal... 😀 co stvaras? 😀 😉

frisbee
7. júl 2009

langkofel... 😀 😀 😀 zistím ti presný názov tej knihy...tam sú popísané všetky situácie,ktoré určite každá z nás s chlapom zažila 😀

langkofel
7. júl 2009

ano aj ja si myslim ze list je dobry napad, presne ako napisala vyssie mywiel a felixko.
Ale jej by som nevolala, to s nou nepohne 😒

langkofel
7. júl 2009

noooo fris prosim, lebo momentalne tiez riesim jeden hlavolam s nazvom MUZ 😀 😀 😀 😀 😀