Manžel ma okráda. Mám sa rozviesť?

denissanr
19. mar 2007

S manzelom po troch rokoch chodenia sme sa vzali. Po svadbe zacali manzelove problemy, ktore zacinali vyletmi za kamaratmi, pravidelne cez vikendy, do rana, v tom obdobi som bola tehotna, tazko som to znasala, a odvtedy zacali nase problemy, neustale hadky. Neskor som mu nasla vyplatnu pasku, ktora ukazovala o 7tis viac z vyplaty, ako mi hovoril, tak som mu pisala sms, kedze bol v tu dobu na chate s partou, ze kde su tie peniaze. Priznal sa mi, ze si pobral pozicky za slobodna, aj pocas nasho manzelstva, ale v banke nevedia, ze je zenaty, a ze mu ich mesacne strhavaju. Neviem to stravit do teraz, uz sme zobrati vyse roka. Medzitym sa nam narodila dcerka, vydrzal 3 tyzdne, a zase tie nocne vylety cez vikendy. Priznavam sa, aj som mu ich zakazovala, nepocuval, a ked po dobrotky sme sa dohodli, vzdy to porusil. Nedalo sa to s nim. Po case som zistila ze nam chyba kamera, ktoru som dostala, povedal ze je v zalozni, tak som mu musela dat peniaze, aby mi ju doniesol. Za tie vylety, som ho aj parkrat vyrazila z domu, byvame u nasich, vzdy sa vratil. a zase dokola. raz mi urobil to, ze mi prisla uverova karta, na moje meno, a ukradol mi ju, a vytiahol love. teraz to musim splacat ja. bola som schopna mu odpustit. prisli vianoce, stravili sme ich spolocne, a ked prisiel silvester, vyrazil von, s tym, ze do polnoci je doma, samozrejme si vypol mobil, a silvestrovali sme s dcerkou same. znovu som ho vyrazila z domu, odvtedy nie sme spolu, stretavame sa. Malu chodi kuknut, 1-2x do tyzdna. Vzdy ked sa stretneme, tak sa pohadame, vzdy mi vycita to ze mu hubujem, a za to ma nervy, a preto to robi. Nezda sa mi to normalne, iny chlap sa vysere, a nezobere pozicku, ci neujde.

Poradte mi, co mam robit? Nechcem sa rozviest, mam ho moc rada, ale za to co nam bol schopny urobit, a co nam urobil, ho nechcem.. mam zmiesane pocity, v poslednu dobu mam velku dilemu, vyzeralo to uz lepsie, ze sa uvedomil, ale zas bum, dozviem sa, ze minuly mesiac si zase zobral pozicku,30tis.. a vyhrazaju sa mu, aby vratil, potom mi povedal, ked som si pytala kameru, tak ze je v zalozni, aj nase obrucky, aj zasnubny prsten.. z toho dovodu ho nechcem, ved co ma s nim caka??? ☹ som velmi nestastna, brali sme sa v kostole, s tym je spojene aj moje myslenie, "co pan boh spoji..", a "neopustis ho v stasti, nestasti".. ved to som mu slubila.. ja som z toho bezradna, ved mame spolu krasnu dcerku, 7 mesacnu.. poradte mi.. nasi su z toho na nervy, ale nechavaju ma samu v tom rozhodnuti.. ako ste to riesili vy? ktorym sa to stalo? dakujem dakujem dakujem..

sharlotta
19. mar 2007

Denisa, tvoj manzel je jasny gembler. To iste sa stalo mojmu znamemu, vzal si pozicky, ukradol rodicom zlato...vyhrazali sa mu, ze ak nevrati, bude zle. Rodicia za neho vstko splatili a potom sa to vratilo znova. Je to zavislost, ako akakolvek ina. Musi sa ist liecit, inak sa z toho nedostane a moze skoncit velmi zle. Problem je len v tom, ze on sam musi chciet... 😒

sue
19. mar 2007

Psychológ...
...ale inak rozvod z môjho pohľadu...kým vás nezadĺži úplne preboha...

sharlotta
19. mar 2007

Poradit sa s pravnikom....zit oddelene, az kym nebude "cisty". Mozes mu pomoct jedine tak, ze si nastudujes veci, vyhladat centra, kde sa takato zavislost lieci, podas mu informacie, vysvetlis mu, co sa s nim deje a ako z toho von. Konecne rozhodnutie je na nom.

sue
19. mar 2007

...a ešte vymeniť zámky na byte, zamknúť všetky cenné veci a pod. Zabrániť jeho vstupu do bytu kým tam nebudeš ty.

sharlotta
19. mar 2007

A mozes zavolat aj na linku Nezabudka, tam ti poradia kam s tym, lekarov, zariadenia...
http://www.dusevnezdravie.sk/nezabudka.htm

elliana
19. mar 2007

pozor na tie pozicky, kym ste svoji, a on nebude mat s coho splacat, budes to musiet splatit ty.

