Manžel nechce druhé dieťa

jahoda23
14. nov 2007

Ahojte babenky, mám taký "problémik". Máme s manželom 2ročnú dcérku Natálku a ja by som už veľmi chcela druhé dieťa. Ale manžel je proti... Pritom vždy chcel dokonca až tri deti, a zvykol zo srandy vravieť, že tretie si porodí sám, ked ja nebudem chcieť... Do takéhoto niečo sa nedá nútiť, a tak čakám, či nezmení názor. Zdá sa mi to nefér, že v podstate o takej dôležitej veci rozhodol on a hotovo! Nezaujíma ho, čo si o tom všetkom myslím ja, čo prežívam, ked povie jednoznačné nie...
Ani neviem, prečo vám to píšem, je to asi iba náš problém, však?
Ale možno máte niektorá rovnaký problém, alebo ste mali a už je šťastne vyriešený???
Ak sa vám chce, napíšte mi niečo k tomuto môjmu problému. Ďakujem vám, Janina.

gerci90
20. sep 2013

@leyla195
@m.i.r.i dievčata ja žial s vami do bodky zapadam presne akoby som čitala naš život, ani moj manžel o druhom ani počut klasicke vyhovorky nieje doba na dve deti, teraz este nie možno časom a bla bla..ale to časom nebude nikdy už len preto že od januara som vysadila tabeltky a prehovarala ho kolko sa dalo a nic vždy musi byt po jeho, vysvetlujem mu že nech neni sebec nie len koli nam ale aj koli malej ved aj ta by surodenca prijala nakolko ide mat 4r. co už je dost velky vekovy rozdiel, vysvtlujem mu že nikde nieje nap. že sa nam zadarí hned,a aj keby tehotenstvo trva 9 mes. ale to tiež nie žiadny agrument nieje dobrý ...presne ako píše leyla u nas sa hadame len pre toto on chce ist s gumou, ja bez a tu sa pohadame, potom mi vynada že ja som mu to sprotivila že tlačim na pílu,ale aj ked som netlačila aj tak ho to sameho netrklo... ale teraz som si už povedala dost baby ,ja viem ake je to tažke ale nechajte tomu volny priebeh, možno ked prestanete tlačiť na chlapa tak sameho ho osvieti,.... alebo sa jednoducho zadarí ani nebudeme vediet ako, verte mi do bodky viem aky je to pocit tej tužby stat sa opät matkou, držat male klbko v naručí,ale na dieta treba dvoch a nasilu malo čo ide... držim vam palce.

laura851
26. nov 2013

U nas je to rovnako 😒 moj muz to vzdy obrati na srandu, popripade sa nevyjadri vobec... Chlapi su podla mojho nazoru hlavne pohodlni, pri jednom sa im ako tak dari ukoristit cas pre seba, aspon tomu mojmu, ale viem a on tiez, ze s dvomi by to bolo uz ine kafe. Urcite ho nechcem nutit, ale na malom, bude mat 6., vidim, ze strasne chyta maniere jedinacka, nemozem nic upratat ani uvarit, chce, aby som sa mu neustale venovala... 😔 a koniec-koncov je tam tuzba po druhom 🙂

laska1982
26. nov 2013

Moj muz tiez nechcel druhe dieta...dcerka ma uz sedem, je v podstate samostatna...ale ja som tuzila po druhom babatku uz velmi dlho (cca od troch rokov dcerky) ..ale on stale nie, nie...nebrala som antikoncepciu, a muz odmietal sexik bez ochrany, takze bez gumky ani rana 😅 .. az teraz, posledny polrok - rok uz nebol taky dosledny v ochrane ale nadalej si tvrdil svoje, ze druhe dieta nie...a teraz som tehotna... chvilku predychaval..ale staral sa o mna od zaciatku, ked mi byvalo zle..a teraz je vsetko tak, ako ma byt 😉 ... zakladatelke drzim palce 🙂 ..alebo uz sa to vyriesilo? necitala som vsetky komenty 🙂

