Manžel nechce druhé dieťa

jahoda23
14. nov 2007

Ahojte babenky, mám taký "problémik". Máme s manželom 2ročnú dcérku Natálku a ja by som už veľmi chcela druhé dieťa. Ale manžel je proti... Pritom vždy chcel dokonca až tri deti, a zvykol zo srandy vravieť, že tretie si porodí sám, ked ja nebudem chcieť... Do takéhoto niečo sa nedá nútiť, a tak čakám, či nezmení názor. Zdá sa mi to nefér, že v podstate o takej dôležitej veci rozhodol on a hotovo! Nezaujíma ho, čo si o tom všetkom myslím ja, čo prežívam, ked povie jednoznačné nie...
Ani neviem, prečo vám to píšem, je to asi iba náš problém, však?
Ale možno máte niektorá rovnaký problém, alebo ste mali a už je šťastne vyriešený???
Ak sa vám chce, napíšte mi niečo k tomuto môjmu problému. Ďakujem vám, Janina.

katka116
27. nov 2013

@m.i.r.i ahojky pamatam si ta z mojej temy, ze mm nechce druhe dieta a dnes mame druhe babo, ale neslo to tlacenim na chlapa... musela som vydrzat lebo uz bol alergicky na temu babo.
Ale ziadne take ze cakanie na kvapocky lasky, proste prisiel cas kedy povedal, ze na dovci sa pokúsime a otehotnela som za 3 mesiace odvtedy... bol by to blby pocit keby to bolo z jeho strany nechcene babo

m.i.r.i
27. nov 2013

@motovidlo presne tak to aj ja citim, ze nechcem dieta ak ho nechce on..preto ziadne recepty typu zved ho, ved on ked dieta uvidi potom si rozmysli a zalubi sa do neho a ze ved zena to ma v rukach u mna nefunguju..ja do druheho pojdem len vtedy ak sa rozhodne aj on..ze dobrovolne sa na to dame a proste, ze sam zmeni nazor..co ale mam pocit, ze je len moje zbozne zelanie..
Ja som doteraz hladala vsade clanky o tom ake je super mat surodenca, vsetko aby som dala muzovi precitat, zial vsade doslo aj na tie negativa, co jemu nahravalo...ale teraz skor hladam clanky o tom, ze nie je take hrozne ani mat jedinacika, snazim sa proste najst v tom tie pozitiva, snazim sa presviedcat samu seba, ze tych pozitiv bude viac ako negativ, lebo inak sa zblaznim..mozno sa ukludnim ak uz budem po zenite, ze uz budem mat cez 40 a proste si poviem, ze tymto som skoncila, ze uz mozem prestat snivat, lebo je to vsetko pase...ale kym vidim to svetielko a tu moznost tak stale v sebe drzim nadej....
@fidka79 inak s tym s tebou tiez uplne suhlasim..my sme tiez taki s muzom..tiez sme pohodlnejsie typy a hlavne zodpovedne sme pristupovali k vsetkemu...z toho druhu co sa najprv zabezpecia, pracuju, cestuju, zarabaju a potom si poriadia rodinu s tym, ze nam nikdy nikto z rodiny nedal ani cent..este aj svadbu sme si sami financovali, nechcela som nikdy od nikoho nic a deti sme sa rozhodli mat az vtedy, ked som vedela, ze budem mat kde byvat, ze mam dost prostriedkov na zivobytie, na to aby som si nemusela od ust odtrhovat a neriesit kazdy cent..ja viem, pre niekoho tiez nie ok, lebo som mala mozno prve dieta neskoro ( necelych 32) a vieme, kazdy ma svoj pohlad na to..my sme sli k rodicovstvu takto a preto sme mali aj jasno v tom, ze 2 deti budu tak akurat aby sme sa citili ok v tom, ze to utiahneme financne a budeme im moct dopriat a mame aj rozne zadne vratka.....takze suhas ...ale proste mam 1 a nie 2 a to je pre mna stale velmi tazke..☹

