Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

darina60
autor
21. júl 2009

Baby prečítala som a padla, musím ist domov, fris, druhá moja mama a hovorkyna 😀 nestrachuj sa o mna ved to tu dalej a keby som sa dnes nahodou neozvala, píšte, žijem nikdo ma nezabil ani ja nikoho, ale vychutnávam si rodinnú pohodu. 😉

frisbee
21. júl 2009

dari 😀 😀 😀 😀 😀

tinika
21. júl 2009

dari nezmekni ze tej rodinnej pohody 😉 držim palce a prajem vela síl

vanja
21. júl 2009

zabacek kde si?
chýbaš nám.

simona55
22. júl 2009

dari len tak dalej ,neboj si silna zena ti to zvladnes len maj vsetkonapozore 😉

darina60
autor
22. júl 2009

Baby halo, kde ste, kašlete na mna, alebo čo 😀 😀 Tak včera sa snažil správat uplne normálne, priviezla som deti od babky, čítali sme si noviny, rozprávali sa s detmi. Ked som sa ho spýtala odpovedal, ked som volačo ešte s dovolenky povedala, zakaždým mal ironickú dvojzmyselnú poznámku, ale ja v klude som si ich nevšímala.Potom sa pýtam, že jeden náš známy mal meniny, že či mu napísal sms a on, že hej a ja že aj ti odpovedal a on, že neviem, ked chceš chod sa pozriet, to akože chodím čítat jeho smsky. Však som aj chodila, ale len ked som si chcela potvrdit dačo, mal ich zmazat, idiot. Potom bol s dcerou na treningu a vybrat prachy z bankomatu, už pomaly každy den vyberá, má tam denný limit. Tak som sa naštvala, lebo on ked išiel na rande s paničkou kúpil si značkové oblečko, inak si nan nepotrpí, no a ja som si z tých prachov zobrala a idem si dnes kupit tenisky, dobre vedel , že potrebujem k meninám ale mi ich nekúpil. Som zvedavá, že či to zbadá, ale aj keby tak vždy ked som potrebovala tak som si odtial zobrala. A napísal mi večer velkodušne dátum na ten predlžený víkend. A tenisky potrebujem práve na ten víkend, lebo ja nemám také športové nepremokavé topánky. A dnes som doobeda doma, bola som na byte a fakt už dal postrhávat podlahy, bola tam dlažba aj na chodbe a v kúpelke a aj vana zmizla. A včera ked som viezla deti domov, tak malý bol zlý a hovorí, to vždy že ja by som chcel bývat na byte. A ja ze to kto ti povedal a on, že to ked sme boli s tatinom na byte sa ho pýtal ujo, čo pozeral umývadlo, že či sa tam nastahujeme a tatino poveda nie. To bolo cez našu dovču. Ale on je pako, pred malým to rozpráva. A malý napr. nikdy nepovedal toto a teraz už druhý den hovorí, že prečo neni tatino s nami, prečo musí stále robit. Tak píšte, nech mám v práci čo robit. Ozaj a ešte prišli s treningu a on si sadol na terasu,v dome som počula, že prišla smska a ja výjdem na terasu a hovorím tatino došla ti smska, a on ano to si teda idem hned prečítat, alebo to chceš ty a ja, že nie dakujem, ale keby chcela dcéra tak jej to daj prečítat a odišla som. A za chvílu aby som vedela, že ona to nepíše tak kričí, že to ten pán mu dakuje za gratuláciu a praje pekné leto celej rodinke a ja že no mi máme pekné leto. A ešte mu hovorím, však si ho chcel pozvat na grilovačku a on že aj to bude, samozrejme ironicky. A dnes už volal o 9 ako vždy ale nie mne ale dcére, nedvihla som to, nechala som nech si to príde zobrat.

simona55
22. júl 2009

dari pevne verim ze sa tozacina medzi vamiukludnovatnie? pardon ale mampokazenuklavesnicu a ten hnusni gomgikmi nefunguje. dari taksa tesim ked pises aj dobre spravy. 😉 lebo véééééééééééélmi cakam na dobry konec.ale aj pride verim k tomu.prepac ze sa opakujem.