jonas17
26. nov 2013

čítam si vaše príspevky a vraciam sa v myšlienkach spaäť pár rokov dozadu, ako som ja prehovárala muža na tretie dieťa. máme dvoch chalanov a ja som veľmi túžila po dievčatku, hoci nakoniec som sa pristihla, že už mi je jedno, ak by to bol aj chlapec, strašne som chcela ešte jedno dieťatko...u mna táto túžba trevala asi od tridsiatky. v tom čase mal menší 6 rokov a bol veľmi náročný. boli sme z neho unavení, hádali sme sa, bral psycholieky a ked som spomenula dalšie dieťa, muž hned vyletel, že toto nevieme vychovať, nevieme si s ním poradať, načo nám dalšie, že sa zblánime a tak...ale mna nepresvedčil..postupne, ako roky ubiehali, syn sa skludnil, moje hormony nie 😀 , tlačila som na neho čoraz viac. jeho argumenty boli, že čo ked ho prepustia, z čoho budeme žiť, máme len jednou auto, a blá, blá, blá...stále som opakovala, že dieťa nepotrebuje peniaze, ale lásku, že všetko sa vyrieši, že dve deti sme vychovali len s jedným autom , ale on dokoola opakoval, že budeme jesť suché rožky 😀 ...no, a vraj máme ešte čas 🙂 mne tiahlo na štyridsiatku a on mal čas..ked sme sa nakoniec do toho pustili , mala som 36 rokov, bolo to len preto, lebo som si vzala k nám jeho mamu, ( veľmi chorú ), že ju dochovám, a finančne nám, kým budem na materskej, pomôže. ale ja si myslím, že už rezignoval, lebo ja som bola veľmi otravná, tak veľmi som dieťa chcela, že som bola ochotná ho aj ukradnúť, stále , denno-denne som si predstavovala, ako leží v postieľlke, ako ho nosím na rukách a tak, proste, psychiatria čistá.a ked som začala tému, tak stále hádka, že daj mi s tým pokoj...takže, ked sme konečne išli na to, ochorela som, musela som podstúpiť operáciu, odstránili mi obličku. myslím, že vtedy mu došlo, že nie je až taká sranda otehotnieť a že nie som hally berry...nakoniec, mesiac po operácií som otehotnela a máme zdravé dievčatko...takže, čo som chcela svojim výlevom povedať? že si myslím, že ten pravý čas na dieťa príde, ak žena veľmi, veľmi chce, tak určite sa to podarí , že @luciauk? 😀

janickacrazy
26. nov 2013

@jonas17 wau, to si fakt dlho čakala, ale hlavne, že si sa dočkala 🙂 ja chcem tiež ešte dievčatko, tak dúfam, že manžela ešte trošku prehovorím a dočkám sa aj ja, tiež mám už 36, takže už je najvyšší čas 😀

bombonka
26. nov 2013

@jonas17 v dobrom Ti závidím....ja mám len jedno 7 ročné a veľmi túžim po ďalšom...vo februári som nečakane otehotnela ale aj potratila...a tá túžba po ňom ma zabíja...muž nechce o druhom ani len počuť,nie to ešte hovoriť na túto tému...včera sme sa kvôli tomu veľmi pohádali a vykričal mi,že som už posadnutá...ale nedokáže pochopiť tú túžbu...

