Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

darina60
autor
5. júl 2009

Keď prišiel domov s malým ja som žehlila, on musel dať obed obidvom deťom aj sebe. Nerobí mu problém sa najesť poriadne čo som navarila. A keď som ja jedla, a nevládala som pýta sa ma či si nechcem dať pangamin aby mi chutilo. Ale zjavne ńie je vo svojej koži, deptám ho 🙂 🙂 Ako sa najedol zapol telku tak som si sadla a pozerali sme spolu film, boli tam aj také scény o neverách, o rozchodoch a udobrovaní, celý čas si poklepávala nohou, to nikdy nerobil, skončil film išiel si lahnút ale dlho nespal, hoci poobede cez víkend si rád pospí. A prichytila som ho ako si dáva bylinkový liek na upokojenie, tie už vybral dve škatule odvtedy. Teraz som išla radšej sem, lebo už nemám nervy pri nom sediet. A sranda keď sme pozerali ten film taký bol nervozny, že s mi s prepačením také chujoviny rozprával a nadvazoval kontakt. Baby bavia Vás vôbec tie moje ody, mám pribrzdiť, ale potom to budem dusiť v sebe.....Nebojte budete mat týžden pokoj odo mna.
Na liečení s ňou určite nebol, to mal už rok dopredu a volával nám aj desať krát za deň, a keď sa vrátil týždeň bol v práci a normálka, ešte sme aj intímne fungovali, to až po tom týždni v práci. Ale je vidieť že už chce mať víkend za sebou a v podstate aj ja.

bambi09
5. júl 2009

dari,ja to neberiem ako čítanie ku káve ☹ alebo telenovelu,je to smutné,ale aj fajn,že konečne aj on začína nervóznieť 😉 bože,o čo mu vlastne ide?? 😕 mal by sa uvedomiť,prefackať a prestať takto blbnúť,škodí tým rodine aj sebe ☹ ☹

vladkaz1
5. júl 2009

dari prosimta samozrejme ze bavi jaj jak kukal tu telku by som mu nieco naznacila no teda .. este ze sme kamosi a nic take sa nam nestalo 😠 chcela by som vediet ako by reagoval .. 😝
Ty hlavne piiis ked ti to pomaha stojime pri tebe!!!!

tinika
5. júl 2009

čítam Vás pravidelne a som rada, že darinke pomáhate, ja neviem čo by som na jej mieste robila, asi by ma porazilo, ja som zažila niečo podobne, ale to nebolo o niekom tretom a tiez som nevedla ako to vyriešiť, stale som skusila niečo nove a nevedela či robim dobre, ale poriešilo sa to

tinika
5. júl 2009

čas všetko ukaze
Darinka držim palce a prajem vela vela síl a nech sa ten tvoj uz zdohada, nech to nenatahuje, lebo tym trpite vsetci, nech sa to poriesi

darina60
autor
5. júl 2009

Čaute baby, práve sme mali s mužom debatu, pohlo sa to ďalej, neviem či dobre, mne sa síce trochu ulavilo, že sme si to vyjasnili a poviem Vám, že to čo mi navrhol je prinajmenšom divné. Napíšem Vám zajtra z práce, dnes už sa sem nedostanem. Aspoň budete v napatí.Ale zmierit sa s touto skutočnostou mi bude dlhšie trvat takže namna myslite a podporujte ma dalej 😒 😒 Pá zajtra

frisbee
5. júl 2009

nevydržím 😀 😀 😀 😀

bambi09
5. júl 2009

dari,ani jááááááááááááááááááá,juj,sa budem prehadzovať v posteli a vzdychať a muž si pomyslí,že mám milenca... 😀 😀 😉

nnikka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vladkaz1
5. júl 2009

No Dari ... ja asi viem co ... no necham sa prekvapit ci to tak bude..
A to s tym ako radia kamosky jasne nevies kedy spravis dobre alebo zle ono to je otazne ale kazdy ma svoju hlavu tak si velmi zvazi ci si necha poradit alebo nie je to kazdeho rozhodnutie.. 🙂

nnikka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vladkaz1
5. júl 2009

panika nevznikne neboj nema preco 😎

langkofel
5. júl 2009

Kocky citam to tu ako detektivku, som len na 4. strane, ale hrozne mi to nieco pripomenulo....

