Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

kristina25
14. okt 2009

emyly
aj ja som sa bala. Pred pojednavanim na chodbe som sa klepala.
Neviem ake ste mali problemy a preco si podala ziadost o rozvod. Mozno si to rozmyslis a bude znova vsetko ok. Ale rozmysli si tak, aby si potom nelutovala 😉

veronkaj
14. okt 2009

kristina -
mňa tiež rozviedli za 30 minút ale to už bolo druhý krát, prvý krát som na zákade slubov bývalého žiadosť stiahla a potom ju po 9 m podala znovu a tak už nebolo o čom, toto sú tak nepríjemné veci, každá čo sme tým prešli sme si v ten deň mysleli, že je to človek s ktorým prežijeme celý život v láske a ako sa veci menia

- bambi budem na to myslieť ale asi ostaneš bez práce, pretože vlečku neeee, mala som raz a už nechcem

veronkaj
14. okt 2009

kristina, emyly - no niet čo závidieť, každopádne mi vám môžeme dať svoje názory poprípade skúsenosti ale rozhodnutie je na Vás, možno to bude znieť niekomu divné ale s čoraz väčším odstupom času a to sú už roky čo som rozvedená vidím že som urobila dobre a mohla som to urobiť skôr, posunula som sa omnoho ďalej ako ked som bola zaň vydatá, nehovorím že mi nebolo smutno samej ale životné situácie mi dokázali, že takto to bolo pre mňa aj moju dcéru lepšie . Keď vzťah ani nič s ním spojené nefunguje, nemá význam niečo udržiavať a trápiť jeden druhého.

potom po rozvode, ešte sem tam boli nejaké tie výmeny názorov, ked si myslel, tiež že nemusí platiť ale inak sa vieme porozprávať a nemáme v podstate nejaké problémy medzi sebou.

kristina25
14. okt 2009

u nas tiez vztah nefunguje, ale on si mysli, ze je vsetko ok.

emyly
14. okt 2009

ahojte žienky ste také zlaté,dakujem za každé povzbudivé slovo.... nie cúvnuť už nechcem,nemalo by to zmysel... s mužom nežijem už rok, ide o to že on je schizofrenik, kto to pozná vie aký ťažký je život s takýmto človekom... ale občas prídu chvíle ked mi ho je veľmi lúto, aj to, že sa moje manželstvo rozpadá a pritom som si vysnívala romantický život plný lásky.... je to hrozne ťažké rozhodnutie ale myslím že je to pre nás takto lepšie

kristina25
14. okt 2009

veronka
ja by sa s nim tiez normalne chcela porozpravat, ale on mi stale vykrikuje, ze za vsetko mozem ja, ze ja som k...., ale pri jeho jednani sa neda.

veronkaj
14. okt 2009

kristina, emyly -

áno rozvod bolí, a dlho bolí a aj keď čas zahojí rany, vždy spomienka zabolí, a či chceme alebo nie vždy vyplávu naše pocity, a romantický život sme si vysnívali taktrochu všetky, aj keď dennodenne robíme vážne rozhodnutie, prakticky platíme účty, chodíme do práce, vychovávame deti. ale život je už taký veci nejdú vždy tak ako chceme.

- u nás tiež padali nepríjemné slová tak ako pri každom rozvode a bolo obdobie kedy som ho nechcela vidieť do konca života, ale raz máme spolu dieťa a tak už aj kvôli nemu sme sa museli občas rozprávať a ako čas išiel a čím dlhšie bolo od rozvodu dochádzal na to, čo vlastne narobil a chcel cestu späť, dnes som žena ktorú si váži ako matku aj ako ženu ale vie,že šancu u mňa nemá

kristina25
14. okt 2009

no mi sa na rozvode vobec nerozpravali a po pojednavani rychlo sduchol. ani cau, nic, pripadalo mi to trosku blbe. 😒
Dufam, ze aj dalsie pojednavania budu kludne, ale na to cau by sa mohol zmoct.

zabacek
28. okt 2009

ahojte po delší době se tu opět ukazuji. A moje situace se vyvinula asi tak, že jsem manželovi dala ještě šanci, ale tu zmařil během měsíce, kdy přišel opět další dluh a ne malý. A tak jsem rozhodnuta se rozvést. Jsem z toho ale psychicky na dně. Jelikož mi vyhrožuje, že si zaplatí tak dobráho právník, že mě zbydou jen a jen ty dluhy a syna uvidím jen z fotografii. A že na právníka a ani na samotný rozvod nemám peníze tak to neudělám. Výhružky a samé výhružky. Vůbec netuším co a jak, byla jsem sice už u právníka, ale bohužel ten den neměl moc času a tak mi jen něco málo řekl- a není to jen rozvodový právník. Couvnout už nechci , už to dotáhnu do konce, ale mám z toho strašný strach. Před pár měsíci jste mi tu dodávali energii poraďte prosím i nyní. Co když mi opravdu soud neda syna. To bych asi nepřežila.