jonas17
26. nov 2013

@janickacrazy no, dočkala som sa 🙂 a rovno dievčatka 😵 doteraz som si nezvykla, že je tu, neberiem ju ako samozrejmosť, stále sa rovnako teším, je to úplne iné, ako chalani . všetko jej prispôsobujem, ale to už bude aj vekom, aj skúsenosťami..
akože ja tých mužov aj chápem. majú veľkú zodpovedosť, starajú sa o rodinu, muia zarábať, dnes, ked je málo práce, hlavne, dobre platenej, tak nie je to len tak, uživiť rodinu...ale niekedy sa len zbytočne boja. moj je stále v tej istej robote, hlavne, že už pred 12 rokmi čakal, že ho prepustia 😀 nejeme suché rožky. chalani sú dospelí, jeden už na seba zarába sám, druhý študuje, tak toho dotujeme, ale je šikovný, verím, že si nájde robotu, a malá, tá nás zatiaľ nevyšťavuje finančne, tak dá sa to. a teraz by ju nevymenil za nič na svete 😀

janickacrazy
26. nov 2013

@jonas17 no ved presne, tí chlapi sú takí, všetkého sa boja, len aby nebodaj nehladovali a sú aj trochu pohodlní a vrieskajúce dieťatko im moc po chuti nie je, tak ani moj sa do toho zase tak nehrnie, ale aj tak vie, že mu nedám pokoj, takže bude musieť nakoniec ustúpiť, ja ho už poznám, nakoniec urobí to, čo chcem ja 😉

m.i.r.i
27. nov 2013

@janickacrazy no to ti mozem len zavidiet, ze urobi nakoniec to co chces ty🙂 A este super, ze mas uz dve deticky...ja viem, ze ta tuzba aj po tretom aj po stvrtom a x tom je asi rovnaka, ked proste pride na zenu ta tuzba po dietatku, je jedno kolke je v poradi..ale ked mame doma len jedno, ked hrozi ze ostane sam..je to take horsie.....ja sa s tym postupne aj zmierujem, ze moze ostat nas jedinacik, budem sa proste musiet s tym zmierit, lebo inak zosaliem..ak mi muz neustupi na druhe, tak bud psychiatria z tej tuzby po dietati a rozpad vztahu, alebo proste to budem musiet zvladnut ja a cely zivot uz len venovat synovi..u nas si uz ale aj maly pyta surodenca, zacal asi pred pol rokom a je mi o to tazsie mu nejako vysvetlovat, ze mozno, uvidime...posielam ho za tatkom, ze nech jemu povie, lebo mne muz hovori, ze dieta huckam na surodenca ja..co vobec nie je pravda...lenze moj muz jedinacik ( spokojny jedinacik) nevie pochopit, ze niekto po tom surodencovi naozaj tuzi..vravi, ze nas 4 rocny syn nechape este co to znamena a potom hovori malemu, ze by mu sestricka ci bracek len hracky bral a on by sa nemohol hrat a nikam chodit, nemohol by v noci spat lebo by ho babatko budilo ☹ No je to potom tazke....ja som tiez bola teraz na operacii a uz mi vlastne nic nebrani riesit babatko...este stale dufam, ale tiez roky idu, na buduci rok budem mat 36 a veru uz vela cakat nechcem..kym by sa narodilo, uz budem mat aj 37..ak to vobec tak rychlo vyjde, lebo zas ani to zarucene nie je, ze ked sme rychlo pocali pri prvom tak to pojde aj teraz..predsa mame o par rokov viac, par kil viac, viac stresu za sebou a kadejake zdravotne neduhy..ach jaj

m.i.r.i
27. nov 2013

@jonas17 ono pravdu maju ti chlapi v tom, ze nikdy nevies co sa moze stat...ten tvoj sice v tej praci ostal, ale co ak by nie..co ak by ochorel, vazne ochorel, mal nehodu - proste nikdy nevies..a ten moj tiez tak rozmysla, ze co ak by sa nieco stalo, prideme o staly prijem a trebars sa nieco stane jemu a ja sa budem musiet o neho starat, nebudem moct ani ja zarabat alebo co a este doma dalsie dieta..ze s jednym to predsa lahsie preskaceme ako s 2...minule sme pozerali ten dokument o Kennedyovcoch a tam sme zas videli ze Robert Kennedy mal 11 deti..a mu hovorim, ze pozri, zabili ho, ostale zena s 11 detmi! A on, ze no tak ale to bola prachata rodina, zabezpecena s 1000 sluzkami...tak to nemam porovnavat...lebo nam nebude mat kto pomoct..jasneze rodicia su tu a na ulici by sme neostali, ale proste by sme si tu situaciu strasne skomplikovali...takze ked sa clovek zacne zamyslat stale, ze co ak toto a co ak hento, tak nebude nikdy nic...s rozumom a rozvahou samozrejme treba robit, nie len sa riadit emociami a tuzbami, ale neda sa zit ani tak, ze si nic nedoprajem, pretoze co ak sa nieco stane..

