Manžel má kamarátkine fotky v počítači. Čo to znamená?

nina14
16. mar 2009

Som na materskej od mája. V budove kde pracujem, pracuje aj môj manžel a je tam proste viac firiem.
Ide o to, že od kedy som na MD manžel začal nosiť našu známu do práce,nakoľko aj ona tam robí a býva neďaleko. Mne to vôbec nevadilo.Koncom januára sme boli s manželom na pobyte a v počítači som pre prezeraní fotiek (rodinných) našla aj jej fotku. Začala som byť podozrievavá a prelustrovala som celý počítač. Zistila som,že si s ňou počas pobytu skypoval, v maily mal ďalšiu jej fotku z lyžovačky, neskôr v mobile má poznačené jej narodky (dátumynie sú pre neho dôležité) .Pohádali sme sa kvôli tomu už niekoľko krát,pretože mne jeho odpoveďe nesedia, neverím tomu. Povedal,že fotka v počítači sa tam dostala z mobilu,keď ukladal veci z mobilu do PC.Že ona skúšala bloothut na novom mobile tak poslala jemu fotku, že dátum narodenia sa tam dostal keď poslala vizitku asi.
Skúšala som sa s ňou spojiť-odo mňa skype kontakt neprijala a neodpovedala.Písala som z manželovho tiež neodpísala. O nejaký čas nastupujem naspäť do práce. Predtým som si s ňou chcela vyjasniť situáciu nakoľko ju budem stretávať aj ja každý deň.
Veľmi ma mrzí že mám s manželom takýto problém nikdy sme sa nehádali takto, tvrdí mi že nás veľmi ľúbi a nikdy by nič zlé neurobil a ani by ma nepodviedol. Ja netvrdím že ma podviedol ale mám z toho veľmi zlý pocit že s ňou rozoberá veci, ktoré by mal riešiť so mnou. Keď príde domov je vyrozprávaný lebo všetko rozdebatoval s ňou.
Je pravda že som teraz veľmi upodozrievavá a nemám v tom vôbec jasno. Určite veľa robí že som izolovaná, ale moje pocity a intuícia ma nikdy nesklamali až teraz asi....
Veľmi svojho manžela ľúbim, a až teraz riešime problém ktorý podľa neho neexistuje.
Navrhla som stretnutie nás troch, chcela som ich konfrontovať, on odmietol.
Opäť prízvukujem že náš vzťah je pre mňa veľmi dôležitý.
Napíšte mi prosím váš názor nech je akýkoľvek.
Potrebujem vedieť aj iné pohľady na túto situáciu.
Ďakujem

lucaska
1. apr 2009

az teraz som si kuk tvoje Motto: NIKDY NEHOVOR NIKDY.............to aj ja dost casto v zivote pouzivam 😉

jeudi
1. apr 2009

tak to je dobre 😀 ja se musim smat..a je to fakt nikdy nerikej nikdy 😀

lucaska
1. apr 2009

jeudi,no ono to ani moc smiesne nebyvalo..............ale teraz uz pohoda,radsej sa nerozculujem.... 😉

jeudi
1. apr 2009

ano v tu chvili mi je take do place ale ted se tomu smeji jinak to ani nejde jinak bych se utrapila ☹

lucaska
1. apr 2009

jeudi,ved to............treba zit pre danu chvilu a dany okamih................lebo clovek by sa fakt zblaznil...

jeudi
1. apr 2009

to jo divim se ze jeste blazen nejsem jsem nad veci a neresim zbytecnosti...ale na zadnou milenku jsem mu neprisla,myslim,ze je verny,ale zjistit neco tak ho zabiju 😠

