Manžel nechce druhé dieťa

jahoda23
14. nov 2007

Ahojte babenky, mám taký "problémik". Máme s manželom 2ročnú dcérku Natálku a ja by som už veľmi chcela druhé dieťa. Ale manžel je proti... Pritom vždy chcel dokonca až tri deti, a zvykol zo srandy vravieť, že tretie si porodí sám, ked ja nebudem chcieť... Do takéhoto niečo sa nedá nútiť, a tak čakám, či nezmení názor. Zdá sa mi to nefér, že v podstate o takej dôležitej veci rozhodol on a hotovo! Nezaujíma ho, čo si o tom všetkom myslím ja, čo prežívam, ked povie jednoznačné nie...
Ani neviem, prečo vám to píšem, je to asi iba náš problém, však?
Ale možno máte niektorá rovnaký problém, alebo ste mali a už je šťastne vyriešený???
Ak sa vám chce, napíšte mi niečo k tomuto môjmu problému. Ďakujem vám, Janina.

kaaaty
12. jan 2014

@mima4 Mam 30

kaaaty
12. jan 2014

@mima4 Priama otazka na svokru nesla. Byvam pri BA a byt tu stoji 100 tis. 3izbovy, a mensi sa neoplati kedze pri urcitom veku je dobre aby dieta malo vlastnu izbu.

frufrunka
12. jan 2014

@kaaaty Děkuju moc... 🙂 Je to přesně jak píšeš... A starší syn mě pravidelně dojímá, když se ptáme, co by si přál k narozeninám a nebo když píše Ježíškovi... Přeje si dárky typu: dort ve tvaru srdíčka, foukací harmoniku, tričko s myší (to jsem vyráběla sama a byl nadšený), uháčkovat kabátek pro jeho krtečka.... Ani nevím, kde se to v něm bere. Dokonce teď, když jsme se bavili, že snad brzy bude mít vlastní pokojíček, tak řekl, že žádný nechce, že by mu po nás bylo smutno, že chce, abychom spali pořád všichni v jedné místnosti. A vše ostatní se odehrává v obýváko-kuchyni, tam si hrajeme, kreslíme, tvoříme, vaříme... Skoro to vypadá, že doděláme dům a stejně ho nakonec nebudeme obývat celý! 🙂 Možná bys přítele mohla lépe přesvědčit, kdybys našla způsob, jak si přivydělat... Já jsem si postupně budovala klientelu na účetnictví už od střední, teď už je z toho příjemný příjem. Jedna kamarádka si přivydělává manikúrou a pedikúrou, další masážemi (chodí domů ke klientům)... Jedna začala šít dětské oblečení, to jsou věci ne na uživení, ale na přivýdělek určitě. Třebas kdyby přítel viděl, že se budeš také snažit o zlepšení situace, změnil by názor...

mima4
12. jan 2014

@kaaaty neber to v zlom, ale byvas u priatelovej maminy aj s priatelom a ty chces do jej bytu priviest dalsie dieta bez toho, aby si to s nou mala skonzultovane?
Tak toto je drze a dost... priatelova mamina (nie tvoja svokra, kedze by si musela byt najprv nevestou aby si mala svokru) ma pravo tiez na sukromie, na vlastny priestor... mali by ste byt radi, ze vas prichylila, lebo to nie je jej povinnost..
Toto urcite s nou konzultujte, nie ste vo vlastnej nehnutelnosti...

frufrunka
12. jan 2014

@mima4 Ano, souhlasím, že na koníkovi je těch diskusí spousta... Na druhou stranu - diskuse zakládají uživatelky, které mají problémy a potřebují je rozebrat. Asi tu nebude žádná zakládat diskusi na téma: Bydlím s tchýní a nemám jediný problém - o čem by se tam asi tak diskutovalo, že? 🙂 Diskuse vznikají na základě nějakého problému, proto se to nedá brát úplně objektivně. Kde není problém, není potřeba diskuse, takže jenom na základě toho, co říkaly holky na koníkovi, bych se osobně určitě nerozhodovala...

sense
12. jan 2014

@kaaaty tiez som nazoru ako mima4 (hoci nie v kazdej teme)....pokial chces druhe dieta treba sa osamostatnit alebo sa hlavne spytat priatelovej matky nie tvojej svokry co si ona o tom mysli....

mima4
12. jan 2014

@frufrunka suhlasim, urcite nie iba na zaklade konika. Pisala som aj z vlastneho pozorovania..

frufrunka
12. jan 2014

@kaaaty Ale na druhou stranu s @mima4 souhlasím v tom, že byste si o tom i s tchýní (nebo skorotchýní, jak je zvykem u nás říkat) měli promluvit, pokud je to její byt, měla by o plánovaném druhém miminku vědět a měla by se k tomu vyjádřit, to ano.

kaaaty
12. jan 2014

@mima4 si vydata? Mas deti?

mima4
12. jan 2014

@kaaaty ako tvoje otazky suvisia s tym, ze planujes priatelovej mame doviest do 3izbaku dalsie dieta bez toho, aby si to mala s nou skonzultovane?