frisbee
28. okt 2009

zabacek.a tak to ma mrzí,ale ono to vypadalo škarede už keď si nám písala poprvýkrát. ☹ Stále sme na teba mysleli,čo s tebou je...nenechaj sa zastrašiť,a na právnika máš nárok aj zdarma,to sa chlapec velice mýli....Neboj sa a bojuj,poraď sa s právnikom aj o tom,ako zabrániť,aby jeho dlho nepadali na tvoju hlavu.A píš sem,prosím,nebuď sama.. 😉

bambi09
28. okt 2009

zabacek ahoj 🙂
na to,aby Ti súd zobral syna musia byť vážne dôvody,to nie je len tak,ten Tvoj si to predstavuje,ako Hurvínek válku 😠 si myslí,že keď spraví bububu tak Ty sa pototo a cúvneš???len aby chlapcovi nepadla sánka,toto je asi chronické u neho,to robenie dlhov,nech si ich platí sám,mne to príde úplne choré,ale nech robí bububu,Ty si všetko pozisťuj,nič mu nehovor a potom budeš na koni Ty 😉
a fris má pravdu,ak si nemôžeš právnika dovoliť,dá sa zohnať bezplatne,hoď si do googla bezplatná právna pomoc a niečo Ti určite vypľuje 😉
drž sa kočka,toto nemá budúcnosť,fakt bude lepšie,keď pôjdete od seba,taký chlap za to nestojí 😒

frisbee
28. okt 2009

zabacek,srdiečko..a potom,do problémov dostal rodinu on,už ho vidím,ako tam bude koktať a vysvetľovať,ako mohol by´t tak nezodpovedný a ako sa chce postarať o dieťa,keď si nevie rady sám so sebou 😠

zabacek
28. okt 2009

no původně jsem zařizovala bydlení v ČR pro nás- to byla ta poslední šance, ale začal se vymlouvat že nemůže hned i když práci jsem mu sehnala a dobrou. Jen se musel nahlásit k trv. pobytu- kvůli profes. řidičáku, ale to byl strašný problém a pak jsem zjistila proč nechce jít s námi- opět přišel dluh a bylo to 18 000Sk a opět zakodovaný telefon a dlouhé hovory mimo dům(chodil přes celý dvůr až dopředu k bráně. Takže to už opravdu cenu nemělo.
Vyhrožuje mi i tím, že řekne, že chci malého odvézt z republiky a tím mu znemožnit styk, ale ten byt byl původně pro nás všechny. Jeho štve, že mi totiž nabídli moji dobří známí finanční pomoc na vše co budu potřebovat.Jen abych to dotáhla do konce.
Ale jak zjistím, že právník co si vyberu je dobrý? asi je to blbá otázka, ale vůbec nevím co od něj mám čekat. řekl mi, že je nejlepší se na všem dohodnout jek na styku s otcem na výživném i na majetkovém vyrovnání? Ale jak se mám dohodnout, když on se moc dohodnout nechce? A hlavně ani nevím co můžu chtít a co ne. Nevím ani na jak dlouhé návštěvy by ho mohl mít- on požaduje 14 dní on a 14 dní já, ale to je blbost! Je strašně malinký a hlavně by to narušovalo moc výchovu- vždyť by ani nevěděl kde má domov.

frisbee
28. okt 2009

zabi..tak malé dieťa mu na 14 dní nedajú.Neboj...a ešte k tomu jaké má problémy.I dohodu nech vypracuje právnik a on to bude musieť dodržovať...výživné vám určí súd,v žiadnom prípade sa nedohoduj ty s ním,právnik ti poradí,on vie,aké máš práva.Hlavne,aby to šlo rýchlo,tie dlhy sa mi nepáčia,aby si nemala spackaný život.Stačí toto 😝 .Ja si myslím,že právnika by ti mohli poradiť buď známi,alebo doporučiť buď na súde,alebo advokátnej komore.Sadni si k netu,hoď do googlu mesto,kde sa budeš rozvádzať a advokátne kancelárie,skús to aj obvolať,to poznáš aj z toho prístupu,ako s tebou budú jednať.

zabacek
28. okt 2009

to už jsem udělala a je jich tu asi 5, ale byla jsem zatím jen u jednoho a ten mi řekl, že bychom se měli dohodnout sami , že i soud nás spíš bude tlačit, abychom se dohodli. A známých tu moc nemám a ti co mám tak se do toho pry nechtějí motat, že aby oni pak nebyli ti zlí.

