Manžel má kamarátkine fotky v počítači. Čo to znamená?

nina14
16. mar 2009

Som na materskej od mája. V budove kde pracujem, pracuje aj môj manžel a je tam proste viac firiem.
Ide o to, že od kedy som na MD manžel začal nosiť našu známu do práce,nakoľko aj ona tam robí a býva neďaleko. Mne to vôbec nevadilo.Koncom januára sme boli s manželom na pobyte a v počítači som pre prezeraní fotiek (rodinných) našla aj jej fotku. Začala som byť podozrievavá a prelustrovala som celý počítač. Zistila som,že si s ňou počas pobytu skypoval, v maily mal ďalšiu jej fotku z lyžovačky, neskôr v mobile má poznačené jej narodky (dátumynie sú pre neho dôležité) .Pohádali sme sa kvôli tomu už niekoľko krát,pretože mne jeho odpoveďe nesedia, neverím tomu. Povedal,že fotka v počítači sa tam dostala z mobilu,keď ukladal veci z mobilu do PC.Že ona skúšala bloothut na novom mobile tak poslala jemu fotku, že dátum narodenia sa tam dostal keď poslala vizitku asi.
Skúšala som sa s ňou spojiť-odo mňa skype kontakt neprijala a neodpovedala.Písala som z manželovho tiež neodpísala. O nejaký čas nastupujem naspäť do práce. Predtým som si s ňou chcela vyjasniť situáciu nakoľko ju budem stretávať aj ja každý deň.
Veľmi ma mrzí že mám s manželom takýto problém nikdy sme sa nehádali takto, tvrdí mi že nás veľmi ľúbi a nikdy by nič zlé neurobil a ani by ma nepodviedol. Ja netvrdím že ma podviedol ale mám z toho veľmi zlý pocit že s ňou rozoberá veci, ktoré by mal riešiť so mnou. Keď príde domov je vyrozprávaný lebo všetko rozdebatoval s ňou.
Je pravda že som teraz veľmi upodozrievavá a nemám v tom vôbec jasno. Určite veľa robí že som izolovaná, ale moje pocity a intuícia ma nikdy nesklamali až teraz asi....
Veľmi svojho manžela ľúbim, a až teraz riešime problém ktorý podľa neho neexistuje.
Navrhla som stretnutie nás troch, chcela som ich konfrontovať, on odmietol.
Opäť prízvukujem že náš vzťah je pre mňa veľmi dôležitý.
Napíšte mi prosím váš názor nech je akýkoľvek.
Potrebujem vedieť aj iné pohľady na túto situáciu.
Ďakujem