darina60
autor
22. júl 2009

Simonka díky, baby kde ste, fris je ospravedlnená aj bambi, vladka určite číta, ale nemá čo a vanja a dalšie, nechcete vedieť čo mi povedala psychologička dnes 🙂 🙂

sirinka
22. júl 2009

darinka uz si u nej bola?

janetina
22. júl 2009

ale ano 😉

frisbee
22. júl 2009

tu som,tu som 😀 😀 😀 ,čo nového u psychológa?????????????????????????????????????????????????

evgenika
22. júl 2009

Darinka, sme zvedave, napis!

darina60
autor
22. júl 2009

No sláva, šefku tu nemám, musím tu byt do piatej, muž musí ist pre deti k našim a hned im slubil ist na bicykli, tak hádam si nemyslí, že ich budem vyčkávat doma tak hned z roboty idem zo sestrou von.Firs, omyl to je psychologička 😉 muž je psychiater, ale to je jedno lebo chodím k obom, nové nemyslite si že som blazon, to skôr môj muž, ale ten nechodí ani k jednému a ani nevie že ja chodím. 😀 No bola som u nej rozprávala som jej čo sa udialo od poslednej návštevy, kedy sa prevalilo, že som bola u svokry, chválila všetky moje reakcie, že všetko zvládam bravúrne, nakoniec povedala že je na mna hrdá 😉 😉 Povedala, že on sa na byt neodstahuje a ked tak po pár dnoch sa vráti, že čo by tam sám robil, že s tou paňou asi žiadny vztah bližší nemá a nebude mat, že ona takýto vztah určite nebude chciet a aj kvôli práci, kvôli tomu že on je fakt na deti moc naviazaný,a aj na mna na svoju rodinu, že ona sama pochopí, že to nemá perspektívu. Hovorila, to čo aj robím, aby som bola nezávislá od neho, sebavedomá, starala sa o seba, chodila von a tie veci, ktoré by ho mohli naštvať riešiť až po tom predlženom víkende to ideme od 6.8.2009 už som to zajednala. Mám byt v pohode, jeho nálada kolíše, aj to že poriadne sa nevyspí aj ked berie lieky, len svedčí o tom že on nie je v pohode a už ani tá baba, ked oni si myslia, že mi svokra povedala dačo o tom výlete, že bol malý s nou, on nevie, že som našla tu vstupenku. Že on je v takom psychickom rozpoložení že mi ubližuje, aby som nebrala si k srdcu, že on to tak nemyslí, len sa mu to všetko rúca,nejde tak ako by on chcel. Aj to že ja sa tvárim aj fungujem bez neho, pýtam sa ho normálne ako predtým , jeho to znervoznuje a nevie kudy kam. Že mám pokračovať takto dalej a uvidíme kam to zájde, potom mám príst.A zhodli sme sa , že tak jak sa zastrájal, že pôjde s nou tiež na predlžený víkend, že to asi cez prázdniny nespraví, že ked tak až po lete, doma povie že ide na služobku, zoberie si ale dovolenku a vyrazia. Lebo on dosť chodí na služobky, takže by mi to nebolo nápadné, ale kedˇže tie akcie kde chodí sa v lete nekonajú tak určite cez prázdniny nepôjdu nikam. A ešte ma napadli, také zlé veci 😀 , že on ju na ten výlet viezol vo svojom aute, a ja málokedy sedávam v nom, lebo tu po meste beháme mojím. Že ked nás bude najbližšie viezt na jeho ked si pôjdem sadat tak zoberiem handru, a zahlásim, že musím zotret tu špinu zo sedadla, čo povieš firs??? Alebo máš lepší nápad?

frisbee
22. júl 2009

dari...zaprvé...som rada,že psychologička v podstate potvrdila to,čo sme ti radili,aspoň máme čisté svedomie,že sme niečo nepohnojili.
za druhé:to mi uniklo,že sa zastrájal,že s ňou pojde na výlet...on už fakt nevie,ako by ťa rozhodil.
za tretie...fakt si urob svoj program,ale buď zdržanlivejšia v prejavoch,nepodpichuj ho,to by ste sa z toho nikdy nevyhrabali 😉
za štvrté...a to je podstatné...na tie reči o aute a špine zabudni...neznižuj sa k tomu,aj keď ťa svrbí jazyk...to je zbytočné a ničomu to nepomože,fakt sa nežnižuj. 😉