Chapem, co sa deje v tvojom srdci, ale treba pouzivat aj rozum a urcitu ohladuplnost voci inym ludom.

kaaaty
12. jan 2014

@mima4 Nie ale rada by som vedela kto reaguje na moj problem. Suhlasi s tym ze by priatelova mama mala o druhom dietati vediet, ale to musi najskor moj priatel chcet to druhe dieta. Ak nechces odpovedat na moje otazky tak ok, chcela aom len o tebe vediet viac.

garonka
13. jan 2014

@kaaaty ahoj, ja budem asi jedina, ktorá ťa v tom podporí ale ak veľmi tužiš po druhom dieťatku prečo nie? Ja si myslim, že ak so svokrou veľmi dobre vychadzaš určite by sa aj druhému prirastku potešila bez ohľadu nato, že byvate u nej. Beriem to aj z toho pohľadu pokym ona vladze môže pomôcť vam napríklad s tym byvaním a ako zostarne bude rada, že sa ma o ňu kto postarať nebude sama ale bude mať vás 😉
poznam veľa párov, ktorí byvaju s rodičmi niekedy to nieje vyhra ale ... v dnešnej dobe je človek rad, že ma aspoň strechu nad hlavou a je jedno či ma vlastny byt, dom alebo byva s rodičmi.
Veľmi Ti držím prsty aby tvoj manžel zmenil nazor na druhe dieťa, maš už po 30tke a teda dopriať dieťaťu surodenca je to najkrajšie čo môže byť 😵

@mima4 prepač ale nad tvojim príspevkom som sa tak zasmiala ako nikdy, ty by si so svokrou skonzultovala, že chceš priviesť druhe dieťa keby si byvala s ňou? neveríííím ...toto su veci medzi ženou a mužou a nie medzi svokrou 🙄 mať dieťa je dar a určite by sa kaatina svokra potešila, da sa vyžiť aj z toho mála 😉

garonka
13. jan 2014

@kaaaty vidím, že mima neodpisuje ale ak sa nenahneva odpišem ja, nie nema deti 😉

kaaaty
13. jan 2014

@garonka ahoj dakujem za pochopenie, som rada ze sa mozem tako vyrozpravat. I ked nazory su tu rozne. Keby mima4 mala dieta mozno by viac chapala co je to materinska laska, a aky je to nadherny pocit mat v naruci dieta. Vtedy nepotrebujes ani vilu ani tucne konto. Ak by som byvala pod mostom a nemala ani na chleba urcite by som svoju tuzbu potlacila. Vtedy by to bolo nexodpovedne.

garonka
13. jan 2014

@kaaaty viem aka je silna tužba po druhom dieťatku, sama som si tym prešla, o druhe som prišla komplikovanym spôsobom teraz čakam ďalšie babätko hoci to bol šok, ale beriem to viacmenej ako zazrak 😵
ja nazory mamičiek, ktoré deti nemaju považujem, za nepodstatne.

kaaaty
13. jan 2014

@garonka Ano myslim ze potrat moju tuzbu este znasobil. Kedze si si tym presla vies o com hovorim. Prajem ti aby sa ti splnil druhy sen.

cayene
13. jan 2014

@kaaaty Promiň, ale jsi zaslepená a nevidíš reálně věci. Nemusíš přece hned kupovat byt, ale jít do pronájmu. A psát, že tchýně má svůj pokoj, jééé, to je paráda. Ona má i svůj byt. Pokud by mi moje snacha řekla, že nehodlá řešit otázku bydlení a financí v budoucnu, ale že chce další dítě jak u cikánů, tak bych asi řekla, že není problém, ale ne v mém bytě. Budeš se divit, ale ne každý je zvědavý na ztrátu soukromí. A být ve třiceti letech u rodičů, ok, chápu v tíživé životní situaci kdy není jiná volba, ale takto? Chudák manžel.

kaaaty
13. jan 2014

@cayene Dik za nazor, nemam pocit ze by som sa mala prirovnavat k romskej komunite ktora zije s pridavkov na deti.

mima4
14. jan 2014

@kaaaty tu nejde o vilu a tucne konto... dievča zobud sa!!! ved vy s frajerom idete jeho mamine do JEJ bytu dat dve deti... a beres to ako samozrejmost a nezaujima ta jej nazor, jej postoj..co ked vam povie..ze OK, ale uz nie v JEJ byte?
Spravajte sa ako dospeli ludia, prevzite zodpvoednost za vase zivoty... toto nie je u teba o materinskej laske, ale o egoizme..JA CHCEM a je mi ukradnute, ako to vidia ini. Ja sa ani necudujem tvojmu priatelovi, ze straca o teba zaujem, nechce s tebou spat... vidis len seba.

@garonka
su to veci medzi muzom a zenou pokial nezasahuju niekomu svojim rozhodnutim do zivota. To ci by sa praitelova mama potesila, ze frajerka mu da druhe dieta do bytu, to musia mat vopred s nou prebrate, nie domnienky... zas nerob tu zo zien uz totalne najivky z telenoviel... Ale nastastie ma aspon normlaneho frajera, ktory pouziva aj rozum.. mozno jej dalsie dieta da iny frajer..aj to je moznost...

ewelinkaewel
29. apr 2020

Zial ja uz prirodzene mat deti nemozem dokonca je to kvoli manzelovi msme dceru ale ja opat tuzim po dietati. Dlho som nechcela ale tento rok mam 33 a zda sa mi to ako najvhodnejsi cas. Rozbiehme aj podnikanie opat tuzim po babatku ale on o tom nechce ani pocut prvorady je biznis ale museli by sme absolvovat umele oplodnenie ale jeho to nezaujíma druhe nechce a hovori ze si mame radsej osvojit dieta. Byt pestunmi ked budeme starsi . S tym.suhlasim tiez ale myslim ze este jedno dietatko by sme zvladli a samozrejme casom byt aj pestumni.ale zial bez jeho suhlasu to nedam takze sa definitivne mozem rozlucit s dalsim dietatom. Teraz nechcem nikoho urazit ale zial po 35 a viac ja uz nemam chut rodit...takze tak