Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

vanja
5. aug 2009

no už sa dlho neozval zabacek ☹

frisbee
5. aug 2009

no netuším,čo sa deje..a zaujíma ma to ☹

vanja
5. aug 2009

taky tak ☹

vanja
5. aug 2009

a som zvedavá, ako dopadol večerný rozhovor u pupavenky 😒

frisbee
5. aug 2009

no to je tiež prípad,ale keď písala,že je inteligentný,tak sa mu snáď rozsvieti 😠 😠 😠 ....kde máme baby,mne už padá hlava,ako to tu zachraňujem 🙂

vanja
5. aug 2009

konenčne ja nespím a teraz spia oni

frisbee
5. aug 2009

nespím,iba mi občas padne hlava...keby som sa neslušne odmlčala,tak som odišla do večných lovíšť 😀 😀 😀

vanja
5. aug 2009

idem aj ja dobrú noc 😎

frisbee
5. aug 2009

papa 🙂 🙂 🙂

izka
5. aug 2009

ahojte babulky.
po dlhšej dobe som nakukla, lebo nestíham.

darinka, som sa potešila, že ste na dobrej ceste. tak hádam vám ten spoločný víkend prospeje. velmi ti to želám, aby sa tvoj drahý umúdril 😉

inak u nás sú také obdobia, kedy je super a mám pocit, že môj muž je najlepší na svete, ale pak zrazu stačí nejaká hlúposť, alebo nevinná poznámka a on sa rozzúri a už to ide. besní a kope okolo seba a vtedy by som najradšej ušla od neho. on je typický besný baran a všetko musí byť po jeho, nikto mu nemôže protirečiť a najlepšie by bolo mu rovno čítať myšlienky. lebo nech rozmýšlam, ako rozmýšlam, vždy všetko spravím presne naopak než on chce a ešte navyše on to chce vždy inak, takže netrafím nikdy. no hrôza.

teraz napríklad máme obdobie kľudu, ale pokazila sa mi umývačka a tak rozmýšlam, ako ho dokopať, aby mi ju opravil. on je neskutočne šikovný, všetko vie opraviť, ale trvá to , než sa do toho pustí. on proste nemôže niečo urobiť, keď ho požiadam, on musí sám chcieť a musí to byť akože z jeho hlavy.

napríklad práčku mi začal opravovať po pol roku a pak stačilo vymeniť jednu súčiastku !! ja som sa celý čas trápila, čo mi dobre nežmýkala a hocikedy nevypustila vodu, čiže som si nevšimla a otvorila a vytopila si kúpelňu. ale jeho to netrápilo, povedal, nech toľko neperiem😠 čo pri toľkých deťoch je nereálne.
a to je len malý príklad. mohla by som napísať román.

prv som sa rozčulovala, ale už to beriem tak, že ho nezmením. čo vládzem si spravím sama a na neho nespolieham. o to viac ma poteší, keď mi pomôže.
to sa ale netýka domácich prác. tie sú čisto ženské, ešte mu aj vadí, že upratujem a ruším ho pri telke.

on bol tak vychovaný. moja svokra, ozaj zlatá žena, sa mohla zodrať. všetkých obskakovala a ešte aj doteraz robí pre každého, čo môže a svokor, nech mu je zem ľahká, len celé dni sedel a mudroval. občas urobil niečo veľké, čo sama žena by nevládala a za to ho svokra vychválila do neba. ešte aj teraz na neho len v dobrom spomína. ona jednoducho bola rada, že sa môže o všetkých starať a moj muž čaká, že ja budem rovnaká.
síce mám svokru rada a obdivujem ju, ale za takúto výchovu jej teda vďačná niesom. navyše som zvyknutá celkom inak. môj otec pomáha mame vo všetkom a ešte aj dobre zarába.

to len pre púpavenku, ak tvoj muž nieje zvyknutý pomáhať, tak ho neprinútiš.
a čo ti kočky radili slzy, tak neviem, ale to môj muž neznáša. tým nedosiahnem nič, len pravý opak, ešte viac sa nase..e .pritom ja niky neplačem úmyselne, len zo zúfalstva. toľko sĺz som nevyplakala nikdy, čo počas manželstva a nič mi nepomohli. ale možno je tvoj muž iná povaha. 😉

a nechať muža s deťmi, nech sa stará, som spravila raz a trpko som to oľutovala. po návrate domov katastrofa. všade neskutočný bordel, porozlievané, porozsýpané jedlo, deti špinavé až za ušami a on v pohode pri telke 😖

pak som bola raz s filipom v nemocnici a po návrate som skoro odpadla. jedlo, čo som mu vtedy uvarila bolo ešte stále na variči, samozrejme plesnivé. riady špinavé po celej kuchyni, stol ulepený, o dlážke nehovoriac.
velice si chcel oprať čierne veci a zmiešal ich aj so svetlými, navyše to vyvaril, takže na vyhodenie 😝
takže aj takýto sú niektorí chlapi.