mywiel
22. nov 2009

SPOMAĽ, MÁŠ PRIVYSOKÚ RÝCHLOSŤ...!!!
Keď som včera vystupoval z vlaku, predo mnou šla pomalým tempom
stará
babka. Ponáhľal som sa a nevedel som ju predbehnúť.
Vytáčala ma do nepríčetna. Vtedy som sa zarazil a povedal som si:
"Kam
sa ja vlastne ponáhľam?"
Ozvali sa vo mne výčitky svedomia, že som sa v duchu nahneval na
babku,
ktorá nemôže za svoju rýchlosť.
Celý život pracovala, aby sa aj moja generácia mala dobre, možno
veľa
vytrpela. Ale všetko trpezlivo zniesla. A ja som netrpezlivý a
malicherný.
A to všetko len preto, aby som bol o 10 minút skôr doma.
Tých pár minút aj tak premrhám na internete alebo pri telke.
Alibisticky to zhodím na dobu, v ktorej žijeme. Všetci sa hrozne
ponáhľame.
A večer zistíme, že sme zase toho veľa nestihli. Frustrovaní si
ľahneme
a zaspíme spánkom nepokojných.
Popri známych frázach "Ako sa máš?, Ako žiješ?..." sa nám do
slovnej
zásoby vtesnalo "Strašne sa ponáhľam, nemám čas!". Tak máme veľa
práce...
Cez sms si vyznávame lásku, komunikujeme cez chat a face to face si
nemáme čo povedať. Trápia nás účty, kariéra. A popri tom už
neostáva
čas
nazvyš. V schránkach sa nám hromadia maily, lebo "nemáme čas
odpísať",
na polici sa kopia knihy, lebo "nemáme čas čítať", nevieme ako vonia
príroda, lebo "nemáme čas k nej pričuchnúť".
Takto a podobne si zaneprázdnenosť racionalizujem aj ja. Ale dokedy to
vydržíme? Stále chceme viac stihnúť a darí sa nám menej.
Možno venujeme priveľa času veciam, ktoré si ho nezaslúžia.
Žijeme hrozne rýchlo, máme skoro všetko a napriek tomu sa kopia
nešťastní ľudia. Náš život je nekvalitný. Priemerná dĺžka
života sa
pomaly
predlžuje, no jeho kvalitatívna zložka je čím ďalej tým viac
nevýrazná.
Nevieme sa zastaviť a uvedomiť si hodnotu vecí.
Robíme veľa fotografií, ale už si ich ani neprezeráme.
Napálime ich na CD a tým to skončilo. Počítače máme plné
mp3-jek, ale
nemáme prehľad, čo je to
vlastne za hudbu. Množstvo televíznych kanálov, ktoré dávajú naraz
veci, ktoré chceme vidieť a hneváme sa, že to nestíhame.
Namiesto zábavy stres. Stále si kontrolujeme mobil, či nám niekto
nevolal. Vypnúť mobil? Veď môžeme zmeškať dôležitý hovor!
Prestávame si vážiť krásne veci, kvôli ktorým sa oplatí žiť.
Môj dedko
má 87 rokov. V živote nebol v zahraničí, nemá
mobil, pozerá len dva televízne kanály a počúva jednu stanicu na
svojom starom tranzistore. A napriek tomu mi minule povedal, že prežil
krásny život.
Má množstvo spomienok, ktoré mu vyvolávajú úsmev na tvári. Vie sa
tešiť
z pekného dňa, z vône dreva, s ktorým cely život pracoval,
zo svojich vnúčat, na ktoré je pyšný. Žil ťažký život ale
vážil si ho.
To my dnes nevieme. A tak máme infarkty
už v päťdesiatke, kopu rakoviny a depresií. A možno by stačilo
spomaliť. Tvrdenie, že sa to nedá,
neobstojí. Sú ľudia, ktorí to dokážu. Zamyslime sa, koľko času
venujeme
nepodstatným veciam. Skúsme si vypnúť mobil. Porozprávať sa a
niečo si
prečítať. Snáď som si uvedomil môj rýchly život včas nato, aby
som
spomalil.
Kamarát má chalupu v Henclovej. Je to malá banícka dedinka
obkolesená
horami.
Nie je tam signál na mobil, v telke jeden kanál (žiadna dilema a
pozriete si aj to, čo by ste nikdy doma nepozerali a začne sa vám to
páčiť), obchod otvorený len v utorok a štvrtok a jedna krčma s
rozmermi
5x5 m. Ideálne miesto na spomalenie. Asi tam zabehnem, aby som sa
zbytočne nehneval na starých pomalých ľudí, ktorí si vážia
zvyšok
života a zbytočne sa neponáhľajú za smrťou tak ako my!

elvira19
22. nov 2009

mywiel, celkom dobré 😀 len objektívne napísané, mm nie je tento typ....a teraz fakt...on ide vždy z roboty domov ( ak ho náhodou nepošlem do obchodu, aby po ceste niečo kúpil ), on upratuje, aj žehlí..atď ako som tu už písala...on si píše/stretáva sa s tými babami len keď som ja v práci, teda v podstate nie na úkor mňa, resp., rodiny...t.z., že sa asi fakt nudí a vymýšla, lebo napr. počas mojej md ( a to som bola doma skoro celé 3 roky ) nebola ani jedna kamarátka ( teda aspoň som na nič podozrivé nenarazila a nič podozrivé nezaznamenala...)...

...dosť mi pomáha, že mi píšete, že by to vadilo aj vám, keby mal váš manžel kámošku na kecanie a kavičkovanie ( teda dúfam, že len na toto ), lebo on toto nechápe, že však je to normálne a že všetci majú a žiadna nerobí okolo toho cirkus len ja...

mywiel
22. nov 2009

Vsak si najdi takého kamosa, nie nejakého co uz dlho poznas ale niekoho nového a hned uvidi preco asi robis cirkus... 😀 Vyhovara sa ved je to kazdému jasné, ze by to vadilo kazdej zene a hlavne ked ta ani nepredstavi.

