Manžel ma okráda. Mám sa rozviesť?

denissanr
19. mar 2007

S manzelom po troch rokoch chodenia sme sa vzali. Po svadbe zacali manzelove problemy, ktore zacinali vyletmi za kamaratmi, pravidelne cez vikendy, do rana, v tom obdobi som bola tehotna, tazko som to znasala, a odvtedy zacali nase problemy, neustale hadky. Neskor som mu nasla vyplatnu pasku, ktora ukazovala o 7tis viac z vyplaty, ako mi hovoril, tak som mu pisala sms, kedze bol v tu dobu na chate s partou, ze kde su tie peniaze. Priznal sa mi, ze si pobral pozicky za slobodna, aj pocas nasho manzelstva, ale v banke nevedia, ze je zenaty, a ze mu ich mesacne strhavaju. Neviem to stravit do teraz, uz sme zobrati vyse roka. Medzitym sa nam narodila dcerka, vydrzal 3 tyzdne, a zase tie nocne vylety cez vikendy. Priznavam sa, aj som mu ich zakazovala, nepocuval, a ked po dobrotky sme sa dohodli, vzdy to porusil. Nedalo sa to s nim. Po case som zistila ze nam chyba kamera, ktoru som dostala, povedal ze je v zalozni, tak som mu musela dat peniaze, aby mi ju doniesol. Za tie vylety, som ho aj parkrat vyrazila z domu, byvame u nasich, vzdy sa vratil. a zase dokola. raz mi urobil to, ze mi prisla uverova karta, na moje meno, a ukradol mi ju, a vytiahol love. teraz to musim splacat ja. bola som schopna mu odpustit. prisli vianoce, stravili sme ich spolocne, a ked prisiel silvester, vyrazil von, s tym, ze do polnoci je doma, samozrejme si vypol mobil, a silvestrovali sme s dcerkou same. znovu som ho vyrazila z domu, odvtedy nie sme spolu, stretavame sa. Malu chodi kuknut, 1-2x do tyzdna. Vzdy ked sa stretneme, tak sa pohadame, vzdy mi vycita to ze mu hubujem, a za to ma nervy, a preto to robi. Nezda sa mi to normalne, iny chlap sa vysere, a nezobere pozicku, ci neujde.

Poradte mi, co mam robit? Nechcem sa rozviest, mam ho moc rada, ale za to co nam bol schopny urobit, a co nam urobil, ho nechcem.. mam zmiesane pocity, v poslednu dobu mam velku dilemu, vyzeralo to uz lepsie, ze sa uvedomil, ale zas bum, dozviem sa, ze minuly mesiac si zase zobral pozicku,30tis.. a vyhrazaju sa mu, aby vratil, potom mi povedal, ked som si pytala kameru, tak ze je v zalozni, aj nase obrucky, aj zasnubny prsten.. z toho dovodu ho nechcem, ved co ma s nim caka??? ☹ som velmi nestastna, brali sme sa v kostole, s tym je spojene aj moje myslenie, "co pan boh spoji..", a "neopustis ho v stasti, nestasti".. ved to som mu slubila.. ja som z toho bezradna, ved mame spolu krasnu dcerku, 7 mesacnu.. poradte mi.. nasi su z toho na nervy, ale nechavaju ma samu v tom rozhodnuti.. ako ste to riesili vy? ktorym sa to stalo? dakujem dakujem dakujem..

vierkasteffi
25. dec 2012

veľmi mu chcem pomocť ale neviem ako prvý krok určtie bude aby peniaze chodili na moj učet

mima4
25. dec 2012

@vierkasteffi na toto ti dam len jednu radu, nech sa ihned lieci, ak nie, prec od neho! daj mu kopacky... vsak urcite su uz nejednemu frajerovi ich dala 😉
Ty na rozdiel od zakladatelky tejto temy si slobodna, tak v pohode mozes sa na neho vykaslat... nie si mu nicim zaviazana.

vierkasteffi
25. dec 2012

@mima4 ja to takto určite riešiť nechcem ja mu chcem pomocť sa z toho dostať dokonca aj sám to chce 😉 za akým odborníkom treba ísť

mima4
25. dec 2012

@vierkasteffi
prva a dolezita otazka: chce ist on za odbornikom? chce to on riesit? vidi, ze ma problem?

