Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

ada32
6. júl 2009

darinka svojho muza evidentne miluje a stoji o zachranu manzelstva a preto suhlasim s evgenikou.uplne chapem jej pohlad.

vladka nepochybujem ze on to dokaze vsetko uzivit,druha vec ale je ze to, co hovori teraz,uz o mesiac nemusi byt pravda.takze bude na nom ci bude chciet to vsetko zivit tak,ako teraz hovori.
preto som pisala o fin. rezerve.
uz som sa raz rozvadzala,bohuzial viem o com to je.

mywiel
6. júl 2009

Jasné nevravim, ze ma hadzat flintu do zita hned, ale teraz mysli len a len na seba. 😉

ada32
6. júl 2009

darinka mudro.

mywiel
6. júl 2009

Chlap je od prirody dobyvatel, neviem ktora ste to napisala, ale je to tak ked si je chlap zenou velmi isty a uz nema co dobijat zacne sa po case nudit, takze taka zdrava neistota tu by mala zena udrzovat aby on vedel, ze sa bez neho nestrati a ze je stale pritazliva aj pre druhych kandidatov. 😉

nnikka
6. júl 2009

uff, tak to je sila... ja som tiez cakala ako to dopadne...

asi tomu chlapovi s prepacenim jeb.o, no nacisto 😠

neviem ako by som reagovala v takejto situacii...

no nemam slov...

vela sil................................ prajem

adusaa
6. júl 2009

Nechala som si to prelezat v hlave a niektorym sa ale nebude pacit co tu teraz napisem, preto radsej necitajte dalej ak to bude proti vasej srsti.

Adi, ano mas pravdu, zjavne ho miluje. Ale on ju asi nie. Co vsetko musi zena prekonat? Spravat sa stale rozvazne, rozumne a este aj spat pod jednou strechou s niekym o kom vie ze je myslienakmi uplne niekde inde? Zasa az taka milujuca, tolerantna a chapava by som nebola ako niektore z vas. By som vas chcela vidiet v tej istej situacii ako je Darinka, ktora ma ako vidime nad vsetkym nadhlad. Az mi je to trosicku uz divne. Ale mozno sa mylim a ona fakt takto reaguje. Potom si s nou muz robi co chce a zjavne s tym nema problem jej povedat do oci potom taketo veci. Urcite je darinka milujuca manzelka, a ktorou si je jej muzicek uplne isty.

Nech z vas uz muzi nerobia chudery a nieto este hovoria ze s vami je nuda a stereotyp tak si mozu dovolit zahybat a mat taketo kamaratky?

Ta kamaratka ma vraj vztah, mota hlavu aj tvojmu muzovi. Povedal ti to. Nech sa poberie kade lahsie! Ver tomu keby ze ho vyhodis, myslis ze pojde za kamaratkou? A co jej priatel? Myslis ze mu to nebude vadit? To budes cakat kym si prerobi byt a pojde byvat tam? Uz teraz planuje prerobenie bytu - to znamena ze si chce urobit zadne dvierka aby mal kam ist ak ta jeho kamaratka sa rozide s o 10rokov mladsim frajerom. Co je toto uz za zenu???

Je to tvrde, ale fakt sa ti darinka cudujem ze si taka v pohode pred nim. Nechces robit sceny, vyhrazky, plac, on to vie ze budes reagovat v pohode, preto ti to povedal. A vobec ho netrapi ako sa teraz citis ty po tolkych rokoch manzelstva. Nakopat ho do riti, nech si ide do toho druheho bytu a nech rozmysla co dalej tam a nie v jednej posteli s tebou.

