Manžel ma okráda. Mám sa rozviesť?

denissanr
19. mar 2007

S manzelom po troch rokoch chodenia sme sa vzali. Po svadbe zacali manzelove problemy, ktore zacinali vyletmi za kamaratmi, pravidelne cez vikendy, do rana, v tom obdobi som bola tehotna, tazko som to znasala, a odvtedy zacali nase problemy, neustale hadky. Neskor som mu nasla vyplatnu pasku, ktora ukazovala o 7tis viac z vyplaty, ako mi hovoril, tak som mu pisala sms, kedze bol v tu dobu na chate s partou, ze kde su tie peniaze. Priznal sa mi, ze si pobral pozicky za slobodna, aj pocas nasho manzelstva, ale v banke nevedia, ze je zenaty, a ze mu ich mesacne strhavaju. Neviem to stravit do teraz, uz sme zobrati vyse roka. Medzitym sa nam narodila dcerka, vydrzal 3 tyzdne, a zase tie nocne vylety cez vikendy. Priznavam sa, aj som mu ich zakazovala, nepocuval, a ked po dobrotky sme sa dohodli, vzdy to porusil. Nedalo sa to s nim. Po case som zistila ze nam chyba kamera, ktoru som dostala, povedal ze je v zalozni, tak som mu musela dat peniaze, aby mi ju doniesol. Za tie vylety, som ho aj parkrat vyrazila z domu, byvame u nasich, vzdy sa vratil. a zase dokola. raz mi urobil to, ze mi prisla uverova karta, na moje meno, a ukradol mi ju, a vytiahol love. teraz to musim splacat ja. bola som schopna mu odpustit. prisli vianoce, stravili sme ich spolocne, a ked prisiel silvester, vyrazil von, s tym, ze do polnoci je doma, samozrejme si vypol mobil, a silvestrovali sme s dcerkou same. znovu som ho vyrazila z domu, odvtedy nie sme spolu, stretavame sa. Malu chodi kuknut, 1-2x do tyzdna. Vzdy ked sa stretneme, tak sa pohadame, vzdy mi vycita to ze mu hubujem, a za to ma nervy, a preto to robi. Nezda sa mi to normalne, iny chlap sa vysere, a nezobere pozicku, ci neujde.

Poradte mi, co mam robit? Nechcem sa rozviest, mam ho moc rada, ale za to co nam bol schopny urobit, a co nam urobil, ho nechcem.. mam zmiesane pocity, v poslednu dobu mam velku dilemu, vyzeralo to uz lepsie, ze sa uvedomil, ale zas bum, dozviem sa, ze minuly mesiac si zase zobral pozicku,30tis.. a vyhrazaju sa mu, aby vratil, potom mi povedal, ked som si pytala kameru, tak ze je v zalozni, aj nase obrucky, aj zasnubny prsten.. z toho dovodu ho nechcem, ved co ma s nim caka??? ☹ som velmi nestastna, brali sme sa v kostole, s tym je spojene aj moje myslenie, "co pan boh spoji..", a "neopustis ho v stasti, nestasti".. ved to som mu slubila.. ja som z toho bezradna, ved mame spolu krasnu dcerku, 7 mesacnu.. poradte mi.. nasi su z toho na nervy, ale nechavaju ma samu v tom rozhodnuti.. ako ste to riesili vy? ktorym sa to stalo? dakujem dakujem dakujem..

nazorotca
16. feb 2013

@lubikan zaujímavé, no v podstate, manželstvo je lotéria 😀

anniera
16. feb 2013

moja rada - zbaviť sa takého človeka čo najskôr

danjelca
16. feb 2013

iba jedna rada...alkoholikov a gamlerov kopnut do prdele....iba to ich môže no nemusí ešte zachrániť.
ešte sa nestalo aby sa odpúštaním a stále sa zvyšujúcou toleranciou takíto napravili.To si treba dobre zapamätat..ešte sa to nestalo...

travisek
4. jan 2014

@denissanr Ahoj. Chuda moje, nachadzas sa vo velmi tazkej situacii. Je mne Ta velmi luto aj mam s Tebou hlboky sucit a pochopenie. Ja sama si tiez neviem vyriesit moje problemy v manzelstve / mozes sa o nich dozvediet z mojich predoslych prispevkov/. Takisto prechadzam tazkym obdobim v nasom dlhorocnom vztahu a mame spolu krasneho syna a rozumiem o com pises, ked spominas to zosobasenie v kostole. Som tiez krestanka a ten isty nazor, ze co Boh spojil, nech nic nerozdvoji, mat sa radi v zdravi aj v chorobach, v stasti I nestasti, vsetkeho sa skusam dodrziavat aj ked je to tazke... a to ma prave vsetko stale drzi s nim. Prajem Ti vela sil a aby si sa spravne rozhodla. Mnoho spokojnisti do buducnosti. P.S. Citim s Tebou, modli sa. Pan Boh nam bude na cestach a pomoze to s nami vyriesit.

