Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

frisbee
10. aug 2009

viem...bambi,my trpaslíci sme veľmi odolní 🙂 😀

bambi09
10. aug 2009

tak-tak,malé,ale pevné a odolné proti "poveternostným" vplyvom 🙂 😉 😉

vladkaz1
10. aug 2009

Dari nik ta odsudzovat nebude je to tvoj zivot je to tazske .. kazdy to uznava neviem prestne co prezivas mozu sa postupne veci menit len sa neboj sme tu pre teba ako sa rozhodnes tak ta podporime 😵 😵 😵 😵

frisbee
10. aug 2009

vladka tak to je...akurát musíme darinku postrčiť k tomu,aby tá situácia netrvala roky,to by bolo naozaj náročné 😠

darina60
autor
10. aug 2009

No u nás je to ako povedala segra ako na hojdačke raz hore raz dole. Mi sme si včera večer v klude veci vyjasnili, bola som aj ja u svokry, dobre sme pokecali, v mnohom som jej dala za pravdu. Rozhodla som sa, že nebudem tlačiť do neho, dám mu čas nech sa rozhodne, samozrejme som mu dala určité pravidlá, ktoré by mal rešpektovať ked chce mať klud. On je tiež z toho nešťastný a povedal, že mu je lúto mna, čo tým spôsobil, mali sme pekný večer, on naschvál vyhladával moju prítomnosť, ja viem že nie som mu lahostajná a aj bez slov myslím že to fungovalo. On ma fakt nepodviedol či už veríte alebo nie, ale ja ho poznám dobre i ked ma štvú tie smsky od tej kolegyne, to som mu aj povedala , že si neprajem aby si písali ked je doma s nami. Je to tažké, ale mne napriek všetkému stojí ešte bojovať aj ked som pripavená na všetko, ozaj.

frisbee
10. aug 2009

dari bojuj,ale fakt stanov pravidlá...pýtala si sa ho,prečo si neodpustí tie poznámky?

vladkaz1
10. aug 2009

prestne stanov pravidla a bojuj ..je to velmi narocne ale ako pises raz hore zar dole a ked si mu neni lahostajna tak to ma este cenu bojovat !!!!len sa musi on uvedomit dilinko 🙂

darina60
autor
10. aug 2009

Fris+vladi, ďakujem, že to chápete a budem bojovať ako lev, vladi je fakt dilinko, pekne si to napísala. Ja som mu už dala včera pravidlá, a tie poznámky to fakt neviem, už s tým pomaly prestal, ked neodpovedám, tak sa radšej tvárim že nič nepočujem. Ale fakt na neho platí ked sa mu pozerám dlho do očí, vela vyčítam, aj ked mi nič nepovie a dusí to v sebe. Ale dakedy sa mi nedokázal ani pozrieť do očí.

bambi09
10. aug 2009

tak-tak,nehádž flintu do žita,ale urážať sa nenechaj,narážkami ani sms-kami,na to je dosť inteligentný,aby to pochopil 😉

vladkaz1
10. aug 2009

nemas za co lachke je radit ine je mat doma je to boj jednoducho a ty si chod za cielom ... on sa musi rozhodnut a uvedomit

frisbee
10. aug 2009

baby majú pravdu 😉

bambi09
10. aug 2009

len nech mu to netrvá rok,to je záťaž na nervy,tá neistota ☹ 😒 😖

frisbee
10. aug 2009

tak tak 😉

bambi09
10. aug 2009

darinka,cítim,že si veľmi smutná,neboj moja,zas bude dobre,život je fakt ako bonboniéra... 😉

vladkaz1
10. aug 2009

dari to co i myslis ze ta ubyja .. tak radim nech ta spravi ste 3 X silnejsiu ... je to tak pozri sa kde si sa dostala si silna krasna zdrava zena, ked chces bojovt bojuj chod si za cielom nelutuj sa nemas preco ty davas maximum .. neboj sa zivota presne ako napisala Bami zivot je bomboniera .. raz sme hore raz dole ..musi sa on rozhybat a ked si mu neni lahostajna mas za co bojovat ..
Len ty vies co chces pre seba a pre svoje deti my ta budeme podporovat v dobrom zlom sem tam mozeme na neho zanadavat ale vcera si zasluzil 😠