mywiel
22. nov 2009

Vies co mozes este urobit? Napis mu teda uprimny email, ze si mu vzdy verila, ze si ho nikdy nekontrolovala, ale ze nechapes jeho pocinanie lebo ta dava bokom a ignoruje ako sa mozes citit tym, ze ta nechce predstavit, co sa za teba hanbi ci co?! 😠 Napis mu, ze sa onho bojis, ze ho stratis, a ze mozno trosku ziarlis ale to len pretoze ho milujes a zalezi ti na nom. Ze keby si sa nebala tak ti je jedno co robi a tym padom by ti na nom nezalezalo. Ze si mu vdacna za jeho pomoc, ale ze aj ty robis ako najlepsie vies aby vasa rodina bola spokojna a pevna pre vase dieta. Ze chces aby ste tahali za jeden koniec a rada by si bola keby ta zapajal do jeho vychadzok s priatelkami ak sa da, ze by to bol pre teba dokaz ze si ta vazi. Ak je tak skvely partner tak by ta mal brat ako rovnocenného partnera a nezakazovat ti veci co robi on sam.

ianitka
22. nov 2009

no elvira, to by sa len cudoval ci ziadna nespravi cirkus 😉

elvira19
22. nov 2009

kačky, na teraz budem končiť, mm má každú chvíľu prísť z roboty...uvidím, ale skúsim s ním niečo večer prebrať, ak bude na to vhjodná príležitosť...

ďakujem za pripomienky a rady, s mnohými sa stotožňujem, aj keď sa mi budú ťažšie realizovať v praxi, ale asi fakt majú svoj zmysel...a dúfam, že aj žiadaný efekt
ešte raz ďakujem a určite sa ešte ozvem, že ako to u nás pokračuje...

všetkým prajem príjemný večer a tiež, aby ste nemuseli riešiť takéto veci ako ja... 😉

elvira19
22. nov 2009

bože !!! kačky = KOČKY !!!! 😉

kacka.va
22. nov 2009

elvira: kdyby to opravdu byly jen kamarádky, tak by mě zajímalo, proč má problém tě s nimi seznámit
Jinak taky myslím, že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje a vždycky je na tom z jedné strany něco víc.
A začala jsem být alergická na kolegyně, které manžela otravují v noci přes chat. Normální ženská by tohle podle mě neudělala, když ví, že chlap má rodinu. Ono to o něčem vypovídá.
Jinak to přátelství... pokud je opravdu někdo manželovou kamarádkou, tak bychom se tím pádem měly znát, protože bychom měli mít společné kamarády a ne abychom se setkávali pravidelně s někým, koho ten druhý nezná. Tak to cítím já.
Já jsem zjistila, že člověk hodně vystřízlivý, když zjistí, co by se mohlo dít.
Jinak je pravda, že pokud má někdo partnera jistého, tak je to problém a začíná dělat blbosti a hledat povyražení.

kacka.va
22. nov 2009

mywiel: no, myslím, že je to dobře míněná rada, aby mu elvira napsala, že se bojí, že ho ztratí a podobné věci, ale záleží na typu chlapa, spíš aby nebyl efekt ten, že si bude ještě víc jistý, jak je na něm elvira závislá a ještě ho to neposílilo, že to stojí na něm.

elvira19
22. nov 2009

takže s mm sme sa pohádali, resp. on sa hádal so mnou, lebo ja som sa snažila byť kľudná, vecná, pokojne reagovať, ale dozvedela som sa len :
- všetci si píšu
- nemôže ma s ňou zoznámiť, lebo ani on ju nikdy nestretol, len si písali
- písali si len blbosti
- ja som hysterka, preto mi to nehovoril
- len ho sledujem a nikdy mi to neodpustí, že sa k nemu takto chovám...
- robím z komára somára...
- už sa o tom nebude so mnou rozprávať
- a mám sa zariadiť ako chcem a že som sa sklamala ???!!!
- jáj a ešte aby som nezabudla, že on mi niekedy sľúbil, že už si s nikým nebude písať ??? no a čo ????

to je asi tak všetko, čo mi ostalo v hlave z toho nášho rozhovoru..takže mám smolu a musím sa zariadiť ( aj keď proti svojej srsti ) podľa seba..

všetkým ešte raz ďakujem za dobre mienené a myslím, že aj užitočné rady...

ps : fakt som si naivne myslela, že vám budem písať iné ukončenie nášho problému... 🙄

kacka.va
22. nov 2009

elvira: no jo, typická chlapská reakce, taková je jejich reakce vždycky. Jako přes kopírák, bych se divila, kdyby ti řekl něco jiného

zdenka26
22. nov 2009

elvira já bych si taky našla kamaráda a když mu to bude vadit,tak no a co,vždyt on má taky kamarádku.A uvidíš jak se zachová.

