Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

nika251
6. júl 2009

Ahojte. Citala som priebezne a napadla mi jedna vec. Darinka- ak tvoj muz popiera ze ma milenku, ma len kamaratku- tak fajn, ak s nim bude rec, asi by som sa premohla a pozvala ju na rodinnu kavicku k vam domov. Nech sa pozrie a dobre rozmysli ci ma zaujem rozbit vam rodinu. Mozno so mnou mnohe nebudete suhlasit ale ved ked je to len kamaratka- tak nech teda pride na kavu ked mu tolko pomaha. Ale az po dovolenke. Tam si ju uzi, muzovi posielaj sms len stastne, ako sa mate super ale nie prilis husto aby nemal pocit ze furt tam myslis len nanho. A ak s nim bude komunikovat dcera tak tak aby to pocul jej povedz ze ides von a ze nech pozdravi tatina. A bodka. Bud trosku potvorka nech sa zamysli nad tym ako je mozne ze ti je bez neho na dovolenke dobre ked on mozbo ocakava ez mu budes stale pisat, volat, rozmyslat len nad nim a problemom.
Ono obcas asi chlapi potrebuju aj trosicku neistoty aby si vazili co doma maju.

Moj muz ked chce ist s kamaratmi von- co nemam moc rada (jasne raz za cas je to ok) tak mu poviem s milym usmevom ze kludne nech ide ale ze zajtra bude strazit maleho on a ja pojdem s kamoskou tiez von. Vtedy skusa ze by isli aj oni s malym s nami. To mu zatrhnem, ze nic take. Ked pojde vecer bezo mna on, tak ja mam rovnake prava. No poviem vam, rozmysli si to velmi rychlo a bez hadok 😀 a radsej ideme von ako rodina 😉

ada32
6. júl 2009

nika suhlas.muz by nemal mat v zene absolutnu istotu.
podla mna ani s tou kavou to nie je zly napad.ale zalezi od toho ci ma zena chrbtovu kost.co asi nema ked tu darinka pisala,ze u neho v kancli ma ich fotky, na ruke obrucku ...tak to s nou asi velmi nepohne. 😖

adusaa
6. júl 2009

Darinka, dalo sa to čakať. Si veľmi silná a rozumná žena. Ja by som ho po tomto rozhovore vyhodila z bytu ihneď. Bez pardónu nech si ide za svojou dobrou kamoškou. To som celá ja. Toto by som nezvládla. Žiť s mužom, ktorý nevie čo chce a všetko zahodí. Je fajn, že sa ti priznal, ale skôr by som čakala od neho priznanie typu že ťa miluje, stalo sa to čo sa stalo, ale urobí všetko pre to, aby sa s tou ženou viac nestretával, poprípade jej dal výpoveď, resp. našiel si inú prácu. On ti to podal tak, že bude žiť s vami naďalej a bude myslieť a stýkať sa s inou ženou. Ja by som to určite nezvládla. Klobúk dolu. Určite by som hneď reagovala veľmi podráždene a veľmi by ma to ranilo. Určte to povedz svokre. Nech vedia o čo ide, lebo nakoniec z toho vyjdeš ty ako zlá a nudní manželka. Povedz im to všetko ako ti to povedal on.

nika251
6. júl 2009

Adka- s nou mozno nie, ale jemu to bude aspon riadne neprijemne- ved jej tvrdi ze to je len kamaratka z prace. Alebo mozno ked pojdu na obed, zavolala by som muzovi nech ide aj s nou na spolocnu kavu. No- a nech sa teda osiva pre istotu on- ja by som to nazvala mierny teror z Darinkinej strany 😎 . NEch sa muz vyhovara preco nemoze zavolat ,,dobru kamaratku,, na spolocnu kavu s manzelkou 😠 - ved len pokecaju 😀 .

frisbee
6. júl 2009

nika: on tvrdí,že zatiaľ nič nebolo,ale že sa to može stať 😠
adusaa:presne tak...máme stejné reakcie 😉

Zhrnutie:darinka má podľa neho čakať,či on s tou babou niečo bude mať?Veď to je na blázinec...jemu úplne prasklo v bedni.