Ešte otázka...prečo tie vstupenky nevyhodil???

darina60
autor
22. júl 2009

Jasné, fris, to bol len taký nápad 😉 To bol taký tenký bločik a mal ho v kúte taštičky.Ináč by som mu neliezla do mobilu, kde mu sms kou dakovala za pekne strávený den a dátumy sedeli a potom som volala tej svokre, že v ten den musel do práce a ešte sa ho pýtala, že či stihol porobiť a pritom on mal celý týžden dovolenku. Ja neviem, ani s dr. sme sa o tom bavili, bud je taký neopatrný, roztržitý a zabudol na ten bloček a tu smsku bud nevymazal, lebo som mu už do mobilu nechodila alebo to robí naschvál. Ale asi nerobil to naschvál bola to zhoda náhod a moje kombinačné schopnosti, ktoré podcenil, lebo by si nevymazal len túto smsku, lebo vždy si od nej vymazal všetky a tam boli tri od nej.Však pako hovorím, on potrebuje psychoša nie ja.Ja ho nebudem podpichovat, to on sa k tomu znižuje aj včera sa išiel kúpat a hovorí mi, že ak by si hladala môj mobil je nabíjačke a ja nič. Som zvedavá, že dokedy ho to bude bavit. Aj den predtým išiel spat a hovorí, no môžeš si ísť prečítat moje smsky. Ha ha to čo som chcela vedieť už viem a viac nepotrebujem.

frisbee
22. júl 2009

Miláčik,buď dáma a nereaguj...je zbytočné,aby ste sa v tejto situácii ešte provokovali...ale stále nechápem,prečo tak reaguje...na začiatku ti povedal,že nechce rozvod a budete normálne fugovať,a teraz mi to pripadá,že je zaskočený,že mu to nevyšlo podľa jeho predstáv.Dal ti vobec odpoveď na ten list...myslím na tie hlavné body,čo tam boli,alebo to iba tak blbo okomentoval a tým to preňho skončilo?

darina60
autor
22. júl 2009

Jasné, nereagujem, vidieť že máš dceru psychologičku, niečo sa na teba nalepilo, aj moja dr. mi to povedala. Ano je zaskočený, aj na tom sme sa s dr. zhodli, on totiž ma poznal úplne inú a z toho vychádzal, že mi nalinajkuje život a ja pôjdem podla jeho plánu, no a zrazu z pani domu, zavretej ako hovorí moja mama sa stala sebavedomá žena, aj vdaka vám, ktorá neplánovane a o to radšej schudla, cíti sa sebavedomá, teraz aj krásne opálená, a to on nečakal. A ešte hovorím dr., že včera som sa premávala, lebo bolo teplo v jeho oblúbenej bielizni a na opálenom tele vyzerala ešte lepšie aj som sa pred ním krémovala, no ten len zíral, aj sme sa s dr. nasmiali. On ma nespoznáva, si myslel, že pôjdem za ním ako psík na vodítku a ja konám ožila som, vystrčila rožky z tej zlatej klietky a to nepredpokladal. On vo svojom fachu je fakt macher ale ženy a medziludské vztahy mu nič nehovoria. On má len známych takých poriadnych kamarátov nie, lebo to má len kolegov a zvačša sa bavia len o práci. A fris, tak ako sa vyhol odpovedi, o tom výlete tak ten list okomentoval, že ako keby ho písala schyzofernička, ale to mal už týžden na premyslenie, lebo vedel hned zareagovat, lebo vedel že sa ho na to budem pýtat. Ale ked som ho zaskočila, že som im prišla na ten výlet, tak habkal jak malý chlapec.

frisbee
22. júl 2009

teraz ma napadlo...nemáš kópiu toho dopisu,že by si ho ukázala psychologičke,nech povie svoj názor?

darina60
autor
22. júl 2009

nemám, ale som jej v skratke hovorila, že čo tam bolo napísané a povedala, že je to v poriadku. On ho má v šufliku, vzala by som ho do roboty odfotit, len on chodí skor domov ako ja, tak by som to nestihla dat naspat.

frisbee
22. júl 2009

ja mám ten koncept,v najhoršom prípade.