laurital
27. nov 2013

Já zastávám názor, který už jsem tu několikrát prezentovala, že žena má mít jen tolik dětí, kolik by i v mezní situaci zvládla sama uživit.
@m.i.r.i Nezlobte se, ale spoléhat na to, že vám pomůže širší rodina?Přijde mi to sobecké, já děti miluji, mám moc ráda i celou svou rodinu, ale rozhodně bych nejásala nadšením, kdyby si sestra pořídila tři čtyři děti a pak očekávala, že jí budu dlouhodobě pomáhat v případě, že jí partner opustí apod.

xveronikaxx
27. nov 2013

@m.i.r.i teda říct, jsou tu rodiče, na ulici nezůstanem je docela ......mno.. proč potenciálně chceš do svého rozhodnutí tahat další osoby v případě, že se ti zhatí tvé plány? proč by měl někdo další doplácet na tvé chyby, neúspěchy atd?

sono2
27. nov 2013

@laurital veď tu nikto o financiách nepíše, to čo si tu dala? A čo muž príde pichne a žena staraj sa ? Ja vôbec nerozumiem tvojej teórií. Predsa povinnosťou muža je postarať sa o rodinu. Kedysi ženy nerobili a boli rodiny s viac ako 5 detí. Si ma rozčúlila...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laurital
27. nov 2013

@sono2 Nepíše o financích?A co je hláška, že děti si pořídím, ona rodina pomůže?
Jinak ať má klidně žena těch dětí deset, když to chlap ufinancuje.A žena, pokud má děti, musí počítat, že i muži se může něco stát a bude vdova a kdo se postará?Díky svému skvělému muži do práce chodit nemusím, ale vždy počítám s možností, že se muži může něco stát a vše bude ležet na mě, proto ty děti máme jen dvě.A ono nejde jen o to děcka uživit a v osmnácti vyslat z hnízda, jde i o to jim dát vzdělání atd...
Tak se nerozčiluj a klid 😉

laurital
27. nov 2013

@fidka79 Děkuji, jsem ráda, že to chápeš.

janickacrazy
27. nov 2013

@fidka79 No vieš niektorí chlapi po prvom dieťatku zmenia názor, lebo zistia, že mať dieťa znamená oveľa viac ako si predstavovali....kamoške sa tiež stalo, že plánovali 2 deti, lenže prvé dieťa bolo také náročné na starostlivosť, že jej drahý teraz o druhom nechce ani počuť a čas beží...ona má už 40, lebo mala aj zdravotné problémy, takže aj to prvé mala neskoro a šanca na druhé je v nedohľadne....aj takí sú chlapi

leni78
27. nov 2013

@sono2 laurital to myslela asi tak, ze kdyz si chlap usmyslí najít si uzasnejsi ženu, coz se stává, tak aby ses dokázala i deti postarat. Protoze chlap jak se zamiluje,tak bojuje i o snížení alimentu. Jinak ja zastávám názor, ze pokud tak moc toužím po dítěti a muž to naprosto odmítá, poohlidla bych se po takovém, který se mnou deti chce. Pokud bych tak moc toužila, nenechala bych si nicit zivot. Nechceš, bude chtít jinej. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
27. nov 2013

@fidka79 no je to rozne, moja suseda tvrdohlavo odmietala druhé dieťa, jej manžel ju prehováral celé roky, teraz chodí vysmiata s kočíkom a vyzerá šťastne ako nikdy predtým 😀

laurital
27. nov 2013

Já se přiznám, že celou debatu nechápu.My jsme s mužem měli vždy jasno, že chceme mít děti.První jsme měli ještě na vejšce, druhé jsme plánovali, až pořešíme bydlení atd... ale vždy jsme věděli, že nezůstaneme jen u jednoho.