Cakat ako to dopadne je smiesne. Budes cakat doma so zalozenymi rukami kedy sa muzicek vrati z prace a co zasa povie? Kazdy bozi den mysliet na to co maju ti dvaja spolu, o com sa rozpravali pri obede, aka bola ranna kava? Na co mysli ked je s nou? A pride si po praci pekne domov, vyvali na gauc, napise s nou par sms-iek my zenuska vari veceru, sem tam jej zavola a zapraje dobru nocku ked zenuska dava deti spat. Tak toto veru nie Darinka. A velmi by som sa cudovala, keby ze hras taku tolerantnu manzelku ktora sa trapi koli takemu somarovi.

adusaa
6. júl 2009

Darinka, neradim ti nic, len mi ta je luto a zeny ako vy ktore si zasluzia len to najlepsie.

vanja
6. júl 2009

darinak: tiež mi toto všetko čo si napísala vyrazilo dych. Ja svojho manžela veľmi ľúbim, a ak by sa medzi nami stalo niečo podobné, určite by som bojovala za záchranu manželstva, a to všetkými dostupnými zbraňani. Porozprávala by som sa s ňou, vysvetlila jej, že ja sa svojho manžela nevzdám, a urobím preto všetko možné na svete. Ale ak by som videla, že manžela to viacej ťahá k nej, tak potom by som otočila všetko naopak: okej , keďže sme mali byť spolu v dobrom aj v zlom, v šťastí aj v nešťastí, ale obaja, nie že budeš šťastný iba ty, takže odnes buď si varíš, perieš, žehlíš sám, alebo budem to robiť ja, ale budeš mi za to mesačne platiť, pretoža ja slúžku nikomu robiť nebudem. Týždeň má 7 dní, 3 x budú deti s tebou ja mám čas na seba a 4 x so mnou, vtedy si môžeš robiť čo chceš ty. Určiter by som nebola v kúte a v ústraní, a on si bude riadiť celú domáctnosť a teraz hurá, otec sa zblíznil, našiel si k... a my sa musíme prispôsobiť. To teda nie. A to čom som už dáívnejšie napísala, žeby si mu mala povedať o tom sexe a o dotykoch, že ty to potrebuješ a pokiaľ to nevie vyriešť on, tak si to vyriešiš sama. Fifty-fifty. Darinka ak už vidíš, že to manželstvo ide dolu vodou, dvihni hlavu a neutekaj do kúta. To že ti povedal, že ťa finančne zabezpečí, on podľa mňa už vie že s tobu to ďalej neplánuje. A podľa mňa tie peniaze a byt to sú len rečičky. U mojej známej to tiež bolo najprv tak, a potom nemohla sedieť na gaučovke, pretože to ju on kúpil. Pozerať telku, pretože on ju kúpil a tak ďalej.
Darinka - to čo som napísala je môj postoj ako by som to riešila ja v tvojej situácii, nemusíš sa tým riadiť, ale už som na tvojho manžela taká nasrdená, že až. Moja známa, o ktorej som tu písala bola akurát keď to všetko sa u nich stalo tehotná a im pomohlo to, že jej zavolala a stretla sa aj s jej manželom, pretože ona bola vydatá. A chvala bohu sa to skončilo. Ale tiež dlho fungolai tak, že mu neprala anio nevareila, ani nenakupovala.
Držím palce, aby ten tvoj dostal rozum.
Ja aj manžel sme vyrastali bez jedného rodiča, ja od 8 rokova manžel od 11 rokov. Naše mamy boli vdovy, vieme čo to je vyrastať len s jedným rodičom, a preto sa obaja snažíme, aby sme podobné situácie nemuseli nikdy riešiť.
Ešte raz darinka, zváž všetky možnosti, napíš si na papeir na jednu stranu za a na druhú proti a musíš sa rozhodnúť ako ďalej. Určite netreba vučkávať a čakať, ako to bude chcieť riešiť ďalej on.