m.i.r.i
27. nov 2013

@katka116 jeeej..tak blahozelam..som rada za teba velmi! A ja netlacim uz viac ako rok...ja si tisko tuzim, riesim s kamaratkami a tu na MK🙂 Lebo s nim sa o tom nemozem rozpravat...on ale na to nedozrie...sam to neustale hovori..lebo ja mlcim ale on vie, ze ide cas kedy to budem chciet...lebo sa blizi 5 rocny rozdiel co sme chceli..a okrem toho o tom hovori nas syn..a stale sa pyta kedy bude mat sestricku a preco ini maju surodencov a on je sam...takze zial..ja netlacim vobec...ale visi to vo vzduchu a on to vytahuje stale.maly ochorie a uz mame, ze no a ty by si este jedno chcela..! Pride navsteva s detmi a je tu krik a zvada a moj muz ako na trnoch, ze to je hrozne, ze tak mat dalsie tak si to hodi a ze ci toto naozaj ja by som chcela...riesime trebars nejaky vylet a on hned, ze konecne maly pomalicky aj prestane cez den spat a budeme moct aj niekam ist a ze ja by som chcela este druhe, ze zas vsetko naruby...ze konecne to mame za sebou to dojcenske obdobie...atd atd..takze tazkooo...ale velmi sa tesim, ze to tebe vyslo..vzdy je super citat tieto pozitivne zavery pribehov 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
motovidlo
27. nov 2013

@m.i.r.i Ja som si dala taký záväzok, že mu dám s tým pokoj aspoň do leta. Proste mu nebudem píliť uši s druhým dieťaťom, lebo vidím, aký je otrávený, keď to už len načnem 😒 On aj uznal, že to nie je voči mne fér, ale proste momentálne ďalšie dieťa nechce a bodka. No čo ja teraz, rozvediem sa kvôli tomu? 😉
A s tými výhodami a nevýhodami - podľa mňa to robíš dobre, že sa snažíš hľadať pozitíva na súčasnej situácii. Asi to pre niekoho bude znieť porazenecky, ale ja proste nemám povahu mrhať energiou na veci, ktoré asi nedokážem zmeniť. Radšej sa snažím zmeniť svoj postoj 🙂
Ale chápem ťa, je to veľmi ťažké, keď po niečom túžiš a ten chlap to nie a nie pochopiť. Hlavne keď v tomto prípade vlastne nie sú logické dôvody, ktoré by ten chlap možno pochopil... a možno ani jeho dôvody vlastne nie sú logické, len sa za to skrýva 🙂

m.i.r.i
27. nov 2013

@fidka79 no po tej dovci bez maleho snivam uz 4 roky..ale zatial neviem kedy sa dockam, lebo nam maleho nema kto postrazit...teda nikto nie je ochotny...takze mozno raz🙂 Ale aj mna to napadlo..nam to treba ako sol...celkovo na otuzenie vztahu, lebo sme 4 roky sami dvaja nikde neboli, ani len v kine..babka s dedkom na toto este pochopenie nemaju- mame dieta, mame sa starat a nie si uzivat...takze mozno raz..ja zatial nejake plany mam ako skusim na neho ist, ale zarucene do nemam, moj muz je tvrdy oriesok..a ono ako cas bezi, tak pohodlnost je stale doraznejsia.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domique
27. nov 2013

Najvacsi problem je podla mna aj tak totalna pohodlnost a lenivost. To ostatne (financie, zabezpecenie vdelania, riesenie roznych co keby....) su len hlupe a trapne vyhovorky. Verim ze su rodiny, ktore sa ledva pretlcu s jednym dietatom a som rada ze sa najdu take rodiny, ktore si to uvedomia a dalsie deti proste nemaju aj ked po nich tuzia. V takom pripade klobuk dolu, lebo to je ta najvacsia obeta. Ale velmi pochybujem ze vsetky co mate muzov, ktori odrazu nechcu druhe dieta ste v zlej financnej situacii. Je mi luto ze mate vedla seba pohodlnych sebeckych a lenivych diletantov, ktori myslia len a len na seba. A zaujimave je ze ta " financna" situacia sa dramaticky zmenila az ked videli ake narocne je starat sa o dieta. Len skoda ze si nevsimli ze je to aj krasne, naplnujuce, zmysluplne, dolezite, obohacujuce .... Co takto riesit okrem inych co keby aj otazku : Co keby sa nasmu jedinemu dietatku nieco stalo a my zostaneme sami a opusteni? Po patdesiatke uz bude prilis neskoro na cokolvek...

