Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

darina60
autor
6. júl 2009

Baby, ďakujem o záujem o moju osobu. Ako vždy súhlas s fris, ona to vždy napíše mne na mieru, ako by mňa poznala a takisto langkofel a vanja píšu akoby z môjho srdiečka. Dievčence, riešiť to začneme po dovolenke, lebo ja nemám chuť kaziť si po 16 rokoch zahraničnú dovolenku ale nie som a ani nebudem pokojná, ako si niektoré myslíte. ☹ ☹ Dnes to na mňa na obed došlo, malý bol hrozne zlý, on býva zlý ale takýto nie, ja som sa ponáhlala do práce a on to stupňoval, musela som isť hore a sa vyplakať a dcéra ma zastúpila. Chúda dievča, asi cíti, že sa deje niečo a je z toho zmatená. Ten somár pokazil život nielen sebe, ale aj deťom a celej rodine. Lebo keď sa to prevalí pri ňom nezostane ani vlastná mama, len neistá panička. A viete mnohé mi radíte v dobrom, lenže ja som možno iná povaha, nie tak rázna, a teraz nemám ani tolko síl to rázne riešiť, lebo prakticky zo dňa na děň sa to mení. A možno aj tie čo ste také rázne ak by sa nedajbože vyskytla taká situácia, tak by ste to možno riešili podobne, pozerali možno viac na deti a na iné veci. Ale aj tak vďaka za vašu podporu, dosť mi pomáha.A vôbec to nie je také lahké a nie som nad vecou, ako to jedna z Vás už neviem ktorá spomínala. Bolí to, v robote je mi fajn, mám podporu aj kolegyn a momentálne mi je v práci lepšie ako doma. Najhorší a najvyčerpávajúcejší bol víkend. Ja to chcem riešiť s chladnou hlavou, bez zbytočných scén a na úrovni. A hlavne s ohladom na deti. Pá a píšte. A bambi uži si pekný dník.

langkofel
6. júl 2009

To je pekne Dari, ze mas take predsavzatie riesit to s chladnou hlavou, budem ti drzat palce aby sa ti to podarilo.
Ja som to vtedy tak nezvladla, a dnes s odstupom casu, ma tie sceny...mrzia, no uz to nevratim.

Na dovolenke si to uzi, aj ked viem ze to nebude lahke, tiez mi nebolo vsetko jedno, a ja ked som na tej dovolenke bola, moja mama vtedy o tom este nic nevedela, zozieralo ma to celu dovolenku...
Oddychni si a pokus sa na to nemysliet, uzi si pritomnost dcery, slniecko, more...budes potrebovat este vela sil, ale ja verim ze ty to zvladnes 😉

ada085
6. júl 2009

darinka, drzim ti palce. verim ze to zvladnes, je to velmi zlozita situacia. rodicia mali priatelov, boli idealny par. mali dve deti, krasne manzelstvo, vsetko dokonale... asi sa chlapik zacal nudit, ked si nasiel frajerku... bol tu pre nu velky sok, nikto to necakal. po rozvode si nasla novu, dobre platenu robotu, zacala konecne zit, aj omladla o par rokov. sice mala 40 rokov, ale chodili za nou ovela mladsi chlapi. vyzarovala z nej taka pozitivna energia ako nikdy pred tym. a on ako dopadol? mily pan, zistil o co prisiel. slo to s nim dolu vodou. ta jeho nova frajerka nebola zdaleka tak uzasna ako zena, na ktoru si za dvadsat rokov tak zvykol. po roku spoluzitia vytriezvel z velkej zamilovanosti a zacal byvalej vyvolavat, ze sa k nej chce vratit, blablabla. ona ho uz nechcela. zacal utapat svoj zial v alkohole a zial nezvladol to, obesil sa. ona mu sla aj na pohreb a svokra jej vynadala, ze ona za vsetko moze, lebo ho zabil zial. uzas. sam si za to mohol. poznam dva dalsie pripady skrachovaneho manzelstva-nastastie s nie tak tragickym koncom. ale v kazdom pripade sa chlap chcel vratit ked zistil, aky drahokam odhodil. zial, oni rozmyslaju az neskor, ked uz casto niet cesty spat. ja obdivujem darinku, s akym nadhladom dokaze situaciu riesit. ja by som ho asi nechala ist a keby ho milujem, cakala by som-ale zase by som sa neuzatvarala pred svetom. verim tomu, ze by sa vratil. ale zit s nim v neistote by som nedokazala.