zdenka26
22. nov 2009

No já bych doma stropila scécu jak blázen kdyby měl manža kamárádky na kafíčko.To bych se asi neznala

kacka.va
22. nov 2009

elvira: podle mě by tohle vadilo většině ženských, akorát to chlapi nějak blbě chápou a myslí si, že jsme výjimky.

mywiel
22. nov 2009

Preto si mu mala radsej napisat ako sa s nim o tom bavit ked on evidentne nechce o tom pocut. Keby si to bol precital tak by sa mu to viac rozlezalo v hlave, lebo pri rozhovore to lahko sklzne do hadky, nic sa nevyriesi, lebo vtedy nic nepocuva, mala si mu napisat a nic mu nehovorit. 😖

mywiel
22. nov 2009

Nechaj ho vychladnut a napis mu email, ze manzelstvo je aj o tom ked su problémy, ze sa ucime spolu na ne najst riesenie a nielen o tom ze vsetko je ruzové. Aj ked on si mysli, ze ziadny problém nebol z tvojej strany bol a necitila si sa dobre, tak ak mu na tebe zalezi mal by chciet si vypocut aj tvoje pocity a najst riesenia, lebo partnerstvo je o tom, nie ignorovat to ze druhému mozno ublizujeme, ale on si to len nahovara, takze je vsetko ok, nic sa riesit nemusi. V zivote vas stretne este vela problémov a je dolezité ako ich budete vediet riesit alebo nie.

filipal
22. nov 2009

Elvira aj ostatne kocky 🙂 🙂
aj moj muz ma kamaratky. ja tvrdim, ze moze existovat kamaratstvo medzi muzom a zenou, ale musia byt obaja citovo viazani inde. napr. my s mojim M mame vyborne manzelstvo - tiez 10 rokov, ale odjakziva si M lepsie rozumel so zenami. je takej jemnej povahy, citovy, tak si v praci vzdy viac rozumie so zenami ako s muzmi.
do dnes sa stretava s byvalymi kolegynami. idu spolu na obed a pod. ale mi o tom hovori. aj mi ich predstavil, aj boli u nas na oslavach aj ony ma pozvu k nim...ale obcas sa s nimi stretne aj sam. viem, ze tam nie je ziadna erotika, ani platonicky vztah. len si rozumeju. neviem samozrejme, ako je to u vas Elvira, ja len tvrdim, ze mozu byt aj taketo vztahy. este mi napadlo, ze aj v rodine to je tak . super si rozumie s mojou mamou aj sestrou. s muzskymi clenmi rodiny je to horsie... on nie je taky mačo skor typ jemneho muza.

mywiel
22. nov 2009

Elvirka nie je to az taky idealny chlap ked ta hned nazve hysterkou len za to ze sa zaujimas s kym sa stretava a s kym si pise, mas pravo to vediet si jeho manzelka. To ze sa citi urazeny je o tom ze asi to neboli len blbosti inac by ti ich dal precitat. Vravela som ti ze vsetko zvali na teba, klasika.... 😢

kacka.va
22. nov 2009

filipal: jenže to je právě o tom, že tvůj muž se nebrání tomu, abys ty jeho známé poznala.

mywiel
22. nov 2009

filipa to je uplne nieco iné ale u manzela elvirky je to fakt podozrivé. Ze kecali len blbosti tak nech ukaze? Ale to je zase ina co s nou bol na kave, v kine a v posilke? 😕

zdenka26
22. nov 2009

Přesne tak pokud je to všechno na bázi přátelství a neděje se nic špatného tak by ji přece sní seznámil a řekl jí o tom,musí mu být přece jasné že se vždycky na všechno jednou přijde

filipal
22. nov 2009

ano Kacka, asi by som tiez bola podozrievava, keby to tajil a vselijako zahmlieval. ale ci sa nahodou Elvirin
manzel neboji, ze keby sa zveril, sposobi scenu... no, len mi napadlo... chlapi maju svoju vlastnu logiku! 😝 😀

zdenka26
22. nov 2009

Manža si taky posílá srandovní emaily s jednou kolegyní z práce,ale vím o nich,hned mi o tom řekl.kolikrát mě ktomu volal abych se na to podívala co za legrácky mu poslala

mywiel
22. nov 2009

Nikdy nemozeme povedat ze cloveka dostatocne pozname ani po 20ch rokoch manzelstva, smutné ale je to tak ako som pisala, kazdy mame svoju temnu stranku a jeho sa zrejme prejavila teraz. Ty si si myslela aky je idealny lebo ti doma zehli a vysava, ale dovera je to najdolezitejsie vo vztahu a ked jeden ma pochybnosti co je ludské nie hysterické ked nam na niekom zalezi tak ten druhy by sa mal snazit ho uistit ze to tak nie je, ze stale sme tie najkrajsie a ze sa nemusime bat, lebo by nas nevymenil. Lenze to ti urazeny chlap nepovie, co nechapem je preco sa uraza on ked urazena by si mohla byt skor ty, ze ta nechce predstavit svojim znamostiam.