m.i.r.i
27. nov 2013

@fidka79 idealne ste to mali🙂 Svokru nemam a svokor je sice uz teraz ochotny a aj mu to ide co sa tyka pobavit maleho, ale nie tak, ze s nim bude sam..a v noci uz vobec nie...muz nema surodencov a ja mam sestru, ktora byva na opacnom konci republiky...vzdy sme tieto veci mali komplikovane...ked este maly trosku vyrastie, tak mozno ho budem vediet dat na noc ku kamaratke co ma dcerku v jeho veku...ak bude ochotna..ale to bude musiet byt este trosku starsi, ze uz tie deti nebudu vela vyzadovat, len im dat jest a zlozit ich spat 🙂 Ale rozmyslame aj nad wellness vikendom aj s malym mozno v januari/februari...ved ked zaspi, tak mame cas pre seba...no uvidim 🙂
Tak vam poviem, ja sa tymto tak dlho uz umaram a tolko rozoberam a musim sa vyrozpravat stale, ze ked by som nahodou na to muza presvedcila a budeme mat druhe, tak to bude vediet cely MK...🙂

xveronikaxx
27. nov 2013

@laurital to bylo na mne? 🙂 protože já s tebou právě naopak naprosto souhlasím... to co já nechápu je, jak někdo může být po několika letech soužití překvapen, že partner chce jen jedno dítě - přeci se o tom musí spolu bavit už při plánování dětí..

m.i.r.i
27. nov 2013

@domique mas pravdu..aj ked nerada davam mojho muza do tejto skatulky, ale tiez mam ten pocit....pohodlie nadovsetko..u nas financny problem nie je dovodom...a ani to manzel netvrdi..on ma tisic inych..a nakoniec vsetko vyusti k tomu, ze je to z pohodlia...lebo sa mozu surodenci bit a hadat ( v podstate problem pre rodicov, lebo je doma krik, lebo musia riesit spory a ake to je lahke ked ziadne spory nie su vsak ano)...lebo starsi nebude moct na kruzok a na vylety a neviem co ( no preco by nemohol, mohol by, ale to by rodicia museli viac makat, behat, organizovat den, otecko jedno, mamicka druhe, pripadne jeden na roztrhlanie - zas pohodlie), lebo zuby, lebo choroby, lebo vzdor - vsetko narusa den, nespime, nemozeme sediet pred telkou a mat vecer pre seba atd atd - vsetko pohodlie.....co sa ale tyka toho, ze raz tu nas bude sam - to manzel vobec neriesi..on je tiez jedinacik ( nie rozmaznavany co mal vsetko, praveze presne naopak) ale neriesil ci tu bude sam a ani ho to netrapi..ved ma sesternice keby uz a hlavne ma kamaratov...a ma svoju rodinu...zenu, deti...ze aky sam? a tiez ak by sa stalo nieco nasmu jedinemu ( toto mi je tazko vobec napisat, nieto este pomysliet), tak on to berie tak, ze tu stratu by nam nevynahradil nik...aj keby sme mali 10 dalsich deti, rovnako by sme smutili a mozno sa s tym nevyrovnali...a opusteni? Co ak by sme nikdy nemali deti, tak by sme boli opusteni cely zivot? Neviem ci to su spravne argumenty...co potom ti jedinacikovia..ked rodicia nemohli mat deti..je to tiez sebecne mysliet NA SEBA ze ja ostanem opusteny nie? Takto by som to zas nebrala...ale inak mas pravdu...

motovidlo
27. nov 2013

@domique

Diletant - http://www.cudzieslova.sk/hladanie/diletant - neodborník; fušer, začiatočník; samouk.
Človek by nemal používať cudzie termity, ak ich nepozná suterénne alebo nie je v dobrej konvici, pretože je tu veľké rizoto, že to skončí fiatom. 😎 To je ironicky myslené!