nina14
autor
1. apr 2009

ahojte, teraz vidím že príspevok čo som písala naposledy som asi neodklepla do kelu.Takže ešte raz.
U nás bola strašná hádka. Veľmi sa ma dotklo že mi klamal a že vôbec mu nerobí problém mi klamať. Vykričala som mu to, že kým ja ležím s bolesťou hlavy tak on v pohode ide na kávičku. Povedala som mu že ja klamára nechcem, že nestojím o jeho klamstvá, ja chcem žiť v kľude a nie stále sledovať ako detektív že sa niečo deje, a on tvrdí že je všetko ok a že je to môj problém. Tak som mu povedala že už takto nevládzem a že to klamanie mu nedokážem odpustiť. Po hodine prišiel za mnou, že pochopil že akú chybu urobil že ma v tom nechal samú, a že tých chýb urobil viac, že ma nemal klamať aj keď sa mu to zdalo že to bude tak lepšie. Že ak sa cez to prenesieme tak mi dokáže ako nás miluje.A že už nikdy takú blbosť neurobí. Nakoniec ešte po ďalších hádkach- debatách (bolo to na etapy) sme to chceli urovnať, už sme sa naozaj dokázali o tom otvorene rozprávať, lebo pochopil že to nie je len môj problém. Ešte som sa ho opýtala že či ona nemala zábrany ísť na kávu-potom ako som sa s ňou rozprávala, veď už vedela o tomto probléme a hovorila že ju to mrzí. Odpoveď bola že nie a vtedy si aj on uvedomil že asi ani ona nie celkom o.k. kamoška.
Zistila som že vtedy keď som sa s ňou mala stretnúť tak predstavte si ona mu volala dotoho zahraničia aj on jej. Ona sa tvárila že o ničom nevie! Ani to predomnou nespomenula. ďalej ma klamal aj tým že si mazal hovory s ňou a aj to uzavrel ako veľkú chybu z jeho strany. Uzavreli sme to tak že on pochopil konečne ako mi ublížil, s ňou sa porozpráva a chce aby sme my fungovali tak ako predtým. Nebude ju voziť, telefonovať s ňou a budú v kontakte len v nevyhn. prípadoch. Ja som ešte raz vysvetlila čo sa ma dotklo, že keby bola dobrá kamarátka zaujíma sa aj o nás,prišla by nás niekedy aj pozrieť a tak.
A že ja mu chcem veriť takže s tou kontrolou z mojej strany to končí. Ale ja som to fakt cítila že má predomnou tajnosti a za to som bola taká hysterická a všetko som kontrolovala. Privádzalo ma to do zúrivosti a zároveň smútku že či si naozaj niečo iba namýšľam. A nakoniec si myslím že som dobre urobila že som to nenechala tak. Ktovie ako by to pokračovalo,tie ich vzájomné sympatie....

bora8
1. apr 2009

nina nateraz výborne 😉 uvidíme čo to spraví ako bude reagovať tá "kamarátka"

centik
1. apr 2009

NIna dufam ze to u vas dobre dopadne, ale radsej si nanho davaj nadalej pozor, aby to nadalej na teba s tou kamoskou nehrali, ale ak sa naozaj tvoj M uvedomil, bolo by to super...

kikusa100
1. apr 2009

ninus..mas IP a drzim palce.. 🙂

zuzana581
1. apr 2009

NINA super. Tak prajem vela šťastia, nech si to naozaj uvedomí a vykašle sa na ňu.

lucaska
1. apr 2009

nina , tak ak sa manzel uvedomil tak to je super...len ak bude stale s kamoskou v kontakte,tak to nebude dobre...........lebo ak im na sebe zalezi nevydrzi ju nestretnut a bude tuzit ju stale videt......ale dufam ze to neni vas pripad,drziiim palceky 😉

miska001
1. apr 2009

len aby vydržal 😝 😉

horallka
1. apr 2009

No Nina- takéto kamarátstva sú vždy podozrivé- poprvé, prečo vlastne vzniknú, však ak mám výborný vzťah so svojím partnerom a fungujeme ako tandem, tak iné dôverné priateľstva s opačným pohlavím nie sú potrebné. Po druhé, ak ja vzniknú,prečo po čase prerastú do niečoho hlbšieho a dôvernejšieho?Podľa mňa tretia osoba do vzťahu vôbec nepatrí, myslím tak blízko a dôverne, pretože to neseká dobrotu.Asi by som tiež nebola nadšená, keby môj priateľ venoval viac času a energie nejakej druhej žene, aj keby to nebol sexuálny vzťah. Teda- to už by bolo to posledné, čo by som nemienila tolerovať. Ak bývam s partnerom pod jednou strechou, a vychovávame deti, sme rodina, patríme k sebe a nechápem, prečo tento náš súzvuk by mala narúšať akákoľvek iná osoba zvonka.
Teda dúfam, že ma chápete, nemyslím to tak, že sa budeme izolovať len my štyria, samozrejme, aj my máme rodinných priateľov, s ktorými sa občas navštívime alebo v lete ideme opekať, či na dovolenku,ale vždy tam musia byť nejaké hranice.