martinano
22. júl 2009

ahojte
noooo darinka zvladas to vyberne 😵

darina60
autor
22. júl 2009

tak lúčim sa s Vami, dnes sa tu už neukážem, ale písat môžte, ráno si prečítam, a nie že tak málo ako včera 😉

simona55
22. júl 2009

jojojooooooj dari.si super baba len tak dalej nedajsa ozaj si sa postavila na pety a vies sa ovladat.nieze si myslim ze pretim nie ale ja som ta v pretim nepoznala iba tertaz co si popisujeme ale, fris ti dava ok rady a aj ostatzny.Vies co niekedy aj ja berem od vas energiu 😀 ked sem pridem k pc hned mi je fajn. dobijate aj mna uz mi manzel vytika ze som viac svami ako snim 😉 😀 😀 😀 😀 .no ale nech si vravy co chce. 😀 😀 😀 😀

darina60
autor
22. júl 2009

Simonka, nikdy by som neverila, že tu najdem takú podporu a že tu budem takto prispievat a že mi to dodá tolko sily, ja som nikdy svoje problémy s nikým nerozoberala a vela som si vytrpela. Ale toto mi hrozne pomáha baby tu, moja rodina najma mama a segra, díky, ona nás číta 🙂 a deti mi dajú tolko energie, že prekvapujem samu seba, lekárov aj baby tu a najma manžela. Lebo on vždy bol ta silná osoba.A naučila som sa ovládat, hoci zo začiatku to bolo tažké a fris to je moj anjelik. Dokonca som ju teraz vyhrabala v inej teme, kde som chcela napísať, opačný názor a v tom fris napísala presne to čo som mala ja na mysli, vieš o čo ide fris?

frisbee
22. júl 2009

darinka...a teraz odo mňa dostaneš 😀 😀 😀 ...taká pekná baba a ty máš problém???? može byť rád,že sa s Tebou može prejsť po ulici,panečku...podľa toho,ako si sem zakríknuto písala,som čakala usadlú maminu,a taká kočka,ty vole.Hlavu hore,aj Delona by si zbalila 🙂 🙂 🙂

frisbee
22. júl 2009

dari...viem 🙂 🙂 🙂

darina60
autor
22. júl 2009

No čakám na tvoje foto. Práve som sa vratila domov zo stretka zo segrou, deti okúpané, najedené a boli s mužom vonku pred domom. A bola som teraz velmi zlá 🙂 Dcéra že kde si bola a ja že na výlete a ona, že kde, a ja že pri Zlatých Moravciach, on sa ani neotočil a teraz čumákuje do telky a mi z detmi sme si pozerali fotky z dovolenky a smiali sa. Asi som to nemala robit, ale oproti tomu čo mi on povedal je to nič.A pre vyjasnenie, to je miesto kde boli na tom výlete. Lenže on teraz určite rozmýšla odkial viem presne kde boli, on si myslí, že som len čítala smsku a tam nebolo miesto. Ale čo už je to zo mna von.... Musela som sa tu zastavit, ale padám a ráno som tu ako na koni 🙂 A fris dakujem za pochvalu, a určite si aj ty kočka a ešte aj s dobrým srdiečkom 😉

majula
22. júl 2009

Darinka...super, super...dobre si mu povedala...juuuj, určite teraz rozmýšlaaaaaa, až sa mu z hlavy parí...tak nech len rozmýšľa...takto sa mi to páči, len tak ďalej 😉

vanja
22. júl 2009

ahojte,
tak som aj ja tu, ale koa väčšinou až večer. dnes deti skoro zaspali, boli unavené z celodenného kúpania.
Tak Darinka len tak ďalej, nebudem so opakovať v tom, čo ti už dievčence písali, ale dobre ideš na to. 🙂 🙂 🙂
A tie Zlaté Moravce ti vyšli...... 😀 😀 😀 😀

vanja
22. júl 2009

a ani sa nečudujem ,že ťa dr. pochválila, veď si prečítaj svoje prvé príspevky a porovnaj s tými poslednými. To ako keby ani nebola tá istá osoba 😀 😀 😀 😀
len tak ďalej, nech sa trápi, že čo vieš a čo nie.

Teraz tak vedieť čo sa mu preháňa hlavou....... 😀 😀 😀 😀