Mna minulu jar...Obdivujem Darinku, ja som teda az taka COOL nebola...hoci som sa snazila, ku koncu lietalo u nas doma vselico....Tiez som odcestovala na dovolenku s mojou mamou a dcerkou, presne ako Darinka...., no ked docitam, pridem, som zvedava co nove....

vladkaz1
5. júl 2009

langkofel ty si nieco take prezila? ☹ 😵

vanja
5. júl 2009

tak darinka som zvedavá čo nám zajtra napíšeš, tiež budem v napätí.
Langkofel - ako sa to skončilo?

vladkaz1
5. júl 2009

ja si osobne myslim ze navrhol ze chce cas a ze sa mu to musi vsetko prelezat v hlave a bal bla .. a ze sa uvidi ako to bude ked pride z dovolenky ..

langkofel
5. júl 2009

nechcite vediet ☹ kocky
Tiez som bola odhodlana ako Darinka, ze zachranim rodinu, ze odpustim....Pockajte nech to docitam uz som hore.

Ale ked sa tak obzriem dozadu, a vratim sa o rok spat, nechapem...S tej sivej mysky, akou som bola je zrazu niekto iny, sama sa cudujem...Velmi ma potesilo ked mi nedavno moj znamy povedal, ze ma obdivuje ako to zvladam, a ze sa mu zda ze mam svoj zivot pevne vo svojich rukach, to velmi potesi.

frisbee
5. júl 2009

Kočky...ide o to,že dari stejne pozná toho svojeho najlepšie a z našich rád si vezme akurát to,čo na neho zaberie...ale stále sa nemožem zbaviť dojmu,že on je sám tak zaskočený situáciou,že sa chová ako malý...to bude makačka 😀

langkofel
5. júl 2009

No docitala som to, nie je tu smajlik co si utiera pot s cela? 😉

Fuuuuuuuu, pocuj Dari, keby si nepisala ze ste spolu 13 rokov, a ze mate 2 deti, upodozrievam ta, ze si mi ukradla pribeh!

Inac ani nezaspim, som zvedava co navrhol.
Prajem ti aby sa vyriesilo a obratilo tak ako si prajes, zdas sa mi velmi rozumna a silna zena a budem ti drzat palce.

dioliana1
5. júl 2009

Po mojej druhej svadbe s mojim terajším a súčasne terajším manželom možem povedať len tolko, buď taká akú ťa poznal, spomeň si čo ho na tebe zaujalo a vráť sa do tých čias.... 🙂 Muži chcú aby sa ženy nezmenili (aspoň správaním sa to dá zachovať) vzhľadom jedine zázrakom.... 😀