mywiel
6. júl 2009

Telenovela?! nehnevajte sa ale keby ste prezivali to co Darinka, vy ste teda... 😠
Darinka, treba mysliet na seba, ist si s kamoskou vyvetrat hlavu a mysliet na nieco iné aspon trosku, ist s detmi na kupko, uz nanho nenaliehaj, trosku sa utiahni do pozadia, pozoruj a vyckaj, tym tlacenim nanho ho budes len viac utvrdzovat, ze mu bude lepsie s novou madam, s ktorou si maju tolkooooooo nového co povedat. On si vspomenie o co prichadza ked o to pride, takze sa bav chod na disku a deti mu nechaj ved aj ty mas pravo sa stretavat s chlapmi kedze on to takto berie, mozno si uvedomi. A aj ked ostane s vami bude tazké mu znovu verit bude to makacka. ☹ Hlavne pozitivne mysli, a vrav si, ze kvoli ziadnemu chlapovi sa neoplati trapit, lebo vacsinou z toho byvaju aj rakoviny, tak sa dostat nechces musis tu byt pre deti a na kazdy problém je riesenie a ty mas svoje kvality na to nezabudaj, maj rada samu seba a ked ta niekto nema rad akoby si chcela nevadi, zas sa najde niekto pre koho budes ta prava. Pevné nervy, zivot je kratky je skoda sa trapit, kazdy den si nieco najdi co ta potesi, prechadzka, nové plavky, kava s kamoskou, atd. 😉

vladkaz1
6. júl 2009

no ja by som ju teda na kavu nevola by som jej vyskriabala chudere oci .. no teda to by ste dokazali .. je to chudera z mojej strany len tolko a on pako .. ale to Dari nepoze
dari ziadne depky jasne!!! trizva hlava este nic neni stratene mozno sama prides na to co je pre teba a deti dolezite ,,, no a stymi peniazmi podla mna on nema problem uzivit aj rodinu aj milenku kocky 😉

mywiel
6. júl 2009

Tvoj muz si nechava zadné dvierka, ze skusi to s madam a ak to nevynde tak sa vrati k tebe, aky je prefikany... 😀 ☹ 😠

frisbee
6. júl 2009

mywiel-to je ono...

mywiel
6. júl 2009

Frisbee mas dobré nazory 😉

frisbee
6. júl 2009

ale vieš,čo ma na tom najviac vytáča,že on ju postavil pred hotovú vec a absolútne ho nezaujíma,čo to s ňou urobí,však toto nie je normálne...

nika251
6. júl 2009

Fu, teraz som si precitala co Darinka rano napisala. Hm- tak to by som na tu neistotu hrala este viac. Bez hadok, bez dotahovaciek ale proste by som muzovi dala akosi ten pocit ze zena (aj ked ohrdnuta) sa mu pomalinky krok po kroku vzdaluje. Na prvy pohlad by som sa tvarila ze mi na nasom ,,vztahu,, nadalej zalezi ale kdesi vzadu by som sa chovala tak, ze si pomalicky budujem vlastny zivot- ale vsetko nenapadne, potichucky. Mozno ho to trosku zaskoci a bude sa snazit patrat ako to cele berie ona, ze co sa vlastne deje. Lebo je velmi pohodove ostat s manzelkou kamarati (to znamena- manzelka mu ulahcuje pri vycitkach svedomia)a pri tom si budovat s jej tichym suhlasom novy vztah-cize zachovat si nadalej rodinu, mat priatelku a aj kamaratku manzelku.
To je pohodlne, nie?
Ale ak sa zacne spravat tak nenapadne zahadne - mozno mu to bude brnkat po nose a zacne sa viac zamyslat a bat. Ak by to robila napadne- mozno by mu bolo hned jasne o co ide. Ale ak sa bude osamostatnovat len krocik po krociku- vzdalovat sa mu- tak ho mozno chyti strach. Ktovie. Najhorsie je vsak uplne suhlasit s tym co navrhol a hadat sa. Lebo hadkou ho strati urcite- jednoducho sa pobali a odide.
Strasne tazka situacia.
Darinka- vezmi zenske ,,zbrane,, do ruky a poriadne taktizuj- nanapadne, jemne ale presne. Drzim ti palce 😉

mywiel
6. júl 2009

A to este zena nesmie citit nenavist, musi sa usmievat a byt prijemna aby jej nahodou neskor nevyhadzoval na oci ze ma zlu naladu...ja by som takejto zenskej asi fakt zavolala a povedala jej, ze jej prajem len tolko zazit to co mi robi, ze nech sa jej to v zivote vrati vtedy ked bude mat pocit, ze je stastna. 😠 A chlap je pomateny, lebo mu asi zvysila ego, podla mna keby si on sam veril tak by sa nepotreboval utvrdzovat, ze je pritazlivy a vazil by si co ma doma a co vybudoval.

mywiel
6. júl 2009

Ja by som nevedela zit v takejto neistote, pre mna je vsetko bud cierne alebo biele, bohuzial. Sice dokaz o tom ze s nou spal nemas, ale kedze to nevylucuje tak by som mu povedala nech sa zbali a odide, ze prist moze ked bude vediet co v zivote chce. Jednoducho nemoze mat vsetko aj sluzku doma a milenku inde, nech trosku vytriezve takto sa dospely nesprava ale pubertak, takze ak si chce budovat novy vztah nech sa k tomu postavi ako chlap a kludne povedz rodine ako to u vas je, nech nie si ty na vine.