lucaska
1. apr 2009

horallka, vo vsetkom mas pravdu..........len ono sa to trosku lahsie pise ako ked to clovek zaziva........ 😝

horallka
1. apr 2009

Ja viem lucaska. Život je rôznorodý. A každý si riešime svoje veci 🙂

horallka
1. apr 2009

Len nechápem, načo má mať ninin alebo hociktorý iný manžel kamarátku, keď nina píše, ako sa veľmi ľúbia, vo všetkom si rozumejú a perfektne spolu fungujú. Načo je tam potom ešte potrebná kamarátka? Veď by som to pochopila, keby bol jeden z nich v manželstve nešťastný alebo nenaplnený, že čosi také vyhľadáva.

lucaska
1. apr 2009

horalka ja nehovorim ze mu schvalujem tu priatelku ale ak ju aj on vyhladava, chcem byt s nou tak asi prenieco...

horallka
1. apr 2009

No veď práve to nám nina neobjasnila, prečo vlastne manžel vyhľadáva prítomnosť tej kamarátky až na toľko že ide s ňou sám na kávu, pričom ona tvrdí, že ako manželia majú spolu perfektní vzťah. Len či to tak vidí aj on?

kacenqa
2. apr 2009

horallka - ja svojho manzela lubim nadovsetko, bojovala by som ako levica, kebyze mame daku krizu, nedala by som ho za nic na svete a neviem si zivot bez neho predstavit...ale si predstav, ze mam doverneho kamarata, ktoreho som poznala dlho pred mojim manzelom, s ktorym som riesila krizu, co sme mali, ked sme spolu este len chodili, a ktory je neoficialnym krstnym nasej malej (kedze nekrstime)

a preco ho mam? pretoze na niektore temy sa s mojim muzom neda porozpravat tak dobre, ako s nim. pretoze on je proste ina povaha a povie mi, ze to si musis vyriesit sama v sebe. sice ma vypocuje, ale nepomoze. a ja niekedy tu pomoc ozaj potrebujem. su proste veci, co musia byt pretrasene z viacerych stran, ako len z mojej a nezavisly polad mi pomaha. alebo napriklad, aj ked sa za daco nastvem na muza, tak sa vykvakam kamosovi a doma som uz potom kludna (radsej ako by som mala byt zla na muza, tak to zo seba dostanem von u kamosa) a podobne.

pritom on tiez zije v stastnom vztahu so svojou priatelkou este dlhsie, ako ja s mojim muzom sa pozname, a aj ona patri do okruhu mojich kamosov. uz sa teraz vidame len zriedka ale vzdy, ked sa s nim stretnem, tak pookrejem. takze tolko k tomu, preco by hociktory iny manzel/-ka mal mat kamaratku/-a 😉

kacenqa
2. apr 2009

a nina - super a dufam, ze uz je to ozaj za vami a necakaju vas este dake podpasovky od nej...verim tomu, ze muz si ju bude po vasej diskusii drzat od tela, len ci aj ona bude na to chciet pristat

vevusiatko
2. apr 2009

Necitala som uplne celu diskusiu.Ale moj nazor na zaklade vlastnych skusenosti je ten, ze zeny i chlapi maju nejake zmysel na tieto veci 🙂 Vedia kedy nejde cisto o kamaratstvo.Moj naj kamarat(malej krstny otec ) pozname sa velmi dlho a nikdy ziadny moj ex na neho neziarlil a ani moj terajsi priatel na neho neziarli na inych kamaratov ano a rovnako aj jeho priatelka je so mnou kamaratka odkedy su spolu .Inej zene by oci vyskriabala kebyze mu vola ale ja jej nevadim takze tak.To moj nazor aj skusenost.Proste clovek ktori lubi to vyciti.Nina to vycitila.Netvrdim, ze ju podvadza ale nieco tam iskri isto.

vevusiatko
2. apr 2009

Ano a posledna vec moj chlap by mal na Ninkinom nieste peklo a ta baba rozbitu hubu 😀 A to sa nebijem 😉 Za inych okolnosti ale svoju rodinu si chranim 🙂

kveta
2. apr 2009

Nina14,

v prvom rade: byť Tebou, tak by som si v najbližšej dobe občas manžela veľmi nenápadne /aby to nepostrehol/ skontrolovala.