frisbee
28. okt 2009

no každopádne u rozvodu nech ten právnik je,to výživné sa myslím upravuje zvlášť.Tam je jasné,že on má problémy a dohoda bude nemožná.hodím ti link,na beremese je jedna holka právnička,skús jej poslať IP 😉

frisbee
28. okt 2009

tak,máš to v IP

zabacek
28. okt 2009

moc moc děkuji jsi zlatá

frisbee
28. okt 2009

ona je velˇmi ochotná,napíš jej...alebo i do tej témy..beremese..první rozvod 😉 .Neďakuj,ja viem,ako ti je.

laila22
3. jan 2010

ahojte baby, davno som tu nebola, davnejsie som vam tu pisala moj pribeh a chcem vam povedat, ze ziadost o rozvod som podala a mame uz aj termin. moj mm nesuhlasi s rozvodom, tvrdi, ze sa nechce rozviest, ze nas miluje, ze nepride na sud, ze mi kupi auto, len aby som sa s nim nerozvadzala... 😒 ako som uz pisala, raz som uz ziadost podala a potom som ju stiahla, dostal sancu...a sklamal. ako tu uz niekto pisal, my sme sa tiez v podstate nehadali, on ma nikdy neudrel ani skaredo nepovedal... a dnes sa ma vypytoval, ci som si naozaj ista, ze to bude lepsie... ja som sa rozhodla uz davno, tu ziadost nestiahnem, a ci je to najlepsie rozhodnutie, neviem to ukaze cas... 😒 pri nom by som mala financnu istotu a peniaze nemusela riesit..na tuto kartu on stavia. niekedy rozmyslam ake to bude, ked bude po vsetkom... ja mam priatelov a rodinu co ma podrzia a su tu pre mna, ale chyba mi ten pocit, spriaznenej duse, ze niekto je tu iba pre mna - partner.a ked mam byt uprimna ani si neviem predstavit, kde budem hladat noveho...mam moju dcerku ktoru milujem nadovsetko a dufam, ze to co sa deje pocituje co najmenej...ale v mojom okoli, vsetci niekoho maju a my zostaneme same.... viete take nico, ako ked zavolam kamoske, ze co robi a tak a ona povie, ze idu na chatu s manzelom a deckami, zavolam dalsej aj oni idu na dovolenku a my sedime doma a cakame kedy sa vsetci vratia...nie je to zavist...citim sa opusteno. a teraz mi tu moj mm vypisuje ci su mi uz jeho dotyky neprijemne, nie, nie su, ja k nemu necitim odpor, ani hnev, ani nenavist.proste ma sklamal... ja sa v tom nevyznam.. musim niekoho nenavidiet, ked sa chcem rozviest??? pomozte mi zorietovat sa v tom... zostat s nim by bolo pohodlne ale nie stastne...

frisbee
3. jan 2010

laila,vieš,ľudia sa v zásade nemenia,moj ex sľuboval a sľuboval a aj po 20.tich rokoch sa chová stejne a ušla mu ďaľšia partnerka,iba by si sa trápila celý život...ber to tak,že nie je jediný chlap na svete a šťastie ťa stretne,keď budeš najmenej čakať.Chápem,že je to ťažké a definitívne rozhodnutie,ale ver mi,život ide ďalej 😉

laila22
3. jan 2010

fris - dakujem ja viem. ani on sa nezmenil iba na chvylu a preto si hovorim, ze to bude iba na chvylu a spadneme do toho znovu, hoc sa nemusime bit ani si nadavat...

mywiel
3. jan 2010

Uz len to ze skryva aby to vedeli ostatni mi nesedi, podla mna skor ci neskor v tom zenska bude, lebo ked ti toto chlap povie tak neviem neviem, ze budeme kamarati a uz to nie je také ako to bolo, kecy. Chlap ked je sex. spokojny teda aspon si myslim, tak zenu nikdy neodmietne aj ked je unaveny z prace. Proste chlapy na toto su geneticky tak nastaveni, ze na tuto jedinu cinnost nie su nikdy unaveni teda aspon ja si to myslim. 😕