frisbee
6. júl 2009

adus....moj muž tvrdí,že sa oženil s chlapom 😀 😀 😀 ..ja po tom hnusnom živote naozaj nepodstatné veci nevnímam...za to podstatné bojujem....v niečom už som bohužiaľ ako kameň 😀 ,tak si myslím,že to nemá so mnou jednoduché,ale držím ho stále v napätí a ten náš vzťah je omnoho pevnejší,než bol na začiatku 😀 ....nik iný by s nami nevydržal 😀 😀 😀
Darinkina jediná chyba bola,že si myslela,že keď bude fungovať ako vzorná manželka,bude mať perfektnú domácnosť atď.,že to stačí......bohužiaľ nestačí,chlap sa začal nudiť....stalo sa to už mnohým ženám...v podstate zúfalé nepochopili,prečo ich chlapi opustili,keď bolo doma všetko super.Darinka vie,čo sú pre ňu priority-pokúsi sa zachovať rodinu,urobí pre to maximum...ale až zistí,že to nejde,tak začne nový život...my zatiaľ nevieme,akým smerom sa sitácia vyvinie....možno bude všetko inak už po dovolenke...pravda je,že scénami by mu ten odchod uľahčila a urýchlila...ja plne chápem jej postoj a je pravda,že ja by som s mojou divokou krvou reagovala inak 😀 😀 😀 .O morálnych kvalitách dotyčnej kamarátky sa nebudem rozpisovať,ale pravda je tá,že každému sa v živote vráti všetko zlé,čo urobil....takže aj na ňu raz dojde.
adus,máš pravdu,je to šialený nápor na psychiku...ale je to aj o tom,že darinka bude mať sama pred sebou čisté svedomie,že naozaj urobila všetko,čo bolo v jej silách.Je možné,že spolu zostarnú a toto bude memento...budú si navždy pamätať,čo spolu prežili a čoho sa majú vyvarovať.Ja by som s radami počkala,uvidíme,ako sa to bude vyvíjať ďalej.Každopádne-je to strašný nápor na psychiku,preto hovorím...uvidíme...a zároveň tvrdím-máme iba jeden život,tak si toho vážme a snažme si ho nepokaziť.A dostať partnerku do takejto situácie je veĺmi netaktné a necitlivé ☹

langkofel
6. júl 2009

No adusa ja som podobneho nazoru ako ty, len to tak neviem formulovat.
Ako som uz napisala aj ja som riesila to co Darinka, a vyriesila som to presne tak ako si to vyssie opisala.

Zo zaciatku som sa snazila byt kludna, nad vecou, chcela som zachranovat vztah kvoli dcere, bola som odhodlana znasat a prepacit vsetko, jednoducho povedane chcela som na sebe dat orat, dnes rozmyslam, co alebo kto ma vlastne nakopol, ze som sa rozhodla tak ako som sa rozhodla, no som zrazu spokojna a mozem povedat aj stastna zena. A karta sa obratila.
Tiez som pred rokom pocuvala rady a nazory inych, tapala som a nevedela ako dalej, videla som vsetko cierne, a zrazu zacalo vychadzat slnko a ja som sa rozbehla mu oproti....Verim ze aj Darinka najde tu spravnu cestu, iste aj vdaka radam vas niektorych kociek, sama viem ako to urobi dobre pocut aj nieco ine....

Babulky kde ste boli pred rokom? 😀 Alebo kde som bola ja? 😝

vanja
6. júl 2009

langkofel - ale napísala si že si šťastná, takže to potom dopadlo, tak ako to malo byť, a ako píšeš aj karta sa obrátila

vladkaz1
6. júl 2009

Frisbie uplne stebou suhlasim!!!! pekne si to napisala!

langkofel
6. júl 2009

Myslim ze to vanja pisala, ze by sa stretla s dotycnou a povedala ze chce bojovat o manzela...hmmmm tak ja to by som uz neurobila, dostalo sa mi takej odpovede, ze by mi bola vtedy milsia "jedna po papuli" 😀 . To by nic neprinieslo....