frisbee
6. júl 2009

dari:ja sa totiž viem vžiť do tvojich pocitov,tiež som pred rokmi nebola rázna a trvalo mi dva roky,než som sa rozhodla k definitívnemu odchodu 😝 ...strašné 2 roky...síce to bolo z iného dovodu-psycho teror...ale teraz si trhám vlasy,prečo som to dopustila a nereagovala hneď....som si toho mohla veľa ušetriť 😠 ...ale zase,keď som sa rozhodla,tak už to bolo neodvolateľné...a dobre som urobila a moja dcéra mi po desiatich rokoch za to poďakovala-že už to pochopila. 😉
darí 😀 😀 😀 😀 slniečko,dovolenka,zmrzlinky,spánok.....bude ti fajn 😀 😀 😀

frisbee
6. júl 2009

ada085 🙂 🙂 🙂 ako kniha,ako kniha...naprostý súhlas 🙂 🙂 🙂

langkofel
6. júl 2009

fiiii frisbee, tak 2 roky no to neviem ako by som zvladala...
uz som pisala ze ja sama neviem ako sa mi to podarilo a dnes celkom ani neviem co alebo kto ma tak nakopol, ze to u nas nabralo taky rychli spad...no v kazdom pripade som rada, ze to skoncilo ako to skoncilo...

sjuz7
6. júl 2009

kocky - mam uz toho vela za sebou - ako asi nejedna z vas, vsak..🙂, darinka - nemas nejakeho muza, s ktorym by si sa mohla o tomto porozpravat? muzsky pohlad na vec je vzacny a hlavne iny, ako nas, zensky. muz ti lahsie pomoze pochpit muza. moj manzel mi povedal, ze v tom je zena. neviem - na dovolenku chod, a hlavne sa mu nepodlizuj - je to tazke - viem sama - skus si zit chvilu "svoj" zivot, mozno si nieco uvedomi a bud sa ti zdoveri, alebo mu to pride vhod - a aj sama zistis casom, co v tom je. len maj usi a oci otvorene - bud vnimava, a nezatvaraj oci pred malickostami, ktore by ta mohli naviest na spravny smer - len preto, ze ty mu "veris". ja by som za svojho prveho muza dala ruku do ohna, kym som nezistila, ze ma milenku...

frisbee
6. júl 2009

langkofel...no ja som bola uzlíček nervov,roky som sa z toho dostávala,a to som optimistka a hneď tak ma niečo nepoloží 😎

darina60
autor
6. júl 2009

vladi poslala sóm ti maila 😉 A ešte Vám poviem čo som ráno nenapísala a teraz mi napadlo. Frisbee aj u mňa asi začína psychoteror, ale snažím sa byť nad vecou. Včera keď sme hodili tú reč hodinovú tak potom mi hovorí, že to by bola sranda, keby mi teraz zavolala. A ja to nemyslíš vážne a on, môže sa stať, išiel sa okúpať a vzal si zo sebou mobil. No a ako sme sa za pár minút stretli hovorí, poslala mi sms kvôli práci, lebo je jej nadriadený a bez ostychu zobral mobil a šiel von telefonovať, 15 minút. A ešte druhá situácia umyl si vlasy a z kúpelne hovorí, kolko mám šedivých vlasov z Vás. To ja by som už nemala ani jeden. Ale zajtra idem k psychologičke, všetko jej poviem a možno on je fakt duševne chorý a týra aj seba aj nás.

missy97231
6. júl 2009

darinka, citam si prispevky, ale radit asi neviem,,, mas to tazke.
neviem, ale nespominam si - preco bol na lieceni tvoj manzel? aky mal - ma problem? a ako dlho tam stravil?
drz sa zenska.. nech to dopadne v tvoj prospech 😉

frisbee
6. júl 2009

dari.... ☹ ☹ ☹ to je zlé....