A teraz k veci - konkrétne môj muž sa nevyhovára na financie, nikde som to nepísala, a vie, že by mu to u mňa neprešlo. Sme k sebe úprimní, povedal, že ďalšie dieťa teraz nechce a nevie povedať prečo. Proste nechce. To, že pre teba je dieťa "krasne, naplnujuce, zmysluplne, dolezite, obohacujuce ...", neznamená, že je to tak pre všetkých. Inak by neboli detské domovy, že?
A okrem toho, tá posledná poznámka o tom, že MY ostaneme na starobu opustení, tiež nesvedčí o extra nesebeckosti. Ja nemám dieťa preto, aby som nebola na starobu opustená. Ja mám dieťa, lebo som po ňom túžila, tak ako túžim po druhom. A rovnako, ako túto túžbu logicky neviem zdôvodniť svojmu mužovi, on nevie logicky zdôvodniť mne svoju nechuť.
A kým neprídeme k nejakému kompromisu, jeden z nás musí ustúpiť. Momentálne som to ja, uvidíme, čo budúcnosť prinesie.

domique
27. nov 2013

@motovidlo Mozno to nebolo najstastnejsie pouzite slovo ale keby si sa zamyslela a hlavne keby si aspon trosku chcela, tak by si tam ten vyznam nasla. ( A prosim netvar sa ako majster sveta , tiez mam doma slovnik cudzich slov a dokonca nemusim na rozdiel od teba surfovat po nete) Chlapi sa tomu proste nerozumeju 😀 A ani nemozu byt odbornikmi v tejto zalezitosti, pretoze nemaju zenske hormony a taku tuzbu po dietati aku mozu mat zeny nezaziju nikdy. Takze o ich odbornosti nemoze byt ani reci. V tejto oblast: navzdy zostanu nedoukmi.

motovidlo
27. nov 2013

@domique To bolo myslené ironicky, ale ok.
Vieš, nepoznáš mňa ani môjho muža, vychádzaš z pár príspevkov vo fóre a na ich základe napíšeš, že môj muž je pohodlný, sebecký a lenivý diletant. To sú silné slová, a na silné slová patrí silná záplata.
To je všetko, čo k tomu mám, zvyšok som už za nás dvoch napísala a viac k tomu naozaj netreba.

motovidlo
27. nov 2013

@domique Predsalen ešte jeden príspevok - súhlasím s tým, že chlapi nerozumejú našim ženským pocitom. Ale ani my nerozumieme pochodom v chlapských hlavách, neexistuje len jednostranný pohľad na vec. Nenadarmo je xy kníh o komunikácii v manželstve a aj tak je to niekedy veľmi ťažké.
Komunikácia celkovo je zapeklitá vec, veď to vidieť aj tu na fóre občas 🙂

domique
27. nov 2013

@motovidlo Ked ste ale boli s manzelom dohonuti na viacerych detoch a ty tak lahko hadzes flintu do zita, tak evidentne po dietati az tak velmi netuzis. Ja som to myslela skor na muzov, ktori jednoducho z cistej lenivosti a pohodlnosti nechcu o druhom dietati ani pocut napriek skutocnej tuzbe ich manzeliek. A viem ze ich je dost. To ale asi nie je Vas pripad, takze : Moj prispevok z 21.50 neptril @motovidlu, jej manzel taky nieje. Staci to ako ospravedlnenie ???Aj ked teraz nechapem naco si nan reagovala ked sa ta netykal a ja som ta v nom ani menovite nespominala!?