S tym ze nevarim, neperiem aj to som skusila....Varit navaril (a niekedy lepsie ako ja 😝 , bol kuchar) a pracku si zapol aj sam a vobec mu nebolo trapne zaniest kos bielizne starsej susede, s poznamkou ze ja som mu prestala zehlit, no stara pani vedela preco 😀 😀 😀 Takze nic 😖

O peniazoch a byte, davam ti za pravdu vanja, aj ked nepozname Darinkinho manzela, moc by som tomu neverila....

frisbee
6. júl 2009

vladka...ďakujem,ale mňa ti celý ten príbeh tak vzal...najprv som to iba čítala...potom som sa zapojila do debaty,čím viacej som vedela,tým viacej som na neho bola nahnevaná...naozaj sa ma to dotklo osobne...mám z darinky pocit,že rodina je pre ňu všetko 😢 ...no a teraz musím čakť ako to dopadne a som z toho celá nervózna 😝

bambi09
6. júl 2009

teda,ja som úplne ochromená,padla mi sánka ☹ ☹ ☹ ☹
a ste sa tak rozpísali,že mi teda trvalo,kým som všetko prečítala a spracovala 😝 😝 😝
darinka,tak to je sila,on sa úúúúúúúplne zmagoril,ja fakt nemám slov,musím to predýchať a napíšem Ti IP 😕
a k tomu charakteru dotyčnej suky a ostatných takých žien,to,že ženská niečo také zažila neznamená,že to ona neurobí inej,ja jednu takú poznám a nemala s tým problém a keď sa všetko prevalilo,dokáže len urážaťa sama seba strápňovať...ale mňa dokáže uraziť len inteligent,takže toto neriešim,ale áno,sú to suky a neboja sa,že sa im to vráti na deťoch,aj keď deti nemôžu za to,že majú k...u matku 😒 😒

adusaa
6. júl 2009

frisbee ani u nas to nie je s manzelom vsetko super. som niekedy sekera a viem byt zla koli malickostiam, vysvetlim si veci zle a pod., ale toto by bola silny uder pod pas od kazdeho manzela. 😒 aj mne je to velmi luto.

langkofel to je super ze si stastna 😉 🙂

langkofel
6. júl 2009

vanja dopadlo to celkom inac 😉

frisbee
6. júl 2009

langkofel...napíš...poradíme,poslúžime 🙂

bambi09
6. júl 2009

frisbee 😀 😀 😀 aké sme my múúúdre 😀 😀 😀 ale tak snaha je,len či to darči pomôže?? 😕 😕
ona si musí vybrať to,čo je jej blízke a dať na svoje pocity a intuíciu,my jej manžela nepoznáme 😉
mám dnes stretko s babami,tak kmitám,aby som aj dačo porobila,keď sa vrátim,som zvedavá,čo zas bude nové 😕 😕
darinka,drž sa a tiež by som mu asi povedala,že teda Ty sex potrebuješ,tak sa zariadiš,je to hnusný alibista a zbabelec 😠 😠 😠 😠 😠

maxa80
6. júl 2009

darinka ani ja by som neverila recickam ze vsetko ti da dom, vsetky peniaze atd.Aj u nas to tak bolo ja ostanem v dome s detmi a on v nasom starom byte.Cosi ja som v byte, dava mi peniaze ale tak kontroluje co je v chladnicke kde som co minula.Moj muz je tiez velmi dobre financne zabezpeceny,mohol by sa postarat o dalsie 3 rodiny.Svokra ako stala zo zaciatku pri mne teraz mu vo vsetkom pomaha perie, zehli, vari full servis.A ja som nakoniec ta zla nestaram sa,ale ze on ma frajerku a klame kazdeho naokolo nevadi.Vzdy to bude jej syn a ako mi povedala raz, kazda matka chce stastne dieta aj ona ho chce mat stastneho.Ale ze jej vnucata uz stastne niesu nevadi.Dostavas sa pomaly do takych situacii ako ja. U vas bude fakt teraz najlepsia ta dovca. Ty takto ako si to on predstavuje budes zit len v neistote strasnej, zblaznis sa z nej.To sa neda tak ako si to on predstavuje.Aj moj muz to takto chcel, neslo to.Ja by som mu razne povedala, ze takto sa zit neda. Bud sa spamata alebo nech ide, ze on sa nechce rozvadzat a co potom chce?Kym tu bude ona u vas sa to nezlepsi.Moja znama ako sa dopocula ze muz ma frajerku v tej chvili sa obula a uz bola u nej,porozpravali sa vysvetlili bola to rozumna osoba,pochopila,nechala ho este vtedy.Neviem co mas robit ci cakat alebo konat,neviem fakt neviem. Viem sa vzit velmi ale neviem co je spravne pre vas.Mozem sa este opytat kolko ma manzel rokov?