evgenika
6. júl 2009

Radu ako sa zachovat opat nemam, skusim ale napisat svoj pohlad na vyvoj situacie. Pred par dnami som do svojho prispevku napisala, ze sanca na zachranu Tvojho manzelstva Darinka je realna. Myslim si to nadalej. Prisli ste vo vztahu do fazy, ktora moze byt paradoxne nebezpecna. Mate pravdepodobne vsetko to, co mnohi ludia hladaju - rodinku, materialne zabezpecenie, uspokojivu pracu, vztah so vzajomnym respektom, harmonicke manzelstvo. Prisiel ale pravdepodobne bod, ked ste po spolocnych planoch v zivote dosiahli uspokojenie, ale vztah ustrnul. Nemate pred sebou bod, ktory by dal Vasej buducnosti novy impulz do spolocneho zivota. Vsetko vyzeralo na prvy pohlad byt v poriadku. Ste ale na krizovatke, kedy zo strany Tvojho manzela doslo ku pochopeniu toho, ze sa Vas vztah stah dostal z roviny mileneckej viac do roviny priatelskej. Na tom nie je nic zle. Kto ma v zivote velke stastie, jeho manzelstvo sa po rokoch dostane do roviny, kde sa dvaja navzajom toleruju, respektuju, maju sa radi aj ked vasen vyprchala. Ja toto ale povazujem za uplne prirodzeny vyvoj vztahu dvoch ludi po rokoch maznelstva. Je jasne, ze prisla skuska, v ktorej budete musiet obstat obaja. Ty sa chovas najlepsie ako vies, za co sme Ti viacere prejavili obdiv. Mozno sa ale Tvoj manzel bude musiet popalit aby sa mu otvorili oci a aby pochopil co v Tebe ma. Moze to trvat dlho, moze to byt aj pre Teba bolestive. Myslim si ale, ze vysledkom tejto skusky bude Vasa spolocna buducnost s uplne inym nabojom ako to bolo doteraz. Tou vyzvou pre Vas oboch je zapracovat na Vasom spolocnom vztahu tak, aby bol pre Vas oboch uspokojivy. Priblizite sa k sebe ovela viac ako to bolo doteraz. Mozno trochu vizionarsky prispevok, ja ale verim, ze ostanete spolu.

nika251
6. júl 2009

Hovori sa, ze chlapi v 40 prezivaju cosi ako druhu mladost a vtedy ich vela straca rozum. Mozno su za tym komplexy stredneho veku ci ako sa to hovori. 😀

mywiel
6. júl 2009

evgenika a ked sa chlap popali, ona ma ako s tym dalej zit a verit mu nadalej? ☹ A zapracovat na zachrane vztahu musia chciet obaja, nie len ona. 😕

mywiel
6. júl 2009

nika v kazdom veku... 😀 maju pubertu 😠

nika251
6. júl 2009

Mywiel - to heeeej ale tato je akosi noficialne oficialna 😀 - cosi ako prechod? Proste hormony makaju na plne obratky 😝

mywiel
6. júl 2009

Lebo ja nemam pocit, ze on sa snazi teraz nieco zachranovat ked jej povie, ze nie je vylucené ze sa s nou vyspi...

darina60
autor
6. júl 2009

Baby, ďakujem za rady, rozoberám to zo všetkých strán, úplne súhlasim s fris ako vždy 😉 a mywiel a adou. Tie ich názory sú mi najbližšie. Viete každá sme iná, niektorá rázna, niektorá utiahnutá , niektorá nerozhodná, zmatená. Ja k nemu necítim nenávisť, to skôr k tej ženskej, hoci ju aj lutujem, lebo neviem či jej to bude vyhovovat, len takto na tajnáša sa stretávať a večery, piatky sviatky trávit sama.Takýto začiatok si určite nepredtavovala. A spolu nemali nič to mu verím, lebo on má porúchanú psychiku, nemôže spať, berie na ukludnenie lieky a aj na spanie,tak na takéto veci nemá chut.A ada asi si ma nepochopila, on nechce s nou žit ona žije v jednom meste pracujú úplne inde a mi bývame úplne inde. Takže na kávu by musela prísť autom skoro 100 km. Ako povedala moja segra, asi mu DRBLO sorry za výraz. On s nou nechce žit, on chce bývat tu s nami s tým, že bude prerábat náš starý byt ktorý je tu v meste kde bývame, s tým, že ako to bude u nás klapať takto buď tam odíde ked to bude na h....o alebo ho nechá dcére a tu budeme bývat. On povedal, že nechce s nou bývat spolu a rozvádzat a ženit vôbec. To je na tom to psycho, že fakt mu prešíbáva. Aj teraz mi volal, pýtal sa čo doma atď a potom mi poviem, maj sa zlatá moja. 😒 😒 A ešte on je miláčik mojej svokry, ona je hrozne milá, hrdá na neho a švagra, strašne svoje deti miluje a žije len pre nás a vnúčatá. A keď som povedala, že čo ak sa to dozvie, tak on že on na to kašle, jemu je jedno čo si o tom bude myslieť. On by sa vzdal aj svojej mami? Buď mu drblo, alebo tá ženská je tiež psychopatka a už ju pánboh potrestal, keď nemohla mať deti prir. cestou. A Nika tá 4O s druhou mladosťou ma cez víkend napadla tiež.