sharlotta
19. mar 2007

Myslim, ze sa to da vyriesit tak, ze treba zajst na socialku a vypisat tam nejaky formular, ze zijete v oddeleni...Tym padom nie si zodpovedna za jeho pozicky a nemoze vyberat peniaze z tvojich uctov. V teme "Opousti mne manzel" to pisali dievcata...

denissanr
autor
19. mar 2007

smaria baby, vystrasili ste ma.. 😨

ten psychos, aj ja som nad nim rozmyslala.. on tvrdi, ze hra prilezitostne.. nie je gambler.. ja vazne neviem.. je na nom vidno, ze je z toho vystresovany.. ze cela vyplata ide na splacanie, a nema z coho zit, tak si bere pozicky.. 😖 ja neviem, pochybujem..

sharlota, a prosim ta, kde na socialke to najdem?.. tam kde aj pridavky davaju??? to by bolo aspon riesenie.. na cas.. kym sa to nevyvrbi

denissanr
autor
19. mar 2007

a ako s pravnikom? ako moze on poradit?.. prepacte, mne to ani nemysli.. musite mi to vysvetlit

sue
19. mar 2007

Napriklad ako si poistit majetok, aby si on neprisla vdaka jeho dlhom...

veronika13
19. mar 2007

tiež by som poradila jedine liečenie, ale on si to asi ťažko pripustí, že ho potrebuje. Ak žijete na dedine, tak viem že tam sa takéto liečenie považuje za hanbu, ale na to sa vykašli, nech si každý myslí čo chce, ide predsa o vás. Skúsiť mu navrhnúť to liečenie, ale nie v hádke, proste sa skúsiť o tom normálne porozprávať a tiež mu povedať, že nechceš zahodiť vaše manželstvo do koša, proste že mu chceš pomôcť a že ho máš rada ako aj sama píšeš. On si musí sám uvedomiť, že robí chybu a urobiť v sebe rozhodnutie, že to chce zmeniť. Nútenie tu nepomôže. A samozrejme aj to čo ostatné holky radili, pozamykať cenné veci...

bihan
19. mar 2007

denissa, to nie je strašenie ale realita... v prvom rade by som aj aj skočila za právnikom a zrušila bezpodielové spoluvlastníctvo z dovodu manželového správania (teda vprípade, že ešte nechceš rozvod). Ale závislosť je niečo, s čím sa ťažko bojuje (poznám to, mamča bola alkoholička vyše 20 rokov) a kým si to on sám neuvedomí a nerozhodne sa liečiť, jediné osoby, ktoré budú trpieť, budeš ty a tvoja dcérka.

sharlotta
19. mar 2007

S pravnikom sa porad, comas urobit, aby nemohol disponovat tvojimi peniazmi. neviem kde to na tej socialke je, ale baby to pisali...tak sa skocim pozriet do tej temy. To, ze hra len prilezitostne....malokto, kto je zavisly si to aj prizna. Skus mu tie informacie o tej chorobe vytlacit a popros ho, nech si to aspon precita, ked bude sam...Bez liecenia a odbornej pomoci to nepojde. Tento problem poznam velmi z blizka, tak urcite nestrasim a neprehanam.Bohuzial.

sue
19. mar 2007

...a nevravím, že sa máš rovno rozviesť...ale mysli na to, že život máš ln jeden... ak máš viac času stráviť prosíkaním muža a pracovníkov záložní, aby ti vrátili OBRÚČKY a ZÁSNUBNÝ PRSTEŇ (už to o niečom vedčí) ako vychovávaním dcérky... tak mu radšej zbaľ kufre... a buď sa chalan zbadá.... alebo si vy časom nájdete nejakého naozaj čarovného princa...

denissanr
autor
19. mar 2007

sue, uz ich ma zbalene.. nebyva s nami uz 3 mesiace..

bihan, to je tiez dobry napad.. skusim teda najst pravnika.. a to mozem hocikoho? najst ho v zlatych strankach?

sharlota, ja viem.. viem aj to, ze to popieraju, a pritom su az po usi.. overovala som to aj u kamaratov, povedali, ze pri nich to nerobi, ze mozno, ked je sam.. tak asi..

veronika, sme na dedine.. ale kaslem na nich.. skusim mu dohovorit, snad sa to podari.. momentalne som v takej situacii, ze ho nechcem vidiet.. dnes tu bol, s malou 5min, a mne povedal, ze to nie je ako pred tym.. ze ma nelubi, ked hubujem 😒 .. jeho mozog, necudujem sa.. ma 23r..

pohladam to, poslem mu to, nech si to v klude precita.. tie moznosti liecby..

dakujem, ste zlate..

sue
19. mar 2007

Deniss, držím palčeky... najmä nestrať hrdosť... ty ani tvoja dcérka ste nespravili nič zlé...