frisbee
6. júl 2009

bambi 😀 😀 😀 nenadarmo sa hovorí,že za každým úspešným mužom stojí žena 😀 😀 😀

bambi09
6. júl 2009

frisbee,tak-tak,moja reč 😀 😉
a maxa,tiež si si teda prežila svoje,ach,ach...a darinkin manžel má najhorší vek pre muža,okolo 40-ky 😝 😝 😠

vanja
6. júl 2009

žienky, každá ktorá tu prispievame pre darnku má na to svoj názor a to zo svojho pohľadu, jedná by urobila to druhá zas by to isté určite neurobila. Aledobre je že si takto oponujeme, pretože naozaj Darnka najlepšioe vie, ako je to u nich a z tých to našich príspevkov si môže čerpať inšpiráciu ako riešiť problém ďalej. Určite sme jej niektorými radami pomohli, možno ju by nenapadli a niektoré rady, určite nikdy nevyužije. Takže si myslím, že môžme to rozoberať ďalej aj mz medyi sebou a Darinka si y toho veyme, čo jej bude po vôli.

vanja
6. júl 2009

ja tiež niekedy niečo urobím a myslím si že iná možnosť nebola. A potom keď sa o tom s niekym rozprávam a ten mi povie a prečo si to neriešila tak? A ja si vtedy uvedomím, ozaj veď aj tak som to mohla a bolo by to lepšie.

bambi09
6. júl 2009

vanja,absolútny súhlas...a idem sa čančať,nech to nezmeškááám 😀 😀 😀

vanja
6. júl 2009

bambi čo sa ideš?

bambi09
6. júl 2009

urobiť zo seba človeka,teda ženu 😀 😀 😀 napatlať nejakú tvár na ksicht 😀 😀 😝 to vieš,v mojom veku to už treba 😀 😀 😀

frisbee
6. júl 2009

sekám záhradu-prišla som sa napiť,tečie mi pot až do kanálika 😀 😀 😀 ...pri tom sekaní ma napadla zaujímavá vec...na týchto stránkach človek toho povie viacej,za prvé 😀 sa tu dá lepšie formulovať myšlienka-keď napíšem zle-zmažem a opravím,aby to bolo presné a za druhé si nemusíme dávať pozor na veci,ktoré nás normálne rozptyľujú-ako pri tom vyzerám...keď sa mi chce plakať,tak pustím slzu a nik to nevidí...svätá pravda je to,čo tu niektoré z nás napísali...škoda,že sme neboli na týchto stránkach,ke´d sme mali problémy my 🙂 🙂 🙂

langkofel
6. júl 2009

frisbee, to som napisala ja a tiez som nad tym dnes rozmyslala.... 🙂 a ako tu tak riesime kadejake problemy, vela krat som si uvedomila veci, ktore by som si mozno za normalnych okolnosti nevsimla, neuvedomila...

frisbee
6. júl 2009

mne by kedysi,keď som na tom bola fakt zle stačilo,keby ma niekto vypočul...bohužiaľ mi nepomohla ani rodina