domique
27. nov 2013

@motovidlo Pisali sme naraz, len mne to trvalo akosi dlhsie? 🙂 Ja chapem ze komunikacia je strasne zlozita vec a zvlast taketo pismenkovanie. Najradsej sa o tazkych temach bavim pri kavicke 😉

motovidlo
27. nov 2013

@domique V pohode, som unavená a tým pádom jedovatá a precitlivená 😉 Som rada, že sme sa nakoniec pochopili.

domique
27. nov 2013

@motovidlo Tak to sme dve. Idem ja radsej spat. Dobru noc a mrzi ma ze som sa niekoho dotkla. Nie je to moj styl.

m.i.r.i
27. nov 2013

@domique ono to nie je o hadzani flinty do zita...je ale tazke sa vzit do situacie ak v nej ty nie si, ver mi...lebo proste vychodisko je potom take, ze ked zena si trva na svojom aj muz si trva na svojom tak riesenie je rozchod...a zas, neznamena to, ze aj ten pohodlny muz ktoreho opisujes nie je super manzel, vyborny otec a proste uzasny chlap ktoreho milujeme...len sa nezhodneme v tejto velmi zavaznej veci, ktora narusa cely vztah a rodinnu idylku..hovorim to vseobecne, nikde to nie je idealne a urcite nie je toto jediny dovod nezhod, ale proste je velmi dolezity..a ja tiez mam na mysli, ze fajn, budem trvat na svojom, riadit sa svojimi tuzbami a teda mam sa rozviest? Obrat syna o rodinu v pravom slova zmysle a priviest mu druheho nahradneho otca s ktorym si to dieta poriadim? A vlastne, som si ista, ze ho vobec stretnem? Ked svojho muza lubim a uznavam jeho kvality, len proste v tomto sa nezhodneme ? Zas ma ustupit on ked sa na to neciti, ked mu je to proti srsti? Ma trvat na svojom on? Je to tazke, lebo ak chceme zit spolu, jeden ustupit bude musiet...a tie dovody su nakoniec u kazdeho sebecke, lebo to moze aj muz brat tak, ze je to sebecke od zeny, lebo nedokaze potlacit svoje "pudy" a silou mocou chce a chce to dieta...je to niekedy zacarovany kruh a ak sa to nejako da, jeden tam bude musiet ustupit a snazit sa udrzat rodinne zazemie..mne samej sa to tazko pise,lebo ja zatial nedokazem ustupit...ale pripravujem sa na to, aby som to potom zvladla ak budem musiet..a nechcem davat na vahy lasku k manzelovi a este ani nepocatemu dietatu...

luciauk
28. nov 2013

@m.i.r.i narmalne ma ti kamarati tvojho muža nastvali, že aké rozumy mu dávajú. Keby ich tak počuli manželky, určite sa idú roztrhnúť na každú stranu, dom, deti, manžel a oni takto...ak nemajú pekný rodinný a sexuálny život, tak preto, akí sú a nie preto, že majú dve deti 😠

domique
28. nov 2013

@m.i.r.i Ahoj ja som ten vcerajsi prispevok asi napisala trochu tvrdsie ale nejak ma to cele stve. Nemuselo by, lebo to nie je moj problem, ale aj tak si nemozem pomoct. Jednoducho ma stvu ludia ktori su zdravi, zabezpeceni, vzdelani a maju vsetky predpoklady byt dobrymi a milujucimi rodicmi pre viac deti a oni z cistej pohodlnosti zostanu pri jednom.

lenbea
28. nov 2013

@susanh no my sme na tom podobne 🙂🙂🙂 akurát to máme s mužom vymenené - ja mám 4 súrodencov a on je sám, nechápe aké je to mať dobrých súrodencov. aspoň jedného, nechcem aby bola malá sama, ale on to nikdy nezažil.