V druhom rade by som veľmi pozorne zisťovala, čo mu dávalo stretávanie sa s dotyčnou. V preklade povedané, či mu niečo doma nechýbalo /trebárs zýšená pozornosť, obdiv, vďačnosť, pocit, že je potrebný, pocit, že je sexy,.../, čo mu dotyčná dávala a preto bolo pre neho príjemnejšie byť s ňou. A čo by možno chcel, aby dostával vo vzťahu s Tebou.

V treťom rade: a teraz sa prosím priprav na to, že to nebude príjemné čítanie, ale to ich simultánne, organizované zatajovanie mi pripadá, že tam bolo /a ako poznám takéto prípady odhaľovania mimomanželských vzťahov/ aj pravdepodobne stále je niečo viac medzi nimi, než si sa dozvedela. Dosť často sa stáva, že manželke muž prisľúbi, že s dotyčnou kamarátkou skončí a o pár týždňov manželka zistila, že neskončil s kamarátkou, ale spáva s ňou už dlhšie než manželka vôbec tušila... V naprostej väčšine prísľubov o ukončení takéhoto vzťahu sa ešte tajní kamaráti pár krát stretnú /láka ich aj dobrodružstvo utajovaného vzťahu/. Ak by medzi nimi nič viac ako kamarátstvo nebolo, tak by nekoordinovali zatĺkanie - nemali by na to koordinovanie a tajenie dôvod.

Priprav si pre istotu tajné zásoby financií, aby si mala na právnika, keby sa celá situácia zvrtla.

Chcem veriť s Tebou, že to už máte za sebou, ale nejak sa mi nezdá, že manžel uveril, že kamarátka je zlou kamarátkou, lebo nerešpektuje manželku /to je skôr ženské uvažovanie, nie mužské/, skôr si myslím, že len zopakoval to, čo si myslel, že potrebuješ od neho počuť.

Veľa šťastia.

svoja
2. apr 2009

tak uplne sem nepatrim, ale musim opet reagovat. nezaujatym pohledem....takovych pripadu je tisice....nechci strasit nebo mluvit osklive, jen rikam svuj nazor...a bohuzel tak trochu souhlasim s KVETOU...moc bych tomu neverila, ze si to uvedomil...a hlavne to, ze si telefonovali cca v dobe, kdy byla u NINY na navsteve a delali jakoby nic...to, ze kvuli ni lze vlastni manzelce....to me nejak nesedi teda....

horallka
3. apr 2009

kacenqa, ale tvoj prípad je iný- vám to tak vyhovuje - ale nine zjavne nie.

kacenqa
3. apr 2009

horallka - citujem ta: načo má mať ninin alebo hociktorý iný manžel kamarátku

snazila som sa ti vysvetlit naco moze byt taky kamarat/ka vo fungujucom vztahu. nevravela som nikde, ze to je aj pripad niny. a pravdupovediac, neviem, akoby som riesila, keby mi to manzel zakazoval. zas na druhu stranu u nas naozaj nejde o nic sexualne a pred manzelom nic netajim

kacka.va
3. apr 2009

kacenqa: souhlasím s horallkou, že pokud vám to tak nevadí, tak není o čem debatovat 🙂. Ale pokud to tomu druhému vadí, tak si myslím, že by měl mít partner jasno, komu dát přednost. A je navíc rozdíl, jestli se všichni navzájem znáte (ty znáš kamarádovu partnerku, on zná tvého manžela) a nebo ne.

langkofel
3. apr 2009

vevusiatko mas moje sympatie,

moj uz ex partner mal vtedy peklo...a lutujem len jednu jedinu vec, ze som tej "partnerovej kamaratke" vtedy nerozbila tu 😝 hubu....

kacenqa
4. apr 2009

kacka.va ale samozrejme, s tym suhlasim aj ja. ved som to aj napisala....islo mi len o to, ze niektori nechapu naco moze byt taky kamarat, tak som chcela vysvetlit na svojom priklade. nic viac. a zas to niektori nechapu... 😖