Lebo ak nie, tak sa zbal a odid od neho. Nema vyznam s takym clovekom planovat manzelstvo a rodinu... to je len pokazenie si zivota na cely zivot.

vierkasteffi
25. dec 2012

@mima4 a nieje to až tak strašne vela penazí je to skor v začiatkoch ...

vierkasteffi
25. dec 2012

@mima4 ano povedal že najprv to skusime sami ak bude mať nutkanie hrať tak mi to povie a vyhladáme odborníka, chce to riešiť ano vie že má problémy

vierkasteffi
25. dec 2012

@vierkasteffi ja som už raz bola vydatá za gamblera a alkoholika ale on si nedal nijako poradiť rozviedla som sa s ním ale toto je trošku iný prípad
@mima4

mima4
25. dec 2012

@vierkasteffi OK, drzim palce, ale zatial sa urcite za svojho priatela nevydavaj, predsa len manzelstvo je na cely zivot, kym chodenie a spoluzitie mozes kedykolvek stopnut...

vierkasteffi
25. dec 2012

@mima4 raz som sa už poučila svadbu neplanujem aj ked máme spolu synčeka

mima4
25. dec 2012

@vierkasteffi svadbu si naplanuj s niekym, kto bude za to stat 🙂

jaduska
25. dec 2012

@vierkasteffi no ak je ten jeho "koníček" iba v začiatkoch a on si uvedomuje, že má problém a aj s tým chce niečo urobiť, tak je to ten najlepší začiatok na ceste preč od závislosti.....ide však o to, aby ti neťahal medové motúzy popod nos a naozaj robil to, čo hovorí - určite vyhľadajte nejakého psychológa, ktorý vám poradí a pomôže, zo začiatku to bude chcieť väčší "kontroling" z tvojej strany, ale zároveň musí mať priateľ pocit, že mu dôveruješ a chceš mu pomôcť....musíte si dohodnúť jasné pravidlá, čo sa týka financií a dodržiavať ich....hlavne sa drž hesla "dôveruj, ale preveruj"....s tým musí tvoj priateľ počítať a je len na ňom, či také niečo zvládne.... 😉

janinah
25. dec 2012

@vierkasteffi gamblerstvo je choroba a sám to nezvládne,lieči to myslím psychiater.stačí ak pogoogluješ a budeš múdrejšia..ak píšeš,že je to iné ako tvoj prvý partner gambler,tak len klameš samú seba

miskap2111
25. dec 2012

@vierkasteffi lieči to psychiater- choďte čo najrýchlejšie. Nenechaj sa učičíkať, ak by náhodou zmenil svoje odhodlanie a tvrdil, že to zvládne aj sám- to sa v čase závislosti nedá.

secrets
25. dec 2012

@vierkasteffi ahoj, mala som s mojim rovnaky problem, ak chces, mozem ti napisat do IP co konkretne u nas zabralo

cecil36
25. dec 2012

@vierkasteffi nie je to ine, je to to iste 😒 Gambler to nikdy nezvladne sam, lebo stale si mysli, ze este to ma pod kontrolou. Nema. Ak sa chce liecit, nie vtedy, ked bude mat nutkanie hrat, ale ihned. Uz vcera bolo neskoro. Zavolaj do centra pre liecbu drogogovych zavislosti. Tu mas link: http://www.cpldz.sk/index.php?page=menu2 Z vlastnej skusenosti (moj ex bol gambler- nie automaty, ale tipovanie), ja by som uz s takym chlapom nebola, neverila by som.

katy1979
28. dec 2012

@vierkasteffi tak toto riesime uz nejaky ten mesiac. Tiez to zacalo poziciavanim si od kolegov ci od brata. Vies ako to skoncilo? Zobral si uvery za 30 000eur. A pan boh vie od koho ma este pozicane peniaze. Vsetko to padlo na tipovanie. Ak to chce riesit tak utekat k psychiatrovi ktory sa tym zaobera. Ak si je vedomy ze ma problem o to lepsie.

zuzka38
28. dec 2012

@vierkasteffi na hranicnej ulici su dobri odbornici na zavislosti.. ak to xce riesit, urcite cez odbornu pomoc, drzim palce

lili_mia
28. dec 2012

@denissanr ohladom poziciek, ak dojde na rozvod, nech mas sudom stanovene, kto je zodpovedny za ich splacanie .. pretoze fakt, ze ste sa rozviedli, ale manzel si ich bral na seba, to nikoho nezaujima .. v rozsudku o rozvode nech je spisane aj to, kto je zodpovedny za ich splacanie a s tymto rozsudkom naklusat vsade, skadial boli pozicky zobrate, aby si to oni u seba prepisali .. inak si za ich splacanie stale zodpovedna Ty, aj ked budete rozvedeni .. tot nase pravo

reni1512
28. dec 2012

utekaaaaaaaaaaaaaaaj...... od neho cim skor!