lenbea
28. nov 2013

@jahoda23 možno mu skús hovoriť o tých pozitívach súrodencov (aj ja to robím). naopak, nie je dobre, ked je dieťa samo. chce to asi trpezlivosť a čas. a ak to bude dievčatko, tak to tak má byť. ja tiež nechcem, aby naša malá bola sama, široko dlaeko žiadnej rodiny a ešte ked raz nás nebude, koho bude mať.

m.i.r.i
28. nov 2013

@lenbea no ale ktore pozitiva tych surodencov hmm? Mojho muza napriklad nepresvedci vobec nic..ja som sa tolko nasurfovala, ze ake su pozitiva, ale vzdy doslo k negativam...lebo nejde o pozitiva pre nas ako rodicov, ale pre dieta hlavne..a moj muz tam pozitiva nevidi...ze druhy surodenec bude starsiemu na tarchu, ze mu bude vsetko nicit ked bude maly, brat hracky, ze na starsieho nebude dost casu, nebude moct ist mozno tak kam by mohol, ze ho mozno nebudeme moct rozvijat ak bude v niecom dobry, lebo este dalsie musime riesit co s nim..ze ked je jedno, tak sa zdvihneme, prestahujeme tam, kde to pre to dieta bude najlepsie ak by v niecom vynikal, ci uz kvoli dobrej skole, dobremu sportovemu klubu, proste cokolvek..ked je druhe, tak to ma zas ine zaujmy, koho potom uprednostnit...ze ten starsi mozno bude mladsieho nenavidiet preto, ze kvoli nemu nebude x veci moct robit...ked potom ja argumentujem tym, ze sa pri surodencovi nauci delit, nauci sa kompromisom, nauci sa mozno viac empatii a ze nemoze mat vsetko len on, tak mi povie, ze dnesna doba prajem uspesnym a nehovorim, ze arogantnym alebo sebeckym, ale proste treba rozvijat poriadne dieta a dopriat mu co potrebuje ( nemyslim teraz materialne)..a empatii a spolupatricnosti sa moze naucit aj ked nebude mat surodenca, zalezi to on nasej vychovy...potom ked su surodenci velki, tak si mozu robit zle, zacne surodenecka ziarlivost, zavist, robenie si zle..niekedy do toho dojde partner ktoreho si najde kazdy a mozno sa uz ani nerozpravaju..potom problemy s rodicmi, kadejake majetky, kadeco...Ked bude sam, bude mat svaty pokoj...svoju izbu so svojim kludom, ked bude chciet program a spolocnost zavola si kamarata alebo pojde ku kamaratom, ale moze prist domov a ma klud ( to hoori moj muz aj z vlastnej skusenosti)..ze surodenca si nevyberies ale kamarata ano..a kamarata si vyberies podla toho, ze ma podobne zaujmy ako ty, podobne nazory a podporujete sa, ale surodenca musis brat akeho je len kvoli tomu, ze je to tvoja krv..a moze to byt aj zly clovek.....
Ja ked si spomeniem na svoje detstvo, ze sme sa so sestrou mali velmi radi, ani na krok jedna bez druhej, hravali sme sa spolu, aj pohasterili jasneze, ale normalka..a neskor sme mali surodenecku rivalitu, jasneze kazda chcela v niecom vynikat, v puberte sme sa hladali kam patrime asi ako kazdy, ale mne bolo stale smutno ked jej postel bola vedla prazda..mali sme izbu spolu..v dospelosti zial sa to zhorsilo prave kvoli partnerom nasim, ideme kazda inou cestou, kazda ma ine priority v zivote a to je skoda..toto moj manzel vidi a ze pozri, naco ti bola sestra..ale nechape, ze urcite mi to dalo vela v detstve ked som mala sestru...ked vidim niekedy surodencov ako sa sice doma pobiju ale vonku sa brania a nedaju sa za nic na svete..tak o tom to je..ked sa spiknu proti rodicom a drzia spolu...vies, ze sa lubia..aj ked je kazdy iny...ale proste pre mojho muza toto neobstoji a vidi tych negativ surodenca ovela ovela viac.....☹