bambi09
6. júl 2009

darinka,tak som už chvíľu doma,len nakŕmim hladné stádo a malú dám do poriadku a pošlem IP 🙂 😉
stretko nám prekazilo počasie,ale zbehli sme s mužom do Auparku synovi darček k meninám kúpiť a stretla som aspoň sesternicu,ktorú som pár rokov nevidela a prekvapená som zistila,že vo štvrtok ide rodiť tretie,tak aj tak dobre 😀 😅 😝

vladkaz1
6. júl 2009

dari mas IP 😉 , no kocky ja uz neviem ani co napisat Frisbee ty mi tahas myslienky z hlavy 😉 uplne moja rec vzdy ked chcem nieco napisat tak cast je v tvojom prispevku haha .. oki som rada 🙂

vanja
6. júl 2009

no darinka tak to je ozaj zlé, takto sa normálny manžel nespráva, ešte ti aj oznamuje kedy mu smskuje a on jej ide volať? Darinka drž sa a uži si dovolenku.

frisbee
6. júl 2009

vladka 😀 ...tak aspoň vidíme,že máme určite v niečom pravdu,keď sa zhodujeme 😀

vladkaz1
6. júl 2009

😉 no mame ... jaj mali by sme Dari skor psych. podporit velmi to potebuje ..ja uz kolko krat ja zamyslam co by bolo keby mi moj toto spravil .. ja neviem

frisbee
6. júl 2009

musíme sem až do tej jej dovolenky stále chodiť,aby nebola ani chvíľku sama 🙂

vladkaz1
6. júl 2009

no ved to .. ja na nu myslim aj MM som vravela .. ze by som ho zabila ona namna pozrel si sisi? ale nic neni nemozne... nebudem tu teraz sa zamyslat nad blbostami ja si skor myslim, ze darinka fakt potrebuje pocut povzbudive slova a tak nie len prazdne reci .. sama napisala ze ju to robi silnou .. a pomaha jej to 😉 uprimne od srdca podporit 😵

langkofel
6. júl 2009

vladka nad takym ani nerozmyslaj, to sa neda...aj tak by si potom urobila daco ine...

Ja sem dnes cely den nakukam, a cakam ci sa Dari ozve, tak som dnes na nu myslela...

vladkaz1
6. júl 2009

ja viem len ma to stale stve!!!! Teda moj nepomoze doma ani prd ,ale ma ine kvality ako clovek stara sa o nas a... nic neni nemozne .. stve ma to ze neviem preco su taky egoisti .. myslia len na seba na svoje potreby nic riesit ... radsej sa zbalit najst milenku boha to nic pre tych blbcou neznamename sa rozculujem ... 😠 je mi smutno oki idem asi hajat pockam kym pride MM z prace

vladkaz1
6. júl 2009

blbcov pardon .. 🤐

vanja
6. júl 2009

🙂 aj mňa už to srdí, teda darinkin manžel, ale ozaj ako píše, že má psych. problémy, tak tam možno viac pomôže psychológ, ktorý s ním bude viackrát sedieť, ako my tu na MK. My tu tak ako píšeto môžme naozaj iba držať palce darinke a podporovať ju v JEJ rozhodnutiach 😉

vanja
6. júl 2009

keď toto tu všetko čítam, tak si uvedomujem, že aká som šťastná, že mám pekné a spokojné manželstvo, ale hlavne zdravé deti a vlastne mi nič nechýba. 🙂 😎 🙂 😎

nnikka
6. júl 2009

ziadne psycho problemy... skor dlhy bic a kratku retaz na spekulanta jedneho 😖

vanja suhlas... ja som momentalne tiez spokojna... ale clovek nikdy nevie

inak mna tato debatka tak nabudila ze som mm prekutrala vsetko - od mobilov cez comp... no vsetko a az na jedno nezname cislo nic... tak som taka nabudena (ze by v tom mohla byt aj ina zena) zavolala a tam volajaka zena... ja v panike ze co teraz... som sa spytala ze ci pozna cislo z ktoreho jej volam a ona ze hej... ze je to sluzobny mobil... este som dostala zdrba ze co z neho vyvolavam...

no TRAPAS jak mraky... ale chvalabohu bola to len personalistka

okrem nej ma zdrbal aj mm a zakazal mi MK 😠
ale neodolala som a cakala som kym zaspi 😀 😀 😀

bambi09
7. júl 2009

nnikka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 detektív Oriešok 😀 😀 😀 😅

langkofel
7. júl 2009

no nnikka, len nepokusaj osud, ja si pamatam ze pred vyse rokom som tiez dakde na nete citala daku diskusiu, a vtedy som tiez zacala patrat, prehladavat mobili....a cuduj sa svete kocka v diskusii nebola sama s problemom, viac som sa do diskusie nezapojila, skusala som zachranit co sa dalo, zial uz som nezachranila nic!!!