mywiel
6. júl 2009

Ada suhlas 😉

darina60
autor
6. júl 2009

Evgenika, lepšie by som to nenapísala. Absolútny súhlas so všetkým čo si napísala. Ja neviem tak formulovať myšlienky. Akoby si mňa poznala do hlbky a aj jeho. Akoby si naše manželstvo poznala viac ako ja.Díky za tvoj príspevok budem si ho čítať ako povzbudenie. 😉 😉










🙂

mywiel
6. júl 2009

Dari ty sa staraj o deti ak chce jest s vami nech je ale specialne ho neobskakuj, nech si rozmysli co chce a akym smerom chce aby jeho zivot pokracoval, inac ho slusne ignoruj a minimalne debaty s nim. Drzim palce.

maryx
6. júl 2009

ahoj darinka, prečítala som si všetko a musím povedať že tvoj muž je čistý alibista 😒 neviem či by som ja aj keby zistil čo vo vás má, vedela s ním potom žiť ďalej. Stále by tu bola tá neistota, čo ked znova stretne niekoho s kým bude mať ten pocit že si lepšie rozumie...
Držím palce nech to už dopadne tak alebo tak, aby si z toho vyšla bez najmenšej újmy a hlavne hlavu hore, kvoli chlapovi sa neoplatí trápiť sa a ubíjať...
My máme tiež problémy v manželstve, ale naučila som sa jednému že manželstvo je o dvoch, pokiaľ nemá jeden záujem o toho druhého so všetkým čo k tomu patrí (láska, opora, sex) tak to nie je už to pravé orechové ☹

mywiel
6. júl 2009

Zacni sa financne zabezpecovat, maj ucet o ktorom on nebude vediet a tam si uloz co najviac penazi kym ti ich nevyfukne madam, lebo poblazneni chlapy su schopni kupovat zrazu velmi drahé darceky.

maryx
6. júl 2009

mywiel, budem trochu oponovať, aj ked máš plnú pravdu čo sa týka toho finančného zabezpečovania...ale...nie účet, na ten sa dá prísť. Skôr by som sa dohodla s mamou, ked máte taký dobrý vzťah a vytvorila si u nej takú "obálku" kam by si si odkladala peniaze, prípadne účet na jej meno, ale nie na svoje.
Ono je jedna vec sľúbiť žene že jej všetko nechá kým sú výčitky svedomia a kým potencionálna "milenka" nemá také páky na muža, a druhá ked už ide do tuhého, vtedy svedomie nesvedomie, sľuby sa zabúdajú....

frisbee
6. júl 2009

dari,ty vieš,že som na tvojej strane a hlboká poklona za to,že sa snažíš udržať rodinu pokope a chrániš svoje deti pred tým všetkým,čo sa ti deje....aj keď to musí byť za cenu veľkého sebazaprenia...evgenika to napísala velmi pekne a veľmi presne...takže teraz neostáva nič iného,než sa pomaly ale isto dopracovať k nejakému rozumnému riešeniu...je pravdepodobné,že to váš vzťah posilní a myslím,že všetky,čo sme tu ťa budeme sledovať a hlavne podporovať.Takže po dovolenke s novými silami a čistou hlavou do boja 🙂 🙂 🙂

mywiel
6. júl 2009

Maryx jasné 😉 Darinka opakuj si kazdy den mam pravo byt stasna a milovana, verim si, verim ze zivot sa o mna postara. 😵

darina60
autor
6. júl 2009

No na ten účet som myslela, že budem dávať na mamine meno.Ja mám totiž ešte jeden, síce dakedy mensí, dakedy vačší príjem na dohodu s jednou spoločnosťou. Tam by som všetky peniaze presmerovala na iný účet s tým, že teraz sa mi nedarí a nechodia prachy.Lebo to bol taký nepravidelný príjem. No a aj keby sme si mali BSM vysporiadavat tak ked pôjdeme napoly, ja by som mala dosť prachov len za polku domu, keby sa musel predať.Lebo keby som si dávala moju výplatu posielať na iný účet, bolo by mu to nápadné. Ale sem tam k ušetreným korunkám sa nepriznám a pridám na ten nový účet.