lenbea
28. nov 2013

@m.i.r.i chapem. tie mužove argumenty su logicke, ale je to bobosť, ale to vieš sama. Ja mám o 13 a 15 rokov mladšie sestry, musela som sa o ne starať, málo času mi ostalo na kamarátky, ale nevymenila by som ten život za nič na svete. nechodili sme na dovolenky, ani len na chaty, mali sme aj dobytok, aby sme dajak vyšli, ešte k tomu sestry, a chodila som aj na hudobnú, všetko sa dá. A tiež ako sa jedno dieťa môže pozerať na to že je samo - môže povedať, že či ste vôbec aj jeho chceli, ked ste nechceli dalšie. dieťa tu nie je pre nás, ale my pre neho (chlapi to ťažko chápu, oni sú egoisti, aj môj - jedináčik). Tiež sa naučí spolunažívať s rovesníkom - môj muž si len teraz na to zvyká a je to ťažké. bol naučený, že všetko bolo len pre neho (mama ho doteraz rozmaznáva a bývame s ňou 🙂)) )ja mu hovorím, že aby sa mala malá s kým hrať. Kamarátov si môže zavolať, ale súrodenca má doma. A lepšie, ked sa naučí žiarlivosť zvládať od malička - so súrodencom, ako s partnerom, ked sa už bude ustupovať ťažšie. Ja si myslím, že môj muž si ma našiel kvôli tomu, že sa viem dosť obetovať, dosť zniesť a to ma "naučili" súrodenci. A so sestrou ešte môžete nájsť k sebe cestu. niekedy sa môže niečo prihodiť, čo Vás spojí - ako moju mamu a brata - nie je to ideálne, ale oveľa lepšie ako predtým - spojila ich mamina choroba a smrť 😒 Ja tiež neviem, ako muža presvedčím, ale tiež chcem aspoň ešte 1 dieťa. Jedináčik to má v živote velmi ťažké. Nie je všetko dať mu čo najviac materiálnych vecí a vzdelania a takéto, ale dať mu lásku rodičov a súrodenca. čo bude mať z toho, ked na tomto svete všetko dokáže a dosiahne, ked nebude šťastný, nebude sa tešiť z maličkostí, zo vzťahov,.... ťažké je tých chlapov presvedčiť, vraj to treba robiť tak, že na ten nápad prišli oni, ale ako? 😀

lenbea
28. nov 2013

@m.i.r.i a možno raz si bude aj sám "pýtať" súrodenca, treba malého trochu "naviesť" 😀 Ale ja nechcem čakať, kým malá začne po ňom túžiť, chcela by som ešte kým je taká menšia.