filipal
22. nov 2009

jednej mojej kolegyne muz robil presne to iste. mal kamaratky a napriek tomu, ze jej to vadilo, neprestal s tym...
dokonca ich kolegyna videla pred restauraciou lucit sa objatim. tahalo sa to vela rokov a nic nedosiahla... casto sa trapila stazovala sa nam v praci... ☹ ☹

nnikka
22. nov 2009

ooo no neviem, ale su tie jeho kamaratky aspon vydate alebo vyhladava slobodne????

a teda tiez by nemusel mat tajnosti... neverim tiez, ze existuje kamaratsto medzi muzom a zenou... ja som vzdy ocakavala od kamaratstva s muzom nieco viac... a s niekym kto by si chcel len tak pokecat o vsetkom moznom tak to brrrr ja mam svojich problemov tiez dost... s takymi som nestracala cas... sak maju doma zenu nech sa postazuju jej...!!! 😖

najdi si kamosa a len si s nim pis, nic, viac!!! a uvidis jeho reakciu...

mozno som 100% ziarlivka a je mi to fuk, ale ked mam co i len najmensie podozrenie preverim vsetko od mobilu az po trenirky!!!! 😀

mywiel
22. nov 2009

Filipa ja by som takému chlapovi dala ultimatum nech sa rozhodne a ked nie tak dovidenia, niet sa o com bavit, ked ta niekto ignoruje a neberie do uvahy tvoje pocity tak niet o com, je to strata casu.

kacka.va
22. nov 2009

fili: jenže to je právě ono, chlapi raději budou zatloukat, než jednat na rovinu a nedělat z ženské žárlivou hysterku. Pak si ženská začne domýšlet, co za tím je, když kecá a zatajuje a vymlouvá se. Jenže je to o tom, co si ženská nechá líbit a jestli bude všechno snášet. Ono často, dkyž se karta obrátí, tak se chlap může zbláznit a až potom mu dojde, že úplně ok to není.

elvira19
22. nov 2009

mywiel,
mail som mm napísala ešte myslím vo štvrtok ( ťahá sa to u nás už totiž viac dní ) a napísala som niečo podobné ako si hvorila, ale nezabralo to
...ja viem, že som ho dostala do úzkych, že sú to len také blbosti, ale mňa to neskutočne zraňuje...a že som hysterka , naozaj pri tej prvej som bola hrozná, pri tej druhej som sa sa snažila to riešiť v kľude, ale darilo sa mi to tak ( subjektíávne ) 50:50 a teraz pri tejto poslednej som navonok fakt pokojná, trpezlivá, pýtam sa vecne a pýtam sa len, že prečo to robí, čo mám robiť ja lepšie, kde robím ja chybu, čo mu doma chýba, aby som to mohlo napraviť...takže si nemyslím, že sa správam hystericky...

...ale už viem čo urobím - nebudem si s nikým písať, nebudem vyhľadávať kamarátov, budem sa viac venovať sama sebe a nechávať mm so synom častejšie večer doma samých ( častejšie myslím tak 2-3x za mesiac ), mám kamarátky, môžem chodiť cvičiť ( som to vždy odkladala, aby som bola s rodinou -cha-cha ), môžem si ísť večer v kľude do roboty podokončovať, čo cez deň nestíham ( a mm nemusí vedieť, že idem práve do roboty 🤐 )

...a teraz si idem v kľude pozrieť telku, snáď mi to niekto "vyspieva" z hlavy tie chmúrne myšlienky....

kacka.va
22. nov 2009

nnikka: já to vidím všude okolo taky, že vždycky je z jedné strany něco víc, i když to často lidé nedávají najevo. A to, že je někdo zadaný, tak to už pro mě není žádný argument, protože vidím okolo i lidi, kteří jsou oba zadaný a přesto z jedné strany se od toho kamarádství očekává víc.
a s tím svěřováním se někomu, tak buď ať se svěří kamarádovi a nebo ať si povídá doma s partnerkou, ne?