uhlik09
2. feb 2010

ahojte potreboval by som poradit mam vztah uz nieco vise 6 rokov z toho 3 roky sme aj zobraty a mame 3rocneho syna ale posledne mesiace zacala chodit s kamaratkou von len vecer ma na tom dost velku zasluhu aj pokec vyostrilo to tym ze som ju vyhodil z domu ( ku jej mame) je tomu uz 3 tyzdne a ona sa uz nechce vratit spet a stale mi vyhadzuje na oci ze som ju vyhodil ja ju milujem nadovsetko a aj ona mna ma stale rada a tiez jej to nieje jedno.ked odysla tak 2 tyzdne som sa jej doprosoval ale ona je strasne tvrdohlava a hrda navyse jej mama sa jej vyhraya tym ze ked teraz od nej odyde tak sa tjm uz nesmie vratit ja by som ju uz nikdy nevyhnal pretoze ju nadovsetko milujem a aj maleho.ako ju mam presvedcit aby sa vratila?ja si myslim ze ci nechce bit ta ktora je na koni a moze si so mnou robit co chce nerozumiem tomu rozprava mi napriklad ze ma dobreho kamarata s ktorym bola na chate aj s malym ale ja viem ze tam bola aj jej kamaratka a jeho mama ale ked som je povedal ze aj ja mam dobru kamaratku ktoru ona pozna tak sa okamzite urazila a zacala kricat pomohla by nam nejaka pomoc z vonku myslim manzelska poradna alebo nieco take??? ☹

floskula
4. feb 2010

uhlik, pomohla by vam hlavne uprimna debata zoci-voci bez negativnych emocii a bez urazania sa a bez hladania sposobov, ako si navzajom kontrovat tak, aby mal kazdy z vas navrch. proste to, ze ju mas rad, jej musis povedat, len sa preboha stretnite a chci aj od nej uprimne vyjadrenie, ako to citi ona. ale nejake naschvaly a robenie si priekov musite dat naozaj bokom. skratka ked sa nedokazete porozpravat sami dvaja, myslis, ze vam to pojde pred psychologom? budete sa tam hadat a prekrikovat a urazat a este za to aj zaplatite. 😉 najskor to skuste sami medzi 4 ocami a ak zistite, ze mate neriesitelny problem, chodte spolocne za psychologom. drzim palce.

uhlik09
4. feb 2010

mi sa dokazeme porozpravat medzy 4 ocami a pekne ved mi povedala ze jej to nieje jedno ze ma ma stale rada ale stale dookola mi vravy ze ja som ju vyhodil a ze neodysla sama dobrovolne a najhorsie je ze je pod velkym vplivom svojem mami ked sme sa rozpravali tak som sa jej opytal ci by prisla keby som jej uvaril jej oblubene jedlo vravela ze ano aj kvety mi poleje a dostaly sme sa ku teme sex a ani s tym by nemala problem ale jednoducho ju treba dostat od jej matky aspon si to myslim . ale velmy pekne Ďakujem za radu som rad ze sa najdu ludia ktory maju snahu momôct inym ešte raz Ďakujem zajtra rano idem do manželskej poradne tak som zvedavy co mi ta povedia

bambi09
4. feb 2010

uhlík,tak netlač na pílu-ak ju miluješ,ona si je toho určite vedomá,nechaj tomu chvíľu čas-viem,že je to ťažké,ale to,že si ju "vyhodil" musí rozdýchať,nemysli si,že len muži sú ješitní 😅 😉 ja by som teda tiež robila drahoty,keby mi toto muž urobil 😀 😀 😀
je pekné,že máš záujem to riešiť a nečakáš na zázrak 😉
držím palce do tej poradne,potom sa ozvi
tvoja žena je veľmi mladučká,učíte sa spolu žiť,ja som vydatá za chvíľu 16 rokov a ver mi,že aj my sme už kadečím prešli,ale ak chcú obaja,všetko sa dá vyriešiť-aj to,čo na prvý pohľad vyzerá ako katastrofa 😉

miriam11
5. feb 2010

uhlik, presne tak, potrebujete cas. Ked sa na to pozriem, ja by som sa tiez zachovala tak ako ona. To, co si jej spravil je v ociach zeny nepripustne, ale ona je mozno viac z Teba sklamana nez urazena. Moznoze si potrebuje dokazat, ze ju fakt naozaj milujes a tak sa chova tak, ako sa chova. Mozno to bude zniet drsne, ale asi Ta potrebuje aj s matkou "potrestat", aby si si uvedomil, ze takto teda nie, ze ona ma svoju cenu a tento Tvoj krok ju urcitym spôsobom akoby ponizil. Ver mi, nie je to take zle ako to vyzera. Drzim palce moc moc........

uhlik09
7. feb 2010

Ok dakujem Vam od Piatku do dnes sme boly v Besenovej s manzelkou a malym a bolo super az na nejake malyckosti 12 v piatok ideme obaja do poradne tak dufam ze do konca mesiaca sa mi rodinka vrati zozaciatku boka manzelka trochu odmerana ale postupom casu aj pritulna proste bolo super

frisbee
7. feb 2010

uhlik,tvoja manželka je uhlikova 09?Číta,čo sem píšeš,ako vidíš ty váš problém?A bavíte sa spolu,podstata je,aby ste si všetko povedali narovinu a hlavne pokojne.