m.i.r.i
28. nov 2013

@lenbea pekne pises a suhlasim..a veru, mal by na to prist on, ale tak babo rad 🙂 Lebo ten moj sa zatal a koniec...
A nas syn si uz pyta..bude mat o 2 mesiace 4 roky a uz asi tak pol roka si pyta sestricku ( o bracekovi ale ani pocut 😀 )..On zboznuje mensie dievcatka, stiska ich, hladka...vonku na ihrisku ked nejaku vidi tak konec..a zacal, ze preco on je sam a Misko ma sestricku..preco ten a ten su dvaja a on je sam..tiez je to dieta co potrebuje a vyhladava spolocnost, sam sa vela nenahra a velmi ma rad kamaratov..ked pride navsteva s dietatom tak sa strasne tesi..zahra sa s rovesnikom ako aj so starsimi, niekedy aj s mladsimi ak spolupracuju🙂 Jemu by surodenec velmi prospel..aj ked by to uz bol vacsi rozdiel, tak sme to ale aj chceli s muzom povodne...a tak maly stale sa ma pyta, kedy budem mat brusko a bude tam sestricka, ako on ju bude ucit to a hento a bude na nu davat pozor ako velky brat..mne je z toho do placu...lebo ho posielam za tatkom s tym..a nas tatko zial zaujal postoj, ze to ja som iste maleho nahuckala a potom zacal malemu sam hovorit tie negativa ako je to zle mat surodenca, ze mu bude vsetko brat a my tu nebudeme stale len pre neho lebo aj druhemu budeme musiet sa venovat a proste cele zle..a nakoniec to zaklincoval tym, ze ak ma syn potrebu sa o niekoho starat, tak mu kupime psa 😒 Neda si nijako vysvetlit, ze proste ked on netuzil po surodencovi ako jedinacik, tak ini tuzia..a tych jedinacikov je daleko viac ktori surodenca chceli ako tych co boli spokojni...ale on tvrdohlavec to nepripusti, vravi, ze nas syn tomu ese nerozumie, ze raz sa nam podakuje za to, ze sme mu nenarobili problemy a nemali dalsie dieta..teraz sa chce hrat tak by niekoho chcel, ale keby sme doniesli dieta z porodnice, tak zisti, ze sa s nim hrat nebude, ze to bude revat a vsetko mu nicit a hned ho prejde chut..ale my uz dieta nevratime.....ze aj deti ked chcu zvieratko tak chcu a chcu a potom ked sa treba starat tak rodicia sa staraju..tak aj on 4 rocny este nechape tak chce sestricku ako ked chce nove auticko ☹ Moj muz je inak vysoko inteligentny clovek ale strasne zasadovy a tvrdohlavy a argumentovat mu je velmi zlozite, lebo on ma na vsetko odpoved a casto na to uz logicky argument nepouzijes, lebo to zacne samo mi v hlave vrtat, ze on ma vlastne v mnohom aj pravdu..len proste nemozeme vsetko riesit len logicky a racionalne, niekedy tie zenske emotivne vlozky do zivota treba, ved o tom to je, ze zena prinasa city a muz rozum 😀 Len to musi byt ochota tej druhej strany tiez dat tym citom priestor 😢

janickacrazy
28. nov 2013

@m.i.r.i Ten tvoj muž má teda ale otrasné argumenty prečo nemať dalšie dieťa....ja mám sestru, odmalička sme sa spolu hrali, aj sme sa pobili, pohašterili, ale doteraz si rozumieme perfektne, máme sa rady a pomáhame si či už s vecami pre deti alebo s inými vecami, nedala by som ju za nič na svete, aj ked je úplne iná ako ja....bolo by mi veľmi ľúto, keby som ju nemala....súrodenec dieťa veľmi obohatí a že nebudeš mať na staršie čas? čo je to za argument? ked je žena doma s dalším dieťatkom tak má na staršie dieťa predsa času viac ako keby chodila do práce nie? Moja známa mala dve deti, jedno jej zomrelo pri autonehode...keby mala len jedno nechcem si ani predstaviť, čo by prežívala....takto sa musela držať aspon kvoli tomu druhému dieťatku a predstav si teraz má dalšie dieťatko úplne neplánovane ako 42ročná a je zase aspon trochu šťastná...no ked tvoj manžel je jedináčik tomu to asi ťažko vysvetliť

lenbea
28. nov 2013

no, to je ťažké, smutné, chápem, že sa veľmi trápiš. a čo ked raz bude malý vyčítať otcovi, že nemá súrodenca. blízkeho človeka nenahradí vec ani pes. a ešte ked si myslí, že to malému Ty nahováraš. Ale to by dieťa nevedelo tak zahrať. Trochu sa uraz (aj dosť), plač - to vraj muži nemajú radi, lebo je to vraj vydieranie, ale čo. Ved môj muž sa možno tiež začne vykrúcať, ked mu už reálne navrhnem, čo s ďalším. (a dieťa by sa malo naučiť deliť, lebo z toho bude mať väčšiu radosť, ako mať všetko pre seba. veci ho omrzia, ale hranie so súrodencom nie. a ešte ked má tak rád detičky, a to je úžasné, že chce sestričku, budem sa modliť za Vás, držte sa 🙂