@leni78 Děkuji, vysvětlila jsi to za mě.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xveronikaxx
27. nov 2013

@laurital taky moc nechápu... přeci se o tom musí s partnerem bavit už na začátku, jak to kdo vidí, přeci nemohou být po několika letech překvapeni, že ten druhý chce něco jiného než ten první..
samozřejmě, může dojít k situaci, že se shodnou na začátku, ale změní se situace a manžel už víc dětí nechce..pak je ale nasnadě zanalyzovat tu situaci ke které došlo a proč konkrétně druhé dítě nechce a taky se snažit vzájemně pochopit...nedostatek financí a strach z ufinancování 4 členné rodiny považuji za opravdu závažný důvod proč nechtít 2. dítě....

laurital
27. nov 2013

@xveronikaxx Já se přiznám, že nechápu tvůj koment.Nechápeš moji reakci nebo to, co nechápu i já-že před vstupem do manželství nemají jasno v počtu dětí?
Pro nás bylo vždy samozřejmé, že chceme dvě děti, jen jsme je nechtěli přivést do podnájmu.I proto mají naše dcery tak velký věkový rozdíl a já poměrně často musím odpovídat na otázku, jestli mají stejného otce.

m.i.r.i
27. nov 2013

@laurital my sme mali jasno...chodili/zili sme spolu s manzelom 6 rokov v jednej domacnosti kym sme to specatili svadbou a to preto, ze sme uz chceli deti...riesili sme stale kolko deti a ako sa budu volat...a zhodli sme sa na dvoch detoch s vacsim rozdielom ( asi 5 rocnym)..S tym sme sa aj brali a stale sme si to dokola hovorili..tiez by som silno uvazovala potom ci pokracovat vo vztahu ak by mi partner povedal, ze chce len jedno dieta...a ak by nechcel ziadne, tak s nim nie som stopercentne, lebo ja som vzdy tuzila po velkej rodine, chcela som 3 deti..ale teda zhodili sme sa na 2 aj kvoli veku a ten 5 rocny rozdiel plus minus sa nam zdal rozumny...zmena prisla po narodeni syna, kedy moj muz prehlasil uz ked mal maly par dni, ze sme s detmi skoncili..vtedy som to prikladala tomu, ze je to cerstve, predsa mame babatko, vtedy sa zda kazdemu vsetko tazke, manzela chytila velka zodpovednost za dieta, na maleho sa upol a nedal na neho dopustit, bal sa viac ako ja ked zamrncal a bol nestastny z jeho placu,ked sme nevedeli co mu je..pritom podotykam, ze nas syn bol bezproblemove dieta, nebyval chory, nemali sme s nim problemy, iba par prvych tyzdnov ked sme mali problemy s mlekom a potom s bruskom...neskor to uz bolo zlate babo, co spavalo v noci a aj ked si vyzadoval stale nonstop pozornost, bol bezproblemovy..normalne dietatko...aktivnejsie..no ale potom prisli zuby, potom vzdor..a muza neprechadzal nazor na jedno dieta..a nakoniec vsetky ostatne dovody, ze ho bude surodenec obmedzovat, ze mu nebudeme moct dopriat, ze nema zarucene, ze si budu rozumiet, co ak sa budu stale bit a v dospelosti nenavidiet, lebo v okoli ma same zle rodinne vztahy...a konieckoncov uz nechce zazit dalsich 20 zubov, ockovania, koliky, vdory a bezmocnost..ze proste zmenil nazor, lebo kym sme nemali dieta, tak nemohol vediet ake to bude, ale proste sa situacia zmenila a on sa na dve deti neciti...ze ho mam pochopit, ze on asi nie je ten typ...ze mam byt flexibilna, lebo ja to povazujem za zradu, ze sme mali dohodu..ale on stale, ze veci sa proste menia a nemozem sa vo vsetkom drzat planov...zivot sa naplanovat neda...takze ono to nie je o tom, zeby sme to predom neriesili..riesili sme to stale...a okrem toho, on bol kedysi za mladi dokonca au-pair v Anglicku...3 roky sa staral v 2 roznych rodinach raz o 2 a neskor o 3 chlapcov..aj malych..takych 2 rocnych...a deti ma rad...vlastne uz nechce...