tinika
10. aug 2009

dari ja ta fakt chapem, ze aj ked si včera vravela ze uz to kasles, dnes si opat rozhodnuta bojovat, zazila som to takze ta plne chapem

tinika
10. aug 2009

okrem ineho u mna to bola aj tvrdohlavost a nepripustenie si myslienky ze by som ja mohla v niečom takom prehrat, skoncit to takto

simona55
10. aug 2009

dari uz aj natm som rozmislala , ci nie nahodou stimy esemeskami roby naschval, 😉 aby si bola ziarliva ,no no no nepoviemani raz.a ako povedala bambi ,len nech mu to netrva vecnost. 😠

bambi09
10. aug 2009

simi,to aj mňa napadlo,veď s jeho IQ by vedel také veci utajiť a zariadiť tak,aby darinka nič netušila... 😕 😕 😕

darina60
autor
10. aug 2009

Ináč baby aj ja si to myslím, že to robí naschvál a ešte aj iné veci. Ale už to neriešim, keby mal čo skrývať tak to bude skrývať.

centik
10. aug 2009

DAri mna chvilu napadlo ci si tie sms nepise sam, 😀 ale to bude asi blbost,
v kazdom pripade, vela sily do dalsieho boja 😉

darina60
autor
10. aug 2009

Ďakujem centík, sám si ich nepíše, ale fakt prečo si ich tam nechal, neviem či je taký naivný a myslel si že tam nepolezem, ani by som nešla, keby tak často nechodili, ja som ani nedúfala, že tam dačo najdem. Alebo to robí naschvál, neviem. Svokra mi povedala, že by som to nemala robiť, lebo ma to len zbytočne trápi, že dakedy je lepšie nevedieť.

bambi09
10. aug 2009

darinka,tak to je pravda,čo oči nevidia,srdce nebolí,ale len čiastočná,keď sa potom také veci prevalia,tak to bolí viac ☹ ☹
nechajme ho dospieť,nech si to sám v hlave poupratuje,možno sa mu pri tom rozsvieti,čo má doma a neváži si to 😒

tinika
10. aug 2009

bambi to je síce pravda, ale ked uz raz darinka vie čo a ako, je jasne ze ju to zaujima, ja by som to tiez urobila, aspon vie na čom je ako si domyslat

bambi09
10. aug 2009

tinika,súhlas,ja len na margo toho,čo jej svokra povedala-verím,že nie v zlom

frisbee
10. aug 2009

ja nechcem komentovať toto okolo....mne stále vŕta v hlave tie jeho vety z úplného začiatku...prečítala som to poctivo od začiatku.......veď keby si chcel urobiť jasno sám v sebe a v súkromí,nesedí mi tam to jeho týranie,tie blbé vety aj pred deťmi.....

tinika
10. aug 2009

bambi tak tak

sirinka
10. aug 2009

hej, lepsie je nevediet...ale potom nevediet vobec nic...nie iba nieco tusit a domyslat si....

darinka ja by som ho na tvojom mieste prijala spat iba v pripade, ze okamzite ukonci ten platonicky vztah so svojou kolegynkou...ze netlacit na neho....ok...nech si necha cas, ale dovtedy nech sa sprava ako zenaty chlap ktory nieco slubil...prisaham, ze keby som nasla podobne smsky v mm mobile hned by letel o stenu...

martinano
10. aug 2009

frisbee presne na to som myslela aj aj

frisbee
10. aug 2009

marinka,snažím sa byť vecná a logická,neviem,prečo ju týral,už sme na 73 strane témy a vždy bolo niečo nové a nedobré...takže naozaj darinka,opatrne a drž situáciu pevne v rukách...a pamätaj,že prvé sú deti,až potom chlap,srdiečko 😉