Manžel ma opustil kvôli bývalej

janaska
27. jún 2009

Ahoj volam sa Janka a potrebujem sa s niekym porozpravat! Som s manzelom v rozvodovom konani a nechce mi dat syna! Moj syn chodi do skooly v dedine kde sme byvali ale ja som sa musela odstahovat do mesta ale Davidko chce ist ku mne a nechce ho pustit!!!

bodka13
27. jún 2009

...požiadaj o zverenie syna do opatery,alebo ako sa to volá 😉

janka1874
27. jún 2009

tu pomôže jedine súdnou cestou žiadať syna a vôbec ako ho mohol len tak akože pobaliť a išiel aj s ním

vanja
27. jún 2009

to je mi ľúto, dieťaťa sa nevzdaj, poraď sa s právničkou a čo najskôr, nečakaj

amadora
27. jún 2009

Počkaj synčeka pred školou a zober si ho k sebe a do súdu treba vydržať, držím palce nech ho zveria tebe 😒

vanja
27. jún 2009

amadora: len aby jej potom manžel nerobil kvôli tomu peklo, a trpieť bude hlavne synček

amadora
27. jún 2009

však on si ho zobral tiež len tak svojvoľne 😒 ja len zato že mám skúsenosti s našim právnym systémom 😔 tu sa človek spravodlivosti nedočká...

bubaczik
27. jún 2009

..a prečo si odišla do mesta bez syna? to ja sa len pytam,nesudim 😉

ja by som zašla na odbor soc.veci a rodiny,a tam by som spisala žiadosť o zverenie vychovy..a jasne,kym sud nerozhodne,ma otec aj matka rovnake prava..a dieťa by som si zobrala k sebe 😉

maca793
27. jún 2009

žiadaj súdom o dieťa do zverenia do tvojej opatery a prečo by si ho mal nechávať? veď v meste sú tiež školy a podľa mňa lepšie ako na dedine

hanka274
27. jún 2009

janaska, este je to vobec aktualne?? ...bo si sa uz neukazala...

janinah
28. jún 2009

akože nechce pustiť? zoberiem dieťa zo škôlky k sebe a zariaďujem veci po právnej stránke,NEBOJ sa manžela

ada32
28. jún 2009

porad sa; s pravnickou,poziadaj sud o predbezne opatrenie.to je rychlo.na to nebudes dlho cakat.
urcite ti ho zveria a manzel ti ho bude musiet odovzdat.
aj ked....on sa vie o neho riadne postarat?lebo ak ano,ak mu na nom naozaj zalezi a nejde mu len o to aby ti urobil zle,tak by som sa snazila po dobrom s nim dohodnut.
lebo je to pravda,ze deti pri takychto konfliktoch najviac trpia. ☹

aleka
28. jún 2009

žiadaj na súde návrh na vydanie predbežného opatrenia podľa § 76 ods. 1 písm. b) , to znamená že súd odovzdá dieťa do starostlivosti druhého z rodičov, zveria syna niektorému z vás, a rozhodnú na súde do 7 dní. určite to rieš cestou súdu, ked sa s manželom nedá dohodnúť. určite to je ťažké a syna chcete obidvaja, ale ked sa inakšie nedá............. ak nemáš nejakého známeho právnika a nevieš napísať návrh chod na úrad práce, soc. vecí a rodiny a oni ti pomôžu návrh napísať, sú tam aj od toho 😉