ale opraviť vie všetko od mobilu až po autá. peniaze vie tiež zarobiť, aj keď je príšerný držgroš, ale to je svojím spôsobom dobre, aspoň máme našetrené a sme bez pôžičiek. o záhradu sa stará skoro sám. dokonca si včera spravil mrazenú dreň z 10 kg broskýň. dom tiež postavil skoro sám a teraz staváme druhý a všetko si robí sám, lebo on je neskutočný pedant a nikto mu to neurobí tak kvalitne, ako si predstavuje 😎

napísala som vám román, nech máte, čo čítať 😉 chcela som tým povedať, že každý má svoje klady a zápory. otázka je, čo prevažuje a koľko sme ochotné znášať. ja s vekom som stále viac tolerantná a mám menšie nároky. doprajem mu voľnosť a čas na jeho koníčky. miluje skialpinismus a hory a ja som rada, že si od neho chvílu oddýchnem 😉

želám vám všetko dobré, hlavne darinke, pupavienke, maxe, ale aj ostatným. všetky ste zlaté a máte svoje skúsenosti. moc rada vás čítam 🙂

frisbee
6. aug 2009

izka..to je bezmoc...tiež som prala 3 roky povliečky a prádlo v rukách,keď bývalý nebol schopný odviezť pračku do opravy a nijako ho to nevzrušovalo...za totality zohnať opravára do domu bol malý zázrak 😠 😠 😠
a mám toho viacej,ale už je to za mnou,takže sa chcem venovať vám s aktuálnymi problémymi ☹

veru,je to výchovou v rodine,že si tie matky neuvedomia,ako im tá nevesta poďakuje 😠 ,mňa úplne dostal pred rokmi nemecký Big Brother,ako tam tí namachrovaní,upravení mladíci žehlili,prali,varili a upratovali...jediný,kto s tým mal problém bol Taloš,keď zistil,že mu nikto nepude robiť poskoka,tak musel pekne sám a za trest vyžehliť všetkým...a ako pri tom plakal,že taká potupa.
nechápem postoj deliť práce na mužské a ženské,jasne,na niečo chlap šikovný nie je a na niečo my nemáme fyzičku,ale ja radšej búram stodoly a maľujem celý dom a pokladám dlaždbu a mm lepšie uprace linku a skriňu...ale robíme to pre nás oboch,sme na všetko dvaja....to delenie prác si vymysleli chlapi,aby sa moc neunavili. 😉

vanja
6. aug 2009

ach tí naši chlapi, ja len na skok, lebo varím..............

bambi09
6. aug 2009

ahojte 🙂
izka,máš môj veľký obdiv,ako zvládaš svoju veľkú,krásnu rodinku a ješitnééého chlapa 🙂 😉
ja som vždy snívala aspoň o troch deťoch,život to zariadil inak,ale nevadí,ak budú zdravé a vychováme z nich slušných ľudí,tak budem maximálne spokojná 🙂 🙂 😉
fris,s tými prácami súhlasím,môj zo začiatku tiež bral veci tak,ale ja som nemala problém zatĺcť klinec,či vymeniť žiarovku,tak zmenil myslenie,ale dodnes ho musím k niektorým veciam dokopať a niečo neurobí vôbec,lištu okolo steny si asi prilepím sama,ani nepoviem,od kedy je len tak položená 😝 😝 a stierku okolo okna nám tiež musel dorobiť kamoš,čo nám okno menil,lebo aj to môj drahý skúsil,ale... 😀 😀 😀
ale zas vie iné veci a aj navarí,aj by žehlil,len ja ho nepustím a keď som bola v pôrodnici a potrebovala oprať nočné košele,aby som nechodila s mapami od mlieka,tak tam maturoval,ale opral 😀 😀 😀 😝
on sa občas len robí,že niečo nevie,aby nemusel,ale keď ho pritlačím,urobí 😅 😅 aj navarí a ako mi chutí,keď nemusím variť ja 😀 😀 síce nie často,ale nevadí 🙂 😉
občas by som ho tiež roztrhla,ale vcelku ok 😀 😀 😉