travisek
4. jan 2014

@denissanr Velmi smutne a myslim si, ze to Ti zacal teda robit velmi skoro ten Tvoj take veci / klamat, robit si co chce s kamosmi a nechava Ta uz odteraz samotnu, kedmate malicke babatko a vselijake ine veci co o nom popisujes/, Uplne Ta rozumiem aka musis byt z toho sklamana a bezradana. Neviem neviem aka buducnost Ta s nim veru caka...niekedy si nas ti chlapi ani nezasluzia, ja to stale vravim. Kazdopadne Ti zelam len to najlepsie nech sa umudri a ustali co najskor.

travisek
4. jan 2014

@veronika13 Rozumne rady, suhlasim s Tebou vo vsetkom.

travisek
4. jan 2014

@denissanr Prosim Ta pekne a preco by si mu to auto vobec nechavala????? Ani napad, nema nanho ziadny narok podla spravnosti, mala si ho uz za slobodna takze je Tvoje !!!!!! Nedaj sa odzubat, ani nahodou by som mu ho nenechala a nepripustila taku myslienku. A to uz vobec nie zo ziadnej lutosti, ved on ju tiez nema nad Vami / Tebou a malickou dcerkou/.

travisek
4. jan 2014

@vierkasteffi No toje ozaj hrozne ked prepadne tomu, ze zacne hravat automaty, gamblovat, po kasinach atd. Tiez som si riesila tento problem par rokov naspat, ale hned som robila doma cirkus a poriadky, uvedomil si to a prestal, dokial nebolo neskoro ale mrzelo mna velmi ked sa chcel poberat takymi chodnickami... zavislost je zla !!!! Nastastie sa k tomu uz nikdy v buducnosti nevratil. Vsetko dobre prajem.

travisek
4. jan 2014

@samantha223 Hej, suhlasim, ze najhorsie je to s tym nekonecnym odpustanim. dame sancu ale ako dlho ma zena chlapovi odpustat??? Raz musi byt dost !!! Najsmutnejsie na tom je, ze muzi si casto nedokazu dodrzat svoj slub a potom to na zenach velmi zneuzivaju a hraju nam na city. Zalezi ktora kolko toho vydrzime...

travisek
4. jan 2014

@lubikan Mas asi pravdu co sa tyka tych vztahov, manzelstiev a zitim partnerov pred svadbou. U nas dvoch tiez tak bolo, ze pred svadbou spolu chvilu zili, vzali sa, vsetko dobre pokracovalo prve zaciatky rokov az po decku ked prichadzalo k rieseniu inych, viacerych problemov sa velmi zmenil. Takze to nemame veru ziadna nikde a nikdy s nikym zarucene...

gabriellka
4. jan 2014

@travisek treba niekedy pozerať aj na dátumy kedy bola téma založená 😉

vierkasteffi
4. jan 2014

@travisek u nas to našťastie dalej nepokračovalo ešte pár dlhov síce ostalo ale už nie veľa a viac nehral takže nie všetkých treba hádzať do jedného vreca 😉

travisek
4. jan 2014

@gabriellka Sorry, prehliadla som to, uznavam si !

travisek
4. jan 2014

@vierkasteffi Suhlasim

borkavan
10. jan 2014

@denissanr no keďže sa s ním nechceš rozviesť, tak v prvom rade si zruš na súde BSM-ko a v druhom rade ho pošli na liečenie. Buď gembluje, alebo fetuje. Ak dokážeš na súde, že žije neusporiadaný život, tak ti to BSM-ko zrušia hneĎ. neváhaj. najprv sa postaraj o seba a potom pomáhaj jemu, ked teda chceš.

nazorotca
11. feb 2014

bsm sa môže zrušiť iba súdom!!!
a.) - manželstvo sa zruší rozvodom - právoplatnosťou rozhodnutia o rozvode manželstva končí BSM
b.) - zrušenie bsm súdom na základe žiadosti jedného z partnerov z dôvodu podnikania- živnosti druhého partnera manželstva

noricelka
2. máj 2014

Kocky,poprosim Vas o radu..moj otec chlasce a vraj aj hra automaty..dnes sme s mamkou zistili,ze jej ukradol nejake zlato.mamke navrhujem rozvod a hned.da sa ale nejako riesit to zlato? cez policiu? trestne oznamenie? dakujem

esterba
2. máj 2014

@noricelka šupito presto za advokátom a zrušiť BSM. Úplne vážne a bez ohľadu na náklady - dlhy, čo narobí mamine, budú oveľa vyššie.

miro181
2. máj 2014

@vierkasteffi Máš zaslepené oči, čím skôr od takého chlapa, pozeraj na problém reálne a nie ho ešte ospravedlňuj. Robíš veľkú chybu, že problémy zľahčuješ a bagatelizuješ. V budúcnosti sa ti to vráti aj s úrokmi

vierkasteffi
2. máj 2014

@miro181 odvtedy už prešlo pár mesiacov dlhy sme už medzitým poplatili a viac sa k tomu nevrátil 😉