vierkasteffi
28. dec 2012

@reni1512 je to len v začiatkoch a chce to riešiť chcem mu dať šancu ...

samantha223
28. dec 2012

@vierkasteffi sancu mu dajte ak o nu stoji, ale ak ju premarni, nikdy sa nezmeni....

vierkasteffi
28. dec 2012

@samantha223 ja som mu povedala dám ti šancu aj ti pomožem ale ak ma sklameš beriem malého a odchádzam ...

samantha223
28. dec 2012

Toto je pekne, jednu sancu treba dat!!!! Mozno to raz aj vy budete potrebovat. opacny pripad je moj svagor, ktory pije a vzdy po vytriezveny naslubuje segre. potom zase pije, potom zase pardon, potom zase pije, zasa pardon... kol dokola... Robi to uz 13 rokov a segra mu vzdy odpusti. Je blba ale neda si povedat. boji sa ze ostane sama. ani toto nie je riesenie. umna by skoncil ak by druhu sancu premarnil...

vierkasteffi
28. dec 2012

@samantha223 toto je prípad aj mojho švagra tiež bol alkoholik 😒 nedal si povedať bolo to takto 20 rokov ..., nakoniec mu zistili rakovinu hrtana nedávno umrel nech mu je zem lahká
a bývali muž mal tiež problém s alkoholom a automatmi 2 roky sluboval plakal že viac to nespraví a ked prišla výplata znova to isté dokola po rozvode som platila ešte jeho dlhy ☹

samantha223
28. dec 2012
vierkasteffi
28. dec 2012

@samantha223 takže pevne verím že toto je iný prípad a hlavne že chce s tým niečo robiť chcela by som s ním ísť za odborníkom na nejaké sedenie ... zaujímavu vetu mi povedal budem sa snažiť aby sa to viac nestalo a ak budem mať nutkanie hrať tak ti to poviem a budeme to riešiť veľmi sa bojím že odo mna odíjdeš aj s malým na to vás veľmi milujem aby som vás znovu sklamal ...

samantha223
28. dec 2012

@vierkasteffi kazdi moze zlyhat, ale aj napravit! je rozdiel ak to niekto chce , alebo nie. drzim palce

secrets
3. jan 2013

@vierkasteffi moj sa mi vzdy priznal, mal som chut/nutkanie ist si zahrat, ale som kvoli vam vydrzal a nesiel, a hovori mi to s takym hlasom, ze " pochval ma", a ja ho vzdy pochvalim aby si bol isty, ze sa dobre rozhodol, a vidno na nom, ze ho to tesi, a ze potrebuje takuto podporu - da sa to zvladnut, ak on sam chce a ty mu pomahas

nazorotca
15. feb 2013

gambler je závislák,a neprestane gamblovať, prešustruje všetko, doslova všetko, naberie pôžičky, dá do zálohy byt, a keby mohol aj ženu a seba....od gamblera, čo najrýchlejšie preč a skončiť, zrušiť bsm, zablokovať účty, schovať peniaze, cennosti, zablokovať nehnuteľnosti, skrátka totálny odstrih gamblera od možnosti prísť k peniazom, zachrániť, čo sa dá, čím skôr, tým menej škôd, poslať k psychiatrovi, ak nechce a nejde, dať okamžite žiadosť na rozvod s predbežným opatrením , neveriť ani slovo pokiaľ nie je na liečení, ak nechce, totálny koniec, žiadne sľuby, upozorniť rodinu, kamarátov nepožičiavať mu peniaze

lubikan
15. feb 2013

kocky byvanie pred svadbou nic nevyriesi...to aby ste toho cloveka spoznali uplne,treba s nim zit niekolko rokov( a to uz je jedno,ci ste manzelia,ci nie)...kolko?? 5-,10,15 ...zatedy moze byt vsetko ok....a na 16 pride nieco,co nebudete vediet rozdychat....niekedy ho ani nespoznate vobec za cely zivot

a aby ste si vedeli "dobre" vybrat,mali by ste udrziavat viac vztahov..dajme tomu 4.. naraz a porovnavat....a ktory prejde,ten bude vas....

taakze to je jedno,ci je vztah potvrdeny papierom,ci nie....