darina60
autor
6. júl 2009

Čau baby, píšem Vám teraz, deti ešte spia, tak aby som to zo seba dostala a aby ste mali čo čítať, aby som Vás nenapínala. Večer keď sme sa vrátili z návštevy tak po takých slovných prestrelkách to môj muž nevydržal a začal mi rozprávať, že bol by rád , že aby sme spolu vychádzali korektne, že chce jednať na rovinu, nič nezatajovať, že on už dávno cítil, že medzi nami , je to škôr priateľstvo,dobré priateľstvo, pripustil, že nakoľko nemá kamarátov a ´s touto kolegyňou, ktorá je mimochodom jeho podriadená pri riešení problémov pracovných si porozumeli, zažívajú medzi sebou niečo zvláštne, môžu sa porozprávať úplne ináč ako so mnou, že hoci výzorovo sme ako dvojčatá, že povahou iné. Pripustil, že keby si sňou takto neporozumel, išiel by v tomto živote, ako to on nazval dobre namazaný stroj, vraj to medzi nami posledné roky šlapalo , no lenže ten stroj prestal šlapať, lebo olej došiel. No povedal, na rovinu, že všetko mi hneď nechcel pred týždnom povedať, že vedel, že ma to raní. Že ma stále lúbi, váži si ma. Že rozvádzať sa nikdy nechce, len keby som to ja chcela. ZE budeme normálne fungovať ´dalej a až neskôr sa ukáže, že či to takto pôjde a ak by nie, že on by si prerobil naš starý byt, dcéra tam chodí do školy a malý bude takže by sme takto fungovali. Že keby došlo k takej situáciíí, že by odišel na ten byt tak, že mi všetko nechá, všetky peniaze, dom, bude mi ho platiť, bude aj mňa podporovať finančne a aj deti. Že on by si nechal len byt a auto. No a že on neplánuje sa k nej nasťahovať, ani odísť s nášho mesta. Ona je uplne z iného mesta ako je naše a ako je ich pracovisko.Povedal, že medzi nimi nikdy k ničomu nedošlo, ale nevylučuje, že k tomu raz nedôjde. Stretávajú sa len pri káve ráno a na obed a esemeskujú si a aj volajú aj pracovne aj súkromne, ale že nie žiadne zalúbené veci. No a a otej s prepáčením suke Je o dva roky staršia od môjho muža, rozvedená, má 6 ročnú dcéru, tú čo som hore písala, že mám tušaka, že je to ona. Nemôže mať deti, toto má po umelom oplod. , nechal ju muž keď bola v druhom mesiaci, našiel si inú,ktorá čakala jeho dieťa. On o nej hovorí pekne, nechcela som o nej nič zlé povedať, lebo on je teraz zaslepený a uškodila by som si sebe. No a ešte mi povedal, že má teraz taký začínaúci vzťah tá ženská s chlapom o desať rokov mladším. Baby, ešte je viac toho ale ja nemám síl naraz o tom písať. Na obed dopíšem. Moje zlaté kámošky, prosím o podporu o nabratie síl, mne to pomáha, viem pre tie nové, že si to musím vyriešiť sama ale ja viem, že keď niekto za mnou stojí tak ma to posúva ďalej a naplna silou. A pre tie nové nie je to telenovela, je to môj život, bohužial ☹ ☹ A prosím, tie ktoré nás čítajú a niečo podobné zažili aby sa mi cez ip ozvali, či sa dá takto žit???????? A osoba mne najbližšia, ktorá to tu číta, neboj všetko bude dobré a na každého príde, že K 😉 😉

frisbee
6. júl 2009

dari,ale teraz som v šoku....jasne,dvaja ľudia sa v živote stretnú a rozídu,to beriem...to,že Ti chce všetko nechať je pekné...ale formulácia,že on si s ňou rozumie a pekne sa porozprávajú a kvoli tomu rozbijú manželstvo ma teda dorazila....takže on sa rozviesť nechce,s ňou sa bude stýkať a Ty máš robiť čo,keď sa mu teda nemáš vnucovať....spýtala si sa ho,či Ti dovolí partnera???? 😠 😠 😠 No vymyslel to pekne....Ty sa budeš o všeko starať a on si bude užívať...a ona,bože,čo je to za charakter,keď sa stretáva s otcom rodiny???Necháme to až po dovolenke...uvidíme,čo sa bude diať ale toto by si psychicky dlho nevydržala ☹ .Bože.

vladkaz1
6. júl 2009

Nic nepoviem len co si mu na to povedala? Je to egoista .. sice prachy vsetko chce nechat ale to neni vsetko ja neviem preco koly comu chce ukoncit vsetko ako si napisala ze vam to slapalo ako namazany stroj..
Rozumie si s nomu ale ona ked ma partnera co ocakava? mne tam nieco pekne nesedi...
NO nic mojko hlavu hore chod na dovolenku a pockaj ci to naozaj mysli vazne on podla mna nevie co chce ..
Ale normalne si mi vyrazila dych najprv cely tyzden ta taha za nos a teraz ti zas vsetko vykopi na stol ..

frisbee
6. júl 2009

ja proste nemám slov...on si poistil servis doma a ešte aj babu...na to sám neprišiel...to preberali spolu dlho 😀 ...taká blbosť....to je pre Darinku najlepšia cesta na psychinu...teraz budem realistická:Ahoj,miláčik,nachystaj mi na pondelok čisté prádlo,aby som bol pre kolegyňu čistý a príťažlivý.....dobre si to chlapec vymyslel.Dari,ja by som mu povedala,že teda dobre,že si tam nasťahuješ nejakého chlapa,že či mu to pri spoloččných víkendoch nebude vadiť 😎 ...to je čierny humor 😀 .Ja si to musím stále dokola predstavovať v praxi....no to je psycho 😝 😝 😝 .Ešte takto...Dari,keď mu chýbali rozhovory a komunikácia....prečo si v prvom rade nesadol s tebou a nepovedal,čo ho trápi...namazaný stroj 😀 ...