sharlotta
19. mar 2007

A co caka, ze sa budes mlcky pozerat, ako vam postupne odlozi do zalozne cely dom? 😠 😠

denissanr
autor
19. mar 2007

sharlota, ved my nic nemame spolu 😅 .. len auto.. a to je pisane na mna, za slobodna.. ale je mi to jedno, nech si ho necha.. nech mi da pokoj..

ale trosku som sa ukludnila, moc velmi ste mi pomohli.. strasne vam dakujem, ste zlate.. kazdopadne zacinam konat - to socialne, a pravnik kvoli zruseniu BSM.. urcite, neviem kedy sa mi zadari, snad tam dorazim niekedy cez tyzden, v stredu ucim, tak mozno vtedy..

proste ho necham tak, nech klesne na dno, mozno sa uvedomi.. mozno nie.. uz som s tym zmierena.. nech je to akokolvek, nech to akokolvek dopadne..

maca793
23. mar 2007

denissanr ja som bola s ex zobratá len 1 týždeň, a už si robil čo chcel. peniaze mi nikdy nedával, vydržala som to s ním ani nie 3 mesiace a podala som žiadosť o rozvod. zarobil pred 6 rokmi 13000,-, z toho platil na byt a šeky spolu 3000,-sk a robil nákup za 1500,-na mesiac. mne nedával žiadne peniaze a kde ich dával? neskôr som sa dozvedela, že chodil hrávať automaty a veľa pil. po rozvode mal aj problémy s partiou ľudí, kradol kde sa dal a všetko sa mu prepieklo.
našťasie byt v ktorom sme bývali bol napísaný na mamu, takže som mu nemusela hľadať nikaký podnájom a ani vyplácať nikaké peniaze. aj peniaze, ktoré som si požičala od krstného minul, stále hovoril, že niečo potrebuje. keď prišlo na lámanie chleba, tak sa nevedel vysomáriť.
konečne mám od neho pokoj, na deti poriadne platí a donesie im aj niečo pomimo.
rozvedená som už 5 rokov. v tom vzťahu hrala hlavnú úlohu aj jeho ožraná mater. ak chceš vedieť viac, tak mi kľudne napíš na IP. ahoj macka 😉

perla200
21. sep 2007

denissanr - je to jasné je gambler, rýchlo preč od neho, alebo mu vysvetli, že má problém....a dá sa riešiť. na to sú odborníci, a ked si nedá povedať,tak preč od neho, lebo budeš len splácať dlžoby. a gamblerstvo je závislosť ako každá iná, ako napr. alkoholizmus, drogy....držím palce

tara2
22. sep 2007

denissanr - aj kamaratkyn manzel bol gambler a minul za jednu noc celu vyplatu. Bola z toho na prasky. Dokonca sa tiez chcela aj rozviest, ale nastastie si vstupil do svedomia a prestal. Teraz ziju spokojne, obaja maju pracu a maly je krasny. Zelam ti, aby to aj u Teba takto dopadlo...

ttina
22. sep 2007

denissar...vsetko co je hore napisane by som ti radila aj ja a kedze&som veriaca, mozno by som poradila aj to, ze som pocula, moznost anulacie manzelstva, ak bol manzel gembler pred svadbou a zatajil to...skus sa poradit aj s dobrym knazom...hm?

cat
22. sep 2007

desisa, dobre si spravila ze si ho vyrazila, ved by vam predal aj strechu nad hlavou preboha. Ja som mala kolegu gamblera, teraz sedi v base. A inak slusny mlady inzinier, len spreneveril velku sumu aby ju mohol nahadzat do rulety. 😒 Vymente si zamky na dome ak uz nemate..drzim palce..

poleva
23. sep 2007

ahoj denisa ako sa máš ?

geegee
23. sep 2007

ja len tak na okraj...psycholog gemblerovi nepomoze. Tym sa zaoberaju vacsinou psychiatri. Ale denise by sycholog mohol pomoct, podporit ju v rozhodovani

barny2
24. sep 2007

pokiaľ sa nezmenil teraz tak to už asi ťažko. Pred svadbou sa správal inak? Ja nemám skúsenosti že by sa človek zmenil nejako po svadbe, môj muž je taký istý, no možno práve preto som ho už celkom dobre poznala lebo sme bývali spolu aj pred svadbou.

poleva
24. sep 2007

aj ja som za to- bývanie pred svadbou

barny2
24. sep 2007

je to lepšie to sa nedá pretvarovať s niekým keď žijete pod jednou strechou

vierkasteffi
25. dec 2012

poradte mi ja som pred 3 dnami zistila že moj priatel hrá automaty zatial to nieje až v takom štadiu aby bral z domu veci alebo nabral nejaké požičky od banky ale má napožičiavane v robote od rodiny od kamarátov dokonca nemáme zaplatený nájom ☹