m.i.r.i
27. nov 2013

@fidka79 s tym plne suhlasim, ze robit deti a nevediet ich potom zabezpecit je nezodpovedne..zas toto mam ja vyriesene..presne ja stale hovorim, ze 10 deti a potom Modre z Neba...lebo ved bolo pozehnane, tak majme a potom sa jednemu rodicovi nieco prihodi a nemaju z coho zit..takze zas to urcite nie...ale teda zas stale rozmyslat len nad tym, ze co ak...tak by sme asi nemohli nic...
Ja by som si dieta uzivila aj bez muza aj teraz..tieto veci mam vyriesene este od casu ked som bola slobodna..ja od muza nie som zavisla.....ak by som teraz s malym ostala sama, tak nezivorim a neprosim od muza ani cent..a myslim, ze by som to aj s 2 zvladla...ale zas nemyslim, ze zeny by mali rozmyslat tak, ze tolko deti kolko by same uzivili..to by sme vymreli...

motovidlo
27. nov 2013

@m.i.r.i Ahoj, niečo podobné trošku riešime aj my teraz doma... boli sme nejako dohodnutí pred svadbou, o počte detí aj o časovom rozostupe medzi nimi - aby som bola konkrétna, chceli sme dve deti s 2-3 ročným rozdielom. Ale teraz, keď máme malého, vidím na mužovi, že sa mu do druhého dieťaťa vôbec nechce. Teda, aj sa tak vyjadril, že druhé dieťa zatiaľ nechce. Zatiaľ to nie je definitívne z jeho strany, ale už ho to drží dosť dlho, tak veru neviem, či niekedy to druhé bábo bude 😒
Asi neviem veľmi poradiť, niekedy ma to hodne mrzí... ale na druhej strane, nechcem priviesť na svet dieťa, ktoré jeho otec nechce a v najhoršom prípade nebude mať rád. Verím, že sú muži, čo sa zamilujú do malého bábätka, keď ho uvidia, ale nejdem riskovať, že môj taký nebude 😉 Tak sa snažím užívať si pohodu s malým, že nemusím deliť čas medzi viac detí a stíham toho celkom dosť popri starostlivosti o neho... ja muža aj sčasti chápem, už jedno dieťa nám postavilo život na hlavu, nieto dve 🙂
A v žiadnom prípade nesúhlasím, aby sa žena nejako sama zariadila a chlap sa časom prispôsobí. To je podľa mňa ešte bezohľadnejšie, ako to, keď on zmení názor. Ale samozrejme, nie vždy je to ľahké, zmieriť sa s takýmito vecami, hlavne keď ich máme vysnívané pomaly od puberty 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sono2
27. nov 2013

@laurital no tak to dievčatá v dnešnej dobe hypoték by nemali byť deti žiadne. Mňa to momentálne vytočilo, že sú deti hrozne finančne zaťažujúca vec a jasné ja by som ani neprehovárala muža na dieťa. To treba cítiť. Je mi to jedno každý má na to svoj názor a nikto tu nehovorí o desiatich.deťoch. Tu dievčatá píšu o druhom. Sa za reakciu omlúvam.