ada32
6. júl 2009

mne tam tiez nieco nesedi.
ved on by chcel zit ako bigamista do prcic. 🙄
darinka myslim,ze tu tvoju dovolenku potrebujete obaja.mate o com premyslat.
podla mna sa z vasho vztahu proste vytratila vasen.mate sa radi ale bez iskry.
teda neviem,ci po tomto este ho dokazes mat rada ako predtym.
on sa proste sprava ako ked chlap chyti druhy dych a zrazu ma pocit,ze mu nieco ujde.aj ked v tom pripade vacsinou balia mlade zaby. 😝
no ja by som sa v prvom rade snazila zistit,ake vazne je to s kolegynou(velmi by som neverila tomu,ze spolu nic nemaju-to by asi neplanoval s nou spolocnu domacnost na zaklade kamaratstva 😒 )
Asi by som ho chvilku nechala predychat a kym je ochotny vas financne zabezpecovat,tak ho to nechaj platit a snaz sa ho nedusit.
to,ze je ochotny dnes,neznamena,ze bude aj za par tyzdnov.predsa len je tam ta druha zena a jej to casom zacne urcite velmi vadit.ak pride k ich spolocnemu zitiu.takze by som si na tvojom mieste hned po dovolenke zacala urcite tvorit financnu rezervu.ci uz doma pri tebe zostane alebo nie,to nikdy nie je na skodu.
zacala by som si organizovat vlastny zivot podla vlastnych predstav,mozno by som si nasla tiez kamarata,s ktorym by som sa netajila-ale tazko povedat aky by to malo ucinok-mozno by vas to uz uplne doviedlo do krachu,ale mozno aj naopak.asi by som nerobila veci ,ktore by vyzerali ako naschval,ale uz by som sa mu neprisposobovala.
ja som tiez velmi hrdy clovek,ale ak by doslo k rozchodu,vyhladala by som kolegynu a spytala by som sa jej,ci si este pamata ako sa citila ona,ked si jej muz nasiel inu.a ci ma zaludok rozbit rovnakym sposobom dalsiu rodinu.

hlavne sa dopredu financne zabezpec.take tie sluby o velkorysom podporovani rodiny nemavaju dlhu zivotnost co viem z vlastnej skusenosti.a ked stratis jeden prijem do domacnosti,budes to mat asi dost tazke.

a este za seba:co je to preboha za zenu????tak ju opusti muz tehotnu s milenkou a ona je schopna to iste urobit inej????ja nemam slov....ved to je bez chrbtovej kosti!!!

ada32
6. júl 2009

a povedala by som mu ze ak medzi nimi nic nie je,ako tvrdi a potrebuje sa vyrozpravat,na to su odbornici ini.nejakych takych uz predsa navstevujete... 😠

ada32
6. júl 2009

namazany asi je.aj stroj.ale nie doma.idiot 😝 😝 🙄 🙄 🙄

ada32
6. júl 2009

ale ja som paradoxne akosi nastvana na tu potvoru.lebo on nie je zrejme chronicky suknickar,ze si clovek povie:
keby nebola ona,bola by ina.tam to je zrejme len o tej jednej zene a to je potom o dost vaznejsie.
ona to ma zabrzdit a zadusit hned v zaciatku preboha.tolko rozumu by mala mat.keby bola seriozna.

ada32
6. júl 2009

a ked si to tu uz tapetujem,este som si spomenula na moju znamu,aj tam boli dve deti.
muz si nasiel milenku a chcel sa odstahovat.
ona si ich pekne posadila oproti a vybalila na nich- ked chces odist,tak aj s detmi.nech sa paci.ty sa staraj.
chlap si to rychlo rozmyslel a uz bolo po vztahu.len ona hrala vabank.to by som ja nedokazala.co keby povedal ano?neviem co by ta moja znama urobila potom 😕
takze toto neber ako radu.

ada32
6. júl 2009

ale dosiahla svoje.odvtedy uz nezahyba.