Manžel ma nazýva anorektičkou

ellit
18. mar 2009

Ahojte maminy, potrebujem sa niekomu uz vyzalovat :( aj ked viem, ze mate svojich problemov az az. Ale mozno mi len pomoze, ked sa tu vypisem. Moj problem je nasledovny.
Moja povodna vaha pred otehotnenim bola 55 kil na vysku 172 cm. Ak som mala viacej, citila som sa zle, ale nikdy som nehladovala. Radsej som si isla zabehat, alebo som si nedala tyzden nic sladke a moja vaha sa vratila na povodnych 55. Nebolo to tym, zeby som nechcela mat viac, ale citila som sa hrozne tazko a tak "zapratane".... Ale jedlo zboznujem a nikdy by som nehladovala koli vahe. Ked som isla rodit mala som 65 kg, no a uz z porodnice som prisla so svojou povodnou vahou. To bolo super, aj ked som bola zmierena s tym pocas tehotenstva, ze kila pojdu dole pomaly, ale bolo mi to jedno.
No ale od kedy kojim, moja vaha mi padla az na 47 kil a to jem niekolko krat za den a to aj v noci ak ma chyti hlad. Nijako sa neobmedzujem, ved najradsej mam sladke, mucne, maso. Takze ziadne salatiky u mna nehrozia. A co je moj problem? MOJ MANZEL!!!! V jednom kuse sa domna pusta, ze som obycajna anorekticka, nech sa na seba pozriem ako vyzeram, ze som chodiaci vesiac, kostra, smrtka....no tych privlastkov mam viac. Naozaj som sa snazila pribrat, ale vaha sa mi zastavila na 49 kil a nechce ist zatial hore. Lekarka aj ine maminy mu uz vysvetlovali, ze sa to upravi, ked prestanem kojit, ale on to nechce pochopit, on si mysli, ze ja vobec nejem ked som doma sama. Ale to je somarina. Mam na starosti 17 izieb, dvoch psov, nas apartman co prenajimame, domacnost a maleho synceka. Som od rana do vecera sama, aj vikendy, lebo manzel chodi na lyzovacky alebo do posilky a bazenu. Krasny wellnes. A aky to ma nasledok? Uz sme sa nemilovali skoro mesiac, ale ja sa pred nim hambim aj prezliekat, necitim sa v jeho pritomnosti dobre, bojm sa kazdej poznamky z jeho strany na moj vyzor. Ja viem, ze nevyzeram teraz ako pred tym, ale nic s tym zatial neviem spravit. Len pre poznamku, moja mamina je tiez takto chuda, sestra ma naopak 80 kil, ta zdedila geny po otcovi. Ked som bola tehotna, tak ma volal anorekticka so silikonmi, lebo mi navreli prsia, ale nijako horibilne som nepribrala, dokonca ani na svadbe co som bola v 8 mesiaci si niektorí nevsimli, ze som tehotna. On to vraj nemysli zle, len mu vraj namne zalezi a boji sa omna, ale je riesenie mi nadavat do anorekticiek???? Skor vo mne vytvara blok a nijako mi nepomaha. Skor docieluje to, ze sa zacinam za svoje telo velmi hambit a nechcem chodit medzi ludi.
Dakujem vam maminy, ze som sa vam mohla postazovat s mojou boliestkou, viem ze su horsie problemy, ktore musia ine mamy riesit, no ja uz som v koncoch a zacina to ovplyvnovat moje JA ☹

sirinka
18. mar 2009

ellit ja som po porode zacala tiez rapidne chudnut a ked mala klarka pol roka mala som minus 25 kil oproti porodnej vahe...trcali mi panvove kosti, klucne kosti a plecia skutocne ako z koncentraku a tak to ostalo skoro do klarkinho roka, kedy uz som ju nekojila tak casto a trosku som pribrala...ale nie vela...az ked som otehotnela, tak mi vaha zacala postupne zase rast...a tiez uz mali vtedy niektori ludia komentare ako ze som chora a ze vyzeram zle...
je to normalne a pokial ako pises sa skutocne najes, tak to teraz neries, mozno si skus dat nejaky vitaminove doplnky, porad sa s tvojou lekarkou, ale podla mna priberies naozaj az ked prestanej kojit, resp. nebudes kojit velmi casto.
co sa tvojho mm tyka...no to si musite vyriesit medzi sebou...mala by si mu razne povedat, ze si jeho reci neprajes a ze ta to uraza, tak nech sa sprava ako sa patri... 😉 mozno si to uvedomi, len buchni pastou po stole.