bambi09
6. aug 2009

darinka,ešte pracuješ???či už ste asi aj vyrazili...
tak šťastnú cestu,príjemný pobyt a potom samé dobré správy nech lietajú vzduchom 🙂 🙂 😉
fris a koho si potomok??akého básnického čreva??? 😕 ja milujem Pána básnika Milana Rúfusa,nech mu je už zem ľahká ☹ ☹ ☹

frisbee
6. aug 2009

darinka nepíše 😉 😉 😉 😉

bambi,s chlapmi máš pravdu...ja som rýchla a akčná,než ho k niečomu dokopem,to trvá 😀 😀 😀 😀

a tamto do IP 😉

bambi09
6. aug 2009

fris,dím za vysvetlenie,teda Ty si divoška 😀 😀 😀 😉
a dari už asi odjechala,keď nepíše,však?? 😕 😅

bambi09
6. aug 2009

😝 😝 😝 😝 dík-ďakujem,Bože na čo myslím,keď píšem??? 😝 😝 😝

frisbee
6. aug 2009

ja sa zase dneska neviem dokopať k nejakej činnosti,vonku je dusno,iba sa tak premiestňujem po dome,ale mám dojem,že už to telo musím rozhýbať,odkedy chodím na MK,naberám mäso 😀 😀 😀

bambi09
6. aug 2009

fris,hovoríš mi z duše 😀 😀 😀

simona55
6. aug 2009

ahojte , mm je velmi lenivy, ale co musi to urobi 😀 😀 a ked mu nakazem ta povie aha dobre, a zachvilu to zabudne 😀 😀 😀 ale nevadi, si myslim ja ,pockaj ved ja stebou vybabrem 😀 😀 😀 😀 😀 zacnem to robit ja, 😀 😀 😀 😀 hoci aj skrinu sama odsunem, a potom sa chyti aj on do toho, 😀 😀 😀 😀 no aja ssa vtedy len uskrnam. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 ale varit ani prat by som ho nepustila lebo od jeho varu by sme vsetci lezali na infekcnom odd vsetko by tam dal.raz mu vravim ,nakrajaj mi cibulu do hrnca, 🙂 a ked som isla ze tam dam olej a vtedy vydim boze ved ti si tam dal cesnak 😀 😀 😀 😀 😀 a on ze aj to je cibula 😀 😀 😀 😀 on ze co som jja zena? odvtedy mu ransej nevravim nic.darííííííííííííííííí stastnu cestu, a pekne spravy potom. aby ste sa vratili 4ia ak isla aj dcera tak 5ti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

frisbee
6. aug 2009

simonka moja 😀 😀 😀 😀 😀 😀

simona55
6. aug 2009

ahoj fris ako sa mi mááááááááááááás 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 uz ma boli rytka co tu sedim pri pc,ako by somnemala co robit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a pritom tam mam plno riadu. no ale teraz uz vypadnem a potom pridem 😀 😀 😀

vanja
6. aug 2009

čaute, no môj je taký kuchár, že ešte aj čaj mu prihorí 😀 😀 😀 😀
ale zato okolo domu porobí všetko, 😀

bambi09
6. aug 2009

simonka 😀 😀 😀 😀 😀
vanja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

frisbee
6. aug 2009

simonka moja dobre,akurát ťa málo vidím 😀 😀 😀 😀
baby,toho mojeho donútili okolnosti,že bol furt niekde na montážach,začal si variť,baví ho to a má to dobré 😀 😀 😀 😀 ,aj chleba upečie 😀 😀 😀

vanja
6. aug 2009

no môj dá variť vodu na čaj na sporák a zabudne že ju tam dal. Keď si spomenie je už neskoro. 😀

frisbee
6. aug 2009

vanja,ale zase má iné kvality,nie? 😀

bambi09
6. aug 2009

vanja 😀 😀 😀 😀 koľko čajníkov ste menili??? 😅 😅

luciaakubko
6. aug 2009

fris, mna stale viac a viac zaujimaju tvoj slavny predok s basnickym crevom 🙂 mam rada literaturu, ta ze by som sa opat nieco z kuloarov dozvedela 😀
pekny den vam prajem 😉

luciaakubko
6. aug 2009

zaujima 🙂 som chcela, ze predkovia. a tak nejako potom z toho mnozneho cisla vzislo 🙂