darina60
autor
7. júl 2009

Baby teraz Vám napíšem čosa dialo včera a dnes ráno. Prišla som domov , bol s deťmi vonku a videla som na stole vázu, korú som nechala ešte v starom byte, ktorý máme. Prišli a hovoria, že boli v starom byte s majstrom, že ho idú prerábať, plasťáky, zárubne. Pritom mi povedal, že ho prerobí, len vtedy keď to nebude fungovať ako kamaráti v dome, tak za rok, dva.A ráno so mnou normálne volal a nepovedal nič. Pritom sú to aj moje prachy, takže chce sa asi odsťahovať čo najskôr . No aj ja nelenila a išla som k svokre, nemala som to v pláne ale rozhodla som sa týmto podnetom. Bola som tam dve hod., jemu som povedala, že idem s mamou kufre kúpiť. No ako som sa dnes dozvedela, asi mi neveril. Volal najprv k svokre keď som tam bola a potom aj švagrovi, ktorý býva na tom istom sídlisku a zisťoval. No a keďže švagor videl tam moje auto, a nevedel čo je medzi nami nechtiac mu to povedal. No a ja som to nevedela, prišla domov, opýtal sa ma na kufre. Ale keď išiel spať, tak mi nepovedal ani dobrú noc, čo doteraz robil . Ale v noci asi od tretej nemohol spať, lebo ja mám slabý spánok a som ho počula. A pritom berie prášky na spanie. Svokra hovorila so švagrom a ten povedal, že o ničom nevede, že naberá to rýchly spád a pohovorí s ním. No a môj muž volal ráno svokre, tá mi predchvílou volala naspať, lebo je super a drží so mnou, že sa jej ospravedlnuje za to ako reagoval v sobotu u nej, a za včerajšok tým myslel asi na mna. A teraz mi napísal SMS, poradte napíšem presne čo napísal, lebo som blbec a neviem čo tým myslel:Myslím, že v nedelu sme si dobre pokecali. Aj včera si mi pripadala viac v pohode. SOm rád a myslím to úprimne. Prajem pekný deň. Čo vy nato? Ozaj idem na dvanástu k psychologičke, tak sa ozvem.

frisbee
7. júl 2009

no darinka....myslím,že k tej psychologičke by mal ísť on 😠 😠 😠 😠
Jemu to pripadá,že keď ti všetko povedal,dal to zo seba von,tak sa zbavil problému......omyl!on hodil svoje starosti na teba!On si blbec /prepáč 😉 /myslí,že si sa s tým vyrovnala 😠 😠 😠 preboha,koľko má rokov,chová sa jak puberťák.Dari,hlavne aby neutrácal vaše spoločné peniaze bez tvojho súhlasu a ešte si tam nasťahuje babu.Nechcem byť po ránu pesimistická...ale on ma tak neskutočne se..re,ja by som s ním tak zatrepala,kopla ho pod koleno a vyhodila na mráz,že by sa nestačil diviť 😠 Keby aspoň držal zobák,veď on sa ti vŕta nožom v otvorenej rane...všetko povedz psychologičke...toto nie je normálne a odnesieš si to ty ☹

darina60
autor
7. júl 2009

No a pred chvílu mi volal, leže nebola som v kancli, určite zavolá, lebo som mu neodpovedala na tú SMSku.

langkofel
7. júl 2009

No dari, nechcem mudrovat,
ale mne sa zda, ze tvoj manzel, si o tom mysli asi toto: Fajn Dari je rozumna kludna zena, vsetko chape, nerobi sceny, tak mi vlastne nic nestoji v ceste aby som si zariadil zivot tak ako si to predstavujem ja!!!! Neobzera sa ani doprava, ano dolava a nemysli ani na to co bude (myslim teraz deti, teba...)on je momentalne zaslepeny niecim alebo niekym inym...
Ja viem znie to strasne, ale je to tak, aj moj ex partner vtedy nevidel nic ine, len ako si zacne zit novy zivot...