slnieckova
18. mar 2009

ellit a to sa k tebe spravaj ohladom tvojho vyzoru stale? Teda vzdy si nasiel nieco, co mohol takto nechutne okomentovat alebo sa to zmenilo az teraz... teda zacal mat az teraz taketo trapne a blbe poznamky? 😠
Kreten.... ako si toto moze dovolit k zene ktoru lubi a na ktorej vidi, ze sa kvoli tomu trapi? Nikdy nepochopim takychto idiotov... prepac ellit, ale nemam prenho ine pomenovanie podla toho co pises...
Kazdopadne (aj ked je to asi tazke, ked pocuvas kazdy den taketo dristy od svojho vlastneho manzela, ktory by ti mal byt oporou vo vsetkom...) nemysli na to... vykasli sa na jeho reci, uzivaj si dietatko... ono sa to zlepsi... teraz idu vsetky ziviny do mliecka, preto si tak schudla... ja som bola kedysi aj na vahe 41kg 😉 sice pri vyske 160... ale aj tak dost malo.... a tiez nie som anorekticka 🙄 🙄
A ako ti radila sirinka... s manzelom sa razne porozpravaj a povedz mu na rovinu, ze si taketo reci neprajes, ze ta urazaju a nemas absolutne pocit, ze takto sa prejavuje laska... ze by ti mal prave naopak pomoct, mal by ta utesit, ze sa to zmeni, ze si prenho krasna ci mas 47 kg alebo 100.... Suhlasim s nazorom: buchni po stole! 🙄 😉 drzim palce 🙂

alon111
18. mar 2009

ellit ja mam tiez ten isty problem co sa tyka vahy mam170 cm a uz som bola na vahe 49 kil.moj manzel sa tiez o mna boji ale nenadava mi do ziadnych anorekticiek.tak ako ty tiez vela jem aspon si myslim a aj sladkeho viem zjest na kila.rodit som sla s vahou 67 kil a do mesiaca a pol som mala 50 kg.moj manzel mal len raz narazku co sa tyka mojej vahy a povedala som mu ci by sa mu viac pacilo keby som mala 80 kg,ze sa snazim a robim co viem.jednoducho niekto pri kojeni pribera a niekto chudne.a ked ti mam pravdu povedat co vlastne od teba chce ved cely den lietas a mas na hlave kopec roboty.tak si to pekne vymente a na krasny wellnes chod ty a on nech uprace 17 izieb a ma na starosti aj maleho a psi a taky dobry mesiac potom sam uvidi ze ako budes priberat a on krasne schudne 😉

ella1
18. mar 2009

tak ja som po pôrode už dobre dlho, ale nepribrala som nič.
ja som mala 164 cm a 47-50 kg.
po pôrode mám 42 kg.štve ma to rada by som pribrala a tie poznámky 🙄 tučnému nik nepovie do očí: bože aká si tučná! ale nám chudým každý....
skúšala som všeličo, ale už som sa na to vykašlala.utešujem sa tým, že mám postavu modelky, len výška mi chýba 🙂
a manželovi sa páčim on s tým nemá problém.to skôr ja sa hanbím do plaviek......ale aspoň také 2-3 kilká by som brala....

bashka
18. mar 2009

ellit, no nezavideniahodne 😒 Ja mam taky isty problem, ale len v tom, ze som z porodnice prisla uz o 2 kila lahsia ako som tam isla, vtedy som mala tusim 65...no a potom to islo postupne dole...najprv kojenim, potom mojim hyperaktivnym babom. A nech robim co robim nepriberiem. A to jem viac ako moj muz. Fakt. A teraz uz ked mala chodi tak beham este viac. Ani neviem, ci mam 50 kil, nemam vahu. No ale od manzela som v zivote na moju postavu nic nepocula, to co ma byt? 😕 Akurat jeho mama do mna furt vrta, to ale jednym uchom dnu, druhym von. A na ulici kazdy druhy...ked im ale poviem, pozrite sa na malu tak pochopia. Mame len 2 izbak a aj tam je co robit. No tak na tvojom mieste by som aspon na jeden den nechala vsetko, dieta, apartman so vsetkymi izbami, aj psami a do posilky a bazena isla ja. Len na jeden den. A potom sa o tom skuste porozpravat...

slnieckova
18. mar 2009

mam pocit, ze takymito recami ta privedie bud k psychologicke alebo k rozvodovemu pravnikovi 🙄 A ze on to nemysli zle, ze ti to hovori preto, lebo mu na tebe zalezi? 🙄 Pablb obecny....

bashka
18. mar 2009

neviem kde muzi dosli k tomu, ze vsetko zobi zena, domanost, dieta a este miloin veci okolo. Nastastie ja mam jedneho z tych normalnych a tolko co mi pomaha som nepocula ani od jednej kamosky...dakujem mu za to. Viem, ze keby sa mi hocico stalo tak sa postara...ellit drzkam palce 😉

matullienka
18. mar 2009

ja si tiez nemyslim ze je to spravne ked ti hovori take veci. keby mu na tebe tak velmi zalezalo ako hovori tak na ten wellness posle teba a povie ti milacik dnes to spravim vsetko ja a ty sa chod zrelaxovat. a nemusel by to robit ani kazdy den stacilo by to tak raz za tyzden alebo dvakrat a ty by si bola oddychnuta a plna sil na vsetko aj by sa ti lepsie priberalo.

sirinka
18. mar 2009

baby podla mna to z muzmi nie je az take zle...ten moj by to tiez nechal vsetko na mna....no ale ja mam jazyk a ohradim sa a on si vsetko uvedomi a porobi...len potrebuje niekedy nakopnut 😉

ellit
autor
18. mar 2009

dakujem vam babule za povzbudenie. On vravi, ze najkrajsia som bola dva dni po porode....ano to sa mu nedivim, preve vtedy sa mi riadne naliali prsia a z A som nosila D.
Je to moj muz, moj partner, kamarat, milenec....ma pravo podla mna mi nieco povedat, ale nazivat ma anorektickou je aj namna silna kava.
Uz som si povedala, ze si to nebudem vsimat, ale to sa neda. Mohla by mi to povedat svokra, kamaratka, mama...hoc kto, ja to pustim jednym uchom dnu a druhym von, ale ak mi to povie on, zraza ma tym na kolena. Nemam chut si nic na seba pekneho kupovat, ved na co kupovat nieco na vesiak....
S pomahanim je to zle, nieje stale doma a ked pride, sadne si k telke a chce to aj po mne. Moze byt zahadzany bordelom a povie, ze co chcem upratovat, ze je tu poriadok. Ma velmi zvlastne pozeranie sa na poriadok v byte a to poznamenavam, ze ja niesom ziaden puntickar.
Lubim ho, je to inak skvely chlap, ale zacinam na sebe pozorovat, ze moje sebavedomie som asi niekde stratila a je to coraz horsie.
S malym mi pomaha uplne minimalne, zoberie si ho tak akurat na chvilinku k telke ked pozera spravy, ale veskera pomoc, co sa tyka kupania, hrania sa, upratovania ....... to vobec nie.
Nech nepomaha, ved ma svojej prace viac nez dost, ale neviem mu vysvetlit, ze to, ze ma naziva anorektickou je od neho hrozny uder pod pas.
Bohuzial von sa ja vybrat nemozem, stale kojim a maly je zvyknuty len na mna, sme spolu 24 hodin denne.

sirinka
18. mar 2009

ellit tak s tym nazeranim sa na poriadok v byte to presne poznam...ten moj sa tiez casto cuduje, ze co treba upratovat...
ale neboj, uz aj maly bude vacsi a nebude treba tak casto kojit, mozes ist aspon na par hodin s kamoskami si psychicky oddychnut...a nakoniec nakojit sa da hocikde.

ellit
autor
18. mar 2009

veru, velmi mi pomoze slniecko..jar, lebo...budem stale s malym niekde vonku

alon111
18. mar 2009

ellit bude fajn.fajn si chuda a co ved co by dali niektore za to aby aspon raz za cas mohli byt v tvojej kozi.ani mne manzel nepomaha a to mam tri.to ze mas malo kil nie je ziadna vada.pokial nemas ziadne zdravotne problemy tak to az tak neries.pozri na Banasovu je chuda a spokojna.manzelovi povedz ze ta to boli ked ti tak hovori a inac bud hrda na to aka si aj s tymi kilami.ja som tiez ako vytrasena detva a co ,komu sa nepaci nech na mna nepozera.nikdy mi to nepovedal clovek ktory bol ako ja ale len ten ktory by mal mat od lekara papier ze nesmie mat pristup ku chladnicke 😉

fyalynka
18. mar 2009

ellit, ja sice nemam dietatko, tak nemozem hovorit o vahe pred/po porodom, ale inak keby sa dalo,
tak ti darujem kludne aj 5 kil 😉
skor sa chcem vyjadrit k tomu problemu...podla mna je to ponizujuce, ked ta takto nazyva 😒 hlavne
ze tvrdi, ze nic nejes, ked si sama doma, ale ked by zostal jeden den s tebou, tak nech vidi, co vsetko
musis urobit, postihat a hlavne co vsetko zjes! Podla mna keby si nejedla a hladovala, tak davno prides o
mliecko a nekojis 😕 A kedze stale kojis, stravovaci problem tam urcite nebude 😉 To by snad mohol
pochopit!!! A este ma dorazilo, ze on si chodi do wellness, bazena, posilky...a tebe nepomoze?!?!?! 😕 😨 😲
No nic v zlom, ale ja by som doma narobila take poriadky, ze by sa steny triasli! 😠 To ma byt akoze jeho
pracovna napln? 😕 Ved ked je taky oddychnuty, tak nech sa hra s malym, nech ho kupe, berie na
prechadzky, uspava... 🙂 Toto by som mu hodila do oci... 😉 Ale to je len moj nazor 😉
Drzim paste, bud silna ale urcite sa nenechaj ponizovat a urazat! Mas toho na svojich pleciach urcite dost,
toto si nezasluzis 😉

ellit
autor
18. mar 2009

bola som aj na krvnom obraze a lekar mi povedal, ze aj riadny chlap by bol rad za taky krvny obraz aky mam ja 🙂 , mam pravidelny cyklus, takze som z lekarskeho hladiska uplne fit. Ja osobne sa citim skvelo, mam vela energie, citim sa zdravo, nechyta ma ziadna choroba v tomto chripkovom obdobi. Takze po tejto stranke je to super.
Len tie jeho reci maju za nasledok to, ze sa zacinam pred vlastnym manzelom hambit ☹

bubba
18. mar 2009

daj si antikoncepciu nuwaring a hend naberies zo 7 😉

ellit
autor
18. mar 2009

bubba tak to radsej nie 🙂 , no a nesmiem brat antikoncepciu

ellit
autor
18. mar 2009

bubba a antikoncepcia je skor o zadrziavani vody, preto sa pribera po nej. Brala som 6 rokov HA a nic, ani gram

danca.b
18. mar 2009

ahojte
normalne som rada,ze existuju aj ine maminy co maju rovnaky problem ako ja.
Ja som tiez hrozne po porode a pri kojeni schudla. 😠 Mam 163cm a vazim nieco cez 43 kg.
Ja som bola vlastne chuda cely zivot,ale po 30tke sa to upravilo a zacala som trosku priberat a
dotiahla som to na vahu 50 kg. To bolo tesne pred mojim 3 tehotenstvom.Bola som stastna,ze to pojde uz len hore,ale nebolo to tak!Prve tri mesiace som mala zaludok ako na vode a 4kg isli dolu a do konca tehotnosti som ich horko tazko nabrala naspät.(A to som dokonca jedla dost sladke,ktore sa mi inak moc neziada,som skor na mäso, mucne jedla a polievky.)Takze som rodila ako 50kilova 🙂 Mala vazila 3kg,takze ona si potrebne ziviny so mna zobrala.Teraz este kojim,ale chcem ju uz odstavit,aby som sa dala trosku dokopy,ak to teda pojde.
Ale chcela som povedat aj cosi ine...od mojho muza som nikdy nepocula nejake narazky na svoju postavu.To ja mam z nej cely zivot komplexy a on je ten co mi hovori,ze sa mu pacim taka ,aka som.Aj ked viem,ze ked som mala tych 50kg pacila som sa mu viac a aj ja sama sebe. 😒 Ja som sa volakedy strasne za svoju postavu hanbila,nechodila som na kupko a maskovala sa oblecenim,ale teraz to uz tak nie je aj ked mi sebavedomie od porodu znova kleslo.Presne ako pisala Ella11...tucnemu malokto do oci povie,ako vyzera,ale nam chudym sa to hodi do oci hned a to dost necitlivo.Mne este aj pri poslednej sekcii anesteziolog povedal:ze ci som bola na stazi v Etiopii-chumaj,ale v tom momente som to neriesila.
Takze Ellit,skus sa s muzom o tom porozpravat a trebars mu povedz,ze si s tymto problemom neni sama.
drzim ti palce...ver mi viem ako sa citis.

duskaf
18. mar 2009

Ahoj Ellit- porozprávaj manželovi , čo cítiš, keď Ti hovorí, že si anorektička. Skús mu povedať, že Ťa to ubíja a potrebuješ jeho podporu. Ináč to budeš v sebe dusiť a trápiť sa a strácať silu , ktorú potrebuješ.
Keď sa Ti o tom pred ním ťažko rozpráva - napíš mu svoje pocity na papier a daj mu to prečítať.
Ja mám opačný problém, pokiaľ dojčím, neschudnem ani gram, ale ke´d prestanem, konečne sa svojich nadbytočných kíl zbavím a už sa na to aj teším.
Ellit- myslím na teba a držím palce. Ver, že ja by som Ti tých pár kíl darovala a obe by sme boli spokojné. Drž sa kočka.

milhaus
18. mar 2009

ja mam 170 cm a 48 - 50 kg

milhaus
18. mar 2009

ellit tam mu povedz že su tu i chudšie baby a nie su anorektičky

alon111
18. mar 2009

milhaus sme dve aj ja som taka 170 cm a 50kg 😀

milhaus
18. mar 2009

moja detska dr. to chcela riešit a chcela ma na infusky ale mama ma nedala a je mi dobre
mam dceru a nebyvam často chora

sasiki
18. mar 2009

ellit problém nie je v tvojej váhe, ale v jeho hlave........milujúci muž by mal pochopiť, že či už žena schudne alebo priberie po pôrode, je to aj kôli JEHO dieťaťu. Kopla by som ho..........

ellit
autor
19. mar 2009

duskaf, tak som ta pocuvla a kedze sa s mojim manzelom tazko rozprava, lebo chodi domov velmi neskoro, napisala som mu spravu na pokec, lebo som vedela, ze tam urcite pojde v noci, ked ja uz pojdem spat. A aky to malo efekt? O jednej mi niekto klope na dvere a velice sa zacal tulit, no a sme sa o tom porozpravali, dala som na "papier" vsetky svoje pocity, co to somnou robi a ake to ma nasledky.
Zevraj nad tym cely den v praci rozmyslal aj on, lebo videl na mne zmeny k nemu a mal pocit, ze to je koli tomu, ale ako kazdy chlap si myslel, ze sa rano zobudim a bude vsetko ako kedysi. Ale ked zbadal moj list, hrozne sa zlakol.
Tak sa mi ospravedlnil a priznal, ze nazvat ma anorektickou bolo velmi tvrde a hlavne od osoby, ktora by ma mala podrzat.
Tak uvidim, dokedy mu to vydrzi a vam babulky velmi dakujem za povzbudive slova. Dodali ste mi odvahu.
Len keby okrem zapnutia telky aj nejako pomohol....ale nemozem chciet vsetko naraz ze? 🙂

sirinka
19. mar 2009

ellit no super, tak sa tesim s tebou, ze to tak dobre zabralo 😵 teraz vam uz neostava nic ine, len si vas vztah pekne dalej pestovat 😉

slnieckova
19. mar 2009

elllit tak nech mu to vydrzi 🙂 😵

ellit
autor
19. mar 2009

dakujem babulky, tak dufam, ze to pochopil, ved uvidime 🙂

bude dneska urcite hrozne rad, lebo som objednala penove puzzle na zem a vyhrala som este jedno ako niekolka zakaznicka online, takze si mozeme otapetovat